mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:43:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: knjige o psih  (Prebrano 53260 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #15 : četrtek, 10.10.2002 : 11:52:52 »

Yo,

Se pridružujem tvojemu mnenju. Knjiga Skrivno življenje psov je super in če se prav spomnim, sem jo tudi sama prebrala na en dah!  Smiley Smiley Ko bi le bilo več podobnih pasjih knjig.

Lp,
Nati
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #16 : ponedeljek, 25.11.2002 : 11:51:38 »

v jugoslaviji lahko kupite sledeč knjige ki so ravno izšle:
- šarplaninec
-mastino napoletano
-terierji
-dalmatinec
-doberman

vse knjige os v latinici.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #17 : sreda, 27.11.2002 : 12:29:09 »

Poleg vseh knjig, ki ste jih v tej rubriki že našteli, so zelo vredne ogleda tudi naslednje:
HOW TO TEACH A NEW DOG OLD TRICKS - Ian Dunbar
CLICKING WITH YOUR DOG Step by step in pictures -  Peggy Tillman
.. in končno še vrhunec novih metod pri pozitivnem ojačevanju, knjiga, ki bi jo moral prebrati sleherni lastnik ne samo psa ampak katere koli živali:
DON'T SHOOT THE DOG!- Karen Pryor

Lp,  Smiley Smiley
Logiran
Kidagakash
gost
« Odgovor #18 : sobota, 14.12.2002 : 20:08:29 »

Govorite po pasje?
Skrivno življenje psov

To so mi dve najboljše knjige, ni mi pa jasno, kako ste lahko vsi pozabli na Ovčarja Runa!!!!  Grin  Js sm se u mladih letih naučila to knjigo na pamet. Smiley

Je pa zanimiva tudi Prijateljice živali, ki pa govori o odnosu človeka do živali na sploh. Ni ravno knjiga, js sm jo enkrat dobila v Šparu, ki so jo delili zastonj, zraven pa si dobil položnico za prostovoljno donacijo za ponatis.

Kida
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #19 : nedelja, 15.12.2002 : 21:44:37 »

Trenutno naju razveseljuje Inteligenca psov - Pasja zavest in sposobnost razmišljanja Stanleya Corena -Dedal (toplo proporočam!!!) in cela zbirka knjig o borderjih, predvsem o paši in agilityju ter poslušnosti.
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #20 : ponedeljek, 16.12.2002 : 21:29:27 »

Meni je pa najljubsa pasja knjiga "Tojon". Zal ne vem kdo jo je napisal, vem pa da je ze kar stara. Do sedaj sem jo prebrala ene 7x. Tisti, ki jo boste nasli v knjiznici in jo hoteli prebrat, vam priporocam, da prvih 30 strani dolgcasa stisnete zobe, ker se prava zgodba zacne sele potem. Res je ena izmed najlepsih kjnig, ki govori o sozitju cloveka in psa, kar sem jih kdajkoli prebrala.

LP

P.S.
Potem je pa tuki se Kazan volcji pes in pa Kala, ko se pa se katere spomnim bom pa se dodala.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 18.12.2002 : 10:05:22 »

Za Miklavza sva si kupila novo enciklopedijo "Psi" - prevod knige I cani. Izsla letos junija. Za enciklopedijo je kar dobra!

Pa se ena dobra - "Das Pudel Kern". Samozalozba sicer, opisuje pa zivljenje in zdravljenje kodra in boxerja z diabetesom.

In - za mene biblija vzrediteljev - "Lexion der Genetik des Hundekrankheiten". Za to, da razumes genetiko, ves, zakaj in ves kako bo slo naprej.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #22 : četrtek, 19.12.2002 : 06:31:27 »

Pri nas imamo pa naročen Svet knjige in ker ni bilo nič pametnega, sem naročila knjigo Psi. Moram reči, da sem zelo razoračarana. Slike večine pasem se mi zdijo naravnost obupne in ne vem kako to, da se avtor ni malo potrudil in poslikal primere, ki bi ustrezali standardom, ki jih opisuje, pa še ti so za nekatere pasme malo čudno napisani. V Italiji imajo ja dovolj psov, da bi se dalo kaj pametnega slikat. Knjigo reklamirajo s tem, da naj bi v njej pisalo tudi nekaj o vzreji, pa je vse skupaj bolj žalostno. Od enciklopedij se meni zdi veeeeliiiko boljša Enciklopedija psov.

P.S.: če pridete do knjige si poglejte samo slike kraškega ovčarja, mastina napoletana in modre nemške doge - katastrofa  Roll Eyes
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #23 : četrtek, 19.12.2002 : 08:11:54 »

Floki, tud jaz sem kupila to knjigo in mi je po pravici povedano žal.  Angry 7.000 pa vse skupi nič. Sem notr gledala Welsh terierje in si sploh niso podobni. Huh Kr neki.

Glede na mnenja mislim, da bom kupila "How to live with a neurotic dog".

lp  Kiss
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #24 : sreda, 25.12.2002 : 09:41:20 »

Jaz imam pa doma slovenske knjige o psih oz,so prevedene iz angleščine.To so:Velika knjiga o psih (avtorja ne poznam),Vzgoja in šolanje psov-DR Bruce Fogle,Psi(avtor  Huh)
Enciklopedija psov.DR Bruce Fogle,Nega dolgodlakih psov (avtor  Huh),naročena pa sem na revijo Kinolog,ki jo izdaja Kinološka zveza slovenije
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #25 : nedelja, 29.12.2002 : 21:51:11 »

Floki!
Mi lahko poveš, kaj manjka neapeljskem mastifu v knjigi Psi? Meni se zdi čisto OK! Huh Huh
Tudi mene pa jezi, ker naj bi bilo notri tudi nekaj o vzreji pos. pasem!! Angry
Logiran
Asha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #26 : sreda, 29.01.2003 : 17:49:41 »

A kdo ve za kakšno knjigo o AmStaff-ih vsaj v angleščini Huh Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : sreda, 29.01.2003 : 20:37:28 »

Jaz imam doma American Staffordshire terriers od Anne K. Nicholas. Včasih se jih je dalo naročat preko revije Moj pes, vendar ne vem če se še da. lp
Logiran

bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #28 : sreda, 29.01.2003 : 22:13:13 »


Za tiste, ki bi radi kupili knjige o določenih pasmah sporočam naslov www.aniwa.com. Na tej strani boste nasli link na knjige in tukaj se da kupiti marsikaj - gre za knjige o določenih pasmah. Preverjeno deluje, plačate s kartico in vam dostavijo. Kar nekaj se jih da kupiti preko amazona (večkrat preverjeno, plačilo s kartico, zanesljivo in dostava tudi zanesljiva).

Moja najboljša knjiga o dogah je knjiga Le dogue allemand avtorice Marie Jose Labrousse. Knjiga je v francoščini in je fantastična. Če bi jo kdo res želel, mu jo lahko ob priliki prinesem iz Francije.

Sicer pa preverite na aniwi in na amazonu, stvari delujejo in knjige so super!

ksenija
Logiran
Asha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #29 : četrtek, 30.01.2003 : 15:43:33 »

Hmmmmm ja bom preverila, če da kaj naročit preko revije Moj pes ampak dvomim....bom mogla malo po knjigarnah stopit......težko delo me čaka  Grin Najbolje da se podam v Ljubljano pa še tam.....who knows... Smiley



Vseeno hvala za informacijo!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines