mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:24:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57766 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #195 : ponedeljek, 24.08.2009 : 21:35:16 »

Za psa vam NI potrebno plačevati stroškov. Najbolje, da zahtevate denar nazaj, z obrestmi, ker je bil izterjan v nasprotju z zakonom.

Sicer pa, življenje v bloku je zakon, v lastni hiši je težje!
Hvala, ideja je zanimiva. Vendar pa nisem našla zakonske podlage za takšno izterjavo. Res, da je pes stvar, ki pač ne more porabiti vode  Tongue (do sprejetja pravilnika). Kljub temu še nisem odkrila, kakšno težo imajo hišni sveti. Priznam, do pred kratkim sem mislila, da je to pač stvar dogovora stanovalcev (v mejah normale).
Lp polonak
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #196 : torek, 25.08.2009 : 06:09:53 »

bela tisa, sem te razumela, da ze zdaj placujes nekaj. No, pa saj ni vazno.  Smiley Jaz bom zdaj placala 1,25 eura vec za ciscenje, ostalo pa itak ne placujemo pavsalno. Smiley
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #197 : torek, 25.08.2009 : 22:29:21 »

Jaz bi grobo ocenila, da v povprečnem stanovanju z balkonom rože porabijo več vode kot manjši pes, še dobro, da rož ne zaračunavajo po novem. Človek lahko popeni, ko samo bere to, kakšne klatijo v teh pravilnikih.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #198 : sreda, 26.08.2009 : 00:47:43 »

Sicer malo mimo teme, ampak me pa zdaj res zanima, koliko plačujete za čiščenje skupnih prostorov (v blokih) in na kakšen način - na enoto ali na osebo?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #199 : sreda, 26.08.2009 : 06:13:28 »

Na enoto - 5 eurov. lp
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #200 : sreda, 26.08.2009 : 09:14:01 »

Jaz bi grobo ocenila, da v povprečnem stanovanju z balkonom rože porabijo več vode kot manjši pes, še dobro, da rož ne zaračunavajo po novem. Človek lahko popeni, ko samo bere to, kakšne klatijo v teh pravilnikih.

Moje mnenje: nekateri sosedje v prešnjem bloku so kopali kokeršanjela vsak dan Shocked. Jaz moje psice ne kopam, razen po potrebi (=nadišavljena z "dišavami", po katerih se je povaljala). Nekako je to zdaj urejeno. Rože in pes sta izenačena. Meni se ne zdi ravno klatenje v tem pravilniku. Meni se bodo stvari ZELO uredile.

lp polonak
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #201 : sreda, 26.08.2009 : 09:20:46 »

Sicer malo mimo teme, ampak me pa zdaj res zanima, koliko plačujete za čiščenje skupnih prostorov (v blokih) in na kakšen način - na enoto ali na osebo?

Na osebo-2 eur, vsak pes se šteje za 1 osebo
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #202 : sreda, 26.08.2009 : 09:33:48 »

Pri nas na enoto okoli 5 eurov.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #203 : sreda, 26.08.2009 : 10:22:51 »

Sprašujem, ker si kar mislim, da bodo nastali pri nas problemi. Namreč nam čiščenja ne zaračunava upravnik, ampak pride ženska, ki čisti, 1x mesečno po denar. Plačujemo pa vsi enako na enoto in ne po osebah. In v bistvu res ne mislim dodatno plačat za psa, ker menim, da več porabi 6-članska familija kot midve s hčerko in 2 psa...
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #204 : sreda, 26.08.2009 : 11:07:58 »

bela tisa, sem te razumela, da ze zdaj placujes nekaj. No, pa saj ni vazno.  Smiley Jaz bom zdaj placala 1,25 eura vec za ciscenje, ostalo pa itak ne placujemo pavsalno. Smiley
kaja - a je pri vas upravljalec Spekter ? Ker mi smo namreč tud po novem dobili nek vprašalnik, v katerega moraš vpisati psa, pa še nisem vse preštudirala oz si moram vzet čas in ta "novi" pravilnik pregledat. Ker po novem naj bi nekaj plačevali - verjetno kanalščino, smeti ... Je tebi kaj bolj jasno ( pa Ervina je tud ziher bolj na tekočem  Tongue) , kaj naj bi nam to prineslo, ker namreč mi tudi do sedaj nismo plačevali nič.
Pa kakšne so lahko sankcije, če psa pač ne prijaviš ...  Undecided
Se bodo pa pri nas pomoje začeli kmalu buniti , sploh zarad čiščenja, sicer upravičeno ... spodnji sosedi so si namreč umislili mladiča "kvazi pekinezerja", in to familija pri kateri so vsi bolj "slabovidni" ( hehe ... kaja zagotovo ve, katere mislim )  in so po novem dvigala in hodnik vsak dan polulani, počistijo pa nikoli .... Ampak itak bomo potem vsi lastniki psov na tapeti.  Sad

Mi plačujemo upravniku čistilni servis, na stanovanje, se mi zdi da je šlo iz 5€ na 6,5€, kar se mi zdi ogromno, sploh na stanje kakršno je pri nas ... namreč ti pridejo cca 2x tedensko ( čeprav jih nikoli ne vidim ) , v primerjavi s prejšnjimi leti, ko smo plačevali čistilki, ki je res skoraj vsak dan porihtala vse v nulo, pa še vsakič, ko je bilo kaj izrednega ( polita tla ...) so jo klicali in je takoj priletela. Ampak vedno se najdejo pametnjakoviči, ki jim kaj ne paše ... zdaj pa imajo - noben se ne upa nič bunit, plačevat pa morajo vsi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #205 : sreda, 26.08.2009 : 11:54:24 »

Ja, no, kakorkoli, jaz vem, da na roko sploh ne bom plačala nič več. Namreč 1x mesečno čiščenje pred 15 stanovanji že tako nikakor ne nanese 75 eur/mesec, sploh ker gre za neobdavčen denar v tem primeru.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #206 : sreda, 26.08.2009 : 19:29:25 »

Pri nas tudi po novem plačujemo direkt čistilki, ampak vsaj pride 2 krat tedensko. Smo pa tudi mi dobil v nabiralnike vprašalnike in smo morali napisati, koliko ljudi in psov živi v stanovanj, ampak je upravljalec Naklo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #207 : četrtek, 27.08.2009 : 07:58:42 »

Če se stroške čiščenja plačuje direktno čistilki vam ne morejo začeti zaračunavati stroške za psa na podlagi novega pravilnika. Stroške čiščenja vam lahko, na podlagi pravilnika, začnejo zaračunavati samo v primeru, da čiščenje skupnih prostorov izvaja upravnik.  Če je čiščenje urejeno, po domače povedano, privat, potem novi pravilnik ni podlaga za spremembe. Pravilnik govori izključno o storitvah in stroških, ki jih izvaja upravnik.

Sem se pozanimala, ker pri nas tudi denar za čistilko zbira sosed, ki potem plača čistilki. Računa tudi jaz še nisem nikoli videla.

Če upravnik ne izvaja čisščenja skupnih prostorov tudi ne more zahtevati podatka koliko psov živi v enoti, ker ga to nič ne zanima, ker za te pse ne more nič zaračunati in ni prav nobene podlage, da bi se pse prijavljalo isto kot osebe.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #208 : ponedeljek, 28.09.2009 : 09:56:58 »

A ste že oddali izpolnjene vprašalnike, ki so bili priloženi k novemu pravilniku , sporočanje števila uporabnikov posamezne enote in števila psov ?
Ali ste prijavili pse in kaj naj bi se res zaračunavalo, samo čiščenje skupnih prostorov ( ki se btw zdaj zaračunava glede na enoto - stanovanje in ne po številu uporabnikov )  ali vse kar še potegne za sabo, oz. vse kar se še deli po številu uporabnikov ?
Kaj več znanega oz. če se izvaja ta novi pravilnik in kakšne so sankcije če psa pač ne prijaviš ?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #209 : ponedeljek, 28.09.2009 : 11:05:22 »

Sankcij ni oziroma pravilnik sankcij ne predvideva. Upravnik bo sicer izvajal sankcije, če ne prijaviš pravočasno uporabnikov (beri ljudi) in zaračunaval dvojno. Če prijaviš napačno število uporabnikov ali ne prijaviš psov pa ni sankcij. Razen grdega gledanja s sosedi in špecanja, ker bodo podatki viseli na vidnem mestu v bloku. Tudi če te sosed zašpeca te lahko upravnik samo pozove k odpravi napačnega stanja in zahteva pravilno stanje. Drugega ne more.

Rok za oddajo obrazcev je 15.10.2009.

Jaz sem klicala na SPL in se zanimala kaj na bi več plačevala glede na pse. Njihov odgovor je bil, da nič razen, če oni ne izvajajo čiščenja skupnih prostorov. Gre samo za plačevanje čiščenja skupnih prostorov in ne ostalih obratovalnih stroškov.
Ne vem pa kako je, če je čiščenje urejeno privat. Mislim, da bodo vseeno hoteli zaračunati še za pse.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines