mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 02:05:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105658 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #255 : sobota, 05.04.2008 : 19:40:42 »

O super zadeva! moj je tok bogi, če mora imeti tisti plastični ovratnik. Se to kupi v trgovini za male živali? Pa zagotovo ne more do rane?

daj vsaj povej kako se TOČNO Imenuje....
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #256 : sobota, 05.04.2008 : 19:55:37 »

Imenjuje se Comfy Collar in ce to napises v Google, ga sigurno najdes  Wink .....
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #257 : ponedeljek, 12.05.2008 : 20:02:59 »

Pa je tudi za nas prišel dan D.
Danes smo se naročili na kastracijo, v petek se bo pa zgodilo.
Veterinar nam je vse izčrpno razložil, šivov ne bo, rana se bo celila od znotraj navzven. Tudi ovratnika ne bo potrebno nosit.
Sem že napeta, prebiram vse možno o kastraciji na vseh forumih, tak da upam, da bo vse kul.
Držite pesti.  Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #258 : torek, 13.05.2008 : 07:45:51 »

Držimo Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #259 : torek, 13.05.2008 : 08:05:09 »

Saj bo vse kul.
Vseeno pa držimo pesti in mislimo nanj.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #260 : petek, 16.05.2008 : 15:28:09 »

Mi smo se pa vrnili s kastracije.
Stvari sicer niso potekale po načrtih, ampak tudi veliko slabše bi lahko bilo.
Ko je dobil narkozo smo ga držali trije, ampak je kljub temu uspel sunit z nogo in igla se je zlomila.
Tako, da imamo zdaj na nogi en šiv, pa bolj po damsko pobrito. Nakoncu se je  izkazalo, da se je igla zlomila ampak jo je vet uspel pravočasno izvlečt. Torej je poletela nekam na travo ("Začetna dela" smo opravli kar pred ambulanto, ker notri je še večji veseljak).
Skratka prava štala.

Sama kastracija pa je potekala vredu. Malo prej je edino enkrat bruhnil, zdaj je vredu.
Na vsak način bi že rad hodil, pol se pa dvigne pa hodi ko pijanc.
Jaz ga polagam na njegovo pojstlo, ki sem še jo dodatno založla s pojštri, ampak on se pa seli na trda tla. Mu očitno tak bolj paše.



Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #261 : četrtek, 12.06.2008 : 23:15:49 »

Pozdravljeni!
Konec julija gre tudi naš Oskar na kastracijo, pa me zanima še par stvari.
Je pri psih sploh možno, da zaradi kastracije pride do inkontinence ali se to dogaja samo psičkam?
Je sploh kakšna prava povezava med kastracijo/sterilizacijo in debelostjo psa? Npr. ali se lahko kastrat zredi tudi, če je količina njegovih sprehodov enaka in odmerki hrane enaki?
Po vseh postih na temo kastracija nisem zasledila negativnih strani kastracije in me zanima če so torej samo pozitivni učinki? Če so tudi negativni me zanima na kaj vse moramo biti pripravljeni.
Glede posega pa me trenutno sploh ne skrbi( kar ne morem trditi za julij Tongue) saj bo Oskar kastriran pri dr. Matku, kateremu popolnoma zaupamo  Smiley
lp Teja
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #262 : nedelja, 15.06.2008 : 22:00:55 »

Mi nismo opazili čisto nobene spremembe po kastraciji - edino jajčk ni več Smiley Zredil se ni nič, ampak je res hiperaktiven, tako da ne vem, kako je pri psih, ki niso tako naspidirani. Obnašanje je še vedno enako, samo gonečke ga ne motijo več. Tudi naš je bil operiran pri dr. Matku in smo bili zelo zadovoljni.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #263 : nedelja, 15.06.2008 : 22:18:12 »

lovethor kako dolgo pa ste imeli šive in ovratnik? Koliko časa mora biti pes pod strogim nadzorom, da si ne pretrga šivov?
Matku pa tudi mi zaupamo in vem, da bom najbolj pomirjena če bo Oskar tam kastriran. Smo pa iskali primeren termin, saj smo ga mislili kastrirati čimprej, pa se nam ne shodi pred koncem julija, saj sem dva tedna v Angliji, starša pa v službi, tako, da smo se odločili, da bo kastriran ko pridem nazaj, da bom z njim ob okrevanju.
lp Teja
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #264 : nedelja, 15.06.2008 : 22:37:08 »

Šivi so bili notranji, prekriti z gazo, ki smo jo sami odstranili po enem tednu. Ovratnik je imel dlje, ker je imel istočasno še operacijo tačke. Mi smo pravzaprav na rano od kastracije skoraj pozabili, ker smo bili dosti bolj pozorni na tačko, zaradi katere je moral mirovati tri tedne. Zapletov ni bilo nobenih, zbudil se je takoj, kmalu je šel že lulat in na čisto kratek. Res pa ne vem, koliko časa traja okrevanje zaradi kastracije, ker, kot sem že rekla, je pri nas to sovpadlo z okrevanjem tačke in nimam pravega občutka Undecided
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #265 : nedelja, 15.06.2008 : 22:37:44 »

* čisto kratek sprehod sram
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #266 : nedelja, 15.06.2008 : 22:54:17 »

Mi naprimer nismo imeli ovratnika, ker je imel notranje šive, ki se razgradijo po približno 70 dneh. Od kastracije je en mesec, pa smo še vedno isti. Živc je še vedno. Hormoni se bi naj malo umirili po 2 do 6ih mesecih. Ampak nimamo upanja  Tongue
Ko sem našega veta povprašala o njegovem mnenju kateri veti oz. veterinarske postaje so res kvalitetne in vredne zaupanja mi je omenil dr. Matka in še eno vet. ambulanto.
Saj bo vse kul!
Mislim, da je Klaja bolj nerviral tisti en šiv na nogi, kot tistih par na modih.
Držimo pesti.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #267 : nedelja, 15.06.2008 : 23:32:47 »

Torej če so šivi notranji si jih pes ne more potrgati? Mene tole glede šivov rahlo skrbi, saj je Oskar pravi živc.
Po kolikih dneh pa lahko pelješ psa na "normalno" dolg sprehod?
Koliko časa traja, da pes popolnoma okreva, npr. da lahko spet začneš s šolanjem , pohodi v hribe, agilityjem...?
Hvala za lepe želje, pa za držanje pesti. Sicer je do kastracije še malo več kot mesec, vendar me tole vseemo že malo žre.
lp Teja
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #268 : nedelja, 15.06.2008 : 23:42:51 »

vseemo = vseeno  Smiley v
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #269 : ponedeljek, 16.06.2008 : 08:25:46 »

Bucko navadne šive in ovratnik, mislim da jih je imel notri 10 dni, največ 14. Prvi dan je bil povsem omotičen in je cel dan spal, naslednje dni je bil pa čisto normalen. Nič ni izgledalo, da ga boli. Na živce mu je šel ovratnik. Midva sva po nekaj dneh hodila na normalne sprehode. Na sprehodih ni imel ovratnika, vendar ga nisem spuščala iz vrvice in nisem pustila nobene igre s psi, dokler je imel šive. Bucko je bil kastriran v obdobju, ko ni bilo šole, bi ga pa verjetno nekaj dni po kastraciji že peljala. Prav tako so delali tudi sošolci, ki so bili šastriorani v času šole. Mogoče so kakšno uro izpustili, več pa ne.
Ne vem pa koliko je drugače z notranjimi šivi. Se mi pa zdi, da so imeli tisti z notranjimi šivi prav tako ovratnik.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines