mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:48:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Metek v telesu
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Metek v telesu  (Prebrano 8979 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : sobota, 17.12.2005 : 12:19:50 »

Nekaj časa nazaj sem bratovem mucu izvlekla izmed lopatic metek zračne puške, rana se je hitro in lepo pozdravila.
Danes me brat sprašuje ali je možno, da ima muc tumor. Obljubila sem mu, da bom Nicka pogledala, ugotovila sem, da pod kožo ni nikakršen tumor, ampak metek zračne puške. spet Angry   Nahaja se v podkožju pod ušesom, ob ličnici.
(da ne bo spet kdo preveč ''pameten'', ker gre muc tudi ven iz hiše!!! Angry )

Zanimalo bi me ali kdo mogoče ve kaj se ponavadi z metkom stori, ali ga odstranijo?
Kaj, če se ga pusti notri?
Ob priliki bom kontaktirala svojo vet., imela pa bi še eno vprašanje:
ali lahko zračna puška mačka ubije? npr. če ga zadane v lobanjo?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1 : sobota, 17.12.2005 : 15:31:51 »

Po moje se lahko mačko ubije tudi z zračno, seveda ne, če fasa metek v rit, ampak če v glavo je možno! Slišala sem, da mlade mucke pobijejo kar z zračno.....groza.

Poleg tega pa sumim sosede, da so fentali našega mačkona, ali z zračno (ker pogosto strelja vrabce) ali pa z strupom (kao lovijo miši).

Če ima mucek metek že dlje časa pod kožo in ga ne moti oz. nima nobenega vnetja, po mojem ne more veliko škodit. Če pa se pokažejo kake komplikacije, bi bilo dobro it do veterinarja.

LP
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2 : sobota, 17.12.2005 : 16:02:39 »

Ne samo macko, tudi kaksnega manjsega kuzka lahko tak metek ubije.

Moj zdaj ze pokojni pudelcek ga je k sreci fasal v hrbet. Metka najbrz kar dolgo nismo opazili, ker je bil tako cudno namescen med rebri, pes pa zelo kosmat. Potem smo nekaj casa mislili, da mu je zacela rasti bula in ker se ni nic vecala, nismo zagnali panike. Ob naslednjem rednem obisku veterinarja (kar ni bilo ravno kmalu, ker ni bil nikoli bolan) smo sele izvedeli, da ga je nekdo ustrelil z zracno. Pes je bil takrat ze precej v letih, tako da nismo tvegali operacije. Cez par mesecev se mu je zadeva zagnojila, nastala je odprta rana in metek smo lahko sami pobrali ven. Ziher ga je imel v telesu vsaj 1 leto. Undecided
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #3 : sobota, 17.12.2005 : 17:53:09 »

Moj pes ima metek zračne puške v stegnu že cc 6 let (ugotovili smo, da je tam na slikanju kolkov) in veterinarji so rekli, da dokler ni nobenih problemv naj tam ostane. Če bi se začelo gnojiti oz, bi ga bolelo, bi prišlo do sprememb na koži, zatrdlina.... ga bomo odstranili. Verjetno veš, da po vojnah ostane kar nekaj izstrelkov v telesih ljudi in če se zadeva po telesu ne premika (da ni v bližini kakšnih vitalnih organov, žil ga pustijo notri. Telo ovije tujek z tkivom in ga ,,izolira,,. tudi raznorazni vsadki so tujki s s katerimi se da normalno živeti. Torej: dokler ni problemov ga pustikjer je. Če je samo pod kožo in ni potrebna narkoza samo doben rezek...bi ga dala jaz odstraniti če je globje pa ne.
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #4 : sobota, 17.12.2005 : 18:01:00 »

In.. ja... muco lahko ubije metek zračne puške (eni jih predelajo in imajo notri močnejše fedre)vse je odvisno od kota s katerega prileti s kakšne razdalje prileti in seveda kam prileti...če ima muc smolo in jih faše v oko, v kakšno večjo žilo, kam v trebuh...je lahko usodno. Veliko hujše so posledice in tpljenje če ga zadane v smrček, gobček (mu odbije zob in ostane v čeljusti, v uho (ne uhelj), čist ponesrečeno v hrbtenico....tako, da ti svetujem, da poiščeš tega kretena in ga prijaviš policiji in mu zagroziš: da če še enkrat metek v mačku najdeš...bo on tisti, ki bo potreboval medicinsko oskrbo.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 17.12.2005 : 18:11:39 »

Tako kot piše PetraS se metkov ne odstranjuje, če ne povzročajo funkcionalnih motenj in niso v bližini vitalnih organov...   Wink
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #6 : nedelja, 18.12.2005 : 11:14:36 »

moj pes ima šibre po telesu  in so se lepo zarasle pa ni problema. Pazite na mucka in naj ne gre ven brez povodca, zaradi njegove varnosti.

papa
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.12.2005 : 10:23:48 »

seveda lahko zracna puska macka ubije!
Eno "prekrasno" zgodbico ima na zalogi simi ...
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #8 : sobota, 17.03.2007 : 10:03:45 »

Streljanje mačk.
 Porkaš imamo v vasi nekoga, ki se s tem zabava in nikakor ne morem odkriti kdo.  Shocked Shocked
Je kar nekaj takih na sumu, ki bi bili zmožni to storiti, pa nimam dokaza.  Imamo 4 muce. Od tega so 2 skos notri, 2 pa gresta zelo radi ven.  Smiley
Maček jo je že tolokokrat skupil, star je 4 leta, da ne vem, če mu je še kako mačje življenje ostalo. Nazadnje ga je po moje zbil avto, ker je imel obe prednji tački poškodovani. Kolegica je medicinka in mi je pomagala, da sva ga postavili nazaj na noge, prinesla mi je antibiotik, ker se mu je rana na nogi grdo gnojila in mačkon se je pozdravi. Bil pa je že 4x ustreljen z zračno puško. Metek je šel sam ven z gnojem in krvjo, tako da se je zlizal.
Sedaj pa je maša Miki breja in jo je nekdo ustrelil v nogo. Hvala bogu je samo noga. Lani je dobila za uho in smo jo morali peljati k veterinarju. No tokrat ni tako hudo.
 Pa kako morejo muco, brejo, ki ima že kar velik trebušček streljati no. Angry  Stara je 10 let ima ovratnico in cela vas ve, da je naša. Izredna lovka na miši in voluharje, kar bi lahko bil plus pri ljudeh pa zgleda, da je bolj zabavno pociljat in pokat, kot muco pohvalit ker lovi.
 Nimam več ideje, kako ujet BARABO ki strelja.
 
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : sobota, 17.03.2007 : 10:07:25 »

Jaz pa nimam več nobene ideje, kako prepričati ljudi, ki imajo muce....naj jih odpeljejo na sterilizacijo/kastracijo.
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #10 : sobota, 17.03.2007 : 10:21:25 »

N
Jaz pa nimam več nobene ideje, kako prepričati ljudi, ki imajo muce....naj jih odpeljejo na sterilizacijo/kastracijo.

Se popolnoma strinjam.
Pa pristojne, ki določajo cene za kastracije in sterilizacije, da z znižanjem cen približajo to možnost širši množici ljudi.

Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #11 : sobota, 17.03.2007 : 10:23:19 »

Smetka, če je bilo to namenjeno meni, ki imam eno muco sterilizirano eno pa ne,potem ti razložim, da imamo od naše Miki VEDNO vse mladičke oddane, ker se ljudje stepejo za njih, tako niti pomislili nismo, da bi jo dali sterilizirat. Luna, ki pa je stara 3 leta pa je operirana.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #12 : sobota, 17.03.2007 : 10:24:49 »

Res pa je, da sem letos plačala skoraj 70 evrov za sterilizacijo Lune, je kar drago.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : sobota, 17.03.2007 : 10:28:08 »

Ja, tebi. Nima veze, če imate vse oddane. Mačk je preveč in vsaj lastniki bi se lahko zavedali, kaj pomeni "proizvodnja" odvečnih.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sobota, 17.03.2007 : 10:39:56 »

Jaz pa nimam nobenih težav s cenami. Veterinarji pač računajo za svoje znanje in storitve. Cena je, kakršna je. Če si ne moreš privoščiti odgovornega skrbništva, ne imej živali. Sterilizacija/kastracija je osnovna reč, kaj je šele, ko se žival poškoduje ali zboli...in že dolgo je jasno, da je odgovorno skrbništvo luksus. Pa še to: odgovorni pristanejo na ceno in poseg. Tudi če niso bogati. Neodgovornim lahko ponudiš poseg zastonj, pa ga velikokrat zavrnejo..
Deset let stara mačka je imela v svojem življenju gotovo veliko mladičev. Me zanima, koliko njih je sploh še živih in koliko od tistih, ki eventuelno so, so bili v svojem življenju že zlizani, zagnojeni, streljani z zračkami, povoženi, zastrupljeni itd.
Logiran

Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Metek v telesu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines