mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:17:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Metek v telesu
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Metek v telesu  (Prebrano 8976 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #15 : sobota, 17.03.2007 : 14:14:18 »

Sem pred tedni srečala lastnico z 8 mesečno No, ki jo je kupila za 80 eurov. Pa sem jo vprašala,če bo psičko sterilizirala. Ne kje pa enkrat bo imela leglo ima enega fajn psa prištimanega, da se malo stroški povrnejo, potem jo bo pa pazila. Saj so veti čist nori če mislijo, da jim bo dala 30 jurjev za sterilizacijo, toliko še za kuzlo ni dala. To je bil dobeseden odgovor.
Moram napisati, da za psičko  sicer skrbi jo vodi na sprehode, ima svojo hiško, samo mišljenje ima pa čisto Tongue

Jaz pa nimam nobenih težav s cenami. Veterinarji pač računajo za svoje znanje in storitve. Cena je, kakršna je. Če si ne moreš privoščiti odgovornega skrbništva, ne imej živali.


Žal se vse prevečkrat ravno neodgovorni odločijo imeti žival. Miselnost, da je polna skleda makaronov vse kar žival rabi je še vse preveč prisotna. Sama še vedno mislim, da bi se več ljudi odločilo za posege, če bi bili cenejši.
Sicer smo čisto izven teme. Bom končala.

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 17.03.2007 : 14:21:25 »

Joj, nikar ne končaj.
Ti povem, da ne. Toliko njim je bil ponujen cenejši ali celo zastonj poseg - točno takšnim, ki so jamrali nad ceno. Potem pa nenadoma sploh za niso bili. Težko je od vetov pričakovati, da bodo cenejši. Zakaj pa? Ceno postavljamo vsi, ki delamo...oziroma nam plačajo delodajalci toliko, kolikor je pač ocenjena vrednost našega dela. Prav od vetov se dostikrat pričakuje, da bodo delali zastonj, na pol zastonj, ceneje...zakaj pa konec koncev ne odpeljejo vsi ti, ki so toliko glasni okoli cene, žival na poseg takrat, ko spustijo cene? Običajno vsaj en mesec v letu prideš ceneje skozi.

Sicer pa, saj res...kaj bi se človek trudil, ko bere takšne poste:

Streljanje mačk.
 Porkaš imamo v vasi nekoga, ki se s tem zabava in nikakor ne morem odkriti kdo. Shocked Shocked
Je kar nekaj takih na sumu, ki bi bili zmožni to storiti, pa nimam dokaza. Imamo 4 muce. Od tega so 2 skos notri, 2 pa gresta zelo radi ven. Smiley
Maček jo je že tolokokrat skupil, star je 4 leta, da ne vem, če mu je še kako mačje življenje ostalo. Nazadnje ga je po moje zbil avto, ker je imel obe prednji tački poškodovani. Kolegica je medicinka in mi je pomagala, da sva ga postavili nazaj na noge, prinesla mi je antibiotik, ker se mu je rana na nogi grdo gnojila in mačkon se je pozdravi. Bil pa je že 4x ustreljen z zračno puško. Metek je šel sam ven z gnojem in krvjo, tako da se je zlizal. Sedaj pa je maša Miki breja in jo je nekdo ustrelil v nogo. Hvala bogu je samo noga. Lani je dobila za uho in smo jo morali peljati k veterinarju. No tokrat ni tako hudo.
 Pa kako morejo muco, brejo, ki ima že kar velik trebušček streljati no. Angry Stara je 10 let ima ovratnico in cela vas ve, da je naša. Izredna lovka na miši in voluharje, kar bi lahko bil plus pri ljudeh pa zgleda, da je bolj zabavno pociljat in pokat, kot muco pohvalit ker lovi.
 Nimam več ideje, kako ujet BARABO ki strelja.
 
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : sobota, 17.03.2007 : 15:16:08 »

Streljanje mačk.
 Porkaš imamo v vasi nekoga, ki se s tem zabava in nikakor ne morem odkriti kdo.  Shocked Shocked
Je kar nekaj takih na sumu, ki bi bili zmožni to storiti, pa nimam dokaza.  Imamo 4 muce. Od tega so 2 skos notri, 2 pa gresta zelo radi ven.  Smiley
Maček jo je že tolokokrat skupil, star je 4 leta, da ne vem, če mu je še kako mačje življenje ostalo. Nazadnje ga je po moje zbil avto, ker je imel obe prednji tački poškodovani. Kolegica je medicinka in mi je pomagala, da sva ga postavili nazaj na noge, prinesla mi je antibiotik, ker se mu je rana na nogi grdo gnojila in mačkon se je pozdravi. Bil pa je že 4x ustreljen z zračno puško. Metek je šel sam ven z gnojem in krvjo, tako da se je zlizal.
Sedaj pa je maša Miki breja in jo je nekdo ustrelil v nogo. Hvala bogu je samo noga. Lani je dobila za uho in smo jo morali peljati k veterinarju. No tokrat ni tako hudo.
 Pa kako morejo muco, brejo, ki ima že kar velik trebušček streljati no. Angry  Stara je 10 let ima ovratnico in cela vas ve, da je naša. Izredna lovka na miši in voluharje, kar bi lahko bil plus pri ljudeh pa zgleda, da je bolj zabavno pociljat in pokat, kot muco pohvalit ker lovi.
 Nimam več ideje, kako ujet BARABO ki strelja.
 

Jaz pa nimam več idej kaj bi rekla, tistim lastnikom, ki svojih živali ne morejo imeti pod nad svojim nadzorom.!!! Angry

Drugače obstaja v sloveniji  en zakon napisan v  uradnem listu republike Slovenije

4. člen

Mučenje živali je:
alineja 1 - vsako ravnanje ali opustitev ravnanja, storjeno naklepno, ki živali povzroči hujšo poškodbo ali dalj časa trajajoče ali ponavljajoče trpljenje, ali škodi njenemu zdravju;

Kar pomeni , če pustiš ,da ti maček prosto lazi okoli si ravno toliko kriv kot tisti " bebec " ki ti ga ustreli....... če pa še veš ,da celo obstaja tak bebec  v tvoji okolici, kateri strelja mačke in še vedno puščaš mačka ,da ti prosto šetka okoli  si pa še MUČITELJ ŽIVALI! Angry


Jaz pa nimam več nobene ideje, kako prepričati ljudi, ki imajo muce....naj jih odpeljejo na sterilizacijo/kastracijo.

Jih ne moreš. Upam , da bodo kdaj kakšen zakon sprejeli, ki bo take  krepko upalil po žepu... potem  bi šlo. Drugače je pa ,kot bi pihal  v veter.

Jaz bom od prejšnjega tedna dalje vsakega lastnika mačke ,katera bo  samo prečkala naš vrt prijavila na policijo za mučenje živali in še za motenje posesti .  Če bo pa slučajno "zaključila kariero "na mojem vrtu, mu bom pa še stroške pokopa zaračunala.  Angry Angry







Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #18 : sobota, 17.03.2007 : 15:32:40 »

Veš Smetka vsak zna biti nesramen, tudi jaz, pa to ni moj namen, še manj pa brati tvoje nesramne odgovore. Očitajoče in .....
Če so naši mački zunaj, pomeni, da so veseli in uživajo. Grozno težko je mačko prisiliti, da stanuje samo v hiši.
 Jaz nisem nič jamrala glede cene, sem pa res napisala, da je drago.

Nobeden od mojih mladičkov  100% ni prišel tebi v roke. Vsi so bili oddani dobrim ljudem, za njih je dobro poskrbljeno,( velikokrat sem preverila) večina ki so še živi je operirana, nekaj pa jih je seveda tudi poginilo, pa najsi so zboleli ali jih je povozil avto...Če si ti pristaš sterilizacije prav, jaz sem dala tudi svojo mačko operirati, pa se ji je značaj zelo spremenil od takrat. Nisem pa nikoli trdila, da to ni prav, mislim na sterilizacijo.
Pa še nekaj, moji ne poznajo makaronov. Jedo samo mačjo hrano v vrečkah in brikete. Tako, da je za njih dobro poskrbljeno in nikoli ne gledam na ceno mačje hrane, kupim tisto, ki jo imajo rade.

Sploh pa ni tukaj debata o sterilizaciji ampak o nesramnežih, ki streljajo mačke. Tako, da takega komentarja ki si ga dala ne rabim. Prilepi ga tam na stran o sterilizaciji.

Misliš dimayanti, da na vasi mačke zapiramo v hiše?? No res škoda da sem sploh napisala kaj na to stran ker vidim, da bi po vaše bilo treba sterilizirat in zapret vse mačke in čez nekaj let jih ne bi več bilo, kako fino bi nas potem miši požrle in pa ja seveda vi bi ostali brez dela. To o mučiteljih pa lahko vzameš nazaj, je zelo nesramno napisano, da te ni sram.

Potem pa pravijo da se otroci ne znajo izražati in so nevzgojeni, najprej sebe poglej.

Moje pisanje se tukaj konča, ker se ne mislim prerekati z vama. Škoda res škoda, da sem sploh kaj napisala. Posebaj ti damayanti si zelo učena ja tole s policijo , najbolje  da greš kar tja v službo boš prišparala za telefon.

Lep pozdrav
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #19 : sobota, 17.03.2007 : 15:42:34 »

Mačke ni težko navaditi,da je samo v hiši.Če je kastrirana oz.sterilizirana ne bo silila ven.
Pa še glede miši.Kaj pa če mačka poje bolno ali zastrupljeno miš?
Pa nihče ni bil tukaj nesramen samo sterilizacija oz.kastracija bi preprečila rojstvo novih muck,ki jih je že tako ali tako preveč.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #20 : sobota, 17.03.2007 : 15:43:49 »

Če pa radi oddajate majhne mucke jih je pa na cesti veliko,ki rabijo pomoč.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #21 : sobota, 17.03.2007 : 16:43:59 »

Veš Smetka vsak zna biti nesramen, tudi jaz, pa to ni moj namen, še manj pa brati tvoje nesramne odgovore. Očitajoče in .....
Če so naši mački zunaj, pomeni, da so veseli in uživajo. Grozno težko je mačko prisiliti, da stanuje samo v hiši.
 Jaz nisem nič jamrala glede cene, sem pa res napisala, da je drago.

Nobeden od mojih mladičkov  100% ni prišel tebi v roke. Vsi so bili oddani dobrim ljudem, za njih je dobro poskrbljeno,( velikokrat sem preverila) večina ki so še živi je operirana, nekaj pa jih je seveda tudi poginilo, pa najsi so zboleli ali jih je povozil avto...Če si ti pristaš sterilizacije prav, jaz sem dala tudi svojo mačko operirati, pa se ji je značaj zelo spremenil od takrat. Nisem pa nikoli trdila, da to ni prav, mislim na sterilizacijo.
Pa še nekaj, moji ne poznajo makaronov. Jedo samo mačjo hrano v vrečkah in brikete. Tako, da je za njih dobro poskrbljeno in nikoli ne gledam na ceno mačje hrane, kupim tisto, ki jo imajo rade.

Sploh pa ni tukaj debata o sterilizaciji ampak o nesramnežih, ki streljajo mačke. Tako, da takega komentarja ki si ga dala ne rabim. Prilepi ga tam na stran o sterilizaciji.

Misliš dimayanti, da na vasi mačke zapiramo v hiše?? No res škoda da sem sploh napisala kaj na to stran ker vidim, da bi po vaše bilo treba sterilizirat in zapret vse mačke in čez nekaj let jih ne bi več bilo, kako fino bi nas potem miši požrle in pa ja seveda vi bi ostali brez dela. To o mučiteljih pa lahko vzameš nazaj, je zelo nesramno napisano, da te ni sram.

Potem pa pravijo da se otroci ne znajo izražati in so nevzgojeni, najprej sebe poglej.

Moje pisanje se tukaj konča, ker se ne mislim prerekati z vama. Škoda res škoda, da sem sploh kaj napisala. Posebaj ti damayanti si zelo učena ja tole s policijo , najbolje  da greš kar tja v službo boš prišparala za telefon.

Lep pozdrav


Smetka ima vso pravico biti nesramna! Še najbolj , ker na koncu se ona ubada z vsemi zapuščenimi, razmesarjenimi,ranjenimi.... da ne nadaljujem  kakšnimi še mačkami in psmi.( obišči stran zavetišča Horjul)

In kar sem napisala, ti lahko še trikrat ali pa štirikrat. TAKO PRAVI ZAKON!
In tudi jaz sem iz vasi. Letos sem pokopala že dva mačka od takih lastnikov ,ki mislijo , da so njihovi domači ljubljenčki svete indijske krave in lahko prosto šetkajo okrog.


Glede na tvojo pisarijo  pa sklepam , da niti še v četrtem razredu OŠ nisi, ker če bi bila bi te pri SND-ju naučili ,da za selekcijo poljskih miši skrbijo druge divje( od ujed dalje Wink) živali, in ne domače mačke.
Domača mačka je vsiljivec..JA?
Glede moje službe ne skrbi sem popolnoma zadovoljna z njo že dolga leta , prerekat se ti tudi ni treba ker te ne jaz ,ne kdo drug ne bo vzagajal tukaj( za to so pristojni tvoji starši) lahko jim pa pokažeš, kaj sem ti napisala, ker po tem členu  zakona o zaščiti živali je predpisana tudi denarna kazen.  Tako jim boš prišparala cca 200 eur , rešila svoje mačke pred streli, in za ta denar jih lahko daš že kastrirat/ sterilizirat.
 
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : sobota, 17.03.2007 : 16:49:53 »

Ne, nisem nesramna. Celo vljudna sem in vse kar počnem je komentiranje tvojega sporočila. Nisem ti niti predlagala, da steriliziraj mačko in kastriraj mačkona. Sploh se nisem vtaknila vate, pač pa v takšen način razmišljanja. Razlaganje, kako, zakaj, kdaj, kdo....ni smiselno, ker sem slišala že čisto vse od naštetega neštetokrat. Kako vsi poskrbijo za mladiče, kako je vse krasno, kako vsi dobijo nov dom, kako....samo tu in tam kakšnega povozi, ga kdo ustreli, ga zastrupi. Sicer je pa vse super. Pa kdo ste vi, da s tako lahkoto pišete o "hvala bogu, samo v nogo je ustreljena"? Pa kako so vas učili? Je sploh možno, da si tak skrbnik lahko zamisli, kako hudo boli, če te nekdo ustreli "le v nogo"?? A pomislite kdaj na vse ptice, ki jih vaše mačke nenadzorovano klatijo? Da jih je PREVEČ, da bi vse dobile sploh nekakšen dom?
Mah...brezveze, res. Seveda da ne rabiš takšnega komentarja. Nočeš ga slišat.
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #23 : sobota, 17.03.2007 : 18:21:55 »

Če so naši mački zunaj, pomeni, da so veseli in uživajo. Grozno težko je mačko prisiliti, da stanuje samo v hiši.

bla bla bla... Samo nakladanje Lips Sealed Saj vem, da je najlazje macka postavit pred vrata in zgodba je koncana.

Mi imamo doma sedaj 2 leti starega mackona, ki je prvo leto svojega zivljenja prezivel zunaj !!!!!! In ne bos verjela, potem 3 mesece v stanovanju (na prevzgoji Grin, a ne Ostrzka Tongue)!! In se nekaj tednov pri nas v hisi. Priznam, da je bilo tezko za nas, ker smo se MI morali igrati z nji, mu metat umetne miske, MI smo morali poskrbet, da se razmigal...

Ostalega pa nima veze komentirat, ker se te itak ne bo nic "prijelo" Lips Sealed
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #24 : sobota, 17.03.2007 : 19:00:00 »

Kaj vse pride ven, ko poveš, da ti je nekdo mačko obstrelil.

 Ste tako vsi pametni.

 Smetka izuzeta, tebe ne štejem med njih.
 Zate razumem, da pogodrnjaš in se jeziš. Ja vem , da jo boli ker je ustreljena v nogo in nisem mislila nič slabega s tem, ko sem napisala, da je "samo noga". Lahko bi bilo huje. Ji nogico čistim, previjam, mažem .... Je bolje, metek je šel ven in mislim, da bo dobro. Tako to bi bilo vse.

 Hvala za komentarje.

Tebe Smetka pa še kdaj vprašam za kak nasvet, če boš seveda pri volji odgovoriti nekomu, ki nima muc poštimanih, kot ti misliš, da bi moralo biti. Pa ne zameri.
Sedaj sem jih slišala, kot v prvem razredu, sem bila okregana, špotvana.... Bom imela za razmišljat, kako vraga slabo skrbim za mačke, pa sem mislila, da je obratno, da je dobro poskrbljeno za njih, ker so vse cepljene, čiste, nahranjene, razglistene, z njimi se igramo, spijo vedno v hiši, kjer same hočejo,....

lep pozdrav

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #25 : nedelja, 18.03.2007 : 09:13:03 »

Samo mimogrede, karakteristike ene izmed zračnih pušk:

Hitrost: 260 m/s v kalibru 4,5 mm
220 m/s v kalibru 5,5 mm

Tisti, ki se vsaj malo spozna na fiziko, bo lahko ugotovil, da strel s te puške, pa magari "samo" v tačko muce, lahko ob primerni razdalji pomeni tudi odtrganino tačke.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #26 : nedelja, 18.03.2007 : 09:28:30 »

In ne vem, če bi se tule našel človeški junak, ki bi upal na razdalji 50 m izpostaviti najtrši del svojega telesa strelu iz te zračne puške.

IN moje mišljenje je, Alessa06, da nobena od tvojih sogovornic v zgornjih postih ni hotela biti nesramna ali bolj učena (beri pametna), vse so svoje poste pošiljale samo v smislu: Bolje preventiva kot kurativa. In pri domačih ljubljencih je ta možnost vsekakor v rokah človeka oziroma skrbnika.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 18.03.2007 : 09:54:26 »


 Smetka izuzeta, tebe ne štejem med njih.
 Zate razumem, da pogodrnjaš in se jeziš. Ja vem , da jo boli ker je ustreljena v nogo in nisem mislila nič slabega s tem, ko sem napisala, da je "samo noga". Lahko bi bilo huje. Ji nogico čistim, previjam, mažem .... Je bolje, metek je šel ven in mislim, da bo dobro. Tako to bi bilo vse.

 

Me ne rabiš nič izvzemat. Imam enako misšljenje kot ostali, ki so se oglasili. Zmotilo me je predvsem to, s kakšno lahkoto je zapisano vse hudo, kar se dogaja tvojima dvema mucama. Praviš, da sta dve samo v hiši. Tisti dve nista srečni, zadovoljni itd.? Nedopustno je, da kljub temu, da veš, da ne živiš v varnem okolju za muce, le-te še vedno spuščaš ven. Razumem, oskrbiš rane...ampak še vedno rane so. Zakaj je tega treba?
Deset let stara muca - breja - to je pa druga nedopustna stvar. Kako je lahko deset let stara muca breja, ob tem, da ima skrbnika?
Ni treba razmišljat o tem, kako slabo skrbiš za svoje živali, ker to ni bil smisel sporočil. Pa ne gre zato, da bi morale biti poštimane tako, kot JAZ mislim, da bi morale biti. Nisem si jaz zmislila, da je mačk preveč. To je dejstvo. Ta trenutek bi jih bilo najbrž preveč, tudi če bi bile vse lastniške poštimane. Prostoživečih, nikogaršnjih je namreč še vedno toliko, da se lahko nad njimi izživlja vsak, ki ima pet minut časa. Zato se mi zdi še toliko bolj nedopustno, da nekdo, ki za svoje živali očitno skrbi, jim kupuje hrano, oskrbuje rane, cepi, se z njimi igra itd....sodeluje na portalu, ki je poln nasvetov in argumentov, zakaj je kaj dobro, potrebno itd.....po drugi strani dovoli, da se dva njena mačka razmnožujeta in pokasirata vse mogoče od ljudi, ki mačk ne marajo.
Tudi če bi imela kastriranega/sterilizirano, bi še vedno obstajala enaka možnost, da obeh nekega lepega dne ne bi bilo domov. Zato, ker so ljudje, ki jim škodujejo. Praviš, da ne veš, kdo to počne v vaši vasi. Kar pomeni, da ne moreš ukrepat proti njemu. Lahko pa narediš kaj, da se tvojim mucam to ne bi dogajalo. Že s kastracijo/sterilizacijo dosežeš vsaj dvoje: muce se bolj držijo doma in ne moreš biti soodgovorna za to, da se kaj takega kdaj zgodi še kakšni muci. Ker jih tvoje ne "delajo" več, ker od tvojih ni novega "materiala" za bolnike, ki jih streljajo, zastrupljajo in stopijo po gasu, ko kakšno zagledajo na cesti.
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #28 : nedelja, 18.03.2007 : 11:29:18 »

Vidim, da sta že Smetka in Drobtinica napisali tisto kar sem mislila  tudi sama.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #29 : torek, 20.03.2007 : 15:57:53 »

hmm zelo vroča debata...

Tudi mi imamo mačko oz. natančneje mačkona, ki je pa na srečo preveč razvajen, da bi šel ven. Večino časa preživi pri nas, na kavču ali pa spi. Vem, da je mačko zelo težko imeti samo v stanovanju, ampak se tudi to da- mi smo ga od malega imeli skoz v naročju, cartali ipd in tako nima niti neke želje, da bi šel ven... Alessa06 s tem kar bom povedal ne mislim nič slabega, ampak na pamet mi ob tvojih postih ne pride nič drugega kot, da ko bi se mačka igrala, norela jo preprosto daste ven, saj se bo že znašla in se nemislite ukvarjat z njenimi ''izpadi''... Svetujem ti pa, da se več časa ukvarjaš z njo in boš videla, da če se boš, bodo rezultati tu, ampak res po težkem delu. Vidim da nočeš odpisat Smetki in Damayanti ampak verjemi da ti nočeta nič slabega in bi ti po mojem tudi z veseljem dali kakšen predlog, ane?
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Metek v telesu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines