mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 18:00:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1230 : četrtek, 05.10.2006 : 15:05:41 »

Ppetra, ne verjamem, da bi se Loty prodajala kot pet kvaliteta. Saj so ti jo tisti, ki se bolj spoznajo na pasmo, izbrali kot primerno tudi za razstave!

Nisem kak strokovnjak za cotone, ampak če primerjam Loty s par drugimi cotoni, ki smo jih imeli doslej v Švrkovi šoli, mi je čisto jasno, zakaj žanje odlične ocene. Ne samo, da je zelo mična gospodična, ampak ima tudi par drugih kvalitet, ki jih vzreditelji na splošno cenimo.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1231 : četrtek, 05.10.2006 : 15:30:42 »

...
Nisem kak strokovnjak za cotone, ampak če primerjam Loty s par drugimi cotoni, ki smo jih imeli doslej v Švrkovi šoli, mi je čisto jasno, zakaj žanje odlične ocene. Ne samo, da je zelo mična gospodična, ampak ima tudi par drugih kvalitet, ki jih vzreditelji na splošno cenimo.

Ja, hvala, no  Smiley Me ful veseli da tako misliš o Lotki, ker sem sama kdaj kar kritična do nje in me taki komentaji res razveselijo.

Sicer pa itak ne pričakujem od Lotty da bo osvajala ne vem kakšna prvaštva. Želim samo dobiti par lepih ocen (nazivov) in to je to.
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1232 : četrtek, 05.10.2006 : 21:01:22 »

Zdravo lana40.

Škoda, ker niste prebrali mojega sporočila glede nakupa psa. Če ima vaš psiček rodovnik, kar je vprašljivo, vam ta rodovnik tudi morajo dati, zato kar hitro ji pišite da vam dostavi rodovnik. Cotončka nikar ne kastrirajte da vam ne bo žal zato ker ... (postavite se vi v položaj psička).

Lep pozdrav
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1233 : četrtek, 05.10.2006 : 22:31:36 »

Pozdravljeni!
Se spet jaz malo oglašam  Wink

lana40, dobro bi bilo, da si nafehtaš nekoga, ki dobro obvlada jezik in probaš čimprej razjasnit dileme in odgovorit na vsa vprašanja, ki jih imaš, da ne bo več nesporazumov. To bi sicer morala storiti že prej ampak nič hudega (upam).
Drugače pa tudi sama za mojega Bena nisem dobila rodovnika ob prevzemu, ampak mi ga je vzrediteljica poslala po pošti čez kakšen mesec. Tako da, če se nista dobro razumeli, je res lahko kakšna taka varijanta kot jo je omenila bombažka (da vzrediteljica še ni uredila vseh stvari v zvezi s papirji in boš rodovnik dobila naknadno). Če je priznana vzrediteljica te ne bi smelo skrbeti, seveda pa je prav, da jo čimprej povprašaš kako je s tem. Je pa res, da tudi jaz še nisem slišala za primer, kjer kuža, ki rodovnik sicer ima, ga vzreditelj lastniku iz kakršnega koli vzroka ne bi dal. Če kuža ni za vzrejo ponavadi v pogodbi piše, da se lastnik obvezuje da ga bo dal kastrirat/sterilizirat.

Imam pa še eno vprašanje. Ali kdo pozna go. Strozak iz Velenja? Mamina sodelavka mi je vedela povedati, da ima ona psičko cotonko, naj bi pa vsaj enkrat imela tudi mladičke? Zdaj raziskujem... Izgleda, da je tudi na našem koncu kar nekaj kužatov te pasme.


Lep pozdrav!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1234 : petek, 06.10.2006 : 10:59:53 »

Tole o psički iz Velenja mi je nekaj znano ... samo se ne spomnim nič koristnega.


Tule pa še slikce od Laninega Woody-a : http://ppetra.moj-album.com/album/5228851/
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1235 : petek, 06.10.2006 : 11:02:17 »

Ah ne dela povezava.
Evo zdaj bo: http://ppetra.moj-album.com/album/5228851/
Logiran
JANAB
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #1236 : petek, 06.10.2006 : 11:41:58 »

Stella - sem iz Velenja in seveda poznam Tano Strozak. Pri njih so imeli cotončke pred (vsaj) 10 leti, tudi nekaj legel z lepimi mladički (dve psički sta ostali v Velenju, pa nisem prepričana, da sta še živi).
Danes ima družina Petek-Strozak par afganistanskih hrtov. Če se ne bo prej sama javila, jo bom opozorila na forum.
Lep pozdrav vsem!
Jana
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #1237 : petek, 06.10.2006 : 12:41:20 »

hvala za odgovore - sem malo posmetila temo z mojimi dodatnimi vprašanji ampak po mojem so pa napisane zadeve kar koristne informacije sploh za bodoče lastnike vseh pasem ne samo omenjenih.

LPK
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1238 : petek, 06.10.2006 : 12:47:27 »

Nekaj mi ni jasno, a vzreditelj lahko kar prepove, da kužka ne smeš peljat na razstave, ker je pač pet kvaliteta? Razumem za vzrejo, da jo prepove samo da ga tudi na razstave ne smeš peljat (pa pustimo, če ga lastnik želi ali ne).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1239 : petek, 06.10.2006 : 12:57:42 »

Seveda lahko! Na razstavah ves vesoljni svet vidi psa in potem se veliko šušlja, kakšne pse vzreja ta ali oni vzreditelj. Človeška foušija pač ne pozna meja... Noben vzreditelj ne vzreja samo šampionov, saj genetika ni nekaj, kar lahko vnedogled fotokopiraš. Zato lahko pač kupcu pove, da s tem psom pa ne na razstave. To je njegova pravica. Če si kupec želi razstavljati, bo seveda poiskal psa, ki bo primeren za razstave in vsaj praviloma ne bi smel z glavo siliti skozi zid in razstavljati prav tega psa, ki za razstave ni primeren.

Torej bi morali biti vsi zadovoljni, kupec in vzreditelj ter seveda kuža.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1240 : petek, 06.10.2006 : 13:08:07 »

No in od tu lana40 ni dobila rodovnika v roke, pomoje. Zdaj sigurno ne bo šla na razstavo (poleg njene besede)
 In zakaj ne sme na razstavo, ker ima kuža flekec na hrbtu, po vsej verjetnosti. Čeprav bo kuža ko bo starejšni vedno bolj bel.

Tole z barvo mi pri cotonih sploh ne gre skup. Pa razumem paniko glede vzreje in obarvanih cotonov, samo da ga zato še razstavljat ne smeš, kljub temu da kuža vedno bolj postaja to kar piše v standardu. Pa itak se tolerira nekaj obarvanosti, samo da kuža izgleda bel.
Ne vem no, meni se moja Lotty zdi bel kuža.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1241 : petek, 06.10.2006 : 13:54:59 »

Mogoče je pa kaj drugega, ne tisti flekec. Obstaja mnogo drugih razlogov. Mogoče nepopolno zobovje, ugriz, kaj pa jaz vem... Na cotone se ne spoznam tako dobro, da bi ti lahko naštela pasemsko specifične razloge.

Ne se tako obešat na barvo. Je pomembna, ampak je še polno drugih značilnosti, ki jih mora imeti dober kuža. O tem lahko pove več Bombažka, saj njen Gi sigurmo ne zmaguje samo zaradi barve.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1242 : petek, 06.10.2006 : 15:32:52 »

... In zakaj ne sme na razstavo, ker ima kuža flekec na hrbtu, po vsej verjetnosti. ...

lana40 pravi, da naj drugih napak ne bi imel (ugriz ...), le to da je bil v leglu edini tako obarvan.

Ja saj vem da so druge stvari tudi zelo pomembne samo se mi zdi da vzreditelji cotonov vseeno dajo dosti na barvo. Se morda motim?
Logiran
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1243 : sobota, 07.10.2006 : 06:35:27 »

Spet se ogalšam.

Malo sem si prevedla pogodbo. V pogodbi piše, da je kuža registriran na WWW. fci.be. Piše tudi, da lstnica obdrži pedigre( če je to rodovnik ) za, ker ga na smem imeti za vzreji in razstave.

Ostalo pa še moram prevest. Se bom mogoče sedaj naučila vsaj malo angleško, čeprav se v osmih letih kolikor sem se je učila nisem . Wink Wink
 
Toliko zaenkrat.

Lep pozdrav
Lana
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1244 : sobota, 07.10.2006 : 09:27:34 »

JANAB, hvala za odgovor. Sem zvedela, kateri sta ti 2 psički, ki sta ostali v Velenju. Sicer je še nepreverjeno, pa vendar. Če je to to, žal nobena ni več živa.
Škoda, ker je gospa Tana zamenjala pasmo Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines