mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 10:37:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 289223 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1365 : ponedeljek, 06.11.2006 : 00:49:06 »

Bombažka, a bi se dalo kakšno kopijo strani s cotoni iz kataloga dobit, ali pa če mi ga v Celju posodite in si sama skopiram in vam vrnem v Ljubljani?

Pa veliko sreče drug teden!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1366 : ponedeljek, 06.11.2006 : 23:26:37 »

Lotka moja, nima mikrosporije... juhu  Cheesy

Je pa nekaj bakterijskega, ki se je vmes, ko sem čakala na izvid, lahko da že celo pozdravilo. Tako pravi veterinar Zaninovič mlajši (Kalsan, mu gre zaupati  Roll Eyes ). Naj pa nebi bilo nič takega kar bi se lahko prenašalo na ljudi,ali pa druge kužke, tako da zdaj se lahko v miru prijaviva na razstavo.

Bombažka, pravite da bo na tej razstavi kamor gresta z Gije sama "elita" cotončkov. Kdo se pa lahko prijavi na to razstavo, so kakšni pogoji? In ali gre tudi kak kuža s Hrvaške?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1367 : torek, 07.11.2006 : 11:37:29 »

Kalsang, hvala, sem prebrala. Upam, da s svojim vprašanjem nisem sprožila pogrevanja kakšnih starih zamer. Samo radovedna sem bila glede na dejstvo, da so bili na avstrijski specialki tudi shih-tzujčki.

Ppetra, lepo da je z Lotty vse v redu.
Kar se tiče razstave v Poznanu, pa praktično omejitev pri udeležbi ni (omejitev velja za razstavo Crufts, za katero se pes mora kvalificirati). Dejstvo je, da se vsako leto enkrat pač prireja razstava - World dog show - na kateri sodelujejo psi iz celega sveta (neke vrste svetovno prvenstvo) in jasno, da je na njej svetovna 'elita'. Tudi nazivi so takšni, npr. najlepši pes pasme je svetovni prvak. Vsi podatki o razstavi so javni in objavljeni najmanj leto dni vnaprej. Konkretno za Poznan poglej na http://www.worlddogshow2006.pl/index_en.php. Letos iz Hrvaške ne bo nobenega cotončka. Naslednje leto bo svetovna razstava v Mehiki, Evropska (Euro dog show) pa v Zagrebu.

Za vse tiste, ki ste prejšnji teden sledili burni debati v tej naši temi bi rada navedla samo še eno zanimivost. Spomnila se se, da obstaja na tem forumu rubrika Člani se predstavljajo. Zato vas vabim, da si pogledate predstavitev Marjetice http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2986.390.html, ki sicer izgleda tako:
Marjetica

Nova lastnica psičke, kakšnih velikih izkušenj nimam.

Starost 16 let.


Toliko o sprenevedanju in lažeh glede na izjavo: Citat Marjetica, 4.11.2006: Nisem nevoščljiva, ker nimam biti zakaj, ket trenutno nimam psa.

Predlagala bi Jani, da poleg uporabniške kategorije Otrok do 14 let uvede še eno za uporabnike med 14 in 18 letom. Vemo namreč, da so nekateri v tem starostnem obdobju najbolj pametni na svetu, zato bi se lahko v primeru kot je bil naš, in če bi vnaprej vedeli v katero starostno kategoriji spada naša sogovornica, mi mirno pokorili, priznali svoje neznanje in ne reagirali. No, ne glede na vse to upam, da bomo še naprej znali ohranjati visok kulturni nivo tega foruma.

Sedaj me pa najmanj teden dni ne bo  Cheesy. Uživajte. Hvala vsem za lepe želje  Wink.
Logiran

vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1368 : torek, 07.11.2006 : 13:15:27 »

Bombažka če se v Poznanu ne vidimo - držimo pesti za tvojo belo kepo  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1369 : torek, 07.11.2006 : 14:59:04 »

Ne. Bombažka, nobenih zamer ni bilo! Sem se pa tudi jaz kaj novega naučila, saj tudi jaz nisem vedela točno, kako je s to klasifikacijo.

Ppetra, super, da je z Loty vse v redu! Ja, z dr. Zaninovićem ml. imamo tudi mi samo dobre izkušnje.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1370 : torek, 07.11.2006 : 15:18:34 »

Lobsang, daj no, če boš imela malo časa, pridi me s tal pobirat Wink.
Hala 4, ring 35, nedelja seveda.
Logiran

vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1371 : torek, 07.11.2006 : 15:22:06 »

S tal pobirat??? Zakaj pa???
Seveda nedelja - jaz krenem na pot že v petek, če bom slučajno mogla sneg pred avtom kidat da pridem do tja  Grin
Drugače pa ne obljubim da te pridem iskat, saj bom mogla biti na dveh koncih in upam da bom to uspela porihtat - če pa kaj časa ostane pa seveda pridem  Wink
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1372 : četrtek, 09.11.2006 : 17:45:23 »

 Ppetra !
 Kako kaj Loty? Smiley
 Razstava v Celju  se biiža ,z Didi
 pa pridno vadiva.Seveda pa imava
 veliko tremo že sedaj , saj Didi še nikoli
 ni videla ringa od blizu.Najbrž bo
 samo vohljala na okoli in nebo
 pridno hodila(sedaj še nezna). sram Cry Cheesy
 Oh ta nagajivka! Shocked Cheesy
 Se vidimo v Celjju! Smiley sram
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1373 : četrtek, 09.11.2006 : 21:20:31 »

cotonka, naj te nič preveč ne skrbi, ker se na koncu večinoma izkaže, da so bile skrbi odveč. Po mojih izkušnjah je na razstavi tako, kot da imaš drugega psa. Vsaj moj ben je navadno takooo priden, da kar verjeti ne morem.  Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1374 : petek, 10.11.2006 : 13:10:45 »

... saj Didi še nikoli
 ni videla ringa od blizu...
O, od blizu že, saj je bila že v Trbovljah  Grin

Cotonka, ne boj se, kar bo bo, pa še to boš videla da bo vredu.

No že komaj čakam ,da vidi Didi v Celju, da vidim kako se je spremenila punca mala. Zdaj je že kar velika, kaj?
Cotonka kako je bilo v pasji šoli, ste že zaključili? Kako je šlo na izpitu?
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1375 : petek, 10.11.2006 : 14:46:12 »

 No, v pasji šoli je bilo še kar OK .
 Izpita pa nisva imeli , čeprav
 sva ga pričakovali. Shocked
 Stella in Ppetra zahvaljujeva
 se vama za spodbudi,
 ki sta nama ju namenile Smiley.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1376 : torek, 14.11.2006 : 16:25:33 »

Bombažka kako je bilo na razstavi? Saj vem da ste verjetno še ful utrujeni, če ste že doma, samo mene ful firbec matra kako je bilo.
No med rezultati nisem našla Gija, sem pa malo pobrskala in na internetu našla cotončka ki je dobil BOB. In kakšno je bilo torej ozadje vsega skupaj?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1377 : sreda, 15.11.2006 : 14:13:33 »

Smo nazaj ampak še vedno zelo utrujeni. Na kratko - dobro je bilo biti zraven. Videti, doživeti, komentirati, .... Gi je dobil oceno odlično, več pa nismo niti pričakovali. Ocenjevalo se je 77 cotonov, ločeno, pse sodnik iz Danske, psice sodnica iz Finske. Imela sta popolnoma različne kriterije, konkretno so bili plasirani psi vsi, brez izjeme, višji in težji od maksimuma po FCI standardu, plasirane psice pa na spodnji meji v okviru standarda. Videlo se je, da sta imela oba jasno sliko svojega idealnega psa/psice in sta pač temu sledila. BOB je dobil veteran, 8.5 let star pes iz Finske.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1378 : sreda, 15.11.2006 : 14:29:08 »

Sem videla da je veteran, ta kuža mora pa dobro izgledti za svoja leta Smiley

Tole s "plasiranjem" čisto ne pokapiram  Undecided,
drugače pa čestitke za odlično oceno Wink

Kakšen je pa kaj izgledal kuža  VERCINGETORIGE Cotonbrie? A je ta kuža od vzrediteljice iz Italije. Saj kar tako sprašujem malo za vnaprej, za bodočega Lotkinega ženina, pa ko ste ga že ravno videla. S katere države je ta kuža?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1379 : sreda, 15.11.2006 : 15:14:32 »

Ppetra, plasiran v tem primeru pomeni najboljši v klasi.
Kar pa zadeva ostalih psov, pa žal od mene ne pričakuj opisov. Če se boš šla svojo vzrejo, boš bodoče ženine morala sama oceniti, pač glede na tvoja pričakovanja in tvoj pogled na idealnega ženina. Če bi ti jih jaz opisovala bi bila to že neka pristranska ocena. Večina psov, ki so bili tokrat v Poznanu je bila dobrih, pač vsak po svoje, tudi Cotonbrie Vercingetorige, ki je iz Italije.
Logiran

Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines