mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:20:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: hropenje
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: hropenje  (Prebrano 6193 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« : ponedeljek, 10.11.2003 : 14:30:59 »

Pozdravljeni!

Imam labradorca, ki hrope ob razburjenju in pa tudi če ima le rahlo zategnjeno ovratnico. probali smo že z antibiotiki, sedaj pa mi naprej ne znajo več pomagat. Tar mi je celo dvakrat skor skupaj pado, ker mu je zmankalo zraka. mogoče kdo ve kaj bi to bilo? no, ker so nas poslali naprej, me zanima, če je dr. matko res zelo dober veterinar in bi znal rešit ta problem?
Lp
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : ponedeljek, 10.11.2003 : 14:36:34 »

Sicer velikih izkusenj nimam, a opozorili so me, da moram biti pozorna na dihanje psa, ker hropenje lahko pomeni probleme s srcem.
Vidim pa, da si veterinarja ze obiskala.
Upam, da ni nč resnega in bo pesjanko se dolgo skakljal okoli.

LP
Logiran
Ricky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #2 : ponedeljek, 10.11.2003 : 14:44:24 »

Jaz ti ne bi znala svetovati. Sicer tudi Kingi včasih hrope, ampak redko. Samo kadar se goni in se mu mudi poti hiši Rike. Ampak jaz ga zadržim in ga raje nesem. Dvakrat je kuži v nezavest padel? Undecided Bogi... Jaz upam, da ti bo veterinar in ostali strokovnjaki pomagali.  Smiley



LP, Ricky
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #3 : ponedeljek, 10.11.2003 : 15:00:39 »

ja, veterinarja sem obiskovala zelo pogosto, vendar mi na veterinarski postaji niso znali več pomagat, zato bomo šli sedaj naprej, vrjetno k dr.matkotu, ker pravijo da je to zelo dober veterinar. z njegovim dihanjem je vse vredu, predvidevajo pa da je nekaj narobe z nekakšnim poklopcem. srček je vredu, ker ga je večkrat poslušala in ni bilo ničesar slišati. no kako se bo razvilo naprej in kakšno diagnozo bojo postavili pa še sporočim!
Lp
Logiran
Ricky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #4 : ponedeljek, 10.11.2003 : 16:06:55 »

Lepo, da ni večjih problemov, ampak če bi se res rada natančno prepričala, le obišči tistega doktorja. Jaz upam, da bo tvoj kužek kmalu v redu oz. da boš kmalu vedela kaj mu je.
 Smiley
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #5 : ponedeljek, 10.11.2003 : 17:31:14 »

Mateja
Svetujem ti, da daš pregledat kri za erlihijo.
Simptomi so zelo podobni in letos jo je dobilo
precej kužkov.
Mislim pa, da je za vaše kraje to še posebej zelo nujno !!
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #6 : petek, 28.11.2003 : 13:25:44 »

Včeraj smo imeli pregled pri Dr. Matkotu in po dolgem čakanju smo le prišli na vrsto.  kot kaže ima vnete mandlje. dobil je tablete za katere dr. Matko meni, da mu bojo 90% pomagale, če pa ne pa morava priti na rentgen in endoskopijo požiralnika. Upam, da bojo tabletke pomagale. Kako se bo razvilo še naprej pa sporočim kasneje.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #7 : nedelja, 28.12.2003 : 11:27:14 »

No..tukaj bi jaz tudi za mojega nekaj vprašala......imam čivavo 5 mesecev staro....ko pije vodo se pa ji velikokrat zgodi da tudi hrope---ali nekaj takšnega--podoben zvok kot da bi mu voda ušla v dihalno pot....
Zanima me če je kaj resnega

Wink
Logiran
LOTI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #8 : ponedeljek, 17.01.2005 : 22:52:23 »

pozdravljeni vsi ljubitelji kuzkov...
Imam eno vprasanje na katerega mi boste upam lahko pomagali. Imam prekrasno civavo staro 1 leto s katero je naceloma vse v redu. najvecji problem pa nastane takrat, ko nas kuza kaksno uro ne vidi in pridem domov. takrat skoraj ponori zadnji del ji plese in je res noro vesela, vendar opazam, da takrat nekajkrat zahrope oz kot da bi hotela nekaj izkasljat. To traja toliko casa dokler se ne umiri cca 1 minuto, potem je pa spet vse normalno.. Ali je za civave to znacilno ali mislite da bi bilo kaj narobe. Ze ko je bila stara  pol leta smo jo odpeljali k veterinarji na ekg in tam je ugotovil sledece: UZ srca: Normalne  votline in stene, turbulenca v plucni arteriji, morfologija zaklopke ni dobro vidna transtorakalno. Hitrost preoka 1,97 m/s v PA. diagnoza Pulmonalna stenoza , blaga. Lepo bi vas prosil, ce bi mi mogoce kdo znal natanko pojasniti njeno obnasanje in izvide.
Pa se to, koliko casa je normalno da civava prespi?
hvala za vase odgovore.

Maja
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #9 : ponedeljek, 17.01.2005 : 23:10:34 »

Sicer nisem lastnica Čivave, ampak imam sosedo, ki ima enake probleme s svojim 8 letnim samčkom. Parkrat sem ga slišala kako hrope in sem jo vprašala, kaj je narobe. Rekla je, da hrope vedno ko je razburjen......ko je vesel, ko ga je strah, itd. Ni zgledala pretirano zaskrbljena in mi je razložila, da se to dokaj pogosto pojavi pri Čivavicah. No ja, sicer pa ti bodo lastniki Čivav sigurno bolje pomagali s svojimi odgovori  Wink.

lp
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #10 : torek, 18.01.2005 : 12:04:38 »

Ja tako je, pri čivavicah je to značilno..  S tem ni nič narobe. gre za to da se ob pitju vode ali velikem razburjenju, sploh ko se razveseli, mehko nebo zalepi za nosno votlino. če takrat, tesno stisneš  smrček, da popolnoma zapreš dovod zraka skozi nos in počakaš, da enkrat vdihne skozi usta, se to odlepi in normalno zadiha. Ko je čivava mlajša se to dogaja še bolj pogosto kot kasneje. Vendar je treba potem psa umiriti, če ne se takoj zgodi še enkrat.  Vendar jaz ponavadi pustim, da se sma umiri, razen če je zelo močno ji pomagam jaz. Ker ko sem ji vsakič zatisnila smrček, je to delala bolj pogosto. Zdaj so se ji pa mišice že malo utrdile in je bolje.

pozdravček,

Urša
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #11 : sreda, 10.12.2008 : 21:59:14 »

cAW,

imam eno vprašanje, ki me že nekaj časa muči:
moj mopsek se če je brikete večkrat "zadavi" stvar zgleda kot da se mu briket zatakne in pol se gre izkašljat,.. enkrat je to trajalo res kar nekaj sekund in je zgledalo grozno.

To "davljenje" ali da se mu zatakne, mu nastane tudi ko je kakšno trdo palčko ali kostko in če ima ovratnico, ki ga davi. Vem da imajo mopsi občutljive dihalne poti in da sploh ni priporočljivo imeti ovratnice (imava jo samo v šoli,kjer je obvezna) drugače ima oprsnico, ampak sedaj me je začelo bit strah, da nima kaj v grlu, požiralniku,..? Naj greva ju3 k veterinarju? Ali je to pri mopsih normalna reč?

Prosim za nasvete, hvala
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #12 : sreda, 10.12.2008 : 22:35:30 »

 Huh kakšno mnenje?

ma moram povdariti da to ni kašelj, ma je kot da mu nekaj pride gor in potem mora to spravit ven,..približno
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #13 : četrtek, 11.12.2008 : 10:29:46 »

Ojla,

danes zjutraj sem mu pretipala sapnik, da bi videla če bo kaj zakašljal ali da če bi ga kaj motilo, pa ni nič odreagiral.

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #14 : četrtek, 11.12.2008 : 13:44:36 »

Nekatere manjše pasme so nagnjene k težavam z obroćki v sapniku - nekako podobno kot astma pri ljudeh. Poskusi z rentgensko sliko (in kakšnim dobrim veterinarjem seveda). Več kot to žal ne vem, ampak se da baje lepo kontrolirati.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #15 : četrtek, 11.12.2008 : 14:24:17 »

hvala pepsi
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #16 : četrtek, 11.12.2008 : 17:43:49 »

 Cheesy ker mi ni dalo miru sem šla danes z Neonom v bolnico v Postojno.
Sprejel nas je doktor B.(nevem če lahko napišem ime ? ) in ga pregledal, vse povedal,.. noro jaz tako dobrega,profesionalnega in hkrati sproščenega odnosa še nisem doživela.

Skratka to davljenje, ali kaj je že je:  kihanje v obratni smeri, ki je pri mopsih normalno. Poslušal mu je tudi srček ki je super.

skratka jaz sem vesela vesela Cheesy Grin
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: hropenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines