mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:30:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 156351 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #750 : ponedeljek, 04.11.2013 : 19:51:43 »

Evo ena skupinska slikca Smiley


Slikca moje Lune, ki je jedla v Pasji restavraciji Cheesy Cheesy


Luna Smiley


Luna in njeni prijatelji Cheesy Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #751 : torek, 05.11.2013 : 02:19:04 »

O je simpatična Luna. Kiss  Malce debelušna kot moj Poppy. Grin Wink
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #752 : ponedeljek, 18.11.2013 : 11:19:50 »

Ampak ima samo 9 kg Smiley Ko sedi je videti precej debelušna, mogoče zaradi prevelike kože ki je ostala, ko je imela 10,5 kg Smiley hehe... Ampak smo še vedno na dieti! Na dan prehodimo cca. 10km, pa čez vikend gremo v hribe (1100m) Cheesy Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #753 : ponedeljek, 18.11.2013 : 11:36:45 »

Aha pridni ste, veliko prehodite.. Ja naš Poppy je tud imel ravno tolk kil 10,5, pa je zdaj shujšal na 9,5 pa je še zdej videt okrogel... Po mojm bi moral še za eno kilo shujšat samo ne gre in ne gre.. Lepo bodite in objavite še kej slikc lahka tud kako iz hribov.. Smiley
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #754 : sreda, 27.11.2013 : 14:29:20 »

Lynn objavi še ti kakšno slikico svojega Poppyja Smiley Smiley Ja, Lunca je kar precej pridna glede hoje, ampak ko pa pridemo domov (sploh pozimi na toplo) se pa zabubi in zadrema Tongue Tipično za mopse heheh... Cheesy Cheesy Evo, prilagam še eno slikco ko smo šli v hribe Cheesy

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #755 : četrtek, 28.11.2013 : 18:11:01 »

Vau o res je pridna Cheesy, nekako si nisem predstavljala mopsa v hribih ampak po sliki sodeč gre res zelo rada z vami. Smiley Uh mojih slikc je veliko tu na mojpes net. Lahko si jih pogledas v temi o kavalirjih ali v moji temi Vse o mojih treh prijateljih na štirih tačkah. Smiley
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #756 : torek, 04.02.2014 : 11:45:16 »

Kastracija mopsa, da ali ne? Že mesec dni razmišljam o tem ga bi dal kastrirat, koliko spremembe lahko pričakujem po kastraciji?
Problem imam predvsem ker pes izraža dominanco in naskakuje druge pse, upam da bi se vsaj to zmanjšalo. Kolikor sem prebral posledično po kastraciji pes manj je, manj markira in naj bi bile neke manjše spremembe tudi na karakterju.
Prosim za nasvete in odgovore.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #757 : torek, 04.02.2014 : 12:22:10 »

Pasma psa nima nobene povezave z učinki kastracije.
Izkušnje si lahko prebereš na naslednji povezavi: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5490.0.html
Lahko pa ti pa povem, da samo kastracija ne zadošča pri izražanju dominance. Bo potrebno delati tudi na vzgoji.  Wink
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #758 : torek, 04.02.2014 : 12:28:18 »

Lahko pa ti pa povem, da samo kastracija ne zadošča pri izražanju dominance.
Eh, bo treba očitno bolj natančno preverjat napisano, preden se stisne gumb "pošlji".  Lips Sealed
En pa je seveda odveč.  sram
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #759 : torek, 04.02.2014 : 13:42:18 »

Kastracija nima veze z dominanco vsaj, ko se govori o odraslem psu, ampak kvečjemu pri izražanju spolnega nagona in s prekomernim izločanjem testosterona pogojenim obnašanjem...
Logiran
bimbo
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #760 : ponedeljek, 08.12.2014 : 19:37:19 »

Najprej lep pozdrav vsem ljubiteljem mopsekov. Sem nova in se na forumu še ne znajdem najbolje. Upam, da nisem zgrešila rubrike.
Še pred nekaj dnevi sem bila ponosna lastnica 10 letnega mopsa, ki so mu pred meseci odkrili limfom.  Pred nekaj dnevi je ponoči preminil. Trenutnih občutkov raje ne bi opisovala, ker jih najbrž vsi že poznate...  Cry
Skratka takoj sem ugotovila, da sem staknila "pasji virus" in da brez kužka ne znam več živeti.
Tako vas torej prosim za pomoč pri odločitvi... francoski buldog samček vs. mops samička? Pri prvem ne poznam karakterja, pri drugi razlik med spoloma. Vse informacije so zelo dobrodošle.  Glede na to, da se mi ne mudi, bi rada izbrala pravilno.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #761 : ponedeljek, 08.12.2014 : 20:24:50 »

Sožalje ob izgubi!
Sama o tej pasmi ne vem veliko, verjetno pa bi bilo pametno spoznati francoskega buldoga v živo, mogoče obiskati kakšno razstavo in se v živo pomenit z vzrediteljem.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #762 : ponedeljek, 08.12.2014 : 20:41:29 »

Meni se oboji zdijo tako zelo nekonfliktni.. - tako samci kot samice. En z našega konca ima celo parček, FB-m in M-ž. Smiley Se pa samo bežno videvamo in ga nisem še nikoli nič specifičnega povprašala.. Je pa tu tudi ena gospa, ki ima FB-m. Prejšnji FB ji je poginil med operacijo mehkega neba - gospa pravi, da naj bi morali vsi FB dati to operacijo čez po dopolnjenem drugem letu, da se jim olajša dihanje. So precej aktivni in veseli kužki in njen je ob vročini padal skupaj, ker ni prišel do dovolj zraka.. k sreči je bila operacija tokrat uspešna.
Kaj pa vem.. meni se zdijo mopsi enaki reveži glede tega, kakšne so tvoje izkušnje? Jaz bolje poznam dva M-m in sta poleti RES reveža.. omenjenemu FB se je z operacijo precej izboljšala kvaliteta življenja, se mi pa zdijo FB veliko bolj živahni kot M, pa če se ne motim, je manjša aktivnost tudi siceršnja lastnost te pasme?
FB se mi zdijo taki mali tankci, veliko bolj odprti in dobrovoljni kot M.
Logiran
bimbo
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #763 : torek, 09.12.2014 : 10:52:40 »

Hvala za takojšnje nasvete.
včeraj sem še malo brskala po netu in ugotovila, da nisem ta pravi kandidat za samičke, torej vprašanje ostane le še pasma. prva izbira je bila lahka. devet let sem si želela mopsa in ga končno tudi dočakala, tokrat je drugače.
zmedle so me tudi prijateljice, ki so po večini proti pasemskim psom. so mnenja, da se ljudje igramo z naravo, da si jo prilagajamo po naših željah in potrebah, da so ti psički degeneriranci. so bolj zagovornice azila, kjer psi zares potrebujejo lastnika.
mene pa je strah, da tako ne bom vedela kaj dobim... "mačka v žaklju"... ne mislim pasme, mislim bolj na značaj in obnašanje.
je pa res, da sem bila šokirana tudi jaz, ko sem izvedela, da FB umetno oplodijo in da tudi kotijo ne po naravni poti... res žalostno, da smo prišli tako daleč.
vidim pa, da ima vsak svoje mnenje...
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #764 : ponedeljek, 22.12.2014 : 05:38:24 »

Jaz imam francosko buldoginjo, je točno tak pes, kot sem si ga želela celo življenje, in nič na njej ne bi spremenila!

Je pa res, da se tudi meni vedno bolj zdi, da so te pasme degenerirane oz izmaličene od ljudi. Tako da, kljub temu, da je meni moj pes NAJboljši na svetu, bo moj naslednji najbolj zmešan mešanec iz zavetišča - iz več razlogov, med drugim zdravje in pa, ker te psi pač potrebujejo nov dom.

LP Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines