mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 10:34:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57698 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #210 : ponedeljek, 28.09.2009 : 13:44:01 »

           P R A V I L N I K
o upravljanju večstanovanjskih stavb
                                          28. člen
(3) Lastnike psov se bremeni s stroški čiščenja skupnih prostorov za vsakega psa v višini polovice stroška, ki odpade na enega uporabnika.
Za pse piše samo to, da se obračuna, zato jaz smatram, da ni potrebno plačat ostalih stroškov(voda, kanalščina...), ker če se morajo plačat še ostale stvari, bi lahko lepo napisali tu zraven, kaj moramo lastniki psov vse plačat. In iz 28.člena je razvidno samo stroški čiščenja.
Plus tega, kje je logika da bomo plačevali za pol ali pa celo za 1 osebo porabo vode na psa-halo, moj pes, ker je majhen je spije 1 liter na dan, skopamo pa ga po potrebi 1krat na 2 meseca. Torej mi na mesec lahko zaračunajo samo 28-30 litrov vode na dan za psa.
Kaj pa tisti ki imajo na oknih in balkonih polno rož, plus še enkrat toliko v stanovanju, mislim da porabijo dnevno več vode od mojga psa.
Pravilnik je za mene jasen, plačam polovico stroškov za čiščenje skupnih prostorov-na psa.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #211 : ponedeljek, 28.09.2009 : 17:33:38 »

Ja, je jasen, če se čiščenje plačuje na osebo. Kaj pa, če se na enoto?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #212 : torek, 29.09.2009 : 09:12:06 »

Ja, je jasen, če se čiščenje plačuje na osebo. Kaj pa, če se na enoto?
ja, enako se sama sprašujem....mi zaenkrat plačujemo po enoti/stanovanju ... jih pa imam na sumu da bodo zdaj do spremenili in se bo delilo na osebe +1/2 osebe=pes ....
Plus to, da še vedno ne bodo mogli to zaračunat pri delu na črno ( kjer čistilki plačujejo na roko ) .
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #213 : torek, 29.09.2009 : 09:23:23 »

Jasno je, da če imamo psa v bloku,da bomo zanj plačali, za čiščenje.
Pes gre na sprehod vsaj trikrat na dan, se pravi vsaj šestkrat na dan hodi po skupnih površinah, zunaj je dež, je sneg, umazana tla, nekdo mora to počistiti, valjda nimamo pred blokom lavorja da mu umijemo tačke preden vstopi.
Pri nas to delamo v stanovanju.
Kako bi bilo, če bi razdelili plačilo čistilke, tisti, ki stanujemo v pritličju bi plačali le pol, ker je jasno,da tisti, ki so v četrtem štuku zaserjejo bistveno več.
Se mi zdi pa naravnost smešno,da štejemo sosedom obiske.
Kosmatinec je naš prijatelj, živi z nami je ob nas vsak dan, živi tudi z našimi sosedi, ki ga imajo radi, ker je prijazen do njih, on in njegov skrbnik pa nista moteča faktorja v njihovem okolju.
Ko se to sorazmerje poruši, kratko potegne kosmatinček.
Kosmatinca ni le lepo imeti, ko ga pripelješ domov, mu nudiš oskrbo na vseh področjih, ljubezen, kakovostna prehrana, zdravstvena oskrba, šolanje, sprehodi, pobiranje kakcev....., sedaj  tudi plačilo čiščenja.
Imeti kosmatega prijatelja pomeni imeti zelo veliko dolžnosti, pravic praktično ni, oziroma je le ta, da si ga vzameš k sebi in izpolnjuješ dolžnosti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : torek, 29.09.2009 : 09:27:35 »

Ce se prav spomnim smo mi ciscenje placevali po kvadraturi stanovanja. Sicer ne vem zakaj, ker pac ni cistilka cistila stanovanj, ampak ok... Argument je bil, da imajo vecja stanovanja vec skupne povrsine. Sem s pridom uporabljala, ko mi je kdo rekel, da kje puscam kolo, da oni ne morejo nikamor dat svojega oz. vozicka. Evil
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #215 : torek, 29.09.2009 : 11:34:17 »

V reviji, ki jo urejam, smo ravno objavili članek o novem Pravilniku o upravljanju večstanovanjskih stavb (UL RS, št. 60, 31. 7. 2009), ki podrobneje ureja upravljanje, pooblastila upravnika in način delitve obratovalnih stroškov (določbe o delitvi začnejo veljati konec novembra).

Pravilnik določa, da lastniki psov plačujejo stroške čiščenja skupnih prostorov za vsakega psa v višini polovice stroška za enega uporabnika.
Stroški čiščenja skupnih prostorov se delijo glede na število uporabnikov v posamezni enoti.

Če koga zanima ves članek, mu ga lahko pošljem, če mi seveda sporoči(te) mail.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #216 : torek, 29.09.2009 : 11:43:22 »

A lahko meni pošlješ, lepo prosim na mail deana.p(afna)gmail.com - hvala! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #217 : torek, 29.09.2009 : 11:51:31 »

poslala, Lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #218 : torek, 29.09.2009 : 11:56:53 »

Dobila, thanks  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #219 : torek, 29.09.2009 : 12:58:13 »

Tudi meni, lepo prosim.
Logiran
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #220 : torek, 29.09.2009 : 12:59:59 »

Meni tudi prosim Smiley

silva.benovicafnagmail.com
Logiran
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #221 : torek, 29.09.2009 : 13:29:30 »

Everlast, sem ti poslala.
SunnyDay: v službi nimam Outlooka (imamo Lotus Notes) in zato povezava na tvoj mail ne dela.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #222 : torek, 29.09.2009 : 13:32:32 »

Lahko še meni, prosim: anja.kren(afna)gmail.com
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #223 : torek, 29.09.2009 : 13:36:19 »

A lahko še meni, lepo prosim: imanchy@yahoo.com

Če prav razumem do sedaj napisano, če nimamo organiziranega čiščenja in če čistimo sami - enkrat en, drugič drugi, potem ne rabim plačati nič več in tudi ne rabim nikamor prijavljati mojega psa?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #224 : torek, 29.09.2009 : 14:08:34 »

O, super,
se meni, lepo prosim: polona pika kocevar afna gmail pika com

lp polonak
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines