mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:34:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57869 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #150 : torek, 04.08.2009 : 15:49:15 »

Eh, folk... Pes in maček sta tretirana kot stvar in nihče ti ne more predpisat, katero stvar imaš lahko v stanovanju, če s tem ne motiš/ogrožaš drugih.

Samo ne se pustit takim ljudem, ker potem mislijo, da imajo prav. Na lep način jim je treba razložit, če pa ne odnehajo in celo kaj fizičnega naredijo, se pa pokliče policijo, pa je.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #151 : sreda, 12.08.2009 : 11:12:44 »

Ravno sem prejela Uradni list v roke in notri se nahaja nov PRAVILNIK O UPRAVLJANJU VEČSTANOVANJSKIH STAVB (št. 60/09). V 28. členu se nahaja odstavek št. 3, ki pravi, da se lastnike psov bremeni s stroški čiščenja skupnih prostorov za vsakega psa v višini polovice stroška, ki odpade na enega uporabnika. Morda je še kaj zanimivega, pa še nisem našla....

Priporočam branje tega nadvse uporabnega pravnega gradiva  Cool Wink

lp polonak
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #152 : sreda, 12.08.2009 : 11:19:37 »

Hm, v bloku v LJ, kjer sem prej živela, so za vsakega psa/mačko računali kar vse stroške (tudi vodo, skupno elektriko, ogrevanje, zavarovanje,...) v višini polovice stroška, ki odpade na enega uporabnika, ne le čiščenje.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #153 : sreda, 12.08.2009 : 11:20:19 »

Hm, potem pri nas kršijo ta pravilnik, ker plačujem za vsakega psa (imam 2) strošče čiščenja in komunalne stroške kot za dodatno osebo. Torej za dve dodatni osebi. Jim torej lahko s pravilnikom pomaham pred nosom in jih prisilim, da bom plačevala manj?  Huh Za mačke ne plačujem nič.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #154 : sreda, 12.08.2009 : 11:22:32 »

Pravilnik o upravljanju večstanovanjskih stavb najdete TUKAJ.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #155 : sreda, 12.08.2009 : 11:25:06 »

Tu pri nas plačujemo samo za ljudi. Za psa nič. Verjetno je tudi od bloka odvisno. Je pa res, da je že malo starejši blok.  
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #156 : sreda, 12.08.2009 : 11:29:30 »

To je meni prav butasto. OK, da se nekaj zaračuna za čiščenje skupnih prostorov še gre. Ampak smeti pa voda? Če bi meni to računali (pa mi hvalabogu ne), bi hotla, da gremo štet po stanovanjih kdo kolk smeti pridela (ker res tist prazen žakelj od hrane na vsake kvatre je pa res za dodatno osebo za računat) in prav tako, da gremo štet kolk ima kdo rož in kolikolrat jih mora zalivat. So tud živa bitja pa živijo z ljudmi - če so že tolk ''načelni'', da računajo za živali, nej pa še za rastline...
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #157 : sreda, 12.08.2009 : 11:30:16 »

Jana, hvala.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #158 : sreda, 12.08.2009 : 11:35:43 »

Jana, hvala za link, sem ga ravno hotela pripopat.
lp vsem!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #159 : sreda, 12.08.2009 : 11:38:40 »

Morda še to:
Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem
listu Republike Slovenije (15.8.), določbe III. poglavja pa se
začnejo uporabljati štiri mesece po objavi (po 31.12.2009).

lp polonak
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #160 : sreda, 12.08.2009 : 12:29:43 »

Hm... Pri nas plačujemo čiščenje na stanovanje in ne na osebo. Niti slučajno ne mislim dat niti centa več glede na to, da pride snažilka pobrat denar 1x mesečno in ne izstavi računa. Da ne govorim o tem, da čisti do 2x mesečno, ker imam srečo, da živim v bloku, kjer pazimo na red in čistočo in če že kdo kaj zasvinja, za seboj tudi počisti.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #161 : sreda, 12.08.2009 : 12:54:32 »

Mi plačujemo vse skupne stroške, ki niso vezani na števec, za enega psa, kot za pol osebe. Tu gre za hišnika, čistilko, skupno elektriko v bloku, vodo, ... Roll Eyes
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #162 : sreda, 12.08.2009 : 13:08:05 »

Jaz plačujem za enega psa toliko kot za eno osebo.  Roll Eyes Huh Angry
Zato pa se klanjam novemu Pravilniku.
 Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #163 : sreda, 12.08.2009 : 13:15:12 »

Hm, potem pri nas kršijo ta pravilnik, ker plačujem za vsakega psa (imam 2) strošče čiščenja in komunalne stroške kot za dodatno osebo. Torej za dve dodatni osebi. Jim torej lahko s pravilnikom pomaham pred nosom in jih prisilim, da bom plačevala manj?  Huh Za mačke ne plačujem nič.

V poglavju III. so opisane delitve stroškov in glede na kaj. Pri nas se je na oglasni deski pojavilo obvestilo, da (glej, glej...) Shocked Angry naj sporočimo, koliko oseb biva v stanovanju, da se bodo stroški pravično porazdelili med stanovalce. Potem pa ta pravilnik, ki v tem obvestilu sploh ni omenjen! Shocked
Kot priloga tega Pravilnika je tudi obrazec, ki ga mora vsak izpolniti (če je stanje spremenjeno) in v njem je navedeno:
 _____ oseb in _____ psov. Po teh podatkih bodo torej morali obračunati stroške. Seveda, določbe tega poglavja začnejo veljati 4 mesece po objavi.

Meni se bodo stroški zmanjšali za kar konkretno. Pa imam samo enega psa.
Zdaj se bodo vsakodnevna nepotrebna pranja perila (sosedov) na moje stroške res pravično porazedlila.

lp polonak
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #164 : sobota, 22.08.2009 : 11:51:39 »

Ne dvigne mi velikokrat kakšna stvar pritiska, ampak tale pravilnik je pa od sile.  Angry

Kot sem ga razumela, sedaj ne bo odvisno od pogodbe o medsebojnih razmerijih oz. od sostanovalcev ali se bo za plačevalo za psa ali ne. V vseh večstanovanjskih stavbah se bo plačevalo dodatno čiščenje za PSE in upravniki bodo to delali avtomatično !!!!!  Shocked

Pa kje so našli ravno pse! Kaj pa mačke, sploh tiste ki hodijo not pa ven, pa tudi ptičje perje lahko frči vsepovsod! Pa nemoreš zmetati kar vseh psov v isti koš.  Kaj pa kadilci ko trosijo pepel povsod. Pa jaz tudi ne bom več plačevala za cel blok ampak le petino ker sem v pritljičju in nikoli ne uporabljam stopnišča do 5.nadstropja. Kaj pa če bi namestili števce obiskovalcev v posamezni enoti? Obiskovalci tudi svinjajo hodnik, in tisti ki so skor brez obiskov res niso dolžni plačevati za druge! Gospod minister v mojih očeh ste izgubili v so kredibilnost zaradi omejenega in docela pristranskega pogleda na obravnavano problematiko.

Pa kaj državo, ministra ali upravnika briga kako se stanovalci dogovorimo za plačilo čiščenja. Mi smo do sedaj lepo plačevali čiščenje na enoto, pa imamo tudi različno št. članov v gospodinjstvih, a smo se vsi lepo strinjali, da vsi različne pluse in minuse tako kompenziramo (eni imamo majhne pse v pritljičju, drugi velike pse v najvišjem nadstropju, eni hodijo večkrat na dan v klet, kjer imajo delavnico in smetijo, pri drugih si obiskovalci podajajo kljuke, eni stresajo drobtine čez balkon, drugi pozimi krmijo ptice.

Sicer pa plačam sedaj plačam 6 EUR čiščenja in če bo to obveljalo ga bom plačala 5,4  ker živim pač sama. Amak sam namen in ideja, da zaračunavajo za pse se mi zdi povsem zgrešena.

Če se bo našel kak junak, ki bo izpodbijal sprejeti pravilnik, sem takoj med podpisniki.

lp Tina
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines