mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:41:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57833 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #105 : nedelja, 18.06.2006 : 18:36:51 »

Jolly

ja zelo dvoumno napisano,tako da si lahko vsaka stren razlaga po svoje, za nekoga je motenje že par dlak na njegovem predpražniku, ali nekaj dnevno oglašanje psa pa par tačk, ki se poznajo na tleh itd..., čeprav jaz osebno mislim, da je moišljeno bolj za strnjanje stanovalcev. Ja seveda ji lahko rečejo, če na sestanku hišnega sveta, to zahteva več, kot polovica stanovalcev. Absurd, vendar tako je in kolikor jaz poznam situacijo v večstanovanjskih hišah, se praviloma psa smatra za člana družine in se za njega plačuje vsaj voda, če ne že vse po vrsti.
Če ni prijavljena, pa verjetno nima niti najemne pogodbe in je to še toliko huje. Zato ji res svetujem, da malo potrpi in morda celo komu malo zleze v rit, kot se temu pravi v dobro nje in njene psičke. Ljudje včasih res znajo biti hudo nesramni.

tanja040

veš to je tako, takrat pred 20 leti, ko sem jaz dobila psičko, je bilo še veliko huje kot je danes in sem orala ledino s parimi stanovalci v soseski in vsi smo imeli iste probleme, kajti med ljudmi je veljalo, da noben pes ni za v blok in če sem hotela imeti vsaj malo miru sem se kar morala prilagoditi in sprejeti njihove zahteve, kako naj se pa sama bodem z 9 sostanovalci in jih prepričujem v njihovo zmoto, ne škoda je bilo najprej mojih živcev in časa ,ki sem ga porabila za prepričevanje. Ne hvala, raje sem vzela metlo in cunjo in opravila zahtevano in najbolj sem jim zaprla usta, ker niso imeli prav nobenega vzroka več.
To sploh nisem jemala, kot kazen, ampak kot mojo osebnostno zmago nad njimi.
Danes je morda malo lažje, ke se vse več ljudi, ki živijo v blokih, odločajo za psa in jih je že v enem vhodu ponavadi več ter se lažje uprejo.
Še vedno pa so ponekod zelo hude težave.

LP
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #106 : ponedeljek, 19.06.2006 : 12:40:51 »

No danes sem klicala na Domplan, ker me take zadeve res pogrejejo in mi ne dajo miru.
Gospa na Domplanu je rekla, da teh zadev sicer ne ureja stanovanjski zakon, temveč pogodba o medsebojnih razmerjih, ki pa mora biti 100% podpisana. Torej tistih 5 lolekov, ki so se zbrali na hišnem svetu ne more zahtevat, da se psa odstrani!
Ker ena gospa v bloku je definitivno za psa, sama ima tri mačke in tko da definitivno ne bo ničesar podpisovala. Sem pa danes še sestavila dopis za hišni svet, pa naj si preberjo vse, pa naj potem še  o tem razglabljajo, napisala sem, da nimajo pravne podlage za odstarnitev psa, ki ni nevaren, je navajen ljudi in otrok ima šolo in je redno cepljen. Če ima kdo bolestni strah pred psi, pa to ni zadosten razlog za odtstranitev, temveč kvečjemu za zdravljenje tega osebka v določeni ustanovi. Sama se tudi bojim prepotentnežev, pa ne zahtevam da jih odtsranijo iz našega bloka ali pa da jim dajo nagobčnik.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #107 : sreda, 21.06.2006 : 09:39:24 »

 
Citat
Sama se tudi bojim prepotentnežev, pa ne zahtevam da jih odtsranijo iz našega bloka ali pa da jim dajo nagobčnik.

Včasih pa bi bilo fino, če bi... Vsaj v našem naselju  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #108 : sreda, 21.06.2006 : 15:13:36 »

Pri nas v bloku pa so stanovalci dosegli, da je en fant, moški, ki je bil moj sosed, svojega psa oddal.
Ne vem na podlagi česa, ampak ga je na srečo dal stran in to enemu zelo uredu fantu iz drugega konca naselja.
Razlog je pa bil, da je bil ta naš sosed narkoman in je hotel psa pitbula uporabit za čuvanje! Shocked
Pa čisto nič ne pretiravam.
Kuža je bil sicer čisto prijazen in prav nor na nas otroke, to je bilo kakih 14 let nazaj. V bistvu smo ga vedno šli božat, ko smo ga vidli, čeprav se je lastnik zmrdoval, ker seveda ni hotel, da se pes navadi na "tuje" ljudi.
Kasneje po nekaj letih smo se parkrat srečali na sprehodu in vedno se mi je nasmejal, ko me je videl (pes seveda Wink ).

Tukaj je pa pritisk sostanovalcev obrodil dobre sadove Tongue

Sicer nima veze z vašimi primeri, je pa ena izkušnja več.  Wink
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #109 : sreda, 21.06.2006 : 15:38:47 »

To je uredu,da se je tip odločil tako in psa oddal.
Sam ne predstavljam pa si ,da bi nekdo ,ki mu grozijo sosedje oddal psa.Že zaradi psa ,ker je navezan na lastnika.
Meni je enkrat en sosed reku ,da brez veze ,da psa vozim petkrat na dan ven,naj ga raje dam pod inekcijo.Pa sem mu rekla ,da škoda da ni sprejet zakon o evtanaziji ljudi ,ker bi njemu to pomagalo.Tip si je zamislilinod takrat z njim nimam nobenih problemov.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #110 : sreda, 21.06.2006 : 16:01:04 »

He he... si bila preveč prijazna! Grin
Logiran
Hund
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #111 : sreda, 27.09.2006 : 12:26:57 »

Moram priznati, da sem vseh 8 strani kar podrobno prebral, pa še zmeraj nič ne razumem. Moram tudi opozoriti, da to sploh ni prava tema, ker tukaj več ali manj pišete o številu psov. Res je, da pišete tudi o plačevanju stroškov, ampak a lahko kdo sploh jasno pove? Torej kakšna večina mora biti v bloku, kje so zakonske podlage? Predvsem me pa skrbi nekaj, da se ne zavedate posledic, ki bodo temu sledile in pa to, a je kdo predlagal kakšno rešitev? OK, razen števca za vodo pri katerem se tudi zna marsikaj zakomlicirati. Bolj pogrešam kakšen zakon na državni ravni, ki bi točno določal razmerja in normative. Me pa tudi moti obnašanje moderatorke tukaj, ampak ne za to, ker se ne bi hotel držati kakšnih pravil, sem zelo za. Mislim moti me odgovor v stilu, ah saj to smo se pa nekje že pogovarjali. To je že res, ampak prvič nobena tema ne govori točno samo o tem, drugič našli niste rešitve in tretjič tema je še kako aktualna. Torej?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #112 : sreda, 27.09.2006 : 12:51:26 »

Moram priznati, da sem vseh 8 strani kar podrobno prebral, pa še zmeraj nič ne razumem. Moram tudi opozoriti, da to sploh ni prava tema, ker tukaj več ali manj pišete o številu psov. Res je, da pišete tudi o plačevanju stroškov, ampak a lahko kdo sploh jasno pove? Torej kakšna večina mora biti v bloku, kje so zakonske podlage? Predvsem me pa skrbi nekaj, da se ne zavedate posledic, ki bodo temu sledile in pa to, a je kdo predlagal kakšno rešitev? OK, razen števca za vodo pri katerem se tudi zna marsikaj zakomlicirati. Bolj pogrešam kakšen zakon na državni ravni, ki bi točno določal razmerja in normative. Me pa tudi moti obnašanje moderatorke tukaj, ampak ne za to, ker se ne bi hotel držati kakšnih pravil, sem zelo za. Mislim moti me odgovor v stilu, ah saj to smo se pa nekje že pogovarjali. To je že res, ampak prvič nobena tema ne govori točno samo o tem, drugič našli niste rešitve in tretjič tema je še kako aktualna. Torej?

Ok, Hund, ni mi povsem jasno, ce se zavedas, kje si se znasel. Zagotovo ne v kaksni pravni pisarni, temvec na spletnem forumu, katerega je osnovni namen izmenjava izkusenj in mnenj in ne dajanje "najnatancnejsih in celovitih" informacij, pravnih nasvetov ali celo vplivanje na spreminjanje zakonodaje.
V skladu s tem uporabi ze napisane tekste in v skladu s tem pricakuj nove. Lahko pa najames strokovnjaka, ki ti bo podatke zbral in po pravnih reglcih uredil. Vendar temu potem ne bomo vec rekli forumska debata temvec clanek, prispevek, ekspertiza, pravno menje, predlog zakona...
Logiran

Hund
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #113 : sreda, 27.09.2006 : 13:12:10 »

Ja forum ja! Mislim, da so ravno internetni forumi že marsikaj dosegli in tudi spremenili, če pa vi mislite da je to vaša osebna spletna stran potem pa tako povejte. Tukaj lahko eden objavi tisoč slik enega in istega psa (seveda itak, da svojega) pa nič. Ko je pa nekdo mal kritičen in ne gleda sam na svoje osebne interese, se ga pa že preganja stran.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #114 : sreda, 27.09.2006 : 13:27:18 »

Ja forum ja! Mislim, da so ravno internetni forumi že marsikaj dosegli in tudi spremenili, če pa vi mislite da je to vaša osebna spletna stran potem pa tako povejte. Tukaj lahko eden objavi tisoč slik enega in istega psa (seveda itak, da svojega) pa nič. Ko je pa nekdo mal kritičen in ne gleda sam na svoje osebne interese, se ga pa že preganja stran.

Hund, kaj zelis od mene in tega foruma? Da najamem pravne strokovnjake, ki ti bodo pripravili odgovor?
Kaj pricakujes od drugih uporabnikov? Da bodo iskali pravne podlage ter ti pisali strokovne odgovore?

Za razliko od tistih, ki objavljajo slike, ti se nisi tukaj objavil nicesar uporabnega - ne za oko in ne za sive celice.
Cigav interes pa je, da ti pripravim vso strokovno navlako v zvezi z najemnistvom, lastnistvom, placevanjem poloznic za vodo, pravicami stanovalcev...? Moj ne, saj ne rabim teh podatkov. Zivim v hisi, v kateri sama placam tudi vodo, ki jo porabita macka. Tisti, ki rabite te podatke, se organizirajte, placajte strokovnjake in dobili boste strokovne odgovore. Lahko tudi ti sam. Dokler boste samo zahtevali, nic pa dali, bo tukaj samo cvek o tem, kako je in kako bi lahko bilo.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #115 : sreda, 27.09.2006 : 13:30:23 »

Da napišem malo bolj strokovno:
Nihče ti ne sme prepovedati posestva nad psom. To je poseg v tvoje ustavno pravico, ki govori o tem, da je lastnina nedotakljiva.
Razen če s tem posegaš v lastnino in pravice drugih. Ni miru, pes lula po bloku, smrad iz stanovanja...
Takrat imajo drugi etažni lastniki pravico ukrepati. Ampak prej je na vrsti opozorilo, ki ga lahko izda upravnik in celo velja kot uradni dokument.
Edina možnost, za kaj takega je takrat, ko se določa vsebino pogodbe o medsebojnih razmerjih, kjer morajo biti vsi etažni lastniki za. 100% In čisto vsaka stavba, ki hoče biti vpisana v zemljiško knjigo, mora imeti sklenjeno to pogodbo.
Vsi bodoči lastniki, se morajo te pogodbe držati.

Stroške je pa najlažje zreducirat, če se zahteva merilce. Če večina ni za to, se lahko poda predlog na sodišče, ki bo zadevo obravnavalo prednostno. Plača tisti, ki izgubi, če se ne motim. In malo verjetno je, da števci ne bodo odobrjeni.

Vsekakor pa, če kdo ne želi živeti na vojnem območju se je priporočeno kdaj tudi prilagoditi večini, seveda če je v mejah normale.

In ne razumem zakaj bi bila to zgrešena tema...  Shocked

Zakona, kjer piše, da je dovoljeno imeti maksimalno toliko in toliko živali pa nisem še našla, je pa res, da se nisem poglabljala v to.

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #116 : sreda, 27.09.2006 : 14:16:22 »

 kako je pa že tisto ,da moraš  imeti za  nad določeno število  psov  imet psarno prijavljeno.?

(Nekje  nekoč  bežno ujela)
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #117 : sreda, 27.09.2006 : 14:26:06 »

Hund

prosim te, da se najprej malo umiriš, čeprav sploh ne vem zakaj ali na koga se jeziš.Kolikor vem si v vročih temah načel novo temo o plačevanju stroškov za psa v večstanovanjski hiši in, ker je tema že odprta so te člani napotili sem, da naprej debatiramo ravno o tej temi plačevanja ali neplačevanja stroškov za psa.
Če si res tako podrobno prebral vse strani, ti je lahko jasno, da se plačevanje ali neplačevanje stroškov razlikuje od hiše do hiše in to verjetno ravno zato, ker zakona na državni ravni ni (naj me kdo popravi če se motim) in obstajajo samo pravilniki o hišnem redu s katerim se mora strinjati 51% stanovalcev, da je lahko sprejet in če v njem ni izrecno napisano, da se ne dovoli domačih živali jo lahko imaš seveda pa je stvar dogovora o plačevanju stroškov zanj in ponavadi se manjšina prilagodi večini.
Nevem od kje ti ideja, da se kogarkoli podi stran, sodelujem že kar nekaj časa , pa nikoli nisem dobila takšnega občutka in velikokrat se krešejo mnenja in to na zelo zavidljivi ravni, za kar se res lahko zahvalimo samo moderatorjem, ker ne dovolijo nesramnega komuniciranja.In res ne vem od kje ti misel, vaša osebna internetna stran, samo poglej koliko članov ima in večina je zadovoljnih.
Tako, da te prosim, da prestopiš svojo zmoto in začnemo skupaj debatirati, kaj vse bi se dalo spremeniti in na kakšen način, verjamem, da je prav vsaka ideja dobrodošla in tudi tvoja bo, seveda če nam jo boš zaupal

LepDan
Logiran
Hund
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #118 : sreda, 27.09.2006 : 14:37:55 »

No, tudi čveka ne bo, če se bo užaljena moderatorka toliko vtikala. Se ji tudi opravičujem, saj v bistvu sem samo podal manjšo kritiko, ker me je malce motilo, da se je moja tema kar zaklenila. Od nikogar nič ne pričakujem, še manj zahtevam. Tudi se ne bom spuščal v polemike, čemu je ta forum namenjen. Očitno sem se jaz zmotil, ker sem se sem sploh prijavil.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #119 : sreda, 27.09.2006 : 14:41:26 »

No, pa na svidenje, užaljeni Hund!
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines