mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:09:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: KODRI (po domace pudlice)
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: KODRI (po domace pudlice)  (Prebrano 53745 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mat xxl
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #165 : sreda, 08.04.2009 : 21:48:56 »

Ja dobro poznam psarno, ****, v glavnem na 4 oči, bi ti kaj več povedal, o kakih razstavnih uspehih se tu sploh ne da govoriti, saj so njegovi psi zelo daleč od kakih realnih možnosti za to. Za Ljubljenca pa so seveda odlični, pa žal daleč od prve lige. Sam ne bi nikoli kupoval pri rejcu, ki sicer vzgaja z rodovnikom, vendar silno silno preveč silno  masovno, ko izkoristi vsako godnost psice, ki je še sprejemljiva za rodovniško psico, da ima mladiče in obenem vzgaja več pasem na enkrat od nemških ovčarjev, beaglov, pudljev.... skratka masovna produkcija, skratka tovarna psov ........gospod je pa, kot boš videla na njegovih spletnih straneh izkušen kinolog, o kakeršnem koli uspehu katere koli pasme njegovega psa pa ni zaslediti nikjer nič, ni mi sicer jasno, kaj bi tak cilj kinologije lahko bil Huh? Tongue  Mene so učili, da bi cilj moral biti kvaliteta, ne pa izključno masovnost    pa kaj več ne bi tu pisal, jasno svaka čast gospod je starejši cenjeni kinolog, samo nikoli ne bi psa pri njem uzel, niti ga komu priporočil.

Če te zanima vem za vrhunske pritlikave in srednje bele pudlje, znane psarne, ki se lahko pohvali z maso mednarodnih razstavnih uspehov innazivov, sam sem tudi tam kupil, vzrejajo pa samo bele pudlje, so pa iz okolice Zagreba.

No sama se odloči in trezno premisli, ker navadno ko greš pogledati in te tako lepo gledajo pa veš, da niso ravno terna navadno ne moraš več reči ne.    Sicer pa čez 10 dni naslednji vikend je razstava CAC v Mariboru pa lahko tam vidiš še kaj ! 
Logiran
mg
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #166 : sreda, 08.04.2009 : 22:20:18 »

mat xxl, hvala za  opozorilo. Tudi sama sem želela o njem čim več zvedeti, pa nisem našla skoraj ničesar drugega kot pa to, kar piše na njegovi strani. Na nekem drugem forumu sem sicer prebrala od nekoga, da bi naj bil dober vzreditelj in da se nanj rado pozabi. Ne vem, bom videla kaj mi bo odgovoril, ker sem mu kar precej vprašanj poslala, tudi glede razstavnih uspehov njegovih psov. Če mi bo sploh kaj odgovoril.
Sama zaenkrat ne razmišljam o razstavah, ampak se bolj nagibam k agilityu. Zasledila sem tudi, da ima nek fant, ki tekmuje v agilityu že drugega njegovega psa in je z njima zelo zadovoljen.

Tudi stran vzrediteljev tvojega kužka sem pogledala in še par drugih na Hrvaškem.
Se mi zdi, da imaš ti belo toy pudlico, a ne?

Ja, 19.4. je pa že označen na mojem koledarju. Upam, da bo čim več pudljev.

Aja, če pa omenjen gospod res izkorišča vsako godnost psice, kot praviš, potem bo hitro brisan iz mojega seznama.
Glede pasem pa mislim, da vzreja samo dve pasmi in sicer beagle in pudlje, ostale pa je vzrejal v preteklosti, al kako?





Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #167 : sreda, 08.04.2009 : 22:38:08 »

Sama zaenkrat ne razmišljam o razstavah, ampak se bolj nagibam k agilityu. Zasledila sem tudi, da ima nek fant, ki tekmuje v agilityu že drugega njegovega psa in je z njima zelo zadovoljen.
Cheesy Cheesy Cheesy

O to pa vem kateri fant tekmuje s pudljem na tekmah. Kakor sem ju kdaj ju videla, jima gre dobro.

lp
Logiran
mat xxl
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #168 : sreda, 08.04.2009 : 22:43:09 »

To točno ne vem, ali še vse vzreja, pa ne bi tule še kaj negativnega o njem , ker konec koncev rodovniški pa so !  Ja najslabša varianta so šteparji in pa Matozi in pa varianta, ki sem jo slišal pred kratkim " imamo 20 letne izkušnje vzreje nerodovniških pudljev" Angry Sad

Hallo 20 let, pa vzgajate mešance in uničujete pasmo  Cry   No vsekakor bi bil zate srednji sicer pa *** poznaš, tam imaš prav mladiče tega, kar sem ti rekel z slikami, sicer pa pridi na razstavi do nas, pa se še kaj več pomenimo ! Cool
Logiran
mg
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #169 : četrtek, 09.04.2009 : 10:02:20 »

Sigurno si bom vzela dovolj časa in dobro premislila, preden bom kupila mladiča. Pa tudi, če bom zaradi tega iskala psa leto ali pa dve, mi je čisto vseeno, če pomislim, da bom potem imela s psom petnajst let veselja Smiley in ne šest mesecev nesrečnega druženja z veterinarjem. Na žalost pač rodovnik sam po sebi ni garancija za to.

Takšni rejci, šteparji in preprodajalci pa tudi mene dvignejo in seveda vsi kupci pri njih, mi znajo pokvarit kakšen dan ali več. Po eni strani se mi smilijo popolnoma nevedni kupci in njihovi bodoči štirinožni uboščki, ki si niti ene ure ne vzamejo, da bi si karkoli prebrali, če druga ne vsaj nekaj tem na tem forumu in bi si mogoče premislili in šli kupit psa k vzreditelju. Do konca me pa spravijo ob živce vsi tisti kupci, ki si ta forum preberejo do potankosti, z vsemi opozorili in dobesedno prošnjami vred, da naj ne kupujejo psa brez rodovnika, pa grejo in kupijo prav tega, potem pa imajo jajca in pridejo nazaj jokat, kako so ubogi, ker so bili nategnjeni in upajo, da jim bo kdo od sodelujočih pomagal dobit nazaj denar, da bodo lahko šli in našli drug oglas s čistokrvnimi psi brez rodovnika za male pare in po vsej verjetnosti kupili še enkrat. Ko pa jim kdo omeni, da obstajajo takšni kužki brez rodovnika v zavetišču in da so takorekoč zastonj, pa preberem, - ne, ne, a veste ti psi so pa ja bolani- Angry No, to je tema, ki mi dvigne srčni utrip čez vse mejo priporočenega od strani zdravnikov, zato me lahk še kap.

Naj mi raje kdo pove, kakšne so tiste manj pozitivne lastnosti vaših pudljev? No, ni treba glih o vaših kužkih, ker se mi zdi, da je to morda malo zoprno, ampak o pudljih na sploh. To je bolj prijazna tema za moje zdravje Wink

Na razstavi se pa vidimo in bo moj mož videl, da pudlji niso sam za babe Grin
Logiran
mg
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #170 : četrtek, 09.04.2009 : 10:26:16 »

aska2005, jaz pa na žalost tega fanta še nisem videla, sem samo brala, ko so se pogovarjali o njem sram, komaj pa čakam, da grem enkrat na kakšno tekmo pogledat in vidim te raketice v živo Cheesy. Je pa že samo gledanje tekem na youtubu čisti užitek Cool.
 
Če se ne motim, si tudi ti prej imela pudlja. In kakšne so tvoje izkušnje z njim? Sama sem imela kot otrok posvojenega mešančka s pudljem, ampak je imel čisto pudeljsko brihtno srce in moje izkušnje z njim so fantastične. Še danes mi srček pospešeno bije, ko kdaj komu razlagam kakšna faca je bil Smiley, pa ga ni več med nami že skoraj petnajst let Cry.

A sta vidva s tvojim kužkom tekmovalca ali gledalca-navijača na agilyitiju?
Logiran
Manca Z.
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #171 : četrtek, 09.04.2009 : 10:36:27 »

mg dobrodošla  Smiley

Jaz imam srednjo črno pudljico imela pa sem tudi pritlikavega belega. Lahko ti povem, da znajo biti samčki ker sitni in dominantni, vsaj naš je bil tak. Za samičko ki jo imam sedaj pa ni nobenih problemov. Je zelo prijazna do otrok in vseh ljudi nasploh, medtem ko samček ni bil ravno navdušen nad božanjem s strani tujcev. Karakter pudlja je drugače super, meni najboljši od vseh pasem. Če imaš družino ti priporočam nakup psičke, ker se navežejo na vse, medtem ko se samci bolj na enega.

Se strinjam z vsem kar je napisal mat xxl. Jaz tudi pridem na razstavo pa se lahko kaj več skupaj pogovorimo Wink

Lp,Manca
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #172 : četrtek, 09.04.2009 : 12:49:36 »

mg, ja res je, da sem imela prej sr. črnega pudeljčka. 18.7. bo točno 6. let odkar je zapustil naš svet in šel v večna pasja nebesa Cry Cry Moje izkušnje z njim so bile lepe. Ni bil agresiven do drugih psov, bil je prijazen, ni bil plašen (no na petarde od njegovega mislim sedmega ali pa osmega leta dalje ja, ker so mu eni mulci zabrisali pol metra pred njega iz avta petardo Angry Angry). Glede na to, da je bil to moj prvi pes in ni videl pasje šole, je bil kar lepo vzgojen. Pri njem pa me je najbolj motilo ta njegov lajež. Lajal je na vsakega skoraj, ki je šel po hodniku stanovanjske hiše (bolj ko je bil star, manj je, tako, da na koncu res zelo redkokdaj še je). Ne vem zakaj, a na ljudi, ki so nosili uniforme še posebno na vojake, je tudi zelo rad lajal. Rad se je božal od vseh. Bil je en dobrovoljček. Me je pa takrat motilo edino to, da kot so sedaj tako popularni borderčki, nemške doge, avstralčki,... so bili takrat pudeljčki in skoraj vsak, ki je imel psa, je bil pudeljček. Samo sem ga bila vseeno zelo vesela, saj sem si že dolgo časa nazaj zelo želela psa in starša sta potem popustila in sta mi dovolila edino to pasmo.  Sedaj jih prav pogrešam, ko jih tako malo srečujem. Imajo krasen karakter in vem, da bo enrkat spet pri meni ena predstavnica te pasme, ko bo primeren čas seveda. To pa še ne pomeni, da mi polarčki so se zamerili - nikakor, ker imajo svoj čar, so tudi resnično nekaj posebnega.
Ja z Asko tekmujeva v agiju, no lani sva večina tekem izpustili Sad In tam videvam onega fanta. Tekmuje že v višji stopnji, zato ponavadi njegove teke zgrešim, ker sem z Asko tisti čas kje vzunaj na sprehodu.

lp
Logiran
mg
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #173 : petek, 10.04.2009 : 11:16:20 »

Manca Z in Aska2005, obema hvala za odgovor.
 
Do zdej sem bila prepričana, da bom vzela samčka, to se mi je zdelo čisto samoumevno, pa še sama nevem zakaj. Morda zato, ker sem sama imela samčka in vsi psi, ki jih poznam, so samčki. Edino enkrat sem srečala eno psičko, sicer bull pasme, ki pa je bila precej živčna in rahlo napadalna, z razliko od samčkov te pasme, ki pa so vsi zelo igrivi in prijazni, vsaj tisti, ki jih poznam. Verjetno po zaslugi lastnikov in ne toliko zaradi spola. Pa mogoče je tudi od pasme do pasme različno. No, sedaj se mi samček ne zdi več, kot nekaj samoumevnega.

Aska2005, tvoja Aska je pa res prava lepotica in zelo, zelo fotogenična. Želim vama veliko uspehov na tekmovanjih in ko bo priložnost prideva z možem sigurno navijat. Ko bo pa moj kuža že pri nas in bo dovolj star, pa pride tudi on ali ona Cheesy


Ker se bližajo velikonočni prazniki, ki za nekatere pomenijo predvsem veliko pokanja, vam vsem želim, da bi ga bilo čim manj, tako zaradi vaših kužkov, kot tudi zaradi vseh ostalih živali, še posebej tistih v gozdu, ki med takimi dnevi preživljajo predvsem stres in veliko strahu.

Manca Z in mat xxl, vaju pa pridem na razstavi pocukat za rokav, pa bomo še kakšno rekli.
Če oba razstavljata, bom držala pesti za vajina kužka Wink

Lp., Maja   


Logiran
Manca Z.
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #174 : petek, 10.04.2009 : 14:39:41 »

Super, se vidimo  Wink

Jaz bom razstavljala psičko od mat xxl-a, moja pa tudi pride ampak se ne bo razstavljala, ker ima Slovenijo že zaključeno  Smiley

Lp,Manca
Logiran
mg
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #175 : četrtek, 23.04.2009 : 11:03:54 »

Živjo, vsi lastniki pudljev, dejte se no mal pohvalit kako je šlo na razstavi v MB.
Mat xxl, moram povedat, da je tvoja Doly res pravi cuker in hvala za vse nasvete. Mi bodo prišli še kako prav.
Manca Z, tebe, se mi zdi, sem pa videla na drugi stopnički, verjetno z Nero, upam da nisem kaj pomešala, če sem se ti že v naprej opravičujem. Drugače pa vse čestitke, za uspeh.

Bilo je pa res zelo, zelo malo pudljev, ali pa sem jih jaz večino zgrešila. Upam, da jih bo na naslednji razstavi kaj več.

Če bi pa poslušala mojo mamo, ki je bila tudi z mano, bi pa bili na razstavi sami pudlji, ker je za njo bil vsak malo bolj kodrast kuža, pudelj. Me je vsako sekundo pocukala in rekla -lej pudelj- in to je veljalo za bišone, pa vse do terierjev  Roll Eyes. Za njo je to bila razstava samih pudljev Grin in sem ji komaj razložila, da vsak malo bolj kodrast pes, še ni pudelj sram.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #176 : četrtek, 23.04.2009 : 16:41:09 »

Ja mg Manca je bila 2. v SH-ju z Nero Wink Pa tudi Urška je bila 2. v JH-ju z Nero Wink

Mah jaz sem bila tudi nad drugimi pasmami razočarana.. je bilo tudi pri španjelih malo psov.. Tongue No mogoče pa v Hrušici Wink
Logiran
dunchy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #177 : torek, 05.05.2009 : 10:46:43 »

Na Cac Maribor je bila Karmen , kar dvakrat na stopničkah s črnim pudljem.
Čestitke!!!    Grin
Logiran
Manca Z.
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #178 : torek, 05.05.2009 : 15:15:30 »

Mi smo se pa danes vrnili iz 4 razstav v enem podaljšanem vikendu. In sicer smo obiskali Črno Goro in Makedonijo 1.,2. in 3.5. Nera se je razstavljala v Makedoniji na CAC in CACIB Ohrid. Prvi dan je osvojila CAC, drugi dan pa CAC in res.CACIB in postala MAKEDONSKA PRVAKINJA V LEPOTI Smiley To je njen 5. zaključen nacionalni šampionat  Cheesy

LP,Manca
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #179 : torek, 05.05.2009 : 21:11:30 »

Bravo Nera in Manca! Kiss

Na Cac Maribor je bila Karmen , kar dvakrat na stopničkah s črnim pudljem.
Čestitke!!!    Grin

Ja Karmen je bila s pritlikavim/toy (nevem katera velikost) črnim. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: KODRI (po domace pudlice)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines