mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 05:09:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Presnete mačke
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Presnete mačke  (Prebrano 34477 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : sobota, 07.07.2007 : 21:00:03 »

Zmajko, zmajko, kaksne skrbi jim povzrocas. Jana, jaz zal nimam nobenega pametnega nasveta, razen, da bi mogoce, ce ne boste zadeve uredili, kontaktirala dr. Knezovo. Mogoce ti bi ona znala kako pomagati. Smiley
Logiran

kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #31 : sobota, 07.07.2007 : 22:39:53 »

Svašta... nisem vedela da antidepresive predpisujejo tudi živalim. Kakorkoli že, mislim da traja vsaj ene 3 tedne, da antidepresivi primejo (to gotovo velja za SSRI, ne vem pa kako je s tricikličnimi). Ja, upam da bodo zdravila res pomagala, da se bo maček bolje počutil in zato ne bo samodestruktiven oz. kompulziven.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.07.2007 : 12:30:21 »

Jana, presneti mački kajne Grin Wink

Že večkrat sem od veterinarja slišala takšne in drugačne zgodbe, kar se tiče mačk in težav psihosomatskega izvora...ko pride dojenček in podobne zadeve, ki travmirajo naše mačke Smiley Mojo Lizo je npr. vrgla iz tira menjava wc peska (ko smo šli iz peska na kristale)...je tulila cele dneve in vsaj 2x na dan polulala mojo posteljo. Ker takrat še ni bila sterilizirana, so vet-i postavili diganozo, da markira, ampak se je po operaciji še nadeljevalo in so vet-i predlagali, da je verjetno kaj narobe z mehurjem in naredili preiskave - nič. No potem smo se odločili, da vse novosti v stanovanju posparvimo, vključno z wc kristalčki in zadeva se je kmalu uredila. Pri kupovanju peska smo torej od takrat naprej zelo previdni Smiley

Zanimivo je to, da so se mi spomladi vsi trije začeli praskati in si polomili dlke po vratu - po vseh pregledih (mikrosporija, bolhe, garje in kaj vem še) so se kljub tretiranju (ampule, kapljice za ušesa itd) še vedno svi trije praskali, tako da so si polomili dlako. Pa nismo doma nič menjali, nobenih sprmemeb, nobenega novega praška, dek, mehčalcev, peska, mačjega šampona, hrane....vse isto. Diagnoza? Imajo preveč časa in se pač praskajo oz. ponavljajo en za drugim, čeprav ravno niso največji prijatelji.

Bindi je vmes tudi bruhala - tako 2x na dan. Vet. pregled ni pokazal nič posebnega, hrana ista, skratka spet nič sprememb, pa sem ji vseeno en teden kuhala piščančka in pazila, da se ne nažira, pa je vseeno bruhala (drugače je bila živahna in ješča, pila je vodo, nobenih drugih bolezenskih znakov ni bilo). Na koncu smo ugotovili, da ji je primanjkovalo pozornosti (takrat ko je bruhala me namereč skoraj cel teden ni videla, mojega očeta tudi ne, sva pa edina, ki se zares ukvarjava z našimi mačkoni). Me že zdaj skbi, kako bo, ko bom šla na dopust.  Pojmovanje depresivnega pa je zagotovo naš Azarel - zmrdljiv, hudoben in ga boli za cel svet. Ko mu kaj ni všeč, ugrizne Lizo v rit ali rep ali se s svojimi 8 kg vrže na Bindi. Konstantno ima svoje fore - odpira vse omare in se skriva v njih, če ga naženem ven, me počaka pod mizo in plane na mojo nogo. Pa brez heca, ta maček zna močno šavsniti. Če zjutraj stegnem nogo izpod kovtra, začne name jezno renčati in me šavsne, zvečer se zaletava v balkonska vrata in če mu ne uspe se pride zaletavat v moja. Če ne drugega, zahteva vsaj to, da so vsa vrata v stanovanju vedno odprta. Pred sobo moje mame zna po cele ure ponoči mijavkati, čeprav noče not. Tudi za ven skoraj vsak dan tuli, torej pred vhodnimi vrati - in ga dvignem, odnesem h vhodnim vratom, jih malo odprem, da vidi ven, v tistem pa vedno zbeži pod mizo in čepi tem ves prestrašen še po par ur. Da ne omenjem dejstva, da se po novem poleg grmenja zelo boji tudi dežja - tudi če samo rahlo rosi (pa je notranji muc)...zadnjič je tako cel dan čepel v kopalnici. Glede na to, da je tudi velikokrat prehlajen mi je vet tako razložil, da muc živi v svojem svetu in ga vse vrže iz tira, zato nikoli niti ni zadovoljen, vse pa se na koncu  pokaže fizično. Super ne? Zdaj mu že grozim, da ga bom začela oddajat Grin

Upam, da bo z Zmajem vse ok, držimo pesti. Sploh sem pa prepričana da vam je težko, ker v bistvu sploh ne veš, kako bi mucu pomagal...je pa verjento res, da veliko vlogo tukaj igra tudi karakter živali. Po mojem bi ti antidepresivi tudi mojemu Azraelu prišli prav Wink

Lp, Maja
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.07.2007 : 21:01:52 »

Joj, tole z Zmajem pa je res tezavna in nenavadna situacija. Edina dobra stvar je, da so veterinarji odkrili, da je tezava psihosomatskega izvora. Pravilna diagnoza v zacetni fazi zdravljenja veliko pomeni. Vendar pa je res, da je treba odkriti vzrok za bolezen, kar je iz opisanega primera tezko. Verjetno je to res, kar pravi Jana, da je macek zaradi nenadnega omejevanja gibanja se bolj depresiven. Vprasajte veterinarja, ce bi mu lahko spet dovolili tudi ven... 
Mogoce je pa res najbolj motec faktor Mars. Tako bi lahko sodili po opisu situacije. Izgleda, da ga Zmaj prenasa le, ce je nanj 'pripravljen' (zato tudi npr. lahko jesta skupaj), ne prenese pa nepricakovanih situacij (to, da ubogi Mars kar naenkrat vstopi v sobo itd.)...verjetno se mu je v prejsnjem domu zgodilo kaj hudega in ga je kak macek teroriziral ali pa dobil vec pozornosti kot on.
Jana, upam, da ti (oz. Zmaju) bo kdo znal pomagati...

Drzim pesti.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.07.2007 : 21:54:22 »

Jana, tule je en link... sicer so navedeni simptomi precej drugacni kot pri Zmaju, a vseeno najdes tu kar nekaj opisov moznih vzrokov.

http://www.pets.ca/pettips/tips-83.htm
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 09.07.2007 : 22:36:07 »

Hvala Nika2 za link. Sem ze vse mogoce studirala in vse je v drobnih in velikih "spremembah".
Pri Zmaju je problem, ker ni "crkljiv" macek. Crklja se najbolj pogosto pri meni, noce bit v narocju, ce sedis, temvec moras stat, sicer ga pa lahko kaj pocohas, ce lezi na tleh. Obicajno je v muvingu, oz. sam svoj kje "v visavah" ali skrit spi v omari ali pac nekje ... Grin Ce se mu zazdi, rad spi pri kateri od psic, ponoci pa zagotovo v spalnici, vcasih tudi na postelji, sicer pa pac "nekje", hehe. Nikoli na kaksnem nastavljenem macjem leziscu, lahko pa na pasjem, raztegnjen kolikor se da ali da se nekako tisci psic.

Recimo takole


ali takole Cheesy


Kako smo? Hm, slabo, oz. padla je odlocitev, da gre jutri ven, pa kar bo, bo. Sel ne bo nikamor, edino kar se lahko zgodi, je to, da si se bolj pocupa kocine. Kakor ga gledamo te dni, je cisto drug in definitivno izgleda ze na pogled depresiven. Sel bi ven, to mu je osnovno, pa ceprav ima ovratnik. Namrec, ko mu ga snamemo, ima prav napad besnila nase. In ovratnik siba nazaj. Po tabletkah ni nobenih sprememb, obcutek imam, da je vsak dan slabse, oz. da je vsak dan bolj nemiren.
Bom pa zjutraj poklicala veta, da vidim, kaj svetuje on.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #36 : torek, 10.07.2007 : 14:37:21 »

Hja, tale zmajcek je pa res posebnez...
Mogoce ni slabo, ce gre ven - jaz razmisljam takole: ce je bolezen psihosomatskega izvora, potem je zanj verjetno dobro, da pocne nekaj, kar ga veseli. Naj se torej malo zunaj preganja, hehe...Pa se fizicna aktivnost je v primeru bolnikov pod stresom menda zelo dobrodosla, hehe..
Me pa zanima, kaj bo svetoval vet, ker je ta primer res nenavaden. S takim mackom se nisem se srecala, ampak nikoli se ne ve - morda se kdaj bom...
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #37 : nedelja, 22.07.2007 : 10:08:39 »

Jana, je z Zmajem že kaj boljše?
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #38 : sobota, 04.08.2007 : 00:30:05 »

Ojej, kaj jaz vse berem! Na trenutke smešno, da se vajam pod mizo, čeprav gre za resne stvari, Svašta, kaj vse mački delajo.  Shocked

No, moj razvajenc (12 tednov) pa si, odkar je njegova sestrica zbolela in je pač cele dneve spala in se skrivala pred njim, občasno sesa blazinice na nogi. Pravi dudaš. Takrat je kakih 10 dni vsakič cuzal ins esal, da je kar mljaskalo, ko si mu hotel odstranit nogico, je bil ves moker (in kar nekako blažen) okrog gobčka. In takoj je ihtavo iskal drugo nogico oz. karkoli bi lahko cuzal (smo razmišljal o dudi LOL). Pri vetu smo dobili ovratnik, ampak nje rekla vet, da ga lahko to še bolj depresira, torej smo ubrali "manualno" tehniko - odtsranjevali tačke z gobčka, ga božali, ga skratka mačkali.  Wink Zdaj  to počne polovičen čas ali celo manjkrat. Včasih čisto lepo zaspi, spet drugič slišiš njegov cmok cmok.

Menda bi mogu dobit malo igračko (imata namreč eno večjo, roza hipota  Smiley ki jima je služila kot  mama še, ko sta bila "v plenicah"), a nekak ne trza (bi se igral).

Dr. Knezova nam je rekla, da se to lahko razvije v vzorec in da je treba to vedenje čimprej blokirat. Zgleda nama ratuje. Nočem, da bi pristal na kakih antidepresivih. Drugače se z obema dosti ukvarjamo, dobita veliko pozornosti, zdaj smo v fazi NE in DOL, kar pa se ju ne prime kaj dosti. Na žalost.

Tako da zgleda mački so lahko depresivni. Vse jih takoj prizadane
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #39 : sobota, 04.08.2007 : 10:31:11 »

Eh ja imamo podoben problemček. "Naš" Bajsi se mi obeša na prste, brado, vrat, ... kamorkoli, samo da on lahko cuclja. Katastrofa. Čez dan ni problema, ga imam pod kontrolo oziroma tako ne morem "sfalit", če se hoče prisesat name. Ponoči pa včasih tako trdno spim, da šele zjutraj opazim posledice (znake vakumskega sesanja na moji koži). Tudi študiram dudo Wink.
Upam, da se bo razvade odvadil pred odhodom v nov dom. Malce čudno je razlagat bodočim lastnikom, da maček pač sesa ljudi in da ga je treba odvajat kot dojenčka dude Shocked Roll Eyes.
lp
T.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #40 : petek, 24.08.2007 : 10:57:30 »

Niti ne spada najbolj sem, pa tudi nikamor drugam... ampak moram si dat duška Grin

Moj zadnji mačji prišlek, ta presneti maček, mi ponoči ne da miru!  Angry

Ta noč je bila sploh obupna, mače je grozno "posiljen", danes gledam kot sova z velikimi podočnjaki saj od njegovega stiskanja, ležanja NA moji glavi in BRNENJA kot traktor enostavno nisem mogla spati kot je treba. Povrh vsega me je skoraj kap zjutraj ko sem se v ogledalu zagledala Shocked : Mače mi je med predenjem celo noč bučo masiral in kot posledica tega sem imela svojo čupo vso skuštrano, bolje rečeno NATUPIRANO, da sem jo komaj razčesala. Pa nimam ravno malo las  sram

Kaj takega pa res še ne Grin kljub vseh neprespanih noči iz xx mačjih razlogov Roll Eyes
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #41 : petek, 24.08.2007 : 11:04:22 »

Skogkatt: oh ja, to se da vsaj razčesati. Meni nihče ne verjame, da so "ljubezenski ugrizi" po mojem vratu, rokah, ... od mačka Roll Eyes Cheesy No ja kljub vsemu, jih enostavno moraš imeti rad Wink
lp
T.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #42 : petek, 24.08.2007 : 11:10:27 »

Hehe, takšno navado ima tudi Sari, takoj ko se uležem pride, prede in mi mesi lase kar bi bilo ok če mi v svoji vnemi ne bi kdaj pa kdaj zapičila krempeljček v glavo.  Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #43 : torek, 28.08.2007 : 14:13:30 »

Prosim,... mislite danes z mano nanj  sram

Maček Maus Kiss, kateri tako zelo rad zmasira in tupira lase, je moral ostati na kliniki  Undecided Ker še nima svoje teme, prosim tukaj za podporo. Seveda v upanju, da bom kmalu imela priložnost odpreti temo za njega!

P.S. Ljudje, dajte svoje mačke cepit... še posebej mladiče Lips Sealed
Logiran

zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #44 : torek, 28.08.2007 : 14:49:51 »

skogkatt mislimo na Mausa in  stiskamo vse pesti in tačke zanj.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Presnete mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines