mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:10:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Cirneco dell'Etna - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cirneco dell'Etna - čvek  (Prebrano 47787 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« : torek, 06.12.2005 : 19:13:22 »

Naši sosedje imajo tudi naje faraoskega psa in je psička.Vsaj tako so oni rekli, da je faraonski pes.Ime ji je mislim da Oka je pa že precej stara ne vem če jo imajo sploh še sramker so psi večinoma notri pa jih skoraj nič ne vidim.
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1 : sobota, 10.12.2005 : 11:12:58 »

Pozdrav!
Mi smo tisti sosedje s faraonskim psom, le da ta psička ni pasme faraonski pes ampak Cirneco dell Etna. Oka je ena med najstarejšimi cirneci v Sloveniji, morda celo najstarešja in bo čez nekaj mesecev dopolnila 14 let.
Res je, da je kar nekaj let veljala za faraonskega psa. Ko je bila Oka še mladiček se je o pasmi Cirneco dell Etna vedelo manj kot se ve danes. Tisti, ki so pasmo vsaj malo poznali so vedeli, da sta si cirneco in faraonski pes zelo podobna, skoraj identična. Na prvi pogled se razlikujeta le po velikosti in teži. In ker je bila Oka vedno prevelika in pretežka za cirneca, mi pa smo o pasmi vedeli zelo malo, smo bili kar nekaj let prepričani da gre za faraonskega psa in smo v to zmotno prepričevali tudi vse tiste, ki so spraševali, kakšne pasme je.
No pa da na hitro predstavim še našo pasjo družinico. Pred približno šestimi leti je v našo hišo prišel izgubljenček Srečko. Pred dvema letoma pa smo s Sicilije pripeljali še zapuščeno psičko Gemmo        ( mešanko z nemškim ovčarjem ). Srečko in Gemma sta pretežen del dneva zunaj na vrtu, Oka pa je v stanovanju, sploh v zimskih mesecih.
Mogoče to ne spada ravno v tale post, ampak če kdo rabi kakršnekoli informacije v zvezi z dopustom/potovanji z pasjimi prijatelji mu bomo z veseljem pomagali. Imamo namreč kar precej izkušenj, saj nas na naših potovanjih in dopustih vedno spremljata tudi Oka in Gemma.
Spodaj je še nekaj slikic vseh treh kužkov.
Lep pozdrav!


[attachment deleted by admin]
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #2 : sobota, 10.12.2005 : 11:16:15 »

No pa še druga dva kosmatinca.



[attachment deleted by admin]
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #3 : sobota, 10.12.2005 : 19:01:09 »

Aja se opravičujem :)Je pa res luškana Oka pa tudi Srečko in Gemma sta lepa da ne bo pomote ;)A kokeršpanjelke pa nimate več?Pa enkrat sem videla, da ste imeli na vrtu še enega cirenca samo je bil samček Huh
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #4 : nedelja, 11.12.2005 : 00:28:14 »

Tudi kokeršpanjelko imamo še, ampak ta nikoli ni bila naša. Lastniki so stari starši, ki živijo v isti hiši. si pa seveda vsi kužki delijo velik vrt.  Smiley
Samček cirneco je prišel pa samo na obisk, pogledat če je lepši od Oke.   Cool
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : nedelja, 11.12.2005 : 22:30:08 »

 Grin  Grin Ta "maneken" na obisku je bil verjetno Taru.
Pozdravljena Sicilija in dobrodosla na forumu.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #6 : ponedeljek, 12.12.2005 : 13:56:11 »

Si kar predstavljam "manekena" Taru-ja  Cheesy Tongue Shocked , kako se je slinil , ko je videl pasjo bejbo  Shocked Tongue


Lp Igor
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.12.2005 : 14:36:55 »

Hvala za dobrodošlico in pozdrave!
Ja ta maneken je bil res Taru. V bistvu sta prišla oba z Anukom, samo da je bil Taru ( tako kot pravi Italijani ) bolj družaben. Anuk je samo opazoval slinjenje.  Grin

Tadeja_n - spodaj je še link kjer sta na sliki oba, Anuk in Taru ( glej predzadnjo sliko v prvem postu ).

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3977.0.html
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:26:44 »

Tudi ona dva sta lepa čeprav mi je Oka malo bolj všeč ;DNasplošno so mi bolj všeč psičke pa ne vem zakaj SmileyČeprav so itak vsi cirenci lepi kot ene srnice :)Sicilija a kaj razmišljate o nakupu še kakšnega cirenca?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.12.2005 : 20:05:42 »

Ker se je pri faraoncih razvila tema o Cirnecih, sem za njih odprla novo temo.
Upam, da se strinjate.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.12.2005 : 20:17:59 »

Ste prebrali predstavitev pasme v Delo in dom? Obiskali so Barbko, ki je lepo predstavila pasmo. Morda bo sama kaj več povedala o tem Smiley.

Drejči, kaj če bi ti predstavila mafijozota Taruja in kuharico Ajlo?

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.12.2005 : 21:12:10 »

Ne razmišljamo o nakupu še kakšnega cirneca. Predvsem zato, ker nastanejo težave, ko bi radi šli na potovanje, za pse pa mora nekdo skrbeti. Sicer z nami po svetu zdaj hodita Oka in Gemma, ampak več kot dva psa bi pa težko vzeli s seboj.
Težave nastanejo predvsem takrat ko gremo na Sicilijo k rejcu cirnecov, kjer lahko vidiš tudi po več 10 takih psov in to od mladičkov do odraslih. Takrat se težko upremo da ne bi kakšnega kar odpeljali domov.  Smiley Bi pa verjetno ga, če ne bi pred dvema letoma iz Sicilije pripeljali Gemme.
Bom poiskala nekaj slik teh cirnecov, pa jih jutri objavila tukajle, da bo bolj jasno, zakaj se je težko upreti. Wink
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #12 : ponedeljek, 12.12.2005 : 21:27:21 »

Aja škoda :)Saj lahko izmenjavate enkat uzamete 2 psa potem pa spet drugega ;DHecam se Wink
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 12.12.2005 : 21:28:28 »

Agnes,
lepe pse je lepo predstaviti. Če lahko o njih govoriš zaradi tega, ker lahko govoriš o njih in ne, ker moraš kaj prodati, in če članek napiše Barbara Hočevar in če si dve uri prej naredil izpit za ocenjevanje zunanjosti tudi cirnecov, potem dobiš lepe fotografije in dober članek.

A ja - za vse, ki so spraševali. Sivi pes na fotelju he Bafi. Ta druga slika s štirimi banditi je pa zadnja družinska slika (od leve proti desni) Seta, Bafi, Don in Oli, leta 1998, ko je Bafi postal Svetovni prvak.

http://www.barbka.com/delodom.jpg
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.12.2005 : 22:16:03 »

Evo Barbka spet mene: Bafi je bil meni od nekdaj ful všeč (slike ipd.). Ampak koliko se jaz spomnim ni imel tako sive maske?

Ti pa moram čestitat, ker si ena od redkih vzrediteljic v Sloveniji, ki je ne glede na to katero pasmo je vzrejela, vedno imela samo vrhunske pse. Takšnih vzrediteljev bi moralo biti še več!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Cirneco dell'Etna - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines