mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:46:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: bradati škotski ovčar - čvek  (Prebrano 84038 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #210 : sobota, 24.12.2005 : 00:47:07 »

Ne smem pozabit povedat, da so nase Brade tudi zelo pridne v poslusnosti. Topi se bo jutri izkazal na B-BH izpitu. Drzite pesti in tacke... Wink
Kako se je odrezal Topi Cheesy Cheesy Smiley ?
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #211 : sobota, 24.12.2005 : 08:30:24 »

Zadnjič sem srečala psičko pasme bradati škotski ovčar, pa me zanima, če je normalno za to pasmo, da je skoraj čisto bele barve. Psička je stara 15 mesecev- se mogoče s starostjo barva spremeni? Huh
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #212 : sobota, 24.12.2005 : 08:42:10 »

Pia, to, da je Topko car, ze vemo. Zato mu tudi BBh ni predstavljal vecjih tezav. Ampak vec bo povedala Polona. Rozica, brade so lahko tudi zelo svetle.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #213 : sobota, 24.12.2005 : 14:05:28 »

Tisti vikend, ko bi mogel Topko imet izpit (in je zaradi tega "sprical" specialko v Zagrebu  Angry Grin) je le-ta zaradi izrednih razmer (saj se se spomnete tistega nenormalnega sneznega meteza) odpadel... Prestavljen je bil teden kasneje in Topi je (vsekakor) izpit uspesno opravil! Cheesy Sem cisto pozabila dodat na mojo stran tale uspeh... sram

rozica,
beardiji so v starosti 15 mesecev v polnem teku menjavanja dlake. Pri tem spreminjajo tudi barvo dlake (pravi kameleoni, haha Wink) in pesceni in modri beardiji lahko velikokrat v tem obdobju izgledajo povsem beli. Ceprav ko jih malo boljse pogledas na svetlobi vidis razliko, kje je prava bela in kje vlece na krem ali sivkasto. Ce je zelo tezko razlociti, ali gre za modrega ali pscenega beardija pa se lahko ugotovi na podlagi barve smrcka, pigmentacije na ustnicah in obrobe na ocesnih vekah (modri imajo vse to sivkasto-crnih odtenkih, pesceni pa v  rdece-rjavih). Btw, zgoraj sem pripopala slikico od Zibelin, ki ravno tako izgleda povsem bela... A se morda spomnes kako je bilo ime beardiju, ki si ga srecala? Smiley
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #214 : sobota, 24.12.2005 : 14:59:21 »

Sally, hvala za pojasnilo. Saj psička ni bila popolnoma bela, ob strani se je že videla nakazana siva barva. Imena se pa žal ne spomnim sram, živi pa mislim da nekje v centru.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #215 : sobota, 24.12.2005 : 19:33:01 »

rožica,
najverjetneje je bila "moja" Brina... Smiley
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #216 : sobota, 24.12.2005 : 22:55:21 »

A res? Samo je bila pa z enim starejšim gospodom Huh
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #217 : sobota, 24.12.2005 : 23:41:00 »

rozica,
pravim "moja", ker prihaja iz moje vzreje... Wink Saj ves... Vsi mladicki ostanejo vzreditelju vedno "njegovi otroci"! Smiley Posvojila pa sta jo starejsa (to mi tako grdo zveni Tongue) zakonca iz Ljubljane. Brina je modra psicka iz mojega prvega legla, rodovnisko ji je ime Zephyr Breeze. Je pa sestrica Zibeline, Vicky in Topija, ki se veckrat omenjajo v tej temi... Wink
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #218 : nedelja, 25.12.2005 : 09:17:06 »

Aja, oprosti, nisem vedela, da vzrejaš to pasmo Smiley. Možno, da je bila ona. Gospod je bil izredno pirjazen, kužka sta se pa hotela kar igrat- je bila psička tako nežna Smiley- samo sredi centra bolj težko. Wink

Lp, Urša
Logiran
topy
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #219 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:52:16 »

Vesele bozicne praznike in srecno novo leto!

[attachment deleted by admin]
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #220 : četrtek, 12.01.2006 : 00:20:01 »

rožica,
najverjetneje je bila "moja" Brina... Smiley

Najverjetneje smo tudi mi tole Brino (s starejsim gospodom Wink ), danes srecali na Rozniku. Ful lustna & zelo prijazna psicka Wink Pa lepa za znoret .. Smiley

http://pasja-srecanja.moj-album.com/slike/1504632/DOzQCdWYdReHmkTJ.v.jpg

http://pasja-srecanja.moj-album.com/slike/1504632/Nz78I3Gled5_mz3s.v.jpg

http://pasja-srecanja.moj-album.com/slike/1504632/ZEs_yRfWPInDrJ_z.v.jpg
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #221 : četrtek, 12.01.2006 : 00:52:00 »

Ja, zgleda da ste res srecali Brino. Smiley Brinca je bila ze od nekdaj nekaj posebnega. Prav zabaven kosmati klovencek. Cheesy Res sem vesela, ker je dobila odlicne nove lastnike, za kar pa sem hvalezna nekomu iz foruma, ki je sedanjim Brininim lastnikom sporocil, da se je psicka oddajala (zal ne vem, kdo tocno je bil sram). "Brina rulz" Grin Grin Grin

Vceraj sem dobila e-mail (citiran je spodaj), ki zadeva mojo ljubo pasmo in me je izredno pretresel, razocaral,... sram Toliko bolj, ker osebno poznam glavne akterje zgodbe (lastniki psa, lastnika psicke, vzreditelj). Glede na to, da Britancki ze tako malo kasneje dozorijo, je parjenje 12 mesecne psicke resnicno absurd in skrajno neodgovorno dejanje, za kar pa so odgovorni tako lastniki psicke kot psa, ker so sploh dopustili parjenje tako mlade psicke... Sad

Citat
From: Cornelia Loest (Hartman)
Date: 01/10/06 12:17:19
To: Cornelia Loest (Hartman)
Subject: pregnant at 13 months
 
 
 
To those who are concerned about the welfare of our beloved breed:
 
We were shocked yesterday by a message that a breeder in Italy has mated a 13 months old bitch!!! She is pregnant so will get puppies soon.
The man has confirmed this to me personally, so it is no rumour or gossip.
This is a bitch puppy we sold to this unscrupulous person in the belief that he would never have her mated at such an early state. Needless to say that we are shocked. This poor little puppy! We have a puppy of 14 months here and my stomach turns around thinking that she would be pregnant and had to give birth.... I have lost faith in the dog world. Also the stud dog owner had to have so much responsibility to refuse to mate a so young bitch!
If anyone wants to know details call or write me personally please.
I hope none of you will ever sell this man a puppy anymore, the only way to stop this unscrupulous cruelty.
 
Heavily shocked Conny
and also Joop
 
 
the bitch owner is Filippo Ripioli the owner of Firstprizebears Z'Winnetou and Firstprizebears Denver born 28.10.2005!!!!
 
the studdog owner is the Ormoz Family in Croatia!!!!!
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #222 : petek, 13.01.2006 : 13:29:08 »

Brinini lastniki so me prosili naj malo poročam o njihovi ljubljenki  Smiley
Brina ima zeloooo rada sneg, lastnike med sprehodi stalno cufa za prste - povedali so jim, da je to ovcarski nagon in da to pomeni, da jih ima svoje ovcice   Tongue Upajo, da temu ni ravno tako, ampak se pa grickanja rok res zlepa ne navelica  Grin
Drugace pa je noro druzaben pes zelo se rada lovi, vcasih pa se se poci na tla se s kaksnim drugim psom in potem tam lezita kot dva crknjena zalublenca. Vcasih jo pa pici in tudi ce se hoce ta drugi kuza lovit (zlasti manjse pasme), ona kar zdi na mestu in potem samo malo bulji v smer psa, ki besno skace okoli nje, prav zabavno za pogledati  Cheesy
Z njo so bili tudi v pasji šoli, kjer se je veliko naucila, vendar pa tega znanja ni zelela uporabiti izven teritorija pasje sole. Tako imajo se vedno velike probleme z odpoklicom. Nastudirali so ze vse mozne finte kako jo ujeti nazaj na povodec, ko je igre konec, vendar pa je Brinka Pobalinka brihtna punca in je te trike sama se bolje nastudirala  Grin Kadar je kriza jo gospodu pomaga uloviti tudi kdo od sprehajalcev, najveckrat prijazna punca z bokserko  Wink

Drugace pa sem jaz "kriva", da se Brinka sedaj sprehaja po Tivoliju in Rozniku in sem njene sedajsnje lastnike opozorila, da se oddaja. Prej so imeli tibetanko in edini pogoj za novo psicko je bil nekaj zeloooo kosmatega   Tongue
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #223 : petek, 13.01.2006 : 14:07:37 »

Sally, a imas kaksne podatke o tej psici Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #224 : petek, 13.01.2006 : 16:57:09 »

Ora,
najlepsa hvala za porocanje o Brinki Pobalinki! Cheesy Se priporocamo se za kaksne pripetljaje. Grin Potem se pa morem tebi lepo, lepo, lepooo... zahvalit, ker je Brinca resnicno dobila enkraten dom! Hvala, 1.000 x hvala! Smiley

Sally, a imas kaksne podatke o tej psici Wink
Uuu, te slikice mi pa se nisi razkrila! Cheesy In skoraj je ne bi prepoznala. sram Kuzonka, ki je ze 3x menjala ime... Tongue Menda se ima super in se je izredno lepo vklopila v druzbo ostali bradatih sostanovalcev. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines