mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 21:02:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Labradoodl
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labradoodl  (Prebrano 7734 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« : sobota, 18.03.2006 : 13:57:29 »

Na portalu me je presenetil opis labradoodla. A je to sploh priznana pasma? Obstaja kakšen predstavnik v Sloveniji? Kdo je napisal opis?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1 : nedelja, 19.03.2006 : 19:26:42 »

Tudi jaz sem mislila, da ta pasma še ni priznana. Pa obstaja že dovolj dolgo, da so ugotovili kako je z dednimi boleznimi, karakterjem, itd?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : ponedeljek, 20.03.2006 : 12:01:02 »

To nikakor ni priznana pasma, ampak zgolj eden od ameriških eksperimentov. Američani si ne morejo pomagati, da bi ustvarjali nove pasme in spreminjali stare...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #3 : ponedeljek, 20.03.2006 : 15:25:12 »

Zakaj pa je potem na portalu objavljen opis?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 20.03.2006 : 16:46:56 »

Opis labradoodla je pripravila gospa Angela Cunningham, vzrediteljica labradoodlov iz Avstralije.
Avstralci so pravi "ocetje" labradoodla, kaj vec pa ti lahko napise Dani, ki je z gospo Cunningham kontaktirala. Ostali labradoodli (ameriski) po njihovem res spadajo med mesance, zato je k opisu prilozena tudi ena od fotk takega mesanca.

Zakaj je ta opis na mojpes.netu? Zato, ker ga je Dani za mojpes.net pridobila in prevedla in nic ne skodi, ce je kaksen opis vec in ce se gospa Cunningham ukvarja s to eksperimentalno pasmo, menim da je lahko opis objavljen prav tako kot za katero drugo pasmo, seveda v ustrezni rubriki.
Logiran

Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #5 : petek, 24.03.2006 : 19:41:30 »

Naj dodam, da Avstralci zelo aktivno in selektivno vzrejajo avstralske labradoodle in da to niso "kar neki" mesanci, kot je primer pri primerjalni fotografiji "labradoodla".  Namen teh psov ni v smeri druzinskega psa, ceprav so za to zelo primerni, ampak v smeri delovnega psa-terapevta in vodica slepih. Ce ste opis dobro prebrali, ste videli, da zaradi zelo strogih pravil vzreje za sedaj se ni izrazenih nobenih dednih bolezni ali pomanjkljivosti ali nagnjenosti k dolocenim boleznim. Standard so oblikovali leta 1997 in so ga sprejeli vsi pasemski klubi za avstralske labradoodle.
Americani delajo drugace, nimajo nobenega standarda in vse mesance med labradorcem in pudljem neupraviceno imenujejo labradoodle. Zaradi zamenjav med temi mesanci in psi iz usmerjene avstralske vzreje so Avstralci svoji pasmi dodali pred besedo labradoodle se besedo avstralski.
Mislim, da je treba biti razgledan tudi glede pasem, ki niso na spisku FCI ali so sele v nastajanju in da je vse, kar izvemo vec o psih, samo dobrodoslo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Labradoodl
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines