mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:36:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Metek v telesu
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Metek v telesu  (Prebrano 8975 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #30 : torek, 20.03.2007 : 16:38:00 »

Vroča debata,  spet...
Moje misli (BERI: NIKOGAR DOTIČNO NE NAPADAM!!!!!): naš muc je bil kastriran pri 10 mesecih, dve muci pri 8 mesecih. Eno leglo je bilo pri hiši in še to potem, ko smo posvojili visoko brejo potepuško muco, pa smo nato hitro poskrbeli, da novih mladičkov po kotitvi ni bilo več (beri-še ena sterilizacija). Naše mačke, ki so  bile vse medicinsko obdelane, so dejansko ostajale bolj doma, torej manj kandidatov za zračno puško (pa se mi zdi, da ne živim ravno v okolju, kjer se strelja s tem orožjem). Torej tudi to sodi v odgovorno lastništvo, pa pika! Sploh pa, če živiš v okolju, v katerem veš, da živi tudi neki kreten, ki namensko meri  na tvojo živalco...
Obstreljena in še za povrh 10 let stara muca pa sploh nima kaj iskati v rubriki "mačja mamica". Zakaj? Ker je prestara, če ne drugega!!!!!!!!! Sterilizacija......?
Ja, koliko pa za božjo voljo stane ta poseg dandanes? A je res tako drag? Navedite samo en dober razlog, zakaj ste nekateri tako proti sterilizaciji / kastraciji  vaših ljubljenčkov (pa ne spet o ceni in o tem, da se žival potem redi) - populacija mačk ne bo izumrla zaradi tega....
Sodim med lastnike mačk, ki ima  20.-letne izkušnje, mimogrede...moja zadnja prihaja iz Gmajnic in če je tam ne bi sterilizirali, bi bilo prvo, kar bi naredila sama - šla k veterinarju in se zmenila za termin posega!!!!!!
In končno: seveda, da ta poseg ne reši vsega, nekaj malega pa vseeno!!!

LP vsem
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #31 : torek, 20.03.2007 : 17:32:38 »

Citat
... vidim, da bi po vaše bilo treba sterilizirat in zapret vse mačke in čez nekaj let jih ne bi več bilo, kako fino bi nas potem miši požrle...
brrrr... kako me je že strah  Grin

Zdaj pa še moja zgodba o poti do spoznanju:
Moj stari maček Jerry je doživel 15 ponosnih let v tako rekoč mirnem okolju Smiley Je imel izhod, čeprav je bila cesta v bližini. Priznam da to ni bila moja najboljša odločitev v življenju  sram Ampak že takrat ko sem ga dobila, sem kljub svoji mladosti od 10. let starše vlekla veterinarju, da smo ga dali kastrirati. Celo v živo sem si ogledala poseg, sem nafehtala veta, ker me je zanimalo kako poteka  Roll Eyes Hočem povedat, da sem se že takrat zavedala pomembnosti tega posega, moram pa priznati da je to v tujini, kjer sem takrat živela, bilo nekaj povsem običajnega in osveščanje toliko bolj močno kot tukaj  Wink

No, da pridem k bistvu.
Kljub kastracije je bil maček grozni pretepač, izredno divje narave in plašen do tujcev, kot se za gozdnega mačkona spodobi. AMPAK, ko je fasal tako poškodbo, da je bilo treba iti k vetu na zdravljenje, verjemi da smo prišli k pameti in je čez noč postal hišni muc, oz. zunanji samo takrat ko smo bili z njim. Pa ni bila tako grozno huda poškodba, le ena praska katero je bilo treba zašiti zaradi nerodne lege. Če bi šlo za metek bi se mi verjetno spipalo  Shocked No, novopečeni hišni muc se čisto nič ni pritoževal, ravno nasprotno se je samo še bolj navezal na nas, če je to bilo sploh mogoče, saj smo že bili popolnoma predani drug drugemu. Tako je nekega dne tudi prenehal dihati, v naši družbi, ni bil sam. Ne predstavljam si kako hudo bi bilo, če bi bilo drugače  Undecided

In danes, ko je z nami bivši brezdomček Smoki, v istem "mirnem" in načeloma neproblematičnem okolju, maček Smoki nima izhoda pa čeprav je kastriran in druge škode kot sebi ne bi mogel povzročit. Tako sem vesela, da nam ga je ratalo malega gor spraviti, kar se pri njegovi sestrici ni izšlo, zakaj bi zdaj tvegala  Huh Seveda je včasih nerodno oz. nadležno vrata zaklepat in na okna popazit v celi bajti, da ne uide slučajno na prosto  Roll Eyes Ampak kaj češ, s takšnimi kompromisi je lažje živeti v primerjavi s slabo vestjo ob poškodovanem bitju.
Saj imamo psa tudi na povodcu, zakaj bi mačko pustili letat po cesti?

Logiran

Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #32 : torek, 20.03.2007 : 17:43:43 »

Mogoče se mi bo kdo posmehoval... Ampak sem parkrat peljal mačkona na sprehod na povodcu od čivave Wink sram
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #33 : torek, 20.03.2007 : 17:47:44 »

Christjan - nisi edini Smiley Nas kar nekaj tukaj, ki imamo pripravljene mačje oprsnice in povodce za izlete v zunanji svet Cheesy
Logiran

Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #34 : torek, 20.03.2007 : 17:49:22 »

A mu povodec ni premajhen - mislim čivava ni glih velik kuža!  Grin
Zakaj pa bi se ti posmehovali?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #35 : torek, 20.03.2007 : 18:00:56 »

Ne mislim flexi povodec. Ovratnica pa je ona ko se lahko velikost nastavi. Bi me mogli videt kak so se mi ljudje na sprehodu posmehovali, če sem potreben vožnje v Ormož Huh Angry sram
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #36 : torek, 20.03.2007 : 18:02:55 »

Sma danes bla z očetom v MB v Europarku in je srečal njegovega prijatelja, ki je imel čivavo-kratkodlako. Se ne norčujem ampak sem se je kar bal pobožat, da ji nebi kaj zlomil. Zelo čuden občutek proti moji 50kg mrcini. Je pa res, da sem tudi sam prvo mislo čivavo kupit za 1 psa Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Metek v telesu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines