mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:00:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 288370 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #60 : četrtek, 16.06.2005 : 08:05:51 »

Katere države pa imaš v mislih pod Evropo, ker ko sama brskam po netu najdem samo strani o kotonih iz Amerike. Cene pa tam okrog 1000 USD (tut 800 USD), kar je pa še vseeno 200.000.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #61 : četrtek, 16.06.2005 : 08:13:15 »

Države vzhodne Evrope (Slovaška, Češka; Madžarska pogojno)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #62 : četrtek, 16.06.2005 : 09:41:03 »

Jaz imam psico iz tujine! In nisem imela nobenih problemov. Res je, da potrebujes malo vec casa, da najdes vzreditelja, ampak gre. Pa seveda previdnost, tako kot pri vsakem nakupu!!

Jaz se ne spoznam glede drzav, kjer bi bili cotoni. Daj v google odtipkaj coton de tulear in potem brskaj, brskaj, brskaj. Poskusi najdet tuje klube za to pasmo, potem povezave do vzrediteljev... In tako pocasi najdes skoraj vse vzreditelje v evropi Wink

Lp Jana
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #63 : četrtek, 16.06.2005 : 09:50:34 »

Natanko tako, Bina; se strinjam!!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #64 : četrtek, 16.06.2005 : 11:48:24 »

Kako pa je s kužki ko jih recimo pustiš same doma (v stanovanju mislim), nevem za več ur ali pa kdaj tudi za cel dan. Kaj vse ti lahko uniči, zgrize...? Kam gre  lulat, a te počaka dokler ne prideš? Skratka kako zgleda če je kuža sam doma?
Sprašujem zato ker sama še nikoli nisem imela psa; imela sem muca, zdaj imam zajčka (tut hrčka sem imela), samo to je drugače, oziroma vem kako to zgleda, za hišnega psa si pa ne znam predstavljati.
Opisi vaših izkušenj so dobrodošli (še posebej lastnikov cotonov).

LP Petra
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #65 : četrtek, 16.06.2005 : 13:14:55 »

Svetujem ti, da si prebereš informacije v temah vzgoja psa. Sem prepričana, da boš dobila vse potrebne odgovore. Načeloma velja za vse pasme podoben pristop; torej tudi kotončki niso izjema.
Je pa tudi res, da je vsak psiček individiuum zase - skupek genov, vzgoje in okolja. Ampak da ne dolgovezim; pobrskaj malce po temah in tam res dobiš ogromno koristnih informacij.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #66 : sreda, 22.06.2005 : 11:27:28 »

Citat
Kako pa je s kužki ko jih recimo pustiš same doma (v stanovanju mislim), nevem za več ur ali pa kdaj tudi za cel dan. Kaj vse ti lahko uniči, zgrize...? Kam gre  lulat, a te počaka dokler ne prideš? Skratka kako zgleda če je kuža sam doma?
Sprašujem zato ker sama še nikoli nisem imela psa; imela sem muca, zdaj imam zajčka (tut hrčka sem imela), samo to je drugače, oziroma vem kako to zgleda, za hišnega psa si pa ne znam predstavljati.
Opisi vaših izkušenj so dobrodošli (še posebej lastnikov cotonov).

Zastavila si nekaj osnovnih vprašanj o vzgoji in negi psa, zato priporočam, da najprej vzameš v roke kakšno knjigo ali dve ki govori splošno o psih in mladičkih, nato pa še kakšno specializirano o coton de tulearjih (so na Amazonu). Žal ti v slovenščini ne morem priporočiti nobene, imam pa sama kar nekaj angleških o vzgoji. Če morda želiš kopije kakih poglavij, se mi prosim javi na ZS. Prav tako je dobro da "testiraš" sebe ali si sploh oseba za psa (ne pozabi, da bo mali cotonček s tabo živel 15 let), tako da si sposodiš pri prijateljih za kak popoldan ali mogoče celo cel vikend psa in vidiš ali ti ustreza. Ker bo šlo verjetno za odraslega psa, moraš vzeti v zakup da življenje z mladičkom, ki ne zna še nič toliko težje (a tudi toliko bolj zanimivo) kot z odraslim psom.

Nočem da moj zgornji tekst zveni pokroviteljsko, vendar ti resnično polagam na srce, da se informiraš kolikor se lahko preden si kupiš (kateregakoli) psa, še posebej da si iz tujine pripelješ psa, odšteješ zanj kar nekaj denarja in potem ugotoviš da ti pes kot tak sploh ne ustreza. Prvi korak si že naredila s tem, da si se prijavila na ta forum.

Lp, Tinkara
Logiran
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #67 : sreda, 22.06.2005 : 18:05:41 »

Eno malo neumno vprašanje. Kako se sploh izgovori coton de tulear?  sram
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #68 : sreda, 22.06.2005 : 18:11:06 »

Tisti ki bi želeli le psa za družbo in ne razstave in parjenje... pri cotonih je tako da ne smejo imeti druge barve razen bele po kožuhu. Dovoljene so zelo majhne lise (sence) na enem uhlju ali zelo malo sivkastih dlak po telesu. V veliko leglih pa se skotijo tudi delno obarvani kužki. Po moji logiki so tej kužki (pet kvaliteta) bolj poceni. Pri papillonih je tako, da je glede na napako (napačen ugriz, nepravilna obarvanost...) pes precej poceni (približno 60% cene).

Lp, Mojca
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #69 : petek, 24.06.2005 : 20:56:37 »

Joni => No ja, knjig se mi ne da prebirat, ker nisem ljubitelj le teh,ravno zato sem pa ne forumu zastavila taka vprašanja,če mi bi kdo na kratko odgovoril. Saj si lahko predstavljaš kako je če maš kužka, pa vseeno je fino slišat kakšno izkušnjo od drugih.
Tud zajčka sem kupila brez da bi prebirala knjige, pa nam z mojo zekico prau lepo gre, saj se hitro navadiš na novega hišnega ljubljenčka in ugotoviš kako ravnati z njim. Itak je pa po mojem vsaka živalca unikat (eni kužki so lahko ful pridni, ko so sami doma, drugi ti pa pou stanovanja uničjo) in ima svoje hibe na katere se navadiš ti ali pa se ona prilagodi tebi.

No pa hvala za povezave, super so.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #70 : petek, 24.06.2005 : 21:02:20 »

Ja, točno to varianto psa bi mela kot jo Geri omenja. Kakšna lisa preveč, ker so mi ful kjut.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #71 : sobota, 25.06.2005 : 16:31:54 »

Citat
No ja, knjig se mi ne da prebirat, ker nisem ljubitelj le teh,ravno zato sem pa ne forumu zastavila taka vprašanja,če mi bi kdo na kratko odgovoril. Saj si lahko predstavljaš kako je če maš kužka, pa vseeno je fino slišat kakšno izkušnjo od drugih.
Tud zajčka sem kupila brez da bi prebirala knjige, pa nam z mojo zekico prau lepo gre, saj se hitro navadiš na novega hišnega ljubljenčka in ugotoviš kako ravnati z njim. Itak je pa po mojem vsaka živalca unikat (eni kužki so lahko ful pridni, ko so sami doma, drugi ti pa pou stanovanja uničjo) in ima svoje hibe na katere se navadiš ti ali pa se ona prilagodi tebi.

Oprosti, ampak s tem se pa nikakor ne strinjam. Pri psih ni povzetkov. So določene veščine, ki bi jih moral znati vsak kuža, da se lahko lepo in brez stresa integrira v človeško družbo. To je po moje a.) hišna čistoča, b.) odpoklic, c.) hoja na povodcu, sedi, prostor, d.) zaustavitev ugriza in "mehka usta". Pa saj ne rabiš ravno brat, čeprav verjemi da so lahko knjige najboljši resource. Kot sama praviš, vsak kuža je unikat in kar "pali" pri enem, drugega pusti hladnega. Je pa priporočljivo imeti vsaj eno osnovo, da veš zakaj gre, še posebaj če si pri psih popoln začetnik. In oprosti, ne moreš delati primerjav med zajci in psi. Psi potrebujejo dosti več človeške interakcije kot zajci. Psi se ne naučijo stvari kar iz lufta, kako naj razume da se preproga ne grize če mu tega ni noben "povedal"? So različni temperamenti psov in se strinjam, da je od pasme do pasme razlika (npr. labradorci bi naj bili super uničevalci, moj papillon pa še ni uničil niti ene stvari) vendar pes mora vedeti kaj se sme in kaj se ne sme.

Kot sem že rekla, ne želim zveneti pokroviteljska, vendar na prihod psa se je treba dobro pripraviti. Prav tako izbrati primerno pasmo zase in ne samo po videzu. Prav tako si pripravljena žrtvovati vsaj urco nekajkrat na teden za osnovno nego cotona? Sprehodi? Veterinarski stroški in cepljenja? Koliko imaš dejansko časa za psa?


Lp, Tinkara
Logiran
nakamichi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #72 : nedelja, 26.06.2005 : 16:34:48 »

Sem imel cotona pa moram rečt da je bil takega karakterja da je rabil kar en čas da se je navadil pod dopoldan sam, zelo je rabu nekoga ob sebi, samo da je bil tam tudi če ga je povsem ignoriral Huh Glede vzgoje, moj je bil zelo trmast, točno je vedel kaj je treba naredit, in al je ubogal ali ni je bila pa njegova volja, in tudi je rad imel svoj mir..se je ulegel k tebi in si ga malo pobožal, nato si mu dal mir in je bil vesel, ni maral če si ga po rokah vlačil, te lastnosti sem že slišal od parih lastnikov cotonov, se pa nadvse radi crtajo..a kot ljudje..do ene mere, pol pa gre proč Cheesy Z dlako je precej dela, pri nas je njegovo počutje zelo vplivalo na stanje kožuha z vozli ured Undecided Hvalabogu je večino časa bil zdrav in dobre volje Wink Dodajam še link do legla v tujini s kjer sem ga nabavil, mislim pa da cena 300kSIT ni pretirana, mi ni žal niti tolarja ki je šel tudi kasneje za njega...in ga šlo kar precej Shocked

*****

L.P: Miha
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #73 : ponedeljek, 27.06.2005 : 21:23:34 »

No tak komentar sem želela slišat.
Hvala ti Miha

LP Petra
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #74 : torek, 28.06.2005 : 07:41:43 »

Joni => No ja, knjig se mi ne da prebirat, ker nisem ljubitelj le teh,ravno zato sem pa ne forumu zastavila taka vprašanja,če mi bi kdo na kratko odgovoril. Saj si lahko predstavljaš kako je če maš kužka, pa vseeno je fino slišat kakšno izkušnjo od drugih.
Tud zajčka sem kupila brez da bi prebirala knjige, pa nam z mojo zekico prau lepo gre, saj se hitro navadiš na novega hišnega ljubljenčka in ugotoviš kako ravnati z njim. Itak je pa po mojem vsaka živalca unikat (eni kužki so lahko ful pridni, ko so sami doma, drugi ti pa pou stanovanja uničjo) in ima svoje hibe na katere se navadiš ti ali pa se ona prilagodi tebi.

Meni se zdi pa tako razmišljanje silno neodgovorno. Do kužka v prvi vrsti, pa tudi do sebe in okolice...  Undecided  sram
Vsekakor je za zajčka seveda potrebno imeti določeno znanje, ampak verjemi, da je pa pes vseeno še mnogo bolj specifičen!
Tako da ti toplooo priporočam prebiranje  literature in seveda tudi neštetih tem na forumu, ki so več kot koristne!
Pa še enkrat v razmislek: mislim da ti je Joni dala krasne iztočnice! Dobro razmisli, ali je pes res tisto, kar si sedaj želiš in se hkrati zavedaš, da te bo spremljal na poti 10-15 let!?!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines