mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:20:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lučka potrebuje pomoč
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lučka potrebuje pomoč  (Prebrano 65596 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #195 : nedelja, 09.07.2006 : 23:27:32 »

Hm, zakaj je pa Lučka v arhivu? Dokončno ostaja?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #196 : nedelja, 09.07.2006 : 23:29:01 »

Luèi gre v arhiv, zaenkrat je našla tisto, kar potrebuje. Ostala bo tu, èe pa bom kdaj presodila, da je sposobna sprejeti nov dom, pa verjamem, da ji ga bomo lahko našli. Po svoje mi je žal za punco, ker bi Toga z družino zagotovo lahko preživela z njo veè èasa, kot ga lahko jaz, ampak drugaèe zaenkrat ne gre.

Hvala vsem, ki ste in še mislite nanjo in ki ste kakorkoli prispevali k temu, da je danes živa in zadovoljna. Lp vsem.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #197 : nedelja, 09.07.2006 : 23:37:38 »

Ups... Se mi je zdelo, da sem nekaj v tej smeri že nekje zasledila.  Roll Eyes
Ampak naslednjič ko pridem bi jo pa res rada spoznala.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #198 : ponedeljek, 10.07.2006 : 17:51:54 »

Ups... Se mi je zdelo, da sem nekaj v tej smeri že nekje zasledila.  Roll Eyes
Ampak naslednjič ko pridem bi jo pa res rada spoznala.

Zakaj bi jo pravzaprav rada spoznala? Lučka ni taka psička, ki bi se veselila novih poznanstev.....kar se mi zdi, da se da razbrati iz Smetkinih postov v tej temi.... Huh

lp, Katarina
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #199 : ponedeljek, 10.07.2006 : 18:25:19 »

Lučko sem sama v soboto videla prvič čisto za kratek čas, ko sem ravno prišla s sprehoda s kužkom. Je bila ravno na dvorišču, sem jo nežno poklicala, vendar se je Lučka samo mirno obrnila in odšla stran. Krasna psička, vendar mislim, da se kakšnim srečanjem res raje izogne.

LP
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #200 : ponedeljek, 10.07.2006 : 18:46:33 »

Večina nas je spremljala njeno zgodbo in nam ni vseeno. V tem, da bi jo rada spoznala, pa res ne vidim nič slabega. Huh Saj ne veš, kdaj pride prava oseba, ki jo bo Lučka vzela za svojo. Res je, da jo poznam samo preko foruma, ampak mogoče bi ji bila pa všeč. Mogoče samo kot obisk... Mogoče pa ne... ne vem.

Tako kot nas je Shy presenetil in si po dolgih mesecih izbral svojo Matejo. Cheesy
Izrazila sem samo svojo željo, ki pa, verjemi, ni zlonamerna. Če bi se obrnila stran, kot se je MaxyTT, se pač bi in ne bi rinila vanjo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #201 : ponedeljek, 10.07.2006 : 20:22:59 »

Lepo, da ti ni vseeno.

Shy ni bil nikoli niti približno v isti "kategoriji" kot Lučka. Nikoli ni bilo vprašanje, ali se bo lahko navezal na koga drugega, vprašanje je bilo, kdaj bom našla nekoga, ki bo imel kavč zanj namesto štale in verige...glede na to, kako izgleda...
Lučka je drugačna. Kar sem tudi sproti, kolikor sem imela časa, pisala. Napisano je še vedno vse, nič ni izbrisano.

Lp vsem.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #202 : ponedeljek, 10.07.2006 : 22:45:27 »

Sem šla celotno temo še enkrat prebrat od začetka do konca.

Mogoče pa se bo kdaj našel kdo, ki bo presekal njen strah, do tedaj pa naj se počuti varno v zavetišču, če lahko ostane tam.
Sama sem pristaš teorije, da je treba živalim pustit čas, da gredo čez svoje travme. In ne obupat. Seveda bodo to vedno ostale posebne živali, tako kot recimo vojni veterani, ki vsako noč sanjajo grozote, ki so jih doživeli. A napredek je možen tudi po več letih. Kar tu pišem, ni le teorija, saj se je v praksi z divjimi mački večkrat izkazalo, da se socializacija lahko ''zgodi'' tudi takrat, ko po nekaj mesecih že obupaš, da boš lahko žival kdaj pobožal. Ali pa se ti mačka, ki se nikakor ne pusti božati po trebuhu, po treh letih ''premisli''.

Socializacija takih živali je pač tek na dolge proge. Lučka verjetno še ni za v nov dom. Oziroma se bo kmalu pokazalo, kako je s tem. In če ne bo za v nov dom, se je tja pač ne sili. Če pa bo nekega dne ''zrela'' za odhod, se še vedno lahko ponovno začne iskat posvojitelje. Pokazala bo pa sama, kam se bolj nagiba. In Smetka bo znala še kako dobro ''prebrati'', kaj je v Lučkinem interesu.

Vem, da je Lučka drugačna in dobro vem, kako je imeti člana v družini, ki je drugačen. In da je pri drugačnih potrebno več potrpljenja, pomoči in vztrajnosti. Jaz si vedno pravim: probat ni greh. Šele ko probam, lahko rečem: to se pa ne da (kar se redko zgodi).
Ne kategoriziram ne Lučke, ne Shyja, ne kateregakoli drugega. Vsak je drugačen na svoj način in vsak zahteva svoj čas - eden ga rabi manj, drugi več.
Kot je Sara napisala, je socializacija tek na dolge proge in je napredek lahko možen šele po določenem času. Zato pa mislim, da ne bi bilo slabo, da bi Lučka spoznala čimveč dobrih duš in sčasoma uvidela, da nam lahko zaupa in da smo MI DRUGAČNI od tistih, zaradi katerih trpi.
Moje izkušnje so: ko ne moreš več, moraš še en korak naprej. In tako vsakič. In cilj je vedno bližje.
Nočem nobenemu soliti pameti, ker vem da je Lučka naredila že veliko pogumnih korakov (in Smetka z njo), ampak ravno zato ne bi smeli zdaj obupati. Ker je zmožna - to je že dokazala (kakor sem prebrala), čeprav je bilo včasih težko.

Razmišljam pač in to je moje mnenje.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #203 : ponedeljek, 10.07.2006 : 23:13:26 »

Se povsem strinjam s teboj. Dokler bo Lučka po obiskih, namenjenih prav njej, bruhala, jih pač ne bo imela. Če bo kdaj drugače, toliko bolje.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #204 : ponedeljek, 10.07.2006 : 23:23:34 »

Morda le še to...mnogo društev oziroma zavetišč v tujini ima na svojih spletnih straneh sliko živali, namenjene za posvojitev na daljavo, zraven pa napis: Sorry, you cannot visit. Mi ni bilo jasno, zakaj ne. Do Lučke, zdaj mi je zelo jasno. Sem pa pričakovala debate tudi na prav njeno temo...in povsem preventivno moram povedat, da nimam ne najmanjše želje ali česarkoli podobnega prevzemati odgovornosti za še eno žival, ki bi postala moja. Jih imam toliko svojih, kot jih dopušča zakon: bolnih, starih, brez kakšne noge, očesa...Zato še enkrat, da ne bo pomote - privoščim ji dom, ki je drugačen od mojega in če ga bo kdaj sposobna sprejeti, bom vesela zanjo.
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #205 : torek, 11.07.2006 : 01:15:13 »

Kot je Sara napisala, je socializacija tek na dolge proge in je napredek lahko možen šele po določenem času. Zato pa mislim, da ne bi bilo slabo, da bi Lučka spoznala čimveč dobrih duš in sčasoma uvidela, da nam lahko zaupa in da smo MI DRUGAČNI od tistih, zaradi katerih trpi.
Moje izkušnje so: ko ne moreš več, moraš še en korak naprej. In tako vsakič. In cilj je vedno bližje.
Nočem nobenemu soliti pameti, ker vem da je Lučka naredila že veliko pogumnih korakov (in Smetka z njo), ampak ravno zato ne bi smeli zdaj obupati. Ker je zmožna - to je že dokazala (kakor sem prebrala), čeprav je bilo včasih težko.

Razmišljam pač in to je moje mnenje.

se omenja moje ime, pa morda nisem bila v celoti prav razumljena.

pa dajmo bolj ilustrirat: živim z mačkom, ki razen mene ne prenese nikogar drugega. trajalo je več kot 8 mesecev, da sem ga prvič lahko pobožala. tek na dolge proge pri njem je bil, da je sprejel mene. več kot to mu ne bo nikoli zneslo. zato je obsojen na življenje z mano - in jaz z njim. pač ''usedlina'' pretoka najdenčkov.

obiski dobrih duš (ali slabih, ali katerihkoli pač že) ga iztirijo, sploh če so z namenom, posvečeni njemu, njegovi socializaciji. takrat je sposoben več ur preždet na bojlerju v kopalnici. ne vem kako, ampak ta maček prav ve,  kdaj kdo govori o njem, se mu hoče približat, čeprav se dela, da gre do hladilnika itd. dati mu frontline je prava umetnost, vsakič se na smrt ''skregava''... začne panično blaznet po stanovanju in ko ga končnbo stisnem v kak kot, se brani, kot bi mu ob vsakem najinem srečanju stregla po življenju.

vedenje, ki pri drugih najdenčkih sčasoma ugasne, je pri njem po več letih še kar prisotno. ta maček ne bo nikoli normalno funkcioniral s človekom in nikoli nikogar povsem sprejel. z mano nekako funkcionira, lahko rečem, da ima celo trenutke, ko mi izkazuje nakolnjenost, ampak bi ob ''socializacijskih'' obiskih, kjer bi posegali vanj ali (bog ne daj!) z menjavo okolja, torej oddajo v nov dom, postal spet povsem nefunkcionalen. 

seveda jaz govorim o mačku, tema pa je o psički in ker gre za različne vrste živali, so težave malce na drugem nivoju. vsekakor pa zagovarjam stališče, ki je vidno tudi v mojem prejšnjem postu, iz katerega sem bila citirana: tisti, ki živi z živaljo, naj presoja. ga ni junaka na tem svetu, ki bo mene prepričal, kako bi se mojega mačka dalo še malo bolj navaditi na nevemkaj.

in kar se tega tiče, povsem verjamem smetki, da ima lučka psihosomatske težave, če dojame, da nekdo nekaj hoče od nje. in če je smetka dojela, da je za lučko več škode kot koristi, da se jo beza, ji povsem verjamem.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #206 : torek, 11.07.2006 : 06:52:45 »

se omenja moje ime, pa morda nisem bila v celoti prav razumljena.

Si bila povsem razumljena. Tvoj citat sem povzela zato, ker si napisala, da je treba vztrajat in ne obupat, ker je lahko "zdravljenje duše" dolgotrajno in ker sem istega mnenja.
Tvoj muc je očitno še en "težek" primer, kot pa sem že napisala, vsak je drugačen in poglavje zase. Upam pa, da bo Lučka spoznala, da je svet lahko drugačen. Da Smetka ni nadomestljiva, ampak nas je okoli nje vseeno veliko, ki jo imamo radi.
Se pa strinjam, Smetka jo najbolje pozna, tukaj nisem nikoli oporekala. In z glavo čez zid se ne da.
Sem pa bistvo povedala v tem stavku:
ko ne moreš več, moraš še en korak naprej.

In ne mislim, da bi morali bezati v Lučko, ampak da spozna čim več ljudi in se čimveč giblje med nami.

LP
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #207 : torek, 11.07.2006 : 10:33:33 »

Lučka spoznala, da je svet lahko drugačen. Da Smetka ni nadomestljiva, ampak nas je okoli nje vseeno veliko, ki jo imamo radi.
Se pa strinjam, Smetka jo najbolje pozna, tukaj nisem nikoli oporekala. In z glavo čez zid se ne da.
Sem pa bistvo povedala v tem stavku:
In ne mislim, da bi morali bezati v Lučko, ampak da spozna čim več ljudi in se čimveč giblje med nami.
LP

Hmmm, mislim, da Smetka najboljše pozna situacijo in če bi bilo možno, bi jo že oddala, ker zanimanje za psičko je bilo. Tudi sama sem bila v kontaktu z Lučko in spremljala njen napredek. Žal se pa vseh stvari ne da 100% popraviti - enako kot pri ljudeh. Zakaj bi Lučko po nepotrebnem izpostavljali dodatnemu stresu, če je Smetka točno ve, kaj Lučka potrebuje ?

 
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #208 : torek, 11.07.2006 : 12:54:01 »

Ko ne moreš več, moraš še en korak naprej. arončka, hvala za tole misel...
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #209 : torek, 11.07.2006 : 18:41:27 »

Puppa, nisi dojela bistva mojega pisanja. Ne govorim o posvojitvi. Kar hočem povedati je, da moramo Lučko počasi navajati na ljudi - na različne ljudi. Saj ni treba, da kdo rine vanjo, za začetek bi bila lahko več na dvorišču, ko pridemo sprehajalci - in jo ignoriramo. S tem bi ji dali možnost, da nas  brez strahu opazuje in se potem sama odloči, če in kdaj se nam bo približala. Se mi zdi, da bi bil to najmanj vsiljiv pristop, s katerim bi lahko veliko dosegli. Če pa jo bomo pustili v svojem kotu, bo tam ostala - za večno.

Žal se pa vseh stvari ne da 100% popraviti

Mogoče se bi pa dalo 50% popraviti? Ali pa 20%? Mogoče pa le za 2%?
BRAVO LUČKA, ZA LE 2% NAPREDKA!
Meni se zdi to veliko in vredno truda.
Pa tebi?
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lučka potrebuje pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines