mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:03:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Plečna višina
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Plečna višina  (Prebrano 5084 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« : sreda, 01.06.2005 : 17:03:08 »

Hej!

Zanima me, kako se izmeri plečna višina. Od kje, do kje?? Huh sram Tongue


lp
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #1 : sreda, 01.06.2005 : 19:05:28 »

od tal do pleč.  se pravi od tal do vrha lopatic. bo šlo?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #2 : sreda, 01.06.2005 : 19:59:51 »

od tal do pleč. se pravi od tal do vrha lopatic. bo šlo?

Khm... Grin Grin Grin A je to isto kot do vrha hrbta? Tongue Ok, bom poskusila izmeriti do vrha lopatic. Wink
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #3 : sreda, 01.06.2005 : 21:46:51 »

izmeriš točno nad sprednjimi tacami, se pravi greš lahko z metrom kar po nogi in do vrha Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #4 : sobota, 11.06.2005 : 09:37:35 »

zanimivo je, da (tako so mi strici povedali) zaradi slabih prevodov in slabega poznavanja pasme, nekje na vzrejnih, kjer je več različnih pasem (po pasemskih klubih upam da jim je bolj jasno), merijo psa, ki ga je treba po standardu meriti pri plečki, merijo pri vihru.... Cool Cool Cool
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #5 : sobota, 11.06.2005 : 10:05:38 »

http://www.moj-album.com/slike/22683/2R9AHO_rl1ttnIpd.jpg

Že kot najstnica sem od nekega, takrat zelo priznanega (a danes žal že pokojnega) kinološkega sodnika dobila v vednost tole slikico.

Tudi M.Zidar v svoji knjigi O psih (ki je alfa in omega sodniških izpitov) označuje plečno višino z vihrom oz. vrhom plečnice.

Ne vem alti....imaš ti mogoče kake drugačne podatke oz. načine, kako se meri plečna višina?

Lp, B.

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #6 : sobota, 11.06.2005 : 11:15:09 »

breza, nimam Smiley sej slikca lepo pove vse. Samo da zame plečna višina, pa višina vihra, pomenita vsaka zase en podatek. plečka je plečka, viher je pa viher. Če piše v standardu "plečna višina", bi se moralo merit na plečko, tam kjer se stika z nadlaktico. če piše pa "višina vihra", pa na vihru. Nimam pa pojma kaj piše po različnih standardih. pri bokserju recimo se kvadratičnost  opredeljuje glede na plečko kot izhodišče pa do medenične grče. višina pri vihru pa je pomembna za določitev ali je prsni koš v pravem razmerju glede na višino psa, pa za parametre dolžina-višina. vsaj tako sam razumem slikovni standard za svojo pasmo. res pa da pri nas v klubu nismo nikoli imeli problemov z meritvami in določanjem kolko je en pes visok, ker pri nas merimo na viher.

  dopuščam pa možnost, da je kdo kdaj ocenjeval kvadratičnost glede na podatek, da je višina psa identična dolžini, pa se je to tudi poklopilo z realnim dejstvom, da je pes pač bil kvadratičen. konkretno je moja brina "skoraj kvadratična" na ocenskem listu, ker je za cm daljša po dolžini. resnica je pa ta, da je predolga v smislu kvadratičnosti in to za najmanj 5 cm, ki se izgubijo če se kvadratičnost določa z uporabo teh dveh podatkov, ne pa podatka o višini merjeni na plečko. pri moji pasmi je to recimo vidno v tem, da se noben več ne ukvarja s tem, da imajo psi kratke nadlaktice in da se "v špago raztegujejo" da bi jih "naredili" kvadratične glede na viher, medenična grča pa je v liniji z komolcem, namesto z nadlaktico.




Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Plečna višina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines