mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 06:06:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zvezdica...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zvezdica...  (Prebrano 41805 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #75 : torek, 16.01.2007 : 09:26:12 »

sicer ne vem kakšni so standardi za letala, ampak na ebayu jih je ogromno. predvidevam, da jo boš imela pri sebi v potniški kabini? jaz sem si izbrala mehko torbo http://skogkatt.moj-album.com/slike/604712/4r8CYXsxOyloP2uT.v.jpg , ker mi tisti plastični boxi niso preveč všeč. na treh straneh je mreža, tako da lahko spremlja dogajanje naokoli, na dveh straneh je zadrga, znotraj je še en pašček s karabinom, da jo lahko pripneš če želiš. mislim, da se mačke v torbi bolje počutijo, ker je tako kot brlog. vsaj v mojem primeru imam samo pozitivne izkušnje in so bile vse zelo mirne, pa čeprav je niso bile vajene oz. prvič v življenju sploh v transportu Wink
Logiran

kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #76 : torek, 16.01.2007 : 12:19:13 »

Žal veljajo zelo stroga pravila, glede uvoza živali v Avstralijo, med drugim tudi to, da mora živalca potovati kot manifested cargo, kar pomeni, da ne sme nikakor biti v kabini, ampak v posebnem prostoru za transport živih živali. Za to kakšen mora biti transporter pa je tudi cel kup pravi: ne sme biti lesen, platnen, iz kartona in podobno, lahko je plastičen (najbolje ker je tudi najlažji) ali kovinski, mora imeti nalepke, da je notri živa žival, kako je pravilno obrnjen, imeti mora določeno površino zamreženo, da ima žival dovolj zraka, mora imeti narejeno tako, da ni potrebno odpirati kletke za hranjenje živali, mora biti dovolj velik da lahko žival v njem vzravnano stoji in se obrne okrog svoje osi itd. Torej če je kdo kje zagledal take "grde" transporte, ki imajo priložene nalepke naj le sporoči.

Ah ja... to bo še cel logistični podvig in me že kar skrbi, če mi bo uspelo vse izpeljati brez komplikacij  Undecided.

Drugače pa je res, jst pa še Aussie s tega foruma bova v kratkem šli v Avstralijo. Če si kdo želi prebrati kaj več o tem, si lahko ogleda moj blog.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #77 : torek, 16.01.2007 : 13:45:08 »

ah, torej je obvezno, da potuje kot cargo  Undecided
v tem primeru res najbolje nekaj solidnega nabaviti. če bom kaj izvohala ti sporočim!

Lp  Smiley
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #78 : torek, 16.01.2007 : 20:17:07 »

Kaalen in Aussei gresta v Avstralijo? A to kar za zmeraj?  sram .

Lep pozdrav, Janad
Logiran
aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #79 : torek, 16.01.2007 : 20:52:07 »

Hm,...bova poskusili, da bo ostalo "za zmeraj", a ne Kaalen?  Wink
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #80 : torek, 16.01.2007 : 20:54:11 »

Jst pravim da za nekaj let... samo pri sebi nekje globoko pa vem, da verjetno ne pridem več nazaj, razen če se tam pride do totalne naravne katastrofe, kolapsa gospodarstva ali invazije ljudožerskih Maorov hehe. Razen na počitnice seveda Smiley
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #81 : torek, 16.01.2007 : 21:05:42 »

A to gresta skupaj?
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #82 : torek, 16.01.2007 : 21:57:43 »

ooooooo blagor Shocked Shocked Shocked

Drugače jst vem kako je s prevozom psov iz USA. mi je pa čudno da ne pustijo met v kabini mucka oz paketa do 8kg (taka so ponavadi pravila).

Če bo v cargo prostoru, vama svetujem da pred vsakim vzletom (ker ni direkt linije), prosita pilota, da preveri če je žival na letalu, da ne bo kasneje kej narobe (to piloti z veseljem naredijo). Vmes na kakem letališču lahko tudi zaprosita če lahko pogledata v box če je vse ok, le odpirati se ne sme ničesar (bo tudi "zaplombirano" tako da ne bo mogoče odpreti). je pa pot res dolga in bo vrjetno neprijetna za žival sram ampak bo pa potem vse bolje Wink

Ja na boxu mora biti nalepka LIVE ANIMAL in Puščice (kako je obrnjeno), to lahko tudi sam narediš in nalepiš! En pes naš ki je prišel iz USA je imel še gor napisano DONT OPEN, I WILL RUN!  Grin

če bo res potovala muca v cargotu, predlagam da se kupi malo večji box, da se da tudi kak papir notr, če bo treba potrebo opravit, voda se bo pa vrjetno polila (kuža je imel eno tako kanglico notr globoko, da se ni polilo al pa se je, ne vem, ko je pršu k nam je bila prazna Huh). kupi se ga v kaki boljši trgovini za male živali in mislim da so vsi kar primerni.


pa srečno pot!!!
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #83 : sreda, 17.01.2007 : 10:45:55 »

cac, najlepša ti hvala ze te nasvete. Jst sem razmišljala da bi kupila kar tisti wc za enkratno uporabo, ki je velik pribljižno kot škatla za čevlje. Pa eno brisačo na tla boxa.

Drugače pa bosta na poti do Sydneya 2 postanka, prvi bo v Frankfurtu ali Munchen-u, drugi pa je ponavadi v Manili, vendar se tam samo napolni gorivo in grejo samo potniki za kakšno urco dol z letala, prtljaga in sklepam da tudi morebitne živali ostanejo na letalu. Letela bi z Quantasom, ker se mi zdi, da imajo največ izkušenj z takimi leti pa tudi kot migranta dobiva pri njih zelo ugodne enosmerne karte. Tako bi potovanje trajalo nekih 16ur... ko sva šla midva v Avstralijo z China Airlines sva dol potovala kar 3 dni, v eno smer je bilo za 26 ur letenja + čakanje na 3 letališčih vmes. Bom pa vsekakor težila stevardesam, če grem lahko preverit kako je z Zvezdico ali pa da grejo vsaj one preverit.

Drugače pa ne greva skupaj z Aussie... midva s fantom sva namreč že dobila vizo, Aussie pa še čaka nanjo. Se samo tako poznamo kot znanci, da si malo izmenjujemo izkušnje o migraciji.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #84 : sreda, 17.01.2007 : 13:13:55 »

Kaalen, zanimiv blog. Upam, da ne pozabiš nanj tudi v toplih krajih Smiley

LP

Pika
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #85 : petek, 19.01.2007 : 17:24:35 »

zvezdi je OK, nima nobene reakcije na cepivo

Imam pa eno smešno prigodo za povedat:
Zadnjič je moj fant naredil eno mineštro s šunko in jo je malo ostalo še za naslednji dan. Jst sm si potem pogrela en krožnik te mineštre in pozabila dat pokrovko nazaj gor. Pa pride moj fant domov iz službe in hoče pratako pojest en krožnik in je razočarano ugotovil, da ni nobenega mesa več notri.

Včeraj pa je spet skuhal isto jed in sva zasačila Zvezdi na delu... seveda je ven iz ukradla kos mesa in nama je takoj potegnilo, kdo je tudi nazadnje ven pojedel vse meso Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #86 : petek, 19.01.2007 : 17:26:12 »

titi zvezdica lumpa Grin
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #87 : petek, 19.01.2007 : 19:11:11 »

ja prav zares je en lumpek... ne smeš prav nič pustit na pultu, ker si z vsem postreže. Požeruhec malo... pri hrani jo morava skozi bremzat, ker čene bi se samo širila v trebuh. Ima tak neverjeten apetit.

Zadnjič sva tako gledala en film in je v kuhinji nekaj zaropotalo. In sva si takoj rekla, aha nekaj je ušpičila... in sekundo za tem je prletela v spalnico z žemljo v gobčku. Hehe... pri vsej kvalitetni mačji hrani, ki ji jo dajeva, se spravi na žemljo  Shocked 100-gramsko vrečko mesa pa itak poje v manj kot 2 minutah, potem se ji pa spahuje ker se tako hitro nabaše.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #88 : petek, 19.01.2007 : 19:14:35 »

Grin celo žemljo v gobčku nese Grin
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #89 : petek, 19.01.2007 : 23:30:24 »

Tole z žemljo me pa ful na naše muce iz hleva spominja Smiley Jaz si zadnjič veselo prinesem s sabo zajtrk - masleno štručko in jo v vrečki odložim na klopco. Seveda najprej nafutram mucke, saj so že čisto nestrpne. Potem pozabim malo na štručko in grem še nekaj okrog brkljat. Ko se vrnem pa najdem tamali dve kako lepo malicata mojo masleno štručko Shocked Pred tem sta seveda že vse briketke in konzervo pojedle Tongue. Nekatere muce so res face. Zvezdica je že ena takih. Lušni ste, pa iz Avstralije se morate kaj javit, seveda pa tudi srečno pot do tja.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zvezdica...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines