mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:48:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134229 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #60 : četrtek, 08.07.2004 : 19:37:59 »

To, da si s tačko pokrije oči, bi ga jaz tud rada naučila, sam še nisem sploh probala. Trenutno "sva" skapirala skok skozi obroč, ki ga naredim z rokami, ter 'preval' oz. povaljaj se. Preval je pač krajša beseda in jo zato uporabljam. No, ta skok nama gre le, ko mora bežati proti meni in skočiti skozi, preval pa tako, da je najprej na 'prostoru', ali na 'lezi' (to je namesto 'mrtev', grr... ta beseda mi nato zelo ni všeč!). Kaj pa to, da drži tačko v zraku dokler ne rečeš, da lahko neha? Pa skok čez tvojo nogo, roko itd.?
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #61 : petek, 09.07.2004 : 09:40:55 »

Ja, tudi mi bi se radi naučili, da si s tačko pokrije smrček. Roll Eyes
Sammy, kako sta se vidva nučila ukaza "mrtev" ali "lezi", kot ti praviš (tako da se vrže na bok in obmiruje) Huh Cheesy
Mi smo to doma že nekaj poskušali, a nam še ni uspelo Wink
Drugače pa znamo še "give me five", "tačko", "prostor, "hop", "glas" (je ravno pogrunatala, kaj hočemo od nje, če rečemo glas Grin in sedaj z veseljem laja, še preden nam uspe odpreti usta Grin Grin).
Pa učimo se še slalomiranja med nogami Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #62 : petek, 09.07.2004 : 19:38:06 »

lezi: najprej ga daš na prostor (saj to zna, ne?). potem mu približaš roko s priboljškom in daš roko tak nazaj, da bo dal glavico lepo ob strani na tla. če mu je zadosti do priboljška ti bo sledil, medtem poveljuj LEZI (ali mrtev), glavi ponavadi avtomatsko sledi tudi celo telo. ne pozabi na pohvalo, pa takoj ko naredi, mu daj priboljšek.hmm...sliši se komplicirano, sam ne vem kak ti naj drugače opišem. ko bo že na tem, da ti bo brez kazanja naredil lezi iz prostora, naj naredi lezi iz stoječega položaja. no, ta korak nama povroča preglavice.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #63 : petek, 09.07.2004 : 21:04:20 »

Ja, hvala Grin bova poskusili Roll Eyes Upam, da nama bo uspelo, sporočiva kako nama gre Grin
Lp

 
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #64 : torek, 20.07.2004 : 15:55:53 »

Kako pa ga nauciti, da zalaja na "reci ciao"? Huh
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #65 : torek, 20.07.2004 : 16:10:04 »

Tako kot bi ga naucila na besedo glas!

Saj na primer, ko ga ucis, da naj da tacko, mu lahko reces namesto tacka npr . banana - in se bo na to besedo naucil!  Grin

Ce te pa zanima kako se psa nauciti zalajati je pa to druga stvar!

Lp, Ursa
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #66 : torek, 20.07.2004 : 16:21:30 »

Ja, ravno to me zanima. Ker moja ne laja nevemkoliko. Undecided Ona piha zrak skozi usta. Ampak to ni lajanje
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #67 : torek, 20.07.2004 : 16:31:19 »

eva, med drugim so bokserji popularni tudi zato, ker so "tih" sami od sebe (večina njih, moji recimo niso ravno pri tihih, hehe). Ne bevskajo kar v tri dni. Dobro za lepe odnose s sosedi.
"Glas" te bodo pa naučili v pasji šoli. Ni nobena težava bokserja naučit tega.
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #68 : torek, 20.07.2004 : 16:34:55 »

Pri katerem izpitu pa? Izpit A sem ze koncala. Zdej bom sla delat se B in C.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #69 : torek, 20.07.2004 : 16:41:45 »

Alti, v kateri šoli pa se učiš "daj glas"?
Eva, takrat ko bo slučajno zalajala ji reci: "Glas" in ji daj nagradico. Postopoma bo pogruntala.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #70 : torek, 20.07.2004 : 17:28:04 »

andi: vemo o čem govorim. ti nimaš 13 let. mogoče res, da  "Daj glas", ni komanda ki bi jo v šoli učili kot posebno vajo. Kot tudi ni "uradno" komanda "lezi". Ampak pes vseeno izvaja to dejanje v neki vaji. In če zna glas, bo vedel kdaj se od njega pričakuje. ko bo situacija konkretna. Bokser je  večinoma tih, zna pa lajat ko je to potrebno. In oblajanje tudi veš pri katerem izpitu se uporablja in v kateri šoli. In če pes kot je bokser, do takrat še "ne zna" lajat, ga bodo že pripravili do tega. Morda tudi z besedami "daj glas" in vzpodbudo.
Zato sem rekel, ker ne razumeš, ti bom pa še tebi posebej, na široko razložil kar sem hotel na kratko sporočiti: ko bo Eva rabila da da psica glas, bo že izvedela. In to v šoli. Ne na forumu. Psa naj puste otroci kar se da pri miru, glede zadev ki se tičejo šolanja. Če pa šolajo sami psa, jim je pa inštruktor tisti ki uči, ne forum. Nismo mi neki frajerji da bomo tule s teorijo  gore in ludi premikali. Poznam enega nadobudneža: mama v šoli vadi in vadi, medtem ko mali špila nintendo v avtu. pes pa na treningih vedno "trokira" ker se v prostem času njihov 13letnik ko ni nintendo v igri, igra s psom "daj taco", in podobne finte. Potem pa ob odpoklicu peso vedno še taco moli proti vodniku.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #71 : torek, 20.07.2004 : 17:48:48 »

Alti, no seveda imaš prav. Moje vprašanje pa je bilo resnično informativno. V kinoloških društvih se večinoma držijo svojega programa(to sem tudi hotela poudariti), boh ne daj, da bi kdo vprašal kaj, kar je izven programa. Seveda, da je oblajanje zelo pomembno pri višjih stopnjah šolanja, ki pa upam da ga 13-letnica ne bo vsaj zaenkrat še izvajala.
Alti, resnično ne razumem zakaj ne bi Eva probala naučiti tega trika oz vaje s pomočjo tistih ljudi, ki morda nimajo izpita za inštruktorje, so pa prav tako v nekih stvareh dobro podkovani.
Govoriš kot da se gre za neko blazno pomembno vajo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #72 : torek, 20.07.2004 : 18:04:08 »

eh andi, saj ne mislim, da bi bilo to nekaj zelo pomembnega, ampak sem začutil, da me hočeš malce "špiknit" z vprašanjem, ker sem posplošeno pač zapisal, da se bo v šoli naučila, čeprav vem, da ni "daj glas" komanda ki bi jo tam učili kot posebno vajo. Ni slabo če se še kaj takega dopiše zraven. Sam bog ve kaj sem sam vse učil mojega Barka, lol. Od tega da zna molit na stolu, pa "sedet" pri pouku, itd... Brez zamere, ok?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #73 : torek, 20.07.2004 : 20:30:37 »

Ah, alti. Nisem oseba, ki bi zaradi dolgčasa špikala folk.
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #74 : torek, 20.07.2004 : 21:37:02 »

No, no, zdej se pa res ni treba "prepirat". Odlocila sem se, da bom za ta ukaz pocakala kar soloin instruktorja. Danes sem tole vajo probala, kar tako, pa me je pes samo postrani gledal. Nic cudnega. V njenem kratkem zivljenju je lahko zalajala le kaksnih 4x. Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines