mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:31:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Ravnalniki pasjih zob
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ravnalniki pasjih zob  (Prebrano 6426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Baster
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« : torek, 18.11.2003 : 18:08:11 »

Lep pozdrav!

  Odprl sem novo temo, ker o tem nisem zasledil še nič napisanega.  Smiley Zdi se mi da to ni humano ravnanje in bi ga z lahkoto primerjal z kupiranjem uhljev in repov. Glede na to da mora biti pes za to početje dvakrat uspavan, se mi zdi da bi se ob tem zamislil marsikateri ljubitelj psov. Angry
 Napišite svoja mnenja in pripombe!
 Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!

Dr.Ejc
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1 : torek, 18.11.2003 : 18:22:39 »


Mislim, da ni odveč vprašanje zakaj bi kdorkol ravnal svojemu psu zobe?  Roll Eyes
Logiran
Baster
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #2 : torek, 18.11.2003 : 18:26:31 »

Nekateri zato da bi bil njihov pes lepši, drugi (jaz) pa zato, ker smo nasedli tistim prvim. Wink Sploh pa je to moda tako kot je bila to moda pri ljudeh!

Dr.Ejc
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #3 : torek, 18.11.2003 : 18:33:58 »


Goljufanje standarda? Umetno popravljanje ugriza?  Lips Sealed

Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #4 : torek, 18.11.2003 : 18:36:40 »

Slišala sem za primer, da je nekdo ravnal zobe na psu, ker je hotel zvišati (izboljšati) njegovo razstavno vrednost. Da bi bila to moda, prvič slišim. To mi ni prav logično... Huh Shocked
Meni se to zdi zelo kruto, pa čeprav sem za kupiranje repov in ušes. Namreč, zobovje je vitalen organ psa, ki ne vem kako ga uporablja, če ima na njem te t.i. ravnalnike.
Kako to sploh izgleda? Bokserji (večinoma vse kratkogobčne pasme) imajo praviloma zelo nametane zobe - zaradi dolgoletne redukcije dolžine čeljusti, pa to nobenega lastnika prav nič ne moti. Res pa je, da to  pri tej pasmi ni prav velika pomanjkljivost, v exteriernem smislu.

Povej kaj več o tvoji izkušnji s tem, Dr. Ejc

LP
Logiran
Baster
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #5 : torek, 18.11.2003 : 18:50:10 »

Pes s hrano nima večjih težav saj to izgleda kot neka zalivka na zobu. In res to je goljufanje standarda, se strinjam!
Vidim da o tem ljudje še ne vado veliko, zgleda da o tem noče nihče govoriti Smiley. Ravno zato sem odprl novo temo.
 Moje izkušnje: Moj pes je imel ta "aparat" za zobe v gobcu dober mesec in naj povem, da se mu stanje ni skoraj nič izboljšalo! Angry
  Nisem strokovnjak na tem področju in o tem lahko povem le toliko! Smiley

Dr.Ejc
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #6 : torek, 18.11.2003 : 19:00:22 »

aja, sem mislila, da to izgleda tako nekako kot aparat za ljudi!
Verjetno je en mesec premalo, da se preusmeri rast zob, ali bi pa sila morala biti tako velika, da bi psa res zelo bolelo...?? Cry
Prav žav mi te je, da so te tako nateg....!  Angry Verjetno si za ta poseg plačal veliko denarja? Na tvojem mestu bi se vrnila k vetrinarju z zahtevo, da ti vrne denar, ker ni na zobovju psa opazna nobena sprememba, psa pa nisi pripravljen več uspavati. Res, naredi to, ker je takih nateg... pohlepnih veterinarjev vse več in več.
Logiran
Baster
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #7 : torek, 18.11.2003 : 19:52:07 »

Res je da ni bilo poceni, vendar pse tja pripelješ prostovoljno in te veterinar ne sili v to. Od veterinarja ne moreš zahtevati denarja nazaj ker on je poseg opravil in so malo (zares malo) vidne izboljšave, vendar bi te morale biti (po govoricah) veliko bolj vidne. Undecided
Nateg... so me, ampak zdej vem da ne smem več nasedat takim "foram"! Angry

Dr.Ejc
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #8 : četrtek, 20.11.2003 : 18:53:34 »

pasja dentistika ni nic drugacna od humane. obstajajo umetni zobje, aparati za zobe ki zobe uravnavajo - pravilna rast in se veliko drugega.

meni se to ne zdi prav nic krutega. prvic slisim da mora biti pes zato uspavan. stvar namrec zelo dobro poznam in se noben ni bil uspavan razen pri vstavitvi umetnega zoba. seveda ne vem kaj delajo v sloveniji jaz govorim o izkusnjah iz nase klinike v milanu.

je pa seveda tukaj druga plat zgodbe. pes npr. ki mu manjka en zob in se mu vstavi umeten in potem na veliko zmaguje na razstavah, vsi ga parijo in prenasa dedno napako v zobovju na svoje potomce. ni tukaj stvar na tem da obsojamo veterinarje. veterinar naredi kar lastnik psa od njega zahteva.

je to stvar vsakega vzreditelja-lastnika ki da popraviti nepravilnost zobovja, da se zamisli nad tem ali je za dobro pasme smiselno uporabljati takega psa za vzrejo. sigurno ne! vendar denar je sveta vladar! me prav zanima kdo se ustavi iz razloga da ima pes zobno nepravilnost!?

nekako podobno kot pri manjkajocih modih. veterinar ga potegne ven pes je super na razstavah zmaguje ko pari pa problem manjkajocih mod prenasa na svoje potomce.

kdor da popraviti zobe naj jih popravi ker je to za psa dobro ne pa zaradi tega da bo pes dokoncal sampionat in potem na veliko paril!

ksenija
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Ravnalniki pasjih zob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines