mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:09:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: za vse ki kupujejo psa,...  (Prebrano 38450 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uhatka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : nedelja, 08.08.2004 : 22:15:34 »

Pozdravljeni!
15 let sem imela irsko seterko, toda takrat sem živela še doma, z mamo in bratom.
Zdaj živim sama in večkrat pomislim, da bi imela še enega psa, morda labradorko.
Moja odprta vprašanja so:
1. Ali ni to malo majhen "trop", ki ga lahko ponudim psu?
2. Ali jo bom lahko sama vzgojila in ali ne bo preveč časa sam sama, (8h službe+občasno še kaj)?
3. Ali je sploh možno, da bi zaposlen človek, ki živi sam, omogočil kvalitetno življenje psu in sebi prijazno družbo?
Hvala, če boste malo porazmišljali z mano,
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #31 : nedelja, 08.08.2004 : 22:52:25 »


Uhatka večino časa, ko smo ljudje odstotni, psi itak prespijo. Da se izogneš problemom, ki pridejo z mladički, bi si mogoče lahko omislila že nekoliko starejšega psa, recimo od 6. meseca dalje.

Nevem zakaj imajo lSlovenci take predsodke proti vsemu kar ni staro 6-8 tednov, pa je to vseeno najboljša rešitev za tiste, ki imajo zaseden urnik a si vseeno želijo psa.
Priznam, da sem tudi sama ugotovila da je veliko lažje dobiti 5mesečnika kot pa 2mesečnika in imam aktivne izkušnje s psi že več kot 15let (šolanje, vzreja, več kot en pes v hiši itd).




Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.08.2004 : 02:16:23 »

potrkam. Moj bark je imel 3 mesece ko sem ga dobil, ker so se pač tik pred zdajci ljudje odločili, da ne bodo vzeli psa. in sem imel kot popoln začetnik najmanj problemov z njim, od vseh treh psov, pa sem ga še za manj denarja dobil, ker je vzreditelj odkalkuliral aro.
polulal se je parkrat, pa pokakal enkrat. Za psicama sem pa pucal ko nor. Pa še nekako bolj "normalen" je bil. Je pa seveda, verjetno težko za vzreditelja, če bi imel pri sebi še en mesec več celo leglo, pa da jih rabi sam vse navajat.

Ampak vseeno, to je res ena fama, ja, imet "mladička". Avstrijci recimo, vem preverjeno, teh problemov nimajo. Najraje imajo okoli pol leta starega. Sploh tisti prezaposleni. In tudi nekaj več plačat za trud, da dobijo "poštimanega"  mladiča, nimajo problemov. Saj je jasno da bi morali tudi za dvomesečnega zapravit kar nekaj denarja.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.08.2004 : 07:20:12 »

Pozdravljeni!
15 let sem imela irsko seterko, toda takrat sem živela še doma, z mamo in bratom.
Zdaj živim sama in večkrat pomislim, da bi imela še enega psa, morda labradorko.
Moja odprta vprašanja so:
1. Ali ni to malo majhen "trop", ki ga lahko ponudim psu?
2. Ali jo bom lahko sama vzgojila in ali ne bo preveč časa sam sama, (8h službe+občasno še kaj)?
3. Ali je sploh možno, da bi zaposlen človek, ki živi sam, omogočil kvalitetno življenje psu in sebi prijazno družbo?
Hvala, če boste malo porazmišljali z mano,


1. Ne, to ga ne bo motilo(da bi bili samo vi z njim).  Tongue Wink
2. Seveda ga boste lahko sami vzgojili. Morali pa se mu boste seveda dovolj posvetiti. Pri 2 mesečnemu psu je res malo težko, da je 8 ur sam.  Roll Eyes Kot je predlagala Sirtaki, lahko vzamete malo starejšega psa(ki bo še vseeno mladič a ne). Seveda pa ga morate v času, ko boste z njim dovolj razgibati, zaposliti ...
3. Ja, možno je. Samo dovolj se mu morate posvetiti, se ukvarjati z njim. Vedeti morate, da boste sprejeli odgovornost! Mislim da se tega zavedate.  Wink Smiley


Lp, jessy&2 pasji zverini(ci)
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.08.2004 : 07:55:32 »

Joj Kati, tole sm pa že nekje prebrala in mi je blo zelo všeč.
Logiran
uhatka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #35 : ponedeljek, 09.08.2004 : 08:58:13 »

No, hvala za hitre in "prizemljene" odgovore, tudi za spodbudo. Priznam, da sem že pomislila, da bi vzela kakšno leto starega psa iz zavetišča. Ko sem prebirala komentarje, kako res ne veš, kaj vse prinaša s sabo in da je za takšnega psa potreben en človek in pol ipd...., sem kar malo izgubila pogum. Ta možnost z nekoliko starejšim, še vedno mladičem, pa se mi zdi realna. Sploh če je to praksa, npr. v Avstriji, kot piše Altervita.
Na tehtnici tako ostaja še odgovornost oz. vezanost s sprehodi trikrat na dan, ko nimaš blizu nekoga, ki bi vsaj kdaj pa kdaj vskočil. Je pa res da se, kadar se išče, tudi najde rešitev!
Bom še malo razmislila, se mi zdi bolje, da take odločitve zorijo počasi.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 09.08.2004 : 09:12:41 »

Uhatka, jaz sicer živim z mamo, vendar ji lahko zaupam samo enega psa(Bejbo). Takrat ko sem bolna praktično nimam nikogar ki bi Brina lahko ven peljal. Tisti teden je primoran imeti dva zelo zelo kratka sprehoda, samo na wc in nazaj. Ima pa naslednji teden bolj pester. Vse se da resnično. Vsekakor pa si izberi pasmo ki bo lahko vodljiva, da ti bo kakšen prijatelj priskočil na pomoč.
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #37 : ponedeljek, 09.08.2004 : 09:28:51 »

Vem, da malce z zamudo pišem ampak tale zgodba Kako si mi lahko to storil, je pa res žalostna.  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Še bolj žalostno je, da ogromno psov to doživlja in izkusi na svoji koži.  Cry Cry Cry Cry Cry :'(Mislim, da bi bilo treba take zgodbe printat in kopirat ter posredovat vse dni v letu, ne le za praznike.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #38 : ponedeljek, 09.08.2004 : 10:22:27 »

Pozdravljeni!
15 let sem imela irsko seterko, toda takrat sem živela še doma, z mamo in bratom.
Zdaj živim sama in večkrat pomislim, da bi imela še enega psa, morda labradorko.
Moja odprta vprašanja so:
1. Ali ni to malo majhen "trop", ki ga lahko ponudim psu?
2. Ali jo bom lahko sama vzgojila in ali ne bo preveč časa sam sama, (8h službe+občasno še kaj)?
3. Ali je sploh možno, da bi zaposlen človek, ki živi sam, omogočil kvalitetno življenje psu in sebi prijazno družbo?

Uhatka!  Naj ti dam se jaz malo podpore! Zivim sama z dvema psoma in delam, obcasno grem tudi v solo! Tudi mene je bilo strah kako bo, ker smo imeli pred tem psa vsi - cela druzina! Kako bo?! Psa sem pripeljala "na lastno odgovornost" - pes je bil moj! In tudi sama sem morala zanj poskrbeti! Ceprav potem je bilo veliko prostovoljcev, ki bi mi pomagali!
Ves prosti cas sem posvetila njej, hodili sva tudi pasjo malo solo, nato se v solo poslusnosti!
Kasneje sem dobila se drugo psico pri enem letu - tudi meni je bilo lazje vzeti starejsega psa kot pa mladicka!

V glavnem! Mi ze 2 leti (1 leto z enim psom, 1 leto z dvema) normalno funkcioniramo! Imamo se super!

Na vse se privadis - saj zivljenje je eno samo prilagajanje, ne!

Lp, Ursa
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #39 : ponedeljek, 09.08.2004 : 17:08:03 »

Malo za šalo, je pa v tem zelo veliko resnice.

1.
Pes bo čisto zadovoljen, celo presrečen, če bosta v tropu samo dva člana (ti in on). Zna pa nastati resen problem, ko (če) se bo v vajin trop "priklatil" neki nebodigatreba v obliki tvojega novega fanta.  Takrat zna priti do resnih problemov, ker je pes prepričan, da si ti SAMO njegova. V tem primeru bo potrebno obilo previdnosti, da ne bo na koncu nekdo moral od doma - ponavadi je to pes.

2.
8 ur službe bo pač prespal, kot velika večina psov. Za tisti "občasno še kaj" bo pa bolj malo časa  Grin

3.
Da seveda, če mu boš vsak dan nudila dovolj gibanja in se primerno ukvarjala z njim. To pomeni, da si moraš vsak dan vzeti nekaj časa  in se posvetiti samo  psu, pa naj bo to crkljanje, delo ali pa samo lahkoten sprehod.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
FLoKy
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #40 : četrtek, 26.08.2004 : 18:22:23 »

Jaz se šele odločam za nakup psa.Moram prepričat prvo mamo, ampak sem prebral ta sestavek in res ima v sebi nekaj močnega.Začel sem drugače razmišljati, ampak sem pripravljen na vse in si psa resnično želim  Cry
Logiran
copic
gost
« Odgovor #41 : petek, 15.10.2004 : 10:05:46 »

Kati tvoj namen je dober, a na žalost mislim, da to stran ljudje obiščejo šele po nakupu psa. Ko se pojavi problem se zatečejo na te strani po nasvet.
Vseeno pa je prav da tudi mi malo osvežimo te zapovedi!
LP

to ni povsem res.... ful mi je všeč, čeprav nisem si še "nabavil" ali posvojil psa, imam pa sedaj namen in brskam že nekaj mesecev za takimi citati ipd.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #42 : petek, 15.10.2004 : 12:36:22 »

Osebno pa se strinjam z Ninci; zal... Vse prevec ljudi se impulzivno in brezglavo odloci za psa - zal mislim da to dokazuje mnogo prevec kuzonov v zavetiscih.  Cry
Uhatka: vem da je od tvojega vprasanja minilo ze nekaj mesecev, ampak mene zelooo firbca, ce imas ze kakega 4-noznega prijatelja/prijateljico doma?
Da pa te potolazim: lej, zivim sicer s fantom, ki pa je precej odsoten, tako da vzgoja, sprehodi in ukvarjanje s psom prepusceno meni. Ampak verjemi, da se da. Tudi sama hodim v sluzbo, tako da je kuzika ze od 2,5 meseca dopoldneve sama (sedaj ima 5,5 meseca) doma. Pa mislim da ji ni nic hudega! Najbrz dopoldneve prespi.  Je pa res, da potem VES preostali prosti cas prezivim z njo. Oz. ga preziviva skupaj. Razen kaksne specarije, v katero skocim npr. zvecer; vendar pa ne vec kakor npr. pol ure.  Vsekakor pa jo navajam na razlicne ambiente in situacije, tako da ne bo v prihodnosti problema jo kamorkoli seboj vzeti.
Tako, da, draga Uhatka: vse se da! In ce imas le dovolj veliko zeljo po kuzku bos videla, da bos zmogla! Srecno in sporoci kake novice! Wink
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #43 : petek, 15.10.2004 : 20:18:03 »

Na netu sem našla pesmico s podobno vsebino, kot jo ima tista zgodbica.

Alone Again
Author unknown

I wish someone would tell me
what it is that I've done wrong.
Why I have to stay chained up
and left alone so long.

They seemed so glad to have one
when I came here as a pup.
There were so many things we'd do
while I was growing up.

They couldn't wait to train me
as a companion and a friend.
And told me how they'd never fear
being left alone again.

The children said they'd feed me
and brush me everyday.
They'd play with me and walk me,
if only I could stay.

But now the Family "Hasn't Time";
they say I often shed.
They do not want me in the house
not even to be fed.

The children never walk me,
they always say "Not Now!"
I wish that I could please them;
won't someone tell me how?

All I had, you see, was love;
I wish they would explain.
Why they said they wanted me,
then left me on a chain!!!

 Cry Cry Cry
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #44 : petek, 15.10.2004 : 20:22:07 »

In še ena...

Če se vam da brat.

Do I Go Home Today?
by Sandi Thompson (1991)

My family brought me home cradled in their arms.
They cuddled me and smiled at me and said I was full of charm.
They played with me and laughed with me and showered me with toys.
I sure do love my family, especially the girls and boys.
The children loved to feed me, they gave me special treats.
They even let me sleep with them - all snuggled in the sheets.
I used to go for walks, often several times a day.
They even fought to hold the leash, I'm very proud to say.
These are the things I'll not forget - a cherished memory.
I now live in the shelter - without my family.
They used to laugh and praise me when I played with that old shoe.
But I didn't know the difference between the old ones and the new.
The kids and I would grab a rag, for hours we would tug.
So I thought I did the right thing when I chewed the bedroom rug.
They said that I was out of control, and would have to live outside.
This I did not understand, although I tried and tried.
The walks stopped, one by one; they said they hadn't time.
I wish that I could change things, I wish I knew my crime.
My life became so lonely, in the backyard, on a chain.
I barked and barked all day long to keep from going insane.
So they brought me to the shelter but were embarassed to say why,
They said I caused an allergy, and then they each kissed me goodbye.
If I'd only had some classes, as a little pup.
I wouldn't have been so hard to handle when I was all grown up.
"You only have one day left", I heard the worker say.
Does that mean I have a second chance? Do I go Home today?
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines