mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 08:12:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 210755 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1740 : četrtek, 19.11.2009 : 12:19:24 »

Ne pustite psički, da lula pred hišo ali blizu hiše. Najbolje, da jo napokate v avto in se odpeljete nekam stran. Če želite mir, je treba to početi za vsak izhod od prvega dne krvavitve do konca gonitve (se pravi 3 tedne). Pse privablja vonj njenega urina.
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #1741 : četrtek, 19.11.2009 : 12:31:15 »

Sedaj je že kar je Huh - dovolj da je psička bila ob ograji,če pa je prestopila prag, pa sploh. Jaz moje psičke od nekdaj
nosim  v avto in jih peljem na sprehod tam kjer vem, da ne bom srečala nikogar. Sedaj imam srečo, da ima garaža vhod
iz vrta !!! Smiley Tudi do ograje je bolje, da goneča psička ne pride - ko smo še stanovali v Ljubljani so mi psi pogrizli -in vse ostalo-
avto, če je bil parkiran ob hiši..... Sedaj imam srečo da imamo veliko posestvo in ob tem času je psička lahko le v notranji ogradi- imam popolen mir pa imamo porton ,ki meji na pločnik ob cesti.

Malo v tolažbo - nekatere gonitve so močnejše - psičke imajo močnejši vonj, druge pa manj izrazit tako da takrat je pa bolj mir.. Wink

lp
Neva
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1742 : četrtek, 19.11.2009 : 13:22:26 »

Obup. Kaj narediti ? Niti ne vem čigavi so.
Podpiram prejšnji zakon, ki se je lahko psa oziroma lovec je lahko psa, ki je bil odvezan in nevem koliko metrov od hiše ustrelil.
Zgleda kruto ampak, je tako.
Ne more biti pes cel dan odvezan in tekat okoli, srat in scat in jest okoli po vasi.
Imate kakšen pameten predlog ?

No, ja, saj menda ne mislis resno, da bi bila resitev postreliti vse pse? Ker bi pac po eliminaciji enega ali dveh prisli drugi.

Ce se ti ne da ujeti psov in jih peljati v zavetisce oz. ce pac vasa obcina nima pogodbe z nobenim zavetiscem in se ti ne da tezit na obcini, so se druge moznosti, ki so dejansko izjemno ucinkovite.

Najbrz imas fotoaparat? No, ko pride tuj pes pred hiso, ga fotknes, pa naslednjega in naslednjega ..., za vsakega napises na list podatke, kje in kdaj se je pojavil brez lastnika, prilimas fotko, dodas clene iz zakona, ki govorijo o zapustitvi zivali in obveznem nadzoru, pa tiste o kaznih (to in eure nikakor ne pozabit napisat) in vse skupaj sprintas ter nalimas na nekaj koncev v vasi - trgovina, posta, oglasna deska, gasilski dom ... Ne pozabi na list napisat, da bo naslednjic zadeva prijavljena. Pa naslednjic in naslednjic ...

Naslednjo gonitev ponovis zadevo, v kolikor se se kje kaksen cucek pred tvojo bajto pojavi. Kot bi mignil, so psi spet v svojih pesjakih ali pac na ketnah in ne vec pred bajto gonecke.
Logiran

ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1743 : četrtek, 19.11.2009 : 14:48:35 »

Hvala za odgovore. Wink
Nisem sovražnik psov ampak v obupu sem malček ponorel in napisal kar ne mislim resno, se razume. Smiley
Ne prenašam pa tega, da imajo nekateri spuščene pse in tekajo cel dan naokoli in sedaj ko je gonitev se razume je katastrofa.
Niso psi krivi ampak neodgovorni lastniki.
Novo vozim 100 metrov od hiše lulat in hodim z druge strani hiše ven... ampak zavohali so jo in norijo.
En pamaten predlog mi je dal danes prijatelj, naj najprej opozorim lastnike, če ne bo zaleglo naj kupim lepilo za miši in namažem na kartone 10 za 15 cm in jih postavim pred vrata. Tako bodo lastniki teh psov morali čistiti te pse in jih bodo raje imeli privezane. Wink
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #1744 : četrtek, 19.11.2009 : 21:07:51 »


Ah jaz pa mislim,da taki lastniki ne bodo prav nič čistili svojih psov , briga njih če so tako spuščeni. Samo psi bodo imeli ranjene tace . En tudi kar učinkovit način da se jih znebiš je tudi da malo počakaš da pridejo mimo pa imaš vedro vode
ali še bolje kar cev za zalivanje vrta pa tako na hitro poliješ - potuširaš - če drugega ne bodo naslednjič samo dirkali mimo
pa še njihove vonjave boš spral Cheesy Cheesy

veliko uspeha pa saj bo kmalu mimo !!!!!

lp
Neva
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1745 : petek, 20.11.2009 : 18:58:04 »

Ruso, jaz imam popolnoma iste probleme, edina rešitev, ki sva ti jo predlagala jaz i n še ena punca, je ta, da ko se psička goni, jo daš iz hiše direktno v avto in greš z njo, recimo zate, na Veliki vrh ali Renški vrh, to delam jaz, tam ni psov.
Tako jaz krdel nimam več, sem jih pa prej imela in so pokvarili vrtna vrata, okna itd.
No, vsekakor imaš prav, to je popolno pomanjkanje minimalne omike, jaz sicer bi
ne streljala psov, ampak, ker naj bi bili čipirani bi lepo odredila 1000 evrov globe vsakemu lastniku, ki psa pušča naokoli samega. Če takemu usteliš psa namreč čez
mesec dni vzame drugega, čisto zastonj v zavetišču ali kje drugje. In smo na istem.
Pri nas pa so matere poklicale policijo, ker je prišlo ob gonitvah s strani pobesnelih
samcev tudi do napadov na otroke in.......nič, oni niso pristojni, pa so jim točno povedali, čigavi so psi in kje živijo lastniki. Na žalost ima prav Janja, ko pravi, da je
lastnike veliko težje vzgajat ko pse. Z globami pa se da, verjemi.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #1746 : petek, 20.11.2009 : 19:10:02 »

Res ne maram videti nenacrtovanih zeninov ("paket za zavetisce") pri nobeni, ki nima "dovoljenja", ni pregledana tako kot mora biti oz. ni nacrtno. Sicer pa smo imeli dve gonecki, v izpustu nikoli sami, smo ju redno (vsak dan veckrat) spirali z vodo, pa ni bilo niti enega psa - pri sosedovi verigarki (ko je bila se ziva), pa cele horde - skratka, higiena je na prvem mestu (da ni vonjav)... sicer pa so bile vedno nujno na povodcu, sprehod je bil minimalno potrebno dolg (velikokrat nismo sli niti izza ograde).
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #1747 : petek, 20.11.2009 : 19:18:44 »

No, morda psov ni bilo zato, ker sem bila pripravljena na lov na njih in odvoz v zavetisce (po eni strani sem komaj cakala, da kaksen pride naokoli in da se vse uredi, tako kot bi naj bilo Evil).
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1748 : petek, 20.11.2009 : 19:42:24 »

Russo, sto metrov  od hiše je najslabša rešitev!!!!! Spokaj v avto in pelji jo ven iz vasi, saj je dovolj trikrat na dan, enkrat daljši sprehod, dvakrat pa samo lulat.
vem, da je hudo, ampak ne znašaj se nad psi, njihove lastnike nič ne briga zanje,
pri nas so se oklali, eden ali dva sta umrla, pa kaj so enega pustili tri dni crkavat
v kleti in potem so vseli drugega. Manjka mladičev in norcev, ki jih dajo takim v roke.
Raje, kot da jo pelješ 100 metrov od hiše, naj se polula tik ob pragu, nato pa speri
in vrzi nekaj eteričnega olja. Pri Zootik pridajajo gel z eteričnim oljem, ki odganja pse in ga vržeš tja kjer se je Nova polulala.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1749 : petek, 20.11.2009 : 19:45:37 »

Odvoz v zavetišče tu pri nas na Goriškem pa pomeni evtanazija za psa po 30tih
dneh. Oni bodo pa novega vzeli. Usmilite se psov, ki niso nič krivi in obračunajte z
lastniki!!!!!!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1750 : sobota, 21.11.2009 : 21:50:03 »

ja, še na eno učinkovito rešitev sem se spomnila, ki je, četudi prepovedana, za psa manj škodljiva od lepila za miši. Smo ravno v predprazničnem času in je že slišati....
Upam, da se voš v sili poslužil kakega poka, ti sosedi ne bodo zamerili. Evil
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1751 : sobota, 21.11.2009 : 23:17:20 »

Upam, da se boš v sili poslužil kakega poka, ti sosedi ne bodo zamerili. Evil

A ti to resno? Angry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1752 : nedelja, 22.11.2009 : 17:10:48 »

Tale pok bi bil učinkovit samo v primeru da je pes streloplah...Blondie pok sploh ne moti in se tudi obrne ne če ji kaj poči za ritjo.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1753 : nedelja, 22.11.2009 : 19:50:28 »

po mojem raje pok, kot lepilo za miši, to je res hudo, saj imajo psi občutljive tačke.
Tudi Lučko pokanje ne moti, sam tele vaške potepuške pse poznam, vsega se bojijo, ker niso tako razvajeni ko naši in so pač vajeni, da jih bolj ustrahujejo kot drugo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1754 : nedelja, 22.11.2009 : 20:00:41 »

Saj kar tezko verjamem, kaksne metode priporocate. Upam, da boste nemudoma prenehali s pisanjem takih nehumanih in protizakonitih kozlarij.

Se imate morda za ljubitelje zivali? Predvsem svojih? Za tuje je pa vseeno, kaj jim povzrocite, da le imate vi mir. Pa bog ne zadeni, da bi se moral kdo pretegnit, kaksnega psa kam odpeljat, kaksen telefon dvignit ...? So lazje in hitreje lim, petarde ...

neca91, odvoz v zavetisce je zakonit postopek, prav tako evtanazija v zavetiscu po 30. dneh, ce ni lastnika in ne posvojitelja. Torej se v tem zavetisce, ki ga omenjas, ne razlikuje kaj od vecine ostalih zavetisc v Sloveniji. Naredis morda karkoli, da bi lahko bivale zivali v tem zavetiscu dlje od 30 dni, ali menis, da jih mora na svoje stroske ziveti lastnik zavetisca?

Ne nameravam v tej temi polemizirati z vami o totalno mim postopkih ob odpravljanju problema samcev v blizini goneck, kot tudi ne o tem, da je v veljavnem zakonu nekaj napisano tako kot je. Za to so druge teme. Ne zelim pa, da tukaj kdorkoli, ki vas bere, dobiva podobne ideje in prevzema podobna prepricanja. Se enkrat - vasi nasveti so skrajno nehumani in protizakoniti.
Logiran

Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines