mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:39:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 133992 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« : torek, 06.05.2003 : 18:28:59 »

Evo,ker se vsi hvalijo kaj njihov pes vse zna itd.,nas verjetno mnoge zanima kako to naučite svojega psa(recimo da naredi poklonček,da se plazi inp.),da bomo še mi naučili svoje pse vse te trike tako da nobeden pes ne bo več znal unikat trikov Grin!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : torek, 06.05.2003 : 18:32:48 »

No,pa bom kar jaz začela.Hm...recimo kako sem svojega psa naučila preval?
Najprej sem ga naučila ukaz mrtev oz.ležanje na boku,nato pa sem iz položaja mrtev,z roko dala priboljšek na drugo stran(na drugo stran na katero je bil obrnjen)in kar sam se je prevalil za priboljškom.Potem pa je seveda dobil goro pasjih priboljškov! Grin Wink
Lp,pia
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #2 : torek, 06.05.2003 : 18:53:39 »

Kako pa si ga naučila mrtev Huh

dasa,p rebrala sem, da  zna tvoja kužka odbojko Shocked, kako si jo to naučila
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #3 : torek, 06.05.2003 : 19:00:15 »

Jaz sem pa mojo zlato prinasalko naucila,da mi skoci v narocje,ko stojim.Je bilo malo tezko,ker je dosti nerodna,ampak je slo.Najprej sem jo ucila,da mi je samo s sprednjima tacama skocila na trebuh,potem pa se je enkrat malo mocneje odgnala in sem jo samodejno uijela v narocje,potem sva pa vadili,ker je ugotovila,da je pravilno,ce skoci v narocje,zdaj pa razlikuje v narocje in samo s sprednimi tackami,ker ji dam razlicni povelji (enkrat ji pokazem z roko,drugic recem hop)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : torek, 06.05.2003 : 19:01:17 »

Predlagam, da se tale tema prikljuci k ze odprti temi Moj pes pa zna..., saj se vprasanja in odgovori v obeh prepletajo.
http://www.mojpes.net/cgi-bin//YaBB.pl?board=razno&action=display&n
um=1017766185
.
Logiran

dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #5 : torek, 06.05.2003 : 20:23:21 »

jana upam da ne bos jezna ampak jaz bom ker kle odpisla.
nadja:moja psi ima zelo rada velike zoge in potem sem ji metala v zrak ona mi pa nazaj odbije zato jo sploh posebi nisem ucila.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : torek, 06.05.2003 : 20:31:26 »

jana:sej jest sem prebrala to temo sam se mi ne zdi dost podobna naši.pr uni temi je kaj pes zna ta temaa je pa kako ga to naučiš!
no sej če ne bomo šli pa pol ke samo še nadji odgovorim.
nadja:najprej sem ga naučila prostor potem pa sem mu priboljšek dala na recimo levo stran počasi počasi tako,da se je za njim stegoval in nakoncu se je prevalil na bok.potem sem ga pohvalila.potem s časoma pa ga naučiš da več časa tako ostane na boku.potem pa da gre iz sedečega položaja v mrtev.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #7 : torek, 06.05.2003 : 22:16:40 »

VAJICA ZA KRATEK ČAS....  »Zavrti se!«

Uporabnost vaje:
- brisanje mokrih in blatnih tačk
- ogrevanje mišic
- trik za otroke
- zabava za psa

Psa naučimo, da se na znak obrne okrog svoje osi za 360 stopinj. Ta vaja je zelo uporabna, ko ima pes mokre tačke in želimo, da si jih pred vstopom v hišo obriše. Vajo s pridom uporabljajo tudi vodniki tekmovalnih psov, saj z njo psu pred tekmo ogrejejo mišice.

Začnemo tako, da psa, ki sedi pred nami, s priboljškom zvabimo najprej v ozko 1/4 kroga, nato v polkrog, nato pa postopoma v cel krog okrog njegove osi.  Pri tem s prstom zakrožimo po zraku – to bo znak za vrtljaj. Če želimo, dodamo tudi glasovno povelje, npr. »Zavrti se!«.

Zelo zanimivo in hitro je učenje tega trika s pomočjo klikerja – pri tem si pomagamo s t.i. targetom, to je palico, kateri pes sledi s smrčkom in s katero vodimo psa v krog. Več o klikerju si lahko preberete v rubriki "Nasveti" na mojpes.net!

Vajo vsem ljubiteljem psov in njihovim štirinožcem toplo priporočava
Manja in belo-črni novofundlandec Maj
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #8 : sreda, 07.05.2003 : 22:39:57 »

Kolk so pa bli stari vaši psi ko ste jih začeli take trike učit?  Huh
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #9 : sreda, 07.05.2003 : 23:24:28 »

Ursa,

moj je bil star 3-4 leta
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #10 : četrtek, 08.05.2003 : 04:45:00 »

Jaz sem Lizo zacela uciti osnove ze skoraj takoj,ko sem jo dobila (pri ene stirih mesecih),potem sva sle v pasjo solo,druge trike sem jo pa zacela uciti pri enem letu,ko sva zaceli z agilityem,pa je postala bolj spretna
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #11 : četrtek, 08.05.2003 : 10:33:28 »

jaz sem mojo BC zacela uciti ze pri 7 tednih.pudle pa mal kasnej.

lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #12 : četrtek, 08.05.2003 : 17:07:49 »

jaz sem začela učiti mojega maltija,že pri ene3.,4.mesecih-nekaj časa po tem ko je prišel k meni!
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #13 : četrtek, 08.05.2003 : 22:15:11 »

moja je zdj stara 9 tednov, pa se mi zdi skor nemogoče jo zdj kaj učit ker je tok živahna in jo bol zanimajo copati ko pa učenje  Tongue
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #14 : četrtek, 08.05.2003 : 22:53:51 »

Za nove trike ni nikoli prepozno po mojih izkušnjah! Seveda pa se osnovna povelja uči že od malega, potem tudi ne bo problemov z novimi stvarmi.
Mene ni nikoli strah, uf, kaj pa če bo pes prestar za to pa to... Če je moja 11letna rotka TAKOJ zakapirala kaj je ''back'' (hoja direkt za mano Roll Eyes ) pa če je ''tamala'' pri 4 letih v presenetljivo kratkem času zamenjala 'čakaj' s 'stoj' (bila je navajena, da se ustavi ob ukazu čakaj, pa sem ga morala zaradi reševanja spremeniti v stoj) ...

Nikoli ni prepozno... Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines