mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 13:05:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI  (Prebrano 38966 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #30 : ponedeljek, 07.06.2004 : 12:08:53 »

Bona!

Sem postavila vprašanje pod temo nemški bokser!

Lp, Urša
Logiran
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #31 : ponedeljek, 07.06.2004 : 13:38:34 »

Urša,

hvala ti, upam, da se bo kdo oglasil s kakšno uporabno idejo.

lp, N.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #32 : ponedeljek, 07.06.2004 : 21:44:40 »

hm, mene pa zanima, ce je kdo ze vozil psa s taxijem, katere taxi sluzbe to prakticirajo (ce sploh), ce je cena kaj bolj "posebna" in ce mora imeti "kuza" nagobcnik. Bi morda pomgalo, ce Speli pripnem resevalsko znacko in se izgovorim, da imamo nujni in obvezni trening civilne zascite...  Grin
m.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #33 : ponedeljek, 07.06.2004 : 22:45:56 »

LP!
 V LJ skoraj ne najdeš več taxi društva, kjer ne bi vzeli v avto tudi psa. Mislim, da bo najbolj fer, od tebe Maja01, če boš že kar na začetku klica povedala, da potrebuješ prevoz zaradi psa. Dispečarji bodo tvojo željo posredovali naprej in bodi prepričana, da boš dobila karavana ali celo večji taxi. Ti pa svetujem, da se prej pozanimaš, da ti ne bodo dodatno zaračunali za psa. Drugače pokliči kam drugam. Danes je na voljo toliko društev od 9700 do 9709 pa še kup privatnih od 080 dalje. Ni vrag, da ne najdeš dobrega in poštenega taxista z dobrim dizajnom...pardon, avtomobilom!
LP,Miša
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #34 : torek, 08.06.2004 : 11:06:25 »

No ...

... bila sem na tržnici v Kosezah, pa imajo 4-ko (od ene firme), pa je, če mene vprašaš, za nemško dogo!
Imajo pa od ene firme na H en in edini (od te firme, da ne bo pomote) najlonski nagobčnik (št 9), ki bi nekako bil primeren za bokserja, vendar je odvisno od velikosti in dolžine gobca.
Ostali so za široki gobček premali, preozki ali predolgi! Cene so od 1200 do 2000 SIT.
Številka od trgovine ***, vendar je potrebno it tja nagobčnik sprobat.

Sem vprašala tudi za francoske buldoge in podobne, pa bodo vprašali kaj obstaja, tako da jih lahko pokličete na zgornjo št - od jutri naprej, z veseljem naročijo!

Lp, Urša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #35 : torek, 08.06.2004 : 11:32:15 »

Urša,

najlepša hvala! Bom poklicala jutri.

Lp,
Tina
Logiran
Rolfi
gost
« Odgovor #36 : nedelja, 25.07.2004 : 13:32:25 »

Lep pozdrav!

Mene pa zanima, kaj je potrebno imeti, da lahko peljes psa z vlakom?
Je potrebno kaksno veterinarsko potrdilo...

Za odgovor se vam zahvaljujem!

LP Urska  
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #37 : nedelja, 25.07.2004 : 14:23:13 »

Rolfi,
na vlaku ne zahtevajo nikakršnega potrdila, včasih pa zahtevajo nagobčnik.

LP
Teja
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #38 : torek, 25.01.2005 : 14:03:38 »

hm, mene pa zanima, ce je kdo ze vozil psa s taxijem

Poleti se je Dino z nami peljal s Taxijem, sicer na krajši relaciji, Izola-Koper. Če se prav spomnim, sem zanj plačala toliko kot zame, se pravi cca 250 sit. peljal se je v prtljažniku, ker je bil itak brez police Wink

Par dni pred tem smo pa imeli zelo slabo izkušnjo z vlaki na Hrvaškem. Vsi smo imeli karte Lj-Pula, tudi za pse. Prestopili smo v Divači, kasneje še v Buzetu. V Buzetu je na postaji že čakal vlak, ko smo prišli do njega, se je sprevodnica enostavno postavila med vrata in nas ni spustila gor. Češ da psi v takšnih vlakih niso dovoljeni. Pripravljeni smo si bili plačati cel vagon, vsi psi so imeli nagobčnike, take in drugačne, ležali bi lepo pod sedeži. Ampak ne. Klicala sem na naše železnice, kjer so rekli da njihovih pravil pravzaprav ne poznajo, ampak da bi se glede an to da imamo plačane karte morali peljati.
No, pa se nismo. V bližini ni bilo nobenega avtobusa, naslednja železniška postaja je bila oddaljena 20 km stran, cesta do tja prometna in nevarna, edina variata je bila torej pot po tirih. Smo se pozanimali, do večera ni vozil noben vlak, še tisti ki je, je bil naš. Tako smo se odločili iti kar peš po progi, v upanju da v Lupoglavu ujamemo naš naslednji vlak, ki je direktni iz Ljubljane, torej bi nas po besedah sprevodnikov v Buzetu morali spustiti gor. In smo šli..Po treh in pol urah hoje, smo dobesedno crknjeni, natovorjeni s prtljago in žejni končno prišli do prekletega Lupoglava. Guess what. Tudi na tisti vlak nismo mogli. "Vodji" v pisarni sem težila na veliko (sem bila edina hrvaško govoreča, ostali so bili švicarji in ena slovenka), pa so se skozi sklicevali na bedast pravilnik, ki pravi da se psi v vlakih brez kupejev ne smejo voziti. Četudi smo bili pripravljeni rezervirati in plačati cel vagon zase. (Neumno, glede na to da smo imeli karte!, pa vseeno) Zahtevala sem, da mi pokažejo pravilnik. Sprva niso hoteli, potem so začeli nekaj bluziti, končno pa je vodja postaje začel klicati okoli kaj je zdaj s temi pravili. Na koncu se je izkazalo, da so bila sprejeta pred kratkim, saj na postaji še sami niso dobro vedeli zakaj se gre. Ura je bila že okrog desetih zvečer.
Naslednji vlak, na katerega "bi nas znali spustiti" je bil šele čez dva dni zjutraj, direkten iz Ljubljane, torej s slovenskimi sprevodniki, t.j. "našimi" pravili. Ker nismo mogli niti nazaj v Slovenijo, niti v Pulo, nam ni preostalo drugega kot počakati naslednji dan. Prespali smo kar v parku za to postajo.
Naslednji dan smo izvedeli, da nam gre ob treh popoldne vlak za Pulo. Seveda tisti, s katerim "po pravilih" ne moremo. Počakali smo ga. Sprevodnika smo na vse načine prepričevali, naj nas sputi gor. Ni šlo. Ta vlak je na postaji stal kako uro in čakal na svoj odhod, mi pa smo jih imeli že pošteno dovolj Tongue
Tako smo pobasali ruzake, psom nataknili nagobčnike in vkorakali na takrat še prazen vlak. Sprevodnik in co. so nam rekli, naj kar sedimo gor, ampak da vlak z nami ne bo speljal. Mi smo se že prej zmenili, da iz vlaka ne gremo, pa naj bo karkoli Wink
Tako smo gor sedeli še nekaj časa, lahko pa si predstavljate naše veselje, ko so nanj začeli vstopati še drugi potniki. Mašina je zaropotala, mi pa smo krenili..Psi so se obnašali čisto kulturno, še vedno utrujeni od poti so ležali pod sedeži.
Resda smo prvi dan festivala zamudili, ampak če takrat ne bi "nasilno" šli na tisti vlak, vprašanje kdaj bi prišli kamorkoli-v Pulo ali Slovenijo. Večina vlakov, ki so vozili čez (G)Lupoglav, je bila namreč ravno tistih, na katere nebi smeli, torej bi obtičali bogu za hrbtom, v nekem bednem kraju, kjer je bila ena mala trgovinica in pa neka oštarija..Pa 10 ljudi in 11 psov, seveda Wink

Takrat sem si prisegla, da se na "njihov" vlak ne usedem več Cool


Lp,
romanopiska Maja Wink
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #39 : torek, 25.01.2005 : 16:08:53 »

Da te kap!!!  Undecided Huh Lips Sealed
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #40 : četrtek, 15.09.2005 : 06:02:56 »

A gre slučajno kdo v Bruselj čim prej, ali pozna koga, ki se tja vozi in bi bil pripravljen vzeti s seboj pasjega mladiča?
Mislim na avion.
Hvala
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #41 : četrtek, 15.09.2005 : 07:09:57 »

hm, mene pa zanima, ce je kdo ze vozil psa s taxijem, katere taxi sluzbe to prakticirajo (ce sploh), ce je cena kaj bolj "posebna" in ce mora imeti "kuza" nagobcnik. Bi morda pomgalo, ce Speli pripnem resevalsko znacko in se izgovorim, da imamo nujni in obvezni trening civilne zascite... Grin
m.
Jaz se včasih peljem z Rondo ali Metrojem in so ok. Ko pokličeš za taksi moraš povedati, da se bo tudi kuža peljal zraven. Do sedaj še niso komplicirali. Tudi cena je bila vedno ista kot brez psa. Imam pa fr. buldoga, tako da ne vem kako sprejemajo bolj velike pse.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #42 : četrtek, 15.09.2005 : 08:09:09 »

Ravno včeraj je prijatel z No, šel na poizkusno vožnjo z vlakom, ker bo v prihodnosti moral uporabljati ta prevoz, peljal se je le eno postajo, tako, da kondič sploh ni prišel pogledat karte, plačal je polovično karto, nagobčnika ni imel, ker ga pri prodaji kart niso na to opozorili, težav z potniki ali psičko ni bilo, ko je vlak ustavil, pa psička nikakor ni hotela izstopiti, vlak je odpeljal, izstopila sta na naslednji postaji sicer z potegom, nazaj sta imela vlak čez pol ure in se je psička umirila, tako da je izstopila sicer malo na poteg samo brez problema, kondič je kontroliral karte in ga opozoril, da mora drugič imeti nagobčnik, če bi ostali potniki komplicirali.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #43 : sobota, 24.09.2005 : 20:44:08 »

Z Jonijem (papillon, nekje 2.5kg) sva kar pogosto uporabnika vseh oblik javnega prevoza.

Na vlaku ni bilo nikoli nobenega problema, vedno ga imam ali v torbi ali boxu in ga kasneje ko vlak spelje spustim ven. Zanj nisem še nikoli nič plačala, pa se voziva skoraj vedno z IC-ji kjer so kupeji. Kolikor je meni znano, lahko grejo psi na vse vlake razen ICS. Nikoli me tudi noben ni vprašal za kakršnikoli dokument za psa.

Tudi taxije sva že sprobala (Maribor), nikoli nisem povedala da imam psa zraven pa ni noben kompliciral. Vedno se vsedem na zadnji sedež in dam box oz. torbo zraven sebe. Tudi nikoli nisem ničesar doplačala

Mestni avtobusi v Mariboru imajo v pravilniku napisano, da je prevoz hišnih živali dovoljen (lahko imaš tudi recimo kletko s hrčkom zraven), za pse piše da morajo biti zdravi, večji pa morajo imeti nagobčnik. Plačala bi se naj polovica voznine, ampak meni še noben ni ničesar zaračunal. Je pa res, da se izogibam avtobusov zjutraj in okrog 16h, ker se je takrat še meni neprijetno peljat, kaj šele psu med toliko ljudmi.

Lp, Tinkara
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #44 : sobota, 24.09.2005 : 22:06:46 »

Jaz se včasih peljem z Rondo ali Metrojem in so ok. Ko pokličeš za taksi moraš povedati, da se bo tudi kuža peljal zraven. Do sedaj še niso komplicirali. Tudi cena je bila vedno ista kot brez psa. Imam pa fr. buldoga, tako da ne vem kako sprejemajo bolj velike pse.

Z bokserko pri Rondi nikoli problemov. Brez nagobčnika, normalna tarifa.

LP, Maša
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines