mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:32:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: za vse ki kupujejo psa,...  (Prebrano 38449 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #45 : petek, 15.10.2004 : 20:22:07 »

Tudi na mojpes.net je prispevek o nakupu psa. Če imaš psa, si prikrajšan za dosti stvari, pa si kljub temu srečen. In to pojasnjuje ena sama beseda - prijatelj. Psu lahko poveš karkoli, ne bo te razumel, toda sam boš čutil olajšanje, ker si si nekomu le lahko izpovedal.

Nakup psa

Uhatka, če si psa zares želiš in če bo medtem ko boš v službi imeld dovolj prostora za gibanje ter vse ostale potrebne stvari ter če se boš sprijaznila z nekaterimi težavicami, ki se jih z vzgojo lahko odpravi, in stroški, le še enkrat premisli in se dokončno odloči. Ampak misli pametno! Sicer se ti lahko po nakupu psa vse poruši. O težavah in obveznostih razmišljaj že sedaj. O svoji pripravljenosti na psa pa sama veš največ.
Logiran
janko_nov
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #46 : petek, 29.10.2004 : 14:10:39 »


Pri nas doma smo temeljito razmislili in se dogovorili o dolžnostih, ki jih bomo imeli in to že sedaj, ko še nimamo psa.

Janko
Logiran
missy
gost
« Odgovor #47 : sobota, 30.10.2004 : 15:44:02 »

ojla!!!!
mi smo se doma odločili za nakup psa za v stanovanje torej za majhnega psa saj imamo zunaj že enega čuvaja!!
zanima me to če je primerno kupiti majhnega psa saj imam doma NM-ja (samca,ki bo 18.3. star 5 let),mi pa smo se odločili za nakup pomeranca-pritlikavega nemškega špica(kupili pa bi samico)!!NM je zelo velik pes pomeranec pa je majhen za njegovo glavo!!prosim vas če mi lahko svetujete Cool Cool Cool
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #48 : sobota, 30.10.2004 : 16:00:48 »

Citat
saj imam doma NM-ja

Missy, a to pomeni neapeljski mastif?
Logiran
missy
gost
« Odgovor #49 : sobota, 30.10.2004 : 16:03:17 »

ne res sorry narobe sem napisala nemški ovčar NO sram
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #50 : sobota, 06.11.2004 : 22:00:44 »

Se mi zdi, da je ta tema malo zamrla. Ker je bil v Tedniku ravno prispevek o g. Matoši, bi vse opozorila naj psov ne kupujejo pri preprodajalcih. Zopet se bliža december, čas daril... Kaj je bilo s tistim verižnim pismo po e-mailu? Ste ga poslali-jaz ga namreč nisem dobila. Mislim, pa da bi bilo fino dodati tudi kakšen link do strani s preprodajalci, da bodo bodoči kupci lahko videli v kakšnih razmerah živijo uboge mamice.

http://www.dachshund.org/puppymill_images.html

http://www.columbusdogconnection.com/MorrowCountyPuppyMill.htm

Pa še kakšen bi se našel.

Lp
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #51 : petek, 04.02.2005 : 19:36:31 »

Boge mamice...kako lahko to ljudje počnejo?!? Cry Cry Cry
Kako bi se oni počutilli, če bi jih zaprli v takšno kletko...
Kako lahko?!?!?!? Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
 Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
ninča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #52 : torek, 13.06.2006 : 15:52:26 »

Ja meni se zdi to zelo nesramno če že to počnejo naj sploh nič ne kupujejo, ker to nima smisla. Cry Cry Cry Cry Cry Cry

jaz ne bi to morala narediti niti s človekom kaj šele z živalco. A ste prebrali na bolhi kaj počnejo. jaoooo psi so tam čisto podhranjeni in na slikah so čisto suhi in tam vam ne priporočam kupiti katareokoli žival ker jih imajo zmeaj zaprte in ne hranijo jih, skratka vse je nula.

BOGEEEEEE ŽIVALCE Cry Cry Undecided Undecided
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #53 : četrtek, 15.02.2007 : 18:34:37 »

Danes je v slovenskih novicah prispevek NAKUP PASJEGA LJUBLJENČKA.
Preberite.
Logiran
m3dik4
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #54 : petek, 16.02.2007 : 21:53:57 »

alo! sem nova na tem forumu in tudi še neizkušenan na področju psov vendar vem kako pametno se je prepričati o zdravju psa ki ga boste kupili. ne zaupajte vsem vzrediteljem ki vam pridejo na pot. niti  se ne razveseli te psička ki vam bo dan brez da bi ga plačali. moja kolegica ga je tako vzela pri tistem celjanu zdaj pa ima probleme že od prvega dne ko jo je pripeljala domau. jaz sem svojega malzežančka vzela pri vzrediteljih iz bližine ptuja in zdaj res nimam nezaželjenih problemov.
tako da še enkrat PREPRIČAJTE SE!!!

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : petek, 16.02.2007 : 22:02:37 »

Dobrodosla m3dik4,

malo tezko je prebrati tvoje sporocilo in bi te prosila, da v bodoce pises vsaj toliko slovnicno, da bo berljivo (vejice, velike zacetnice, manjkajoce crke... in smiselne stavke).

O nakupih psa v trgovinah in pri preprodajalcih govorimo v rubriki Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!, o razplodu, prodaji in nakupu nerodovniskih psov pa v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?
Logiran

Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #56 : ponedeljek, 19.02.2007 : 18:27:50 »

Danes je v slovenskih novicah prispevek NAKUP PASJEGA LJUBLJENČKA.
Preberite.
Sem prebrala,intudi tam je pisalo da pri preprodajalcih...

Vse to je res grozno!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #57 : četrtek, 22.02.2007 : 21:40:46 »

Zdravo!

Zanima me pri preprodajalcih kako je to mišljeno? Jaz sem dobil psička od zelo prijazne družine, ki se jim je psico dalo sterilizirat zelo mučno za žival in tako je nekega dne postala breja. Sem imel tudi oglas na mojpes.netu da iščem psa, vseeno če je mešanček ali ne...
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #58 : četrtek, 22.02.2007 : 21:44:50 »

Ups sem prehitro oddal:

In tako me je enega dneva poklicala in povedala. Prvo smo šli tja na obisk. Naš kužek je bil zadnji izmed 3 in zeeelo lep. Družina je bila zelo prijetna in niso zgledali kakšni goljufo zato smo se odločili, da vzamemo psa. Sedaj ga imam 3 mesece in nimam niti najmanjših težav z njim. Mimogrede bivši lastniki so še prišli pogledat psa in tudi smo jih povabili, da pridejo spomladi in na prvem obisku so jim tekle solze, ko so razlagali kaj vse so preživeli z 3 psi med 2 mesecema... No skratka meni ni niti malo žal da nisem vzel pesjankota od kakih vzrediteljev in sem ga kupil tako... Vem da se vas večina nebo strinjala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #59 : četrtek, 22.02.2007 : 21:48:06 »

Preprodajalci so ljudje ki množično prodajajo pasje mladiče vseh mogočih "pasem" in večinoma brez papirjev. Gre za umazane posle, nemarno izkoriščanje živih bitij, saj so ti mladiči prešvercani iz tako imenovanih pasjih farm, kjer v nemogočih razmerah množično redijo pasje mladiče, jih takoj, ko so dovolj stari za trdo hrano vzamejo mamicam (se pravi veliko premlade) in jih v škatlah tovorijo čez mejo. Ti mladiči niso cepljeni, so šibki, ker prehitro zapustijo mamice, podhranjeni, na smrt prestrašeni... Dosti jih pogine med prevozom, ostali pa imajo resno prizadet imunski sistem in jih veliko podleže različnim kužnim boleznim pozneje. Njihove mamice so zaprte v kletkah in imajo mladiče po vsaki gonitvi. So prekmalu postarane, izčrpane, živijo brez vsake ljubezni in pristnega stika s človekom ali drugimi živalmi. Izčrpane umrejo ali pa jih zavržejo (se jih znebijo, pobijejo), ko ne morejo več imeti mladičev.

Iz vseh teh razlogov, pa še iz kakšnega drugega, je neetično kupovati mladiče pri preprodajalcih.

Mislim, da ljudje, pri katerih si kupil kužka, ne spadajo v to kategorijo. Čeprav se ne strinjam s ponesrečenimi brejostmi, so očitno zelo lepo poskrbeli za mladiče in še vedno jih zanima, kako živijo.

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines