mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:34:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: pes in voda
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes in voda  (Prebrano 6595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« : ponedeljek, 31.07.2006 : 02:54:21 »

Ze v naprej se opravicujem Jani ker sem izbral enak naslov teme kot se imenuje natecaj, ce pa bo zmesnjava kr spremeni naslov :)sem pregledal in upam da nisem spregledal ce je kje odprta tema o tem.

Namrec zadnje case veliko razmisljam o tem kam bi lahko peljal psa da se malo skopa in tako naredil nekaj dobrih fotografij za natecaj, ter prerosto uzival na soncu v pasji druzbi.  Wink
Namen te teme je da napisete kje se nahajajo dobre lokacije za kopanje psa in s tem pomagate komu odkrit kaksen nov koticek za sprehajanje, igranje in cofotanje  Grin Nenazadnje se tam lahko tudi srecamo forumasi (ali smo forumovci, ali kaj drugega Smiley) in sklenemo nova prijateljstva, tako med nami kot tudi pasja Smiley

Fajn bi pa bilo ce pa bi se vsi drzali nekega "reda", cist tolko da nebo zmesnjave Smiley Najprej se napise tocna lokacije, potem naprimer kako se pride tja in pa opis prostora. Potem pa si bomo zamenjali izkusnje Cheesy

Kaj pravite? Smiley

Lep pozdrav, Marko
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1 : ponedeljek, 31.07.2006 : 03:12:47 »

Sem se malo brskal po forumu in sem nasel eno temo -Kam na pasji izlet- v kateri ste med drugim pisali tudi o potokih, jezerih, itd. No, kljub temu bi bilo fajn ce bi bila ena tema v kateri bi bile izkljucno lokacije za kopanje psa v naravi. Seveda ce se Jana strinja s tem Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 05.08.2006 : 19:14:03 »

popo, ker je bil vse od ponedeljka vecinoma dez, smo kar pozabili na tole tvojo temo o kopalnih placih po Sloveniji.

Torej, predstavljam super kopalisce za Savinjo v Letusu. Marsikomu je to precej dalec, mi pa ga imamo na sreco skoraj pred nosom Grin


 tak je pogled s "parkirisca"


 tak pa na "kraju dogajanja"



Je pa danes voda celo nekoliko narasla Wink po obilnem nekajdnevnem dezju.

 voda je vecinoma zelo nizka


 nekoliko globlja je le po sredini
Logiran

SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #3 : sobota, 05.08.2006 : 19:37:32 »

kaj pa v okolici kopra?pa da ne težijo da hodiš s psom v vodo

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 05.08.2006 : 19:45:01 »

SARA, Primorke se intenzivno dobivajo ze dlje casa in k druzenju spada tudi voda Wink.
Njihove dogovore najdes v temi Sprehodi na Obali, ki je v rubriki srecanja
Logiran

Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #5 : sobota, 05.08.2006 : 20:37:42 »

PrimorKE Grin
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #6 : sobota, 05.08.2006 : 23:41:46 »

Jana, to pa res zgleda fantasticno Smiley Od Maribora predvidevam da ni tako dalec (mogoce nekje 30-40min)?! Mogoce se pa celo kak dan srecamo, ampak sele ko se nas bo soncek ponovno usmilil Smiley
Moja je se neplavalka, ampak glede na slike vidim, da je veliko, VELIKOOO "instruktorjev" Cheesy

Lep pozdrav, Marko
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 17.08.2006 : 22:45:30 »

Hehe, popo, ce bo po sreci, naj bi bil ze ta vikend bolj radodaren s soncem in Savinja vabi Wink
Iz Maribora imas res kaksnih 35-45 minut, odvisno, s katerega konca Maribora si Tongue. Skratka, gres z avtoceste v Sentrupertu, smer Logarska dolina in pri tabli Letus si le se nekaj stranskih ovinkov oddaljen od sredisca dogajanja. Cheesy

Za instruktorje se ne boj, so prav hecni vsi skupaj, ko cofotajo sem in tja za kamni ali kar eden za drugim. Utopitve se ni za bat niti na sredini, saj kljub mocnejsemu toku se vedno tudi bokserji sezejo s tacami do trdnih tal. Sicer je pa tam Savinja tako siroka, da jih ze laufanje po vodi krepko utrudi.
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #8 : petek, 18.08.2006 : 00:45:40 »

Hehe. Hvala za natancne napotke Smiley Bi z veseljem prisel ta vikend, ker teh 40min voznje ni nic za "dozivetje" ki nas caka tam Smiley
Malo me edino skrbi ker se Trixy goni in je ravno v najbolj kriznih dnevih, tako da jo raje pazim  doma kot pa izivam sreco. Mogoce pa cez 2-3 tedne. Smiley Upam, da bo vreme zdrzalo.

Po Mariboru sem se malo pozanimal in preprosto ni lepega prostora za pasje cofotanje, vsaj ne da bi ga jaz poznal. "soder jama" je polna svinjarije, na vrhu je 10 cm "smetane", ostane samo hoska gramoznica, tja se res nisem sel pogledat. Malo brskam po zemljevidu in iscem kaksne potocke pa nic kaj ne najdem. Mogoce bi se splacalo celo zapeljat proti Dravogradu. Tam bi se pomoje naslo kaj pametnega.

Sicer pa ostali kr pogumno, predstavite kak koticek. Ne rabite tistega vasega skritega, naj ostane samo vas, ce pa je kaksen bolj odprte narave pa ga bo vecina z veseljem obiskala Cheesy

Lp, Marko
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #9 : petek, 18.08.2006 : 10:57:43 »

Hm Popo menda je na štajerskem kar dosti bajerjev, sploh tam kjer potekajo lovske tekme za retriverje (okolica Ptuja).
sicer pa psičko najlažje naučiš plavati tako, da ji v vodo vržeš kakšno njeno najljubšo igračko, ali pa da greš sam v vodo. Moja se je pri 3 mesecih pognala proti meni v brzice na Savi, ker je mislila, da se utaplam, ko sme nekaj zakričala.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #10 : petek, 18.08.2006 : 11:56:48 »

Torej, predstavljam super kopalisce za Savinjo v Letusu. Marsikomu je to precej dalec, mi pa ga imamo na sreco skoraj pred nosom Grin

krasno kopališče! tudi mi smo namenjeni na namakanje v Savinjo, saj nam je skoraj tako pred nosom, no ja malce dlje kot vam vsekakor  Grin ampak zaradi teh par min vožnje se ne sekiramo. samo upam, da bomo našli tak lep placek kot ga imate vi  Huh
mogoče se pa kdaj srečamo  Wink

sicer pa psičko najlažje naučiš plavati tako, da ji v vodo vržeš kakšno njeno najljubšo igračko, ali pa da greš sam v vodo.

žal pri nekaterih to nič ne pomaga, še najljubši posladek - sladoled - našega ni spravil v vodo. se je pa zdaj na morju zgodilo, da je zaplaval, priznam da je imel pomoč, plavalni jopič, in ne morem trditi, ampak mislim da mu je bil v pomoč pri zapuščanju tal pod nogami, saj ga je lepo nosil in se tudi ni tako zelo utrudil. Ni mi žal za to nabavo, saj se je dejansko dobro počutil!

Popo!
Nam je žal le Velenjsko jezero na voljo, kjer pa prosto tekanje seveda ni možno.
Vsekakor bolje kot nič, saj na dolgem povodcu vseeno lahko skače po vodi! In če slučajno ni gužve... saj veš Lips Sealed  Wink

Drugače je še zelo lepa sprehajalna pot V Celju tik ob Savinji, kjer se da lepo čofotati, le včasih je treba žal bit pozoren na ogromne količine razbitega stekla, katere mladina pušča za sabo po raznih nočnih "akcijah"  Undecided
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #11 : petek, 18.08.2006 : 12:35:02 »

Luna sej kaj taksnega se res mogoce najde, ampak jaz bi nekaj lepega kot je Janin koticek Cheesy

skogkatt: sem videl enkrat na poti v Lasko, da se ljudje tam sprehajajo in voda zgleda res lepo, cista. Mogoce ce se kdaj zapeljem se malo dalje najdem kak umirjen prostor. Drugace pa takoj ko bo mozno grem na Janin koticek. Wink Skoda samo da se mala trenutno goni, ker zgleda da bo vreme se ravno ta vikend zdrzalo Sad
skogkatt mogoce se celo srecamo, ce se prav spomnim oz. mislim sta se najina ze na pikniku nekaj igrala pri mizah. Je pravi? Smiley

Lp, Marko
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : petek, 18.08.2006 : 12:41:08 »

Marko, imas morda kaksen dolg strik za Luno?
Ker je prostor "odprt", bi jo brez problema imel na recimo 10m striku, ti bi lepo stal na obali, bejba pa bi cofotala po vodi gor in dol, pa se strik ne bi nikamor zapletel in tudi Luna ne bi mogla kam "odjadrati" ce bi slucajno kje zagledala kaksnega frajerja. Tam mimo ni veliko sans, da bi kdo sel, oz. pride lahko kdo samo na ta plac, ali pa se seta na drugi strani Savinje, kjer pa je dostop skoraj nemogoc, saj je breg zelo strm in precej visok.
Je pa morda malo delikatno zaradi kaksnega vnetja, saj so psice za take zaplete med gonitvijo precej dovzetne. Savinja kljub temu, da je videti cista, ni povsem neoporecna.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : petek, 18.08.2006 : 13:22:39 »

Popo: če je tale rit tvoja potem sva ta taprava  Grin Ampak mislim, da sva!

http://skogkatt.moj-album.com/album/3649433/?os=3651049

Izgleda da ima moj Maj favourite pasmo, saj se pogosto v kakšno bjondo labradorko zatreska   Cheesy
Zelo lepo bi bilo če bi se kdaj srečali, mogoče celo res v Janinem kotičku, samo upam da ji ne bo treba zaradi nas in posledični prezasedenosti v lov za nov tak Janin kotiček  Grin

Lep pozdrav od Maja in mene  Wink
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #14 : petek, 18.08.2006 : 13:34:43 »

Jana nedolzna napaka: Luna ni Luna, je Trixy Grin hehe

Ja mam strik, 12m. Predvidevam da so potemtakem same psicke tam? Mislim ko se vi kopat. Najraje bi takrat prisel da se boljse spoznamo, ker na pikniku je bila sama "laufarij" Smiley
Mene tudi skrbi zaradi vnetja, ceprav po mojem ne more nic bit. Bom se poklical veterinarja in ga vprasal.
Spomnil sem se da ji lahko v skrajnem primeru nataknem hlacke, Potem nima kaj bit Smiley pa se posprejam jo malo, in to je to Smiley

Verjetno se bom res v nedeljo odpravil na izlet. Wink

skogkatt:
vidva sta prava, jaz oz. midva pa ne Smiley Sicer imam res labradorko, ampak cokoladne barve Smiley


Lp, Marko
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #15 : petek, 18.08.2006 : 13:44:13 »

Aha, torej druga rit  Grin žal je nisem uspela ujeti v objektiv, bomo pa naslednjič a ne!
Če si v nedeljo res namenjen, se bom še jaz potrudila  Smiley

Mogoče nam rata to mikro srečanje z maxi mrcinami!

Pozdravček!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : petek, 18.08.2006 : 13:56:42 »

Hehehe, popo, sem vedela, da je tvoja Trixie, pa kot zakleto kar prepisala iz tvojega posta, ko si odgovarjal *LuNi*. Mah, povrsnost.
Upam, da Trixie ne zameri prevec Smiley

Maj, je fant Wink, moje so pa vse bejbe Cheesy
Pac povemo tistim, ki imajo "potrebne fante", da je zraven "vroca psicka", pa bodo sami razmislili, ali se bo dalo pesjane shendlati ali ne, ce ne se pa razporedimo eden za drugim Grin

Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : petek, 18.08.2006 : 14:01:09 »

Če bo moj slučajno kaj preveč poskočen, bo dobil povodec pripet ali/in bo sledila grožnja z kastracijo  Grin
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #18 : petek, 18.08.2006 : 14:59:10 »

Jana,Trixy ne zameri, ne vem pa kak je z Luno. Pomoje ji ni bila vsec idejo da bi jo jaz imel na 10m striku. hehe Cheesy

No super Smiley
Potem pa ce bo vse slo lepo po nacrtih se v soboto dogovorimo ce se srecamo ali ne! Upam da bo vreme zdrzalo in da nebo prisel kak nujen opravek vmes!

skogkatt: bom dal mali hlacke gor. ce pa bo maj prevec "zivahen" pa se bova midva tacas malo odstranila in se bova kopala ko bosta vidva pocivala - ce sploh bosta Smiley

To bo pa rese eno mini srecanje oz. to je ze bolj zboru podobno, upam samo da se bomo "uglasili"! Cheesy

Ampak ubogi Maj, bo blazen med deklinami. No sej jaz tudi najverjetneje  Cool

Evo to so pa najine priprave na kopanje:
http://trixy.moj-album.com/album/1081633/?os=4481065

Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 20.08.2006 : 22:10:05 »

Evo, danes smo noreli po Savinji z Majem Grin


 Maj v akciji


 pa se enkrat akcija


 ob spodbudi so bili vsi trije nadvse korajzni


 ampak trdna tla pod nogami so le trdna tla




 Luna govori, Maj pa poslusa - kot se za pare spodobi...


 pa se ena bolj umirjena
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #20 : nedelja, 20.08.2006 : 23:20:13 »

Vidim da ste zelo uzival. Jaz sem se odlocil da nebom brez potrebe silil in bom pocakal se kak teden da se mala "odgoni" Smiley Morda ze naslednji vikend pridem.
Slike so izvrstne. Posebej tista: Luna govori... Ampak zgleda kot da se bolj "dere" kot govori. Fenomenalna slika! Smiley

Lp, Marko
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 21.08.2006 : 17:12:24 »

uuuuiiiii kakšne enkratne slike  Cheesy (zakaj se je meni zdelo, da je Luna šepetala  Grin )
še naše slike: http://skogkatt.moj-album.com/album/605026/


posrečena Luna


se vidi, katera dva sta najbolj za stvar  Grin

mislim da je iz njih nedvomno razvidno, da je bil bolj kot ne ves čas full action   Cool
krasno je bilo, super voda, še bolj super družba! popolnoma super popoldne pač!

mi smo se potem še potepali, tako da smo okoli 22h glih komaj domov prilezli in dobesedno padli v posteljo  Roll Eyes
še zdajle je Maj videti takole, kar spal bi:

P.S. kako nekaterim velja, medtem ko drugi delamo in za brikete služimo   Roll Eyes


* Podoba002.jpg (38.47 KB, 300x300 - pogledano 287 krat.)
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 10.09.2006 : 09:30:41 »

Vceraj je bil se en savinjski dan Grin in na standardnem placu se nas je zbralo kar:

- 4 nemske doge
- 2 bokserki
- 1 labradorka
- 1 mali italijanski hrt
- 1 pudelj

Da je bilo kar zivo, dokazujejo fotke Wink






 Uh, kaj je pa to prineslo po Savinji?





Vec fotk najdete v albumu.
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #23 : nedelja, 10.09.2006 : 17:20:20 »

Bilo je fantasticno! Druzba tako pasja kot cloveska je bila super in neglede na tako pisano druscino (od 70kg psa in pa do tistega malega vrageca z 3kg  Cheesy) sploh ni bilo nobenega problema. Vsi so se super razumeli in igrali. Grin
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: pes in voda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines