mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:31:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 200120 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2220 : sreda, 16.08.2006 : 15:09:53 »

kakšna novica?
Cool Ja res je ena VELIKA!  Cheesy

Pri meni po tanovem kraljuje še ena flatka iz Švedske- O'Flanagan Too Good To Be True, krajše Shiwa!   Wink

Slikce

Lp
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #2221 : sreda, 16.08.2006 : 17:17:08 »

Lepo...

To sem zasledil že na nekem drugem forumu, katerega se ne upam imenovati. Psička je full luštna.
In kako je Šota sprejela to novost?

Glede na njeno mirnost (enkrat sva se srečala v Tivoliju) in verjetno živost Shiwe ji zna mala kmalu zlesti preko glave !?

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2222 : četrtek, 17.08.2006 : 10:39:29 »

Ja, to si srečal pa mojo sestro, jaz sem bila ravno na Švedskem.  Smiley

Šota je res v družbi ostalih psov, ki jih ne pozna zelo zadržana in si misli svoje.  Grin

Na začetku se Šota ni kaj preveč zmenila za Shiwo in se ji je na trenutke raje odmaknila.
Ampak sedaj se je celotna hiša pomladila ravno zaradi Shiwe.  Cheesy
S Šoto se veselo igrata in Šota se je še bolj pomladila. Sedaj tudi žogice več nosi okoli,... Tako, da sem res vesela kako lepo jo je sprejela, sploh na njeno starost.  Cool

In še en dokaz kako se igrata skupaj: Šota & Shiwa
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #2223 : ponedeljek, 20.11.2006 : 23:12:38 »

Hey Smiley
 Obožujem to pasmo..... Cheesy imam punčko staro pol leta in ima energije še pa še. Je pa zelo prebrisana in igriva. Je pa tudi trmasta Sad in če noče sploh ne bo ubogala...
sm pa hotla uprašat če tudi vaši flatkoti čisto znorijo ko vidijo drugega psa, ker moji se čisto utrga Cheesy in jo komaj zadržim
drugače so pa to res zeloooooooooo hiperaktivni psi, ampak so tako prisrčni, da mi ni žal da sem jo kupila
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2224 : torek, 21.11.2006 : 13:32:33 »

Živjo smajli!

Ja super, da si tudi ti odkrila tole čudovito pasmo.  Smiley
Vidim, da si se v kratkem času že spoznala s pasmo in njenimi lastnostmi. Sedaj te samo še čaka, da se naučiš kako obvladati te situacije.  Wink

Povej še kaj več o psički!!!
Kako ji je ime? Obiskujeta mogoče kakšno šolo?
...

Če boš imela kakšno vprašanje,... kar vprašaj.
Glede drugih psov in srečevanja, je dobro, da kar vadita. Zaradi njene igrivosti se ne odmikaj in izogibaj ostalim psom, ker je tako ne boš naučila ˝lepega˝ obnašanja.
Kaj več o tem si pa lahko prebereš tudi na forumu.
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #2225 : torek, 21.11.2006 : 17:43:00 »

Ime ji je Allyna, hodive pa v malo šolo pri društvu reševalcev... Sem opazila in tudi drugi pravjo, da je zelo pametna in se hitro nauči novih stvari, ampak je pa trmasta Shocked in če noče ne bo nič ubogala....zdaj počasi že lahko z njo hodim brez povodca(ampak samo tam kjer ni blizu ceste) ker se je odvadila skakanja v ljudi(to je zelooooooo rada delala ko je bila še manjša). Drgač pa upam da bo postala reševalka Smiley samo problem je, ker se boji vseh novih stvari, in si sploh ne upa stopiti na kakeršnekoli steklenice, kovino, ....karkoli kar je drugačno pa ropota....
aja pa tut izsiljevati je začela, in me zanima če jo naj pustim da laja, ko je sama(ker hoče družbo) ali jo naj kregam, al naj grem k njej? ker je ubistvo jo že mau težko poslušat, ker začne lajat takoj ko gremo stran Undecided
No da ne bom preveč govorila o njej, so pa tuki še slikce:
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2226 : sreda, 22.11.2006 : 14:37:29 »

Super, da hodita tudi v šolo, glede vzgoje lahko tudi tam kaj vprašaš in ti bodo lažje tudi kaj pokazali, predvsem pa dobro svetovali.  Wink

Si kar predstavljam to tvojo navihanko  Cheesy

Ko praviš, da se boji vseh novih stvari. Pri tem je ne sili v nekaj, če noče zraven in ne seznani jo z veliko novimi stvarmi na enkrat. Lepo počasi.
Si to sama probavala ali ste probali v šoli?

Izsiljevanja ji pa nikoli ne smeš pustiti! Kakor boš enkrat popustila in ne boš odločna pri svoji odločitvi, bo takoj izkoristila (pogruntala taktiko) in ponovila še naslednjič,... Boš morala biti kar vztrajna, saj bo čez dan verjetno tudi kdaj sama in druge izbire pač ne bo imela.
Ko bo sama jo kar pusti, naj laja, cvili,... ampak nikoli takrat k njej. Ko se bo malo umirila, se bo verjetno tudi kam ulegla, takrat pa takoj k njej in jo zelooo pohvali.
S kreganjem verjetno ne boš nič pridobila, razen, če je že dobro naučena kakšnega ukaza za prepoved. Recimo: ˝Ne˝. Ampak ti tega ne priporočam, bo bolje, da je nagrajena, ko bo pridna in bo ugotovila kaj se bolj splača.
Boš ozr. si mogoče že opazila, da se da z njimi veliko bolje delati na pozitivni motivaciji, z nagrajevanjem in pohvalami dobrega vedenja, kot pa s strogimi ukazi, kazijo,... Če jo boš veliko kaznovala in silila vanjo s stvarmi, ki ji tisti dan ne bodo odgovarjale ali pa boš imela ti slab dan pri učenju, se te bo samo bala in ne bo naredila čisto nič.
Zato je geslo: ˝Dobra volja je najbolja!˝  Wink

Pri flatih moraš biti včasih kar potrpežljiv in predvsem odločen. Tvoja povelja morajo biti jasna in pri tem se jih moraš strogo držati. Takoj, ko bo kakšna pomankljivost bodo izkoristili za svojo prid.  Cool
Brihtni in pametni!

P.s.: Slike pa na žalost ne vidim.
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #2227 : sreda, 22.11.2006 : 18:04:27 »

Ja vem da ni slikce, ker je ne znam dati gor Sad
Bi pa še rada uprašala če mi bo zamerila, če jo damo v pasji hotel, ker bomo decembra šli na počitnice in ne more z nami Cry Ker baje se psu čisto spremeni karakter ko ga potem prideš iskati. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? Pa če kdo pozna kakšen dober pasji hotel?

hvala za nasvet Roll Eyes
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2228 : sreda, 22.11.2006 : 18:37:07 »

Prvo kar mi pade na pamet, ker namreč niti ne poznam nobenih hotelov,...

Pokliči vzrediteljico  Wink in vprašaj, če ima čas.
Kakor jo poznam to ne bo problem in bo z veseljem, če bo le lahko  Wink

Da bi šla pa Allyna z vami na počitnice pa ne bi šlo?

Sporoči kako ste uredili  Kiss
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #2229 : sobota, 25.11.2006 : 19:34:28 »


Vzrediteljico sem že vprašala če ma čas, pa ga verjetno ne bo imeal, tako da sem zato začela iskati hotele. Vem pa da bi bilo še najboljše če bi lahko ona poskrbela za njo...
Na žalost ni možno da bi šla z nami, ker gremo na križarjenje, na ladji pa živali niso dovoljene Cry
Mi je pa ful grozno da jo moram dati v hotel, še posebno ker je tako mlada, in nevem kako bo reagirala na to, da ne bo okoli nje nobenega, ki ga pozna.... Čerpav pa koker ima energije, ji bo verjetno čisto všeč, da bo lahko vsak dan norela s psi Cheesy zato tudi iščem tak hotel, kjer imajo psi na voljo velikooooooo prostora. Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2230 : nedelja, 26.11.2006 : 16:40:27 »

Držim pesti, da boš dobro uredila zadevo.  Wink

Za koliko časa pa greste?
Kaj pa mogoče kakšni sorodniki ali prijatelji?  Undecided
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #2231 : nedelja, 26.11.2006 : 16:44:46 »


Gremo pa za tri tedne.

Sorodniki so večinoma v stanovanjih, drugi so pa starejši in ne bi ravno mogli poskrbeti za mojo navihanko Grin
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #2232 : četrtek, 30.11.2006 : 20:44:20 »

Danes je bila Allyna sterilizirana in so bili neki zapleti, tako da je dobila tudi zunanje šive in bo morala imeto ovratnico do naslednjega ponedeljka Sad Ko smo jo prišli iskat, je bila očitno jezna na nas, ker nas ni hotela niti pogledati in je odkorakala mimo nas. Zdaj spi in se mi smili ko jo gledam tako nebogljeno. Je pa tudi zelo nerodno ker se z ovratnikom zaletava v vse robove in tla(ko voha). Moram pa povedati, da je res čista flatka, ker so nas že ob 11 dopoldne klicali, da naj jo pridemo iskat, ker je bila tako živahna Grin ker je takrat nismo mogli, so ji dali pomirjevalo=)
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2233 : ponedeljek, 04.12.2006 : 14:19:53 »

O, je sedaj že dobro z njo?
Čaki, ker ob določeni uri niste mogli po njo, so jo kar še malo uspavali?  Huh

Kako pa je sedaj z varstvom, ste že kaj uredili?

No, naj se vse dobro razplete  Wink
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #2234 : ponedeljek, 04.12.2006 : 15:36:29 »

Ja z njo je vse v redu, že čit živahna Cheesy in tut zunaj žogico lovi in šiba k nora Grin ampak z ovratnikom se pa še vedno povsod zaletava. Zdaj se je končno naučila, da mora dati glavo gor ko gre po stopnicah:P
Ne niso je uspavali, samo dali so ji neki pomirjevalo, ker je verjetno ful lajala in se zaletavala v kletko:P
Glede varstva pa je zdaj ena možnost da jo bo pazil nekdo iz društva, v katerem hodive v malo šolo Smiley jej
Logiran
Strani: 1 ... 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines