mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:11:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kdaj prvič k veterinarju?
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj prvič k veterinarju?  (Prebrano 8395 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eMicka
gost
« : ponedeljek, 13.01.2003 : 02:08:13 »

Imam 4 mesece starega čistokrvnega kužka, nemškega ovčarja, ki še ni bil pri veterinarju. Rejec je sicer rekel, da mu je dal tabletke proti zajedalcem. Kuža je zdrav, večino časa je v hiši, a se že odpravlja počasi na daljše sprehode, kjer srečuje tudi druge pse. Zanima me, če je v Sloveniji trenutno kakšna nevarnost okužbe s pasjo kugo ali čem podobnim. Spomladi ga bom peljala na cepljenje proti steklini. Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1 : ponedeljek, 13.01.2003 : 06:18:58 »

eMicka, če tvoj kuža še ni cepljen proti pasji kugi in podobnim boleznim, potem pojdi k veterinarju takoj!
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #2 : ponedeljek, 13.01.2003 : 07:46:53 »

TAKOJ

Enako kot otroka, je treba kužija odpeljati k veterinarju, ki bo skrbel za njegovo zdravje.
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.01.2003 : 13:11:06 »

eMIcka, pri stirih mesecih bi moral biti kuza ze 2x cepljen proti kugi, veliko ljudi pa prakticira se tretje ceplenje pri starosti 5 mesecev.
S steklino nikar ne hiti in raje se malo pocakaj saj bo kuza spomladi se premlad, do takrat pa na psa pazi in ga ne izpostavljaj situacijam kjer bi lahko prislo do okuzbe s steklino.

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : ponedeljek, 13.01.2003 : 13:25:01 »

Cat, zakaj bo kuža spomladi še premlad za steklino? Saj je že zdaj star 4 mesece in to je spodnja meja za cepljenje proti steklini. lp
Logiran

mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #5 : ponedeljek, 13.01.2003 : 13:55:23 »

pozdravljeni!

Proti kuge je bil cepljen 3krat, pa tudi proti steklini. Kolikor priporočajo je, da se psa pelje vsaj 1krat na letu k veterinarju na splošen pregled in me zanima kdaj ga naj peljem prvič?

Lp
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #6 : ponedeljek, 13.01.2003 : 14:02:57 »

Ce je bil ze cepljen, ga je veterinar tudi ze pogledal. Da ne bos mislila, da kaj posebej pregledujejo pse takrat. No, vsaj mojega niso, pa so mu komot dali zig v knjizico, da je zdrav. Pa zaracunali 1080 sit za to. Angry

Lep dan,
           Miska
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #7 : torek, 14.01.2003 : 11:56:37 »

Citat
S steklino nikar ne hiti in raje se malo pocakaj saj bo kuza spomladi se premlad

Hm?
Citat
Cat, zakaj bo kuža spomladi še premlad za steklino? Saj je že zdaj star 4 mesece in to je spodnja meja za cepljenje proti steklini.

Jp, pa res neumnosti pisem. Kaja imas prav, glede na to da je spodnja starostna omejitev ceplenja proti stekline 4 mesece je kuza ze sedaj dovolj star, da se cepi, torej tudi do pomladi ni treba cakati.

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 14.01.2003 : 13:04:54 »

OK! Smiley Sem že mislila, da imam jaz narobe podatke. Včasih so cepili po dopolnjenem 6 mesecu, zdaj pa po 4. Torej eMicka, cepi psa proti obema boleznima.
Logiran

pika90
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #9 : torek, 14.01.2003 : 13:09:48 »

Tudi jaz menim, da je cepljenje proti kugi, paravirozi..., zelo pomebno, zato nikar ne odlašaj. Kolikor vem je ceplenje proti steklini obvezno za pse od 6 M dalje. Za steklino so tudi meni priporočali, da naj cepim kasneje (menda zavira rast pri psu - mnenje vzreditelja).
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #10 : torek, 14.01.2003 : 14:03:32 »

Moj Floki je bil cepljen proti kužnim boleznim in sicer 3x, s cepljenjem proti steklini pa sva, kljub temu, da je meja 4 mesece, počakala malo dalj, ker naj bi to, kot je omenila pika, vplivalo na rast. Cepljenje proti kužnim boleznim ponavljava na 2 leti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : nedelja, 19.01.2003 : 18:30:27 »

Cepljenje proti steklini seveda ne vpliva na rast. Je pa dobro da med cepljenjem proti pavovirozi.. in med cepljenjem proti steklini mine en mesec (minimalno 10 dni), da ne preobremenimo imunskega sistema. Iz istega razloga ni dobro dajati tablet proti glistam istočasno ob cepljenju (čeprav se to dela) ampak kakih 10 dni prej. Ravno tako ni dobro cepiti psic med gonitvijo ali tik pred njo ter seveda brejih in doječih psic. Sicer pa v zvezi s cepljenjem proti steklini krožijo najrazličnejše vraže, verjetno še od takrat, ko je bilo cepivo zelo nečisto in je dejansko povzročalo zelo hude reakcije.
Pa še to: cepljenje bolnih psov je nevarno in/ali neučinkovito. Zato je pred cepljenjem obvezen pregled psa, ki je že vračunan v ceno, a se večini veterinarjev psov pred cepljenjem ne ljubi pregledovati (vsa čast izjemam, pse vedno cepim pri njih)
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #12 : četrtek, 17.11.2005 : 21:27:43 »

In kateri so te izjeme, ki nam jih priporočaš. Sam moram namreč peljati 6-mesečnega psa prvič cepit proti steklini. In ker mu bodo ob tem vstavili tudi čip, hočem da je nearejeno kot je treba. Sem pa iz LJ.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #13 : četrtek, 17.11.2005 : 21:37:02 »

Torej cepljenje psaproti steklini naj bi bilo obevzno po 4 mesecu starosti, opravi pa se lahko zdaj tudi ze pri 3-mesecih - to je po zakonu. Vecina sicer priporoca, da se s cepljenjem proti steklini pocaka razen ce mislite s psom na razstavo ali v tujino, kjer so mozne kontrole.

Glede paraviroz, bi moral bit kuza pri 4 mesecih ze 2x cepljen, ce ni znano poreklo oziroma psica ni bila cepljena preden je kotila, se cepi 3x, tak so meni razlozili veterinarji - ceprav se mi vcasih zdi, da je to samo malo vode na njihov mlin.
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #14 : četrtek, 29.12.2005 : 14:20:52 »

mene pa zanima če kdo ki je iz obale in je pred kratkim cepil malega psa(2 mes. starega)kolko je plačal?(pes ni bil še cepljen)
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #15 : petek, 30.12.2005 : 16:04:06 »

Jaz sem cepila dober mesec nazaj... skupaj s potnim listom je bilo 8.160 (imam spravljen racun). 7500 steklina, cipiranje je zastonj, in 660 potni list.
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #16 : petek, 30.12.2005 : 19:55:52 »

aha kaj pa za kugo?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #17 : petek, 30.12.2005 : 19:58:18 »

Za kugo je bil dvakrat cepljen ze pri vzreditelju, tako da ne vem.
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #18 : petek, 30.12.2005 : 20:30:14 »

a ve mogoče kdo drug???
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #19 : petek, 30.12.2005 : 20:43:13 »

Za Chico sem plačala cepljenje proti kugi 5940 SIT (30.8.2005). Kej veliko se že ni spremenilo. Za cepljenje proti steklini sem dala pa isto kot Lilit - nekaj dni nazaj.

Lp,
Tina
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #20 : sobota, 31.12.2005 : 09:03:35 »

ma kaj tolko si plačala vsa tri cepljenja(pri mladiču mislim)?
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #21 : sobota, 31.12.2005 : 09:25:45 »

To kar sem napisala sta 2 cepljenji. Enkrat je bila cepljena že pri vzrediteljici, tretje cepljenje proti kugi jo pa še čaka čez nekaj mesecev.
Cene so pa pač takšne kot so in mi ni težko dajat denarja za Chico...

Lp,
Tina
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #22 : sobota, 31.12.2005 : 09:31:25 »

aha..ja sej jaz rajši kupim taju posladek kot meni........
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #23 : sobota, 31.12.2005 : 09:33:17 »

aja pa še to a si jo cepla v koprski ambulanti? ker jaz premišljujem da bi ga raje šla prvič cepit k tisti punci v izolo ki je odprla privat
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #24 : sobota, 31.12.2005 : 12:52:10 »

tina82 je iz Zagorja, tako da ni cepila v Kopru Wink jaz sem pa cepila na Markovcu. Te v Izoli ne poznam.
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #25 : sobota, 31.12.2005 : 12:56:24 »

kje pa je to na markovcu???kakšen naslov ime ....
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #26 : sobota, 31.12.2005 : 12:59:36 »

Imas na ZS.
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #27 : sreda, 19.07.2006 : 11:19:39 »

Zanima me ali je priporočljivo iti s psom k veterinarju le na pregled. Star je 4 mesece in sicer izgleda popolnoma zdrav! A ti veterinar zaračuna tudi le, če pregleda ali je pes zdrav, čeprav ne kaže nobenih simptomov kakšne bolezni?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #28 : sreda, 19.07.2006 : 12:08:47 »

V tem času bi pes ze 2-3 krat moral biti pri veterinarju, za cepljenje proti kuznim boleznim, pocasi pa ze tudi steklino (ceprav so tukaj mnenja razlicna) - tako da v bistvu sploh ne razumem zakaj sprasujes??

Ce pa je psa veterinarja strah, pa mislis da bi zato hodila k veterinarju kar tako, pa se obicajno da dogovoriti v kaksni manjsi ambulanti, ali pa takrat ko ni gnece, prides v cakalnico, potem ga malenkost das na mizo za preglede, itd. skratka po principu terapije za premagovanje strahov in pridobivanje pozitivnih izkusenj.
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #29 : sreda, 19.07.2006 : 14:45:30 »

Pes je že bil dvakrat pri veterinarju z vzrediteljem. Prav tako je bil že cepljen proti kugi in prehladu...
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #30 : ponedeljek, 16.07.2007 : 17:06:18 »

Tema je sicer stara, pa vseeno, da ne bom odpirala nove podobne...


Skratka. Kmalu dobim psičko (čivavo) in zanima me, kdaj naj jo prvič peljem k veterinarju. Na cepljenja bo šla takoalitako zanima me bolj za pregled in te stvari. Pač, ko dobiš psa, ga pelješ k vetu, da veš, da je REs zdrav, daš kakšne preventivne preiskave in to, morebitna cepljenja...Kdaj je najbolje iti prvič.


*Pa še nekaj, kar ne spada ravno v temo, a ne vem kam bi napisala. Mi lahko prosim kdo pove ali da link do programa cepljenja za pse?
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #31 : ponedeljek, 16.07.2007 : 17:37:58 »

*Pa še nekaj, kar ne spada ravno v temo, a ne vem kam bi napisala. Mi lahko prosim kdo pove ali da link do programa cepljenja za pse?
Neki je bilo napisano tukaj na mojpes.net-u: LINK

Drugače pa kar se veterinarja tiče... Jaz nisem glih strokovnjak za to, kdaj je treba peljat psa k veterinarju  Lips Sealed Sem pa bila z mojo psičko prvič pri veterinarju (na cepljenju proti kugi), ko sem jo imela doma 2 meseca (stara je bila tam okoli 4,5 mesecev)... Itak sem jo dobila že 1x cepljeno proti kugi in brez glist in podobnega... Po dveh mesecih sem jo torej peljala ta drugič cepit proti kugi in pol čez kak mesec še proti steklini... Pregled so pa itak naredili ob vsakem cepljenju...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 16.07.2007 : 17:56:06 »

mavrica, moj predlog bi bil takle, ceprav vsak nekako po svoje priredi obiske pri veterinarju glede na to, iz kaksnih razmer prihaja psicek:

- Ce bos vzela psa pri katerem od resnih vzrediteljev, ki dobro skrbi za mladicke, bos dobila zraven psa tudi knjizico cepljenj, kjer bo ze vpisano, koliko cepljen ima pes za seboj. Najbrz v tem primeru takojsen obisk veterinarja ni potreben, saj ti bo ze vzreditelj/ica povedal/a vse o tem, kako je treba psa naprej hraniti, kdaj na naslednje cepljenje, kdaj ga je treba naslednjic razglistiti in podobno.

- Ce pa bos vzela psa kje tako, da ti ne bodo povedali nicesar, oz. ti bodo za denar pac predali v roke psa in se znajdi sama, pa predlagam takojsen obisk veterinarja (recimo naslednji dan, ko pripeljes psa domov). Tudi v tem primeru ti morajo prodajalci dati zraven psa knjizico o cepljenju, saj bi moral biti tudi mladic, za katerega ne skrbijo tako dobro, cepljen proti kuznim boleznim ze v leglu. V vsakem primeru prodajalca povprasaj o cepljenjih, pa tudi to, kje je bil pes cepljen proti kuznim boleznim in kdaj, ne glede na to, kaj pise v knjizici. Veterinar naj psa pregleda in razglisti (ne glede na podatek, ki si ga dobila od prodajalca, ce pac nimas prevelikega zaupanja vanj). Doma psa nekaj dni nekoliko bolj opazuj in bodi pozorna na morebitno drisko ali zaprtje, napet trebuh, bolhe, gliste, jescnost in splosno obnasanje. Ce ne bo zivahen in se ti bo zdel bolan, se je dobro posvetovati z veterinarjem. Prodajalec, ki s teboj ne bo vec zelel govoriti, ti zagotovo ne bo v pomoc.

Vsekakor v prvem primeru (ob nakupu psa pri vzreditelju) nimas kaj veliko skrbeti, saj bo s psom zagotovo vse v redu, v primeru, ko pa bos negotova, da je morda kaj narobe, ti je vzreditelj obicajno na voljo, da ga lahko poklices, mu poves, kaj se dogaja in prosis za nasvet. Vecina vzrediteljev je vesela, ce jih obvescamo o dogajanju z mladickom tudi potem, ko gre iz legla v nov dom in z veseljem pomagajo prebroditi vse tezave.

V primeru nakupa psa nekje, kjer ti vzreditelj/rejec/prodajalec ne bo vzbujal zaupanja, pa previdnost nikoli ni odvec. Osebno bi se vsekakor takemu prodajalcu na dalec izognila.
Logiran

mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #33 : torek, 17.07.2007 : 08:30:41 »

Hvala Jana. Moja "opcija" je prvi primer, psička bomo namreč kupili pri Slavi (White Rose) in je tusi že bol (če se ne motim) 2x cepljen...
Logiran
Prfoksa
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #34 : sreda, 08.08.2007 : 22:57:01 »

Odločila sva se odrešiti mladička mešanca iz rok ne tako zelo prijaznih ljudi. Prevzamem ga jutri, po njihovih besedah (ki jim kar verjamem), še pes pri svojih 2 mesecih ni bil nikoli razglisten, cepljen ali kako drugače veterinarsko obravnavan.

Takoj naslednji dan po prevzemu ga imam namen peljati k veterinarju, da nadoknadimo vse zamujeno.
Menite, da je morda že pozno? Bi morala biti še pozorna na kaj drugega?

V preteklosti sem namreč vzela psičko od vzreditelja, pa ni bilo težav, tokrat je usoda pač hotela drugače.

Vsakega nasveta bom vesela.

Hvala.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #35 : četrtek, 09.08.2007 : 07:46:53 »

Ne nič ni prepozno. Veterinar ti bo dal tablete za razglistenje,ampulo proti bolham, ter jo cepil če je zdrava.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kdaj prvič k veterinarju?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines