mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:47:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku  (Prebrano 43212 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #135 : petek, 13.08.2010 : 18:43:13 »

Jaz tudi predlagam pismo od odvetnika. Bo zaleglo prej kot policija - čeprav bi policiji tudi prijavila!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #136 : petek, 13.08.2010 : 18:47:03 »

Soseda v sosednjem bloku nas poskuša z vodo zalivat Smiley  Ko se zgodi pokličeš policijo, fino je pa če imaš kako pričo. Pismo odvetnika se mi zdi tudi morda še boljše, tudi iz stališča, da si celo poskušal urediti po mirni poti preden si prijavil, pa ni zaleglo (če se kljub temu ponovi)
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #137 : petek, 13.08.2010 : 19:38:42 »

Ja, ampak če točno ne vemo kdo je, nimamo koga prijaviti.  Angry
Ker sem vsak dan pogovarjam s pasjimi sosedi in še nihče ni ugotovil iz kje pada. Angry
Logiran
Evvva
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 147


WWW
« Odgovor #138 : petek, 13.08.2010 : 20:12:10 »

bol.ha, prosi nekoga da gre že prej ven pred blok (brez psa, po možnosti naj bo to nekdo, ki ga soseda ne pozna) in naj neopazno opazuje sosednji blok, npr. naj se dela, da se z nekom pogovarja po telefonu. Nato recimo čez 5 minut pridi ti ven s psom, glasno se pogovarjaj s kužkom, da te bo soseda ja opazila in ko te bo želela zaliti, bo tvoj prijatelj točno videl iz katerega balkona (ali okna) se je to zgodilo Smiley Če prvič ne učinkuje (ni sosede doma), ponovi spet isto naslednjič. Jo boste že dobili.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #139 : petek, 13.08.2010 : 20:43:19 »

Pomoje tudi če ne veš še vedno lahko prijaviš, da je nekdo nekaj vrgel nate. Naj potem raziščejo kdo je bil? Ali to ne gre?
Logiran
s58ba
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #140 : petek, 13.08.2010 : 21:11:00 »

Midva s punco imava tudi težave s sosedi. Gre za zakonski par, ki stanuje na sosednjem vhodu. Eden od njiju dežura na sprednji, drugi pa na zadnji strani bloka (eden skozi okno, drugi čez balkon), in oba imata venomer kakšno pripombo. Psičko resda redno sprehajava okoli bloka, kadar gre le za hitro potrebo*, a vselej za njo pobereva sleherni iztrebek. A kljub temu naju je enkrat tale gospod v predrznem tonu nadrl z balkona, da naj se nikoli več ne prikaževa s tem "cuckom" na zelenici pod blokom. Poskusila sva mu razložiti, da bova vse počistila in da psička ne bo ničesar uničila, on se je pa še kar drl svoje, in nama ni preostalo drugega, kot da sva samo šla, s pripombo, naj pa potem uredi, da se bode na zelenici postavila tabla, na kateri bo napisano/narisano, da je prepovedano za pse.

Naj povem še to, da psička še nikoli ni ničesar okoli bloka uničila (ne koplje lukenj, ne cufa rastlinja), pa tudi laja ne. In nisva edina v tem bloku, ki imava težave s temi sosedi.

*sicer jo vodiva vsak dan na izdatne sprehode drugam, v naravo
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #141 : petek, 13.08.2010 : 21:29:41 »

Taki ljudje niso nikoli zadovoljni z nobenim pojasnilom in pri njih lepa beseda žal ne najde lepega mesta. Če sta že vse vljudno pojasnila, kot pišeš, v bodoče tega človeka enostavno ignorirajta. Je včasih težko, ker bi z veseljem kaj nazaj zabrusil, ampak ni vredno. Še posebej, če imajo težave z njim tudi ostali...obnašajte se, kot da ga sploh ni.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #142 : sobota, 14.08.2010 : 08:57:54 »

Ja, bom koga poprosila da iz parkirišča opazuje. Je pa ta osebek vedno doma, ker že na jutranjem sprehodu (ob 6h) in zadnjem (okoli 23:30) faševa kaj. Očitno skladiščijo smeti, ker vedno dobim kaj gnjilega na glavo  Lips Sealed
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #143 : sobota, 14.08.2010 : 10:08:49 »

ah ne, ne ignoranca - take bolnike najbolj šokira iskren in prijazen "o soseda - dober dan tudi vam!" (s fuuul dobro skritim trnčkom cinizma, itak...)  Evil
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #144 : sobota, 14.08.2010 : 10:15:29 »

ah ne, ne ignoranca - take bolnike najbolj šokira iskren in prijazen "o soseda - dober dan tudi vam!" (s fuuul dobro skritim trnčkom cinizma, itak...)  Evil

Tole taktiko sem jst vžgala, ker je ena naša soseda začela vpit name vsakič, ko me je videla s psom. Sem jo pozdravljala vsakič, ko sem jo videla, ji pridržala vrata na vhodu, ko se je iz štacune vračala z vrečkami ipd. Je trajalo nekaj časa, vmes je bilo obdobje, ko se je delala, da nas ni, potem je pa začela okoli razlagat, kako sem fajn in prijazna, da sem edina, ki jo pozdravim in da kako pridne pse imam. 
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #145 : sobota, 14.08.2010 : 10:18:16 »

Tole taktiko sem jst vžgala, ker je ena naša soseda začela vpit name vsakič, ko me je videla s psom. Sem jo pozdravljala vsakič, ko sem jo videla, ji pridržala vrata na vhodu, ko se je iz štacune vračala z vrečkami ipd. Je trajalo nekaj časa, vmes je bilo obdobje, ko se je delala, da nas ni, potem je pa začela okoli razlagat, kako sem fajn in prijazna, da sem edina, ki jo pozdravim in da kako pridne pse imam.

Mi smo tudi tko opravili s sosedi  Tongue  Še tisti najbolj zategli se zdaj smejijo in pozdravljajo nazaj  Evil
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #146 : sobota, 14.08.2010 : 10:26:32 »

Sem blazno občutjliva če kdo kaj reče čez mojo zverino, še posebej če nima za to nobene podlage. Mi je zadnič en ata moril da moj pes se po njegovi zelenici ob cesti ne sme sprehajat pa še v prov predrznem tonu se je dru za mano ej punca (se mi je čist odkloplo) in sm mu povedala da je meter in pol od ceste vse občinsko in da nima kaj bluzit pa še poslala sem ga nekam ker je še nekej pameten bil. Blazno ne maram takihle starih atov ki nimajo cele dneve kaj delat in potem se spravljajo na vsakega ki gre mimo Tongue
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #147 : sobota, 14.08.2010 : 12:13:02 »

Jaz se pa nekako kar moram strinjati z oazo88... Je že res, da se je težko zadržati in ti včasih prekipi (tudi meni je zadnjič, ko me je neka ženska nadrla, ker je Nejka parkrat zalajala Shocked), ampak s sosedi je pa le treba na nek način sobivat in je mogoče še najbolje, če jih na tak lep in eleganten način naokoli prinesemo... Evil (Na podoben način kot je bilo rečeno v enem filmu: moški je res glava družine, ampak ženska je vrat, ki glavo obrača, kamor ji paše... Grin Cheesy) Skratka... Ko sem se preselila, je bila ena soseda strašno proti, da pride pes v blok in mi je to tudi pokazala, pa sem jo vseeno vedno lepo pozdravljala, enkrat pa sem se z njo celo zapletla v pogovor in ji lepo razložila, kakšne "vrste pasji lastnik" sem... No, zdaj se pa skoraj moram skrivati, ker bi sicer lahko bila kar naprej pri njej na kavi... Grin Grin Grin Pač... Bi rekla, da je najprej treba poizkusiti na lep način, pa potem - če nič ne zaleže - ubrati še druge poti...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #148 : sobota, 14.08.2010 : 12:28:34 »

Današnja lekcija o tem, zakaj so pasji iztrebki strašno nevarni 

Itak, da sem danes zaspala, pa mačka je bilo treba na Gmajnice peljat in itak, da nisem niti kave spila... Torej nazaj z Gmajnic in vsa zalimana peljem naši dve ovci na sprehod. In stojim pač pod nekim drevesom in čakam, da opravita svoje, vmes seveda pridno pripravljam vrečko.

Se ustavi en ata in začne takole nekako: "Gospodična, a se vi zavedate, v kakšno nevarnost spravljate okolico?"
aaaaaaaaaaa?
"Ne veste, da so iztrebki izredno dobro gorljivi? Zdajle javor medi in popoldan bo sonce. Lahko se kaj vname. Bi radi, da bi bilo še pri nas kot v Rusiji?"

V bistvu sem ostala brez besed. Vsa zaspana, z vrečko v roki sem buljila pol v tisto drevo in ugotavljala, če je javor in če res medi. Skoraj bi pozabila pobrat tisti mali drek pod javorjem, ki medi. Trenutno razmišljam, če naj grem škaf vode tja zlit, al kaj?

A je spet kakšna luna ali samo jaz spet česa ne štekam?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #149 : sobota, 14.08.2010 : 12:29:31 »

p.s. Ker že 4 tedne nisem gledala poročil, se grem seznanit zdaj, kaj se je zgodilo v Rusiji.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines