mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:45:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 221452 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1230 : sreda, 01.11.2006 : 12:56:49 »

najprej lep pozdrav
Ja tako so mene poučili obstaja samo 1vrsta maltežana,ker pa jih ljudje križajo in vzrejajo tako kot se nebi smelo so razlike včasih zelo velike.Tudi jas poznam g.ki ima pol manjšo maltežanko kot je moja pa ji pravi da je pritlikava ,ko sem jo skušala popraviti in razložiti ,pa je bila zelo užaljena in mi je zabrusila,da tako je ker je že imela 5 mladih.O bog kar stisnilo me je.To je zelo žalostno za to lepo pasmo.Midve dans praznujeva ravno 1 leto.Ja moja kužika je moje zdravje.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1231 : sreda, 01.11.2006 : 13:03:54 »

No mene ravno to jezi, da je tist, ki živi v zmoti tako miljon procent prepričan v svoj prav, da kar koli mu rečeš, ti izpadeš kot da nimaš prav.
Res škoda da se to dogaja tem kužkom in sploh to, da imajo ljudje pse, pa tako malo vedo o njih in sami pasmi in potem naprej trosjijo take podatke.

Draga, pa vse najboljše tvoji kužiki Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1232 : sreda, 01.11.2006 : 15:16:34 »

Na netu se najdejo taksne in drugacne buce o velikosti in celo pasmah maltezanov Shocked Roll Eyes Huh To si vecinoma izmislijo preprodajalci, da bi lazje prodali pse ( ce reces, da bo extra majhen in da je to posebna pasma, ki je nima se nihce v drzavi je veliko vec moznosti, da psa prej prodas). Dejstvo je da obstaja le ena pasma in velikost.
Obstajajo pa razlicne linije. Te sicer imajo neke znacilne lastnosti in tip psa, vendar se zmeraj ne odstopajo od standarda.
Torej, ce potegnemo crto...to glede velikosti so le "buce" in "miti" Tongue

Veliko veselja z vasimi stirinozci Wink
Pia
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1233 : sreda, 01.11.2006 : 15:40:35 »

Ja Pia, pri maltežanih imate podobno situacijo kot mi pri shih-tzujih.
En miljon preprodajalcev z enim miljonom variant.
Kakšne vse variante kvazi maltežanov sem že videla in kaj o njih razlagajo lastniki... ni čudno, da te potem nekdo vpraša o onih velikih, onih malih, onih z dolgo dlako in baje obstajajo tudi takšni, ki imajo krajšo dlako... HA, HA, bom raje kar nehala, da ne bo še komu slabo od teh bedarij.
LP, Gremlin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1234 : sreda, 01.11.2006 : 17:53:54 »

gremlin: Mja, vse kar je majhno in komasto gre kot za med  Tongue se posebno ce ga dobis za 80 jurijev Roll Eyes Undecided Na zalost so majhne pasme ze tako skomercializirane, da potem pride do takih bedarij in "izumljanja" novih pasem...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1235 : sreda, 01.11.2006 : 20:26:16 »

Ja, to vse je na žalost precej bolan "štos" raznih šteperjev in preprodajalcev. Za kozlat. Mene so celo hoteli prepričat, da obstajajo 3 vrste Maltežanov - mali (aka pritlikavi), srednji ter veliki. Sem jih vprašala, če se morda o pudljih pogovarjamo ter ali mi na čelu piše budala, ker se več kot očitno delajo budalo iz mene in bom tako vsaj vedela, zakaj. No, takrat je bila zgodba zaključena.

Me pa na sprehodih ustavljajo ljudje in sprašujejo če je moj pritlikavi Maltežan Roll Eyes Angry. In to ljudje, ki niso lastniki psov Lips Sealed Ma meni vsakič kar zavre, ko se hočejo skregat z mano in me prepričat v te neumnosti. Adijo pamet, no. "Na srečo" sem precej trmasta in tako vztrajam do konca pogovora, da jih prepričam, da klatijo neumnosti Wink

lp,
Diana
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1236 : sreda, 01.11.2006 : 21:33:27 »

Uh, pa ti jih rata prepričat. Ko jaz koga prepričujem o teh pasjih zadevah na koncu jaz izpadem tepka. Tako kot v tem primeru ki sem ga omenila zgoraj.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1237 : sreda, 01.11.2006 : 22:17:11 »

Uh, pa ti jih rata prepričat. Ko jaz koga prepričujem o teh pasjih zadevah na koncu jaz izpadem tepka.

Ja, ker sem tako vztrajna, da po moje popustijo že samo zato, da utihnem Grin Če dejansko verjemejo (vsi) ne vem, mislim pa, da večino kar prepričam, ker jim takoj nabijem na nos preprodajalce, jih par zadev vprašam, in ko vidijo, da so "mrzli" s svojim znanjem začnejo popuščati...
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #1238 : sobota, 09.12.2006 : 16:21:46 »

Živjo!
Tudi jaz imam menda pritlikavega maltežana Tongue vedno znova in znova poslušam te bedarije! Kot ,da ne obstaja standard in tooooliko vedo o pasmi samo ne vem v kateri knjigi preberejo vse te neumnosti.Še hujša je ta da je ena gospa kupila pri preprodajavcu zelo redkega maltežana ki ima črno dlako Shocked Ko sem ji uvidevno povedala da takšni ne obstajajo in da sigurno ni maltežan sem jaz izpadla kot popolen nevednež ker sedaj se dobijo tudi v črni barvi samo v sloveniji so redki.Pa naj še kdo reče da je to normalno.LP
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #1239 : ponedeljek, 11.12.2006 : 19:20:51 »

Jao... Huh Angry A to je tisti, ki ima pokončna ušesa, izgleda pa kot nek terier? Pa kako to, da nisi vedela, da je to zdaj nova vrsta maltežana? A še nisi videla reklame na top-shopu? Če takoj pokličeš, dobiš še skledico za hrano zraven črnega maltežana...

Svašta...

Na kratko za vse naivneže: obstaja ENA velikost in ENA barva Maltežanov. (beri: nobenih črnih, zelenih, rjavih, kratkodlakih, skodranih, s pokončnimi ušesi, pikčastih in podobno...)

Lp, Tjaša.
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1240 : četrtek, 28.12.2006 : 15:34:32 »

Mam eno vprašanje za prijateljico ki dobi tega psa!!!!Ali imajo ti psi kakšne bplezni???In kakšen je kaj njihov značaj prosim odgovorite hitro!!! Undecided
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1241 : četrtek, 28.12.2006 : 15:51:51 »

Poglej pod pasme tam imaš vse opisano...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1242 : četrtek, 18.01.2007 : 23:51:07 »

Mislim da je prav, da našega slovenskega lepotca, ki je tekmoval tudi na zadnjih dveh razstavah prejšnji konec tedna v Ljubljani prilepimo tudi sem.  Smiley

Cole je Maltežan, ki jemlje dih, ker je prelep in njemu in lastnici iskrene čestitke za vse dosežke, ki jih žanjeta in tako lepo predstavljata to čudovito pasmo.  Smiley Anja, tebi predvsem vsa pohvala od mene, ker tako čudovito skrbiš za malega  Wink

Cole je bil na zadnji razstavi, prejšnji vikend v Ljubljani, najlepši maltežan (Best of breed) na specialni razstavi in najlepši samček na CACIB Ljubljana (ni zmagal pasme, ker ni hotel hodit hudiček mali Tongue ). Ima pa tale bela kepica osvojienih že ogromno naslovov, med drugimi:


-2ND BEST MALTESE ON EUROPEAN DOG SHOW
-AMERICAN CHAMPION
-BEST IN SPECIALTY SHOW WINNER
-BEST OF GROUP WINNER
-MULTIPLE TOP 3 BEST OF GROUP WINNER
-MULTIPLE CAC, CACIB, BOB WINNER
-BUNDESSIEGER 2006
-AUSTRIAN CLUB WINNER
-SLOVENIAN CLUB WINNER
-ZAGREB WINNER 2006
-CHAMPION OF CHAMPIONS 2006
-HUNGARIAN DERBY WINNER 2006

Ima pa odprt tudi Slovenski, Avstrijski, Hrvaški, Madžarski in Italijanski šampionat.. Kljub temu, da ima kvalifikacij že čez glavo, mora preteči 1 leto od prve razstave, da pridobi naziv..  Wink



Torej Anja in Cole, iskrene čestitke in hvala vama.  Kiss Kiss

Še kakšna slikica iz razstave:
http://maltese.moj-album.com/album/6442146/?os=6453097

http://maltese.moj-album.com/slika/3088014/dTUdP8Y8tcVKlEko.v.jpg/

lp,
Diana

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1243 : ponedeljek, 22.01.2007 : 09:32:59 »

Krasno, Mel, da si se potrudila objaviti te novice! Prepričana sem, da si Cole res zasluži vso pozornost in čestitke za osvojene naslove!! Zatorej, Anja, tudi z moje strani ISKRENE čestitke in prepričana sem, da se bo o krasnem fantu še pisalo in govorilo!  Wink
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #1244 : nedelja, 28.01.2007 : 19:57:31 »

Zanimajo me naslovi vzreditelev, seveda koga posebaj priporočate (največji povdarek na zdravju), je kje kakšno leglo oz. kam naj se obrnem če želim mladička te pasme......z vsemi papirji.
hvala in lp
Logiran
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines