mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:47:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lučka potrebuje pomoč
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lučka potrebuje pomoč  (Prebrano 65577 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #105 : četrtek, 02.03.2006 : 10:25:46 »

A že na sprehod? Cheesy Super, da revica tako napreduje. Cheesy Cheesy Cheesy Duša se pa ponavadi (tudi pri ljudeh) najdlje zdravi, mislim pa, da bo Lučka do neznancev tudi ostala previdna in zadržana, a ne? Roll Eyes Smiley Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #106 : četrtek, 02.03.2006 : 22:20:38 »

Ja, se bojim, da bo Lučka vedno zadržana do neznancev. Zato pa bi ji rada našla miren dom - z vrtom - da ne bo treba prevečkrat med ljudi.
Logiran

Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #107 : petek, 03.03.2006 : 08:58:22 »

Tako kot praviš Smetka, Lučka bi bila idealna družabnica npr. kakšnemu starejšemu paru ali pa komu, ki mu ne dišijo popoldanski maratoni s psom Grin in bi tako skupaj uživali na domačem vrtu. Če dobro premislim, bi mednje lahko prištevala tudi sebe Cool in naša Duka bi bila zelo vesela družbe Cheesy, je pa žal preživahna za Lučko. Undecided  Huh Moram malo potuhtati, če poznam koga primernega... Roll Eyes Smiley
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #108 : petek, 03.03.2006 : 09:11:57 »

Se strinjam. Lučka bo potrebovala bolj umirjene in potrpežljive ljudi. Niti ne sanja se nam, skozi kakšne traume je šla skozi, tako da se zna zgoditi, da bo prišlo tudi čez nekaj let do kakšnih nepredvidljivih situacij, kjer jo bo kaj spomnilo na mučne trenutke in bo odreagirala po svoje. Tako kot ljudje tudi psi s preživetimi traumami ne okrevajo čez noč. Mislim, da se psihične težave pojavijo šele kasneje. Prvi trenutek je zaradi izboljšanja fizičnega stanja počutje boljše, zato se fokus v možganih preusmeri na čustveno trpljenje - to je pa težje pokrpati kot pa poškodbe...
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #109 : petek, 03.03.2006 : 09:16:35 »

Hm, mogoče bi ji pa družba kakšne mirne, ampak res mirne in prijazne, psičke celo koristila... Roll Eyes
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #110 : petek, 03.03.2006 : 15:37:09 »

Imaš kakšno konkretno psičko v mislih?  Huh
Logiran

spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #111 : nedelja, 05.03.2006 : 20:36:40 »

Kako kaj moja LUčka?  Roll Eyes
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #112 : ponedeljek, 06.03.2006 : 08:49:43 »

Imaš kakšno konkretno psičko v mislih? Huh

Sorry Smetka, nisem ti hotela vzbujati upanja Smiley. Potem, ko je Puppa rekla, da ne more posvojiti Lučke, ker nima lifta, sem tudi sama začela razmišljati o morebitni kandidaturi za posvojitev. Toda, s tem, ko ugotavljam, da bi Lučki mogoče ustrezala družba kake mirne psičke,  medve z mojo živahno psičko žal kot Lučki primerni "kompanjonki" odpadeve. Sad Undecided
Mogoče bi se pa dalo pri Puppi kako urediti, saj imam občutek, da si Puppa zelo želi skrbeti za Lučko in jo ima že zdaj zelo rada. Roll Eyes Smiley Smiley Smiley
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #113 : ponedeljek, 06.03.2006 : 09:01:09 »

Urediti bi se dalo edino tako, da bi se jaz preselila.

Ne glede na to, koliko se mi je Lučka vsedla v srce s svojo žalostno zgodbo, je vprašanje, ali sem jaz primerna posvojiteljica zanjo. Imam dve muci, ki nikoli nista vidle psa, stanujem v stanovanju, do katerega vodi 55 stopnic in dvigala ni možno narediti, pa še doma me ni skoraj nikoli, ker cele dneve delam...

Mislim, da bi bila zelo sebična, če bi jo vzela k sebi, kajti Lučka si zasluži pravo osrkbo po vsem, kar je pretrpela. Lahko samo upam, da bo našla primernega posvojitelja, ter pomagam pri tem, da se takšen najde.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #114 : ponedeljek, 06.03.2006 : 09:11:24 »

O Puppa, oprosti, nisem vedela vseh detajlov Smiley. Škoda, da nisve primerni, a tako pač je, treba je misliti na Lučko.
Sigurno se bo našel kdo primeren za njo! Smiley Smiley Bo dan kje mogoče tudi kak oglas? Roll Eyes
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #115 : ponedeljek, 06.03.2006 : 09:24:55 »

Bi rekla, da že res veliko ljudi išče dom zanjo. Cel bernski klub med drugim seveda ve zanjo...bomo dali oglas tudi v časopise, ko bom presodila, da se ne bo skrivala, če jo bo kdo prišel pogledat. Lp
Logiran

spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #116 : ponedeljek, 06.03.2006 : 09:29:39 »

O Puppa, oprosti, nisem vedela vseh detajlov Smiley. Škoda, da nisve primerni, a tako pač je, treba je misliti na Lučko.
Sigurno se bo našel kdo primeren za njo! Smiley Smiley Bo dan kje mogoče tudi kak oglas? Roll Eyes

Sicer bi ti znala Smetka kaj več povedati, vendar pa kolikor jaz poznam razmere, Lučka še nekaj časa ne bo primerna za posvojitev, saj ne le,da moraaokrevati po operaciji v celoti, tudi njeno plašnost napram ljudem je potrebno počasi popraviti - to ni možno popraviti čez noč, temveč se dela postopoma. Zaradi tega tudi dvomim, da se bo iskalo posvojitelja preko oglasa, kolikro pa vme, je pa bilo kar precej zanimanja zanjo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #117 : ponedeljek, 06.03.2006 : 09:37:20 »

Kot si rekla...malo bo še trajalo. Ja, je bilo kar nekaj zanimanja zanjo. Dve sta bili zelo resni in vztrajni: ena bi ji omogočila prostor ob hlevu, druga pa je na vprašanje, kako bi Lučka živela pri njih, odgovorila, da bi ji naredili pesjak. To odpade, iščem človeka, s katerim bi živela v hiši in imela možnost dostopa na vrt. In ki ima dovolj potrpljenja in izkušenj za takšno prestrašenko. Malo težje je oddati takšnega psa, tudi če je lep....
Logiran

Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #118 : ponedeljek, 06.03.2006 : 13:39:44 »

Prostor ob hlevu? Shocked Za Lučko? Shocked Angry Eni pa res nimajo občutka! Angry Cry Take z metlo preganjati... Wink Grin Grin
Meni se zdi za Lučko najbolj primeren kakšen starejši par, mogoče upokojenca, kjer bi bila Lučka ves čas z njima, ki bi se z njo pogovarjala, jo božala, kjer bi življenje potekalo mirno, brez kričanja itd. Vem, zveni  malo pretirano, mogoče celo sladko, ampak taki ljudje obstajajo, taka okolja obstajajo, za oglas sem pa vprašala ravno zato, ker se jih tako mogoče lažje najde. Roll Eyes Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #119 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:11:39 »

Ja, prav res ob štali. Pa še prepričevali so me, da ji ne bi moglo biti lepše, ker je ta prostor ob štali pod stopnicami in ima kuža tako zavetje, pa še dekco mu dajo. Kakorkoli....tudi jaz imam v mislih prav kakšen tak dom, kot ga opisuješ; in ne dvomim, da ga bo tudi našla. Lp
Logiran

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lučka potrebuje pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines