mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:40:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: ZIVITE SAMI??
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZIVITE SAMI??  (Prebrano 7715 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zorra
novinec
*
Sporočil: 5


« : sreda, 27.09.2006 : 13:13:23 »

pozdravljeni!

Zanima me koliko izmed vas vas zivi popolnoma samih in imate psa?

Pozdravcek
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : sreda, 27.09.2006 : 13:20:57 »

Živjo!

Te lahko vprašam, zakaj te to zanima?
Logiran
zorra
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #2 : sreda, 27.09.2006 : 13:48:07 »

Zato,ker jaz zivim sama....
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #3 : sreda, 27.09.2006 : 14:25:54 »

Ali mogoče razmišljaš o tem, da bi imela psa, ali kako?
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #4 : sreda, 27.09.2006 : 14:52:54 »

Jaz.
Logiran
zorra
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #5 : sreda, 27.09.2006 : 14:56:31 »

Pozdravljena Bela tisa!

Daj mi povej kako ti to funkcionira?Verjetno hodis v  sluzbo ne?Ti je ful hudo, ko moras kuzija samega pustit?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #6 : sreda, 27.09.2006 : 15:31:38 »

Tudi jaz. S tremi pesjani.

lp, Katarina
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #7 : sreda, 27.09.2006 : 15:34:25 »

tudi jaz+1 pes+2 muca... pa če bo šlo, drugo leto še 1 zraven. kužman namreč. pa deluje zaenkrat.  Grin 
Logiran
zorra
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #8 : sreda, 27.09.2006 : 15:41:32 »

Xena in Varja najlepša hvala za vajina odgovora.....Jaz namrec živim sama pa si zelooo zelim kuzija pa se sprasujem,ce je to najbolj pametno....Zato bi rada cimvec vedela o tem koliko casa so vase zverinice same itd...

Hvala vsem...
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #9 : četrtek, 28.09.2006 : 14:04:08 »

Zakaj pa ne bi imela 2? Da jima ne bo dolgčas.  Smiley

Jaz sem tako naredila, ko sem se odločala za mačka.
Ko pa sem se odločala za psa, sem bila prvo leto ravno s tem namenom doma, potem je pa prišla še babnica zanj.  Grin
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #10 : četrtek, 28.09.2006 : 14:10:54 »

Zakaj pa ne bi imela 2? Da jima ne bo dolgčas.  Smiley


No to smo pri nas neredili.  Prej je bil Damč  sam in je "nabijal" celih 8 ur  kar je bil sam.  Potem sem  mu  zrihtala  družbo.... in sedaj baje v  duetu "nabijata"
Sosedje so  že iz persenov na apaurine prešaltali Cool


....  mal se  hecam Cheesy Wink  ampak prve  pol  ure  imata pa   res  duet Cool
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : četrtek, 28.09.2006 : 14:36:14 »

No to smo pri nas neredili.  Prej je bil Damč  sam in je "nabijal" celih 8 ur  kar je bil sam.  Potem sem  mu  zrihtala  družbo.... in sedaj baje v  duetu "nabijata"
Sosedje so  že iz persenov na apaurine prešaltali Cool


....  mal se  hecam Cheesy Wink  ampak prve  pol  ure  imata pa   res  duet Cool


 Grin Grin Grin Grin

No, zato smo si mi raje zrihtali varstvo  Huh

lp,
Diana
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #12 : četrtek, 28.09.2006 : 14:59:06 »

Mi imamo tudi varouško, pravzaprav kar dve, ki se kar tepeta katera jo bo imela (moja starša). Psička ni tako sama ves čas ko sem v službi.

Je pa še ene zadeva. Pri vzgoji moraš biti še bolj dosleden. Za nego, pregled, kopanje psa si vedno sam. Zato moraš psa navaditi, da ti pri tem pomaga, ali pa moraš biti dovolj spretem.
 Npr. sušenje s sušilnikom: v eni roki imam fen, v drugi krtačo, psička pa ne mara ušenja po trebuhu in pod pazduhami tako se moram kar potruditi, da jo primem med noge in da jo lahko posušim tudi po teh predelih. Če bi bila psička večja si ne predstavljam, da bi se to obneslo. Kolegica ima naučeno, da na ukaz obleži kot mrtva in takrat jo lahko pregleda, ji povije tačko, pregleda zobe,... je pa velika psička rotijka.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #13 : četrtek, 28.09.2006 : 15:04:33 »

Jaz ga tudi fenam, kopam, krtačim, vozim...vse sama. Pa brez problema. V fenanju tako uživa, da se jaz še danes smejim, ko si ga prikličem v misli, kako dviguje glavico gor v luft in se nastavlja...Fenam pa tako, kot BELA Tisa - v eni roki krtača, v drugi fen... Smiley

lp,
Diana
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #14 : četrtek, 28.09.2006 : 15:16:32 »

čisto odkrito povedano, je meni čisto fajn sami!  Grin  pa nihče semi v pasjo vzgojo ne vmešava... no, sicer se  vedno kdo pameten najde, ampak večina je le moje delo. malo težavno je edino, če zbolim. takrat pač prijatelja prosim, da pride in annie ven pelje na ta dolg sprehod, ta kratke pa nekako sama izpeljem. ampak res hudo bolana sem bila le 2x odkar jo imam.
Logiran
zorra
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #15 : četrtek, 28.09.2006 : 20:17:30 »

Ej kak vas mam rada....Tako lepo vas je brat....Kar potolazili ste me...Ja pa mam jaz tudi dolgo tezko pricakovano pasjo druzbo....Res je kot pravijo v dvoje je lepse....
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #16 : torek, 03.10.2006 : 13:28:50 »

zorra, kakšnega psa pa imaš?  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #17 : torek, 03.10.2006 : 13:30:31 »

Prehitro oddala post  Roll Eyes Jaz pa ne živim sama s psom. S fantom živiva pri starših, in nas je cela hiša dovolj.  Tongue
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #18 : torek, 03.10.2006 : 13:36:47 »

Saj jaz tudi ne živim sama...sem samo komentirala  damayantin post in dodala svoje mnenje...tako, da jaz ne pašem sem Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #19 : torek, 03.10.2006 : 13:39:04 »

Saj jaz tudi ne živim sama...sem samo komentirala  damayantin post in dodala svoje mnenje...tako, da jaz ne pašem sem Wink

O.K.  Smiley

Sam mene pa kar zanima, kaj je poanta te teme, oz. zakaj zorro to zanima.

Zorra, če boš kaj brala, pa mi odgovori.  Wink

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #20 : torek, 03.10.2006 : 14:33:30 »

Da vidi, kako se znajdejo tisti, ki živijo sami...in kako se počutijo njihovi kužki, ki so na koncu koncev odvisni samo od njih (ni doma mame/partnerja/sestre ki pomaga pri čuvanju).

Predvidevam.

lp,
Diana
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #21 : sreda, 18.10.2006 : 14:59:37 »


Mislim da je bilo njeno vprasanje postavljeno zaradi samote psa, ko bo ona v sluzbi. Po mojem kjo zanima koliko casa so vasi psi sami, kadar ste v sluzbi.
Logiran
kazan
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #22 : sreda, 18.10.2006 : 15:22:35 »

Moja prijateljica živi sama s precej veliko psičko, v bloku. Medtem, ko je ona v službi Tara pač spi. Navadno nima nobenih problemov. Le včasih, ko gre ven izven "rednih" odsotnosti, jo pričaka kakšno razgrizeno presenečenje.

Pravi pa, da je zelo vesela, ker ima psičko, saj ni čisto sama in še ven, v naravo gre, namesto, da bi sedela prd TV. Res pa je, da je Tara zelo zelo navezana zgolj nanjo.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #23 : sreda, 18.10.2006 : 15:23:25 »

Bom pa še jst na glas razmišljala. Mislim, da je bilo mišljeno vprašanje zato, ker če si čisto,čisto sam, je pes odvisen samo od tebe. (in pika) npr.v primeru bolezni, ali kaj podobnega, ane zorra ?  Wink Wink

Glede tega, da je pes sam dopoldne, ko smo v službi, nas je pa veliko takih lastnikov. Toda pes se na naš ritem hitro navadi, tako, da s tem ni problemov.
Ne živim sama s psom, pa je vendar vse dopoldne sam (sama) doma. Pa se zato še toliko bolj veseli, ko pridem ali pridemo vsi domov.  Smiley Smiley Smiley
lp Mojca
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #24 : sreda, 18.10.2006 : 15:34:12 »

No  v takem primeru,  jaz lahko rečem , da sem večinoma  sama  z  psoma. Čeprav nisem  "samska".  Moj partner je namreč  precej odsoten( službeno)  ... tako  da   ... smo  sami( ni  babic, sester, bratov, tašč , tastov, stricov, tet...kateri bi  bili lahko baby sitter).

Glede  bolezni.
To je  pa ena  zanimivost Grin... odkar imam  pse,  še  sploh nikoli nisem resno  zbolela,  tako da  bi  obležala(  trkam  na les Cheesy)...  zgleda  , da  mi  moja  "svinarja"  privlečeta  tolk  bacilov Shocked  , da sem  že  na vse  ostale  viruse  imuna Cool
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #25 : sreda, 18.10.2006 : 15:46:11 »

No Damayanti
Moja sestra je pa bila dolgo sama s psom, pa je tudi zbolela kdaj, pa kdaj, pa je bil problem...
zato še enkrat potrkaj.  Smiley

Z PSOMA   Huh Huh Huh  (dobim alergijo )  Huh Huh Huh
baby sitter = DOG SITTER  Grin Grin Grin ;

Pa brez zamere
lp Mojca
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #26 : sreda, 18.10.2006 : 19:40:08 »

Enkrat bo dovolj  trkat Wink... če zbolim,  bosta  pač prikrajšana  za daljši sprehod( če je vojna je vojna za vse Smiley) V  primeru hospitalizacije,  bo pač  moj  vzel  dopust...  ni  tukaj "  trte mrte" Cheesy
baby sitter/ dog sitter... pri mojih dveh    predvsem nekoga z jeklenimi živci Wink Smiley

p.s.
z / s, je pa  tako, če  delaš  še  kakšno  drugo stvar    zraven in "padalsko "napišeš post.
(  btw.  admini... pogrešam  funkcijo urejanja  sporočil...  če ne zaradi drugega  , da vsaj kakšno  pravopisno napako kdaj  pa  kdaj  popravim)
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #27 : četrtek, 19.10.2006 : 08:27:00 »

Jaz sicer ne živim sama, vendar pa sama skrbim za psa. Nekajkrat na teden sem predolgo na faksu in moram prositi mamo za sprehod. Ravno pred kratkim sem zbolela in Bucko ni hotel jesti, če mu nisem dala jaz. Ven tudi ni hotel iti. Prve dni sem ga dopoldne sama vozila ven, popoldan pa je prišel fant in ga peljal na dolg sprehod (edini s katerim je hotel iti). Čez nekaj dni pa ga je lahko tudi mama ven peljala.
Ni ravno preprosto, vendar se da. Treba pa je imeti občasno pomoč. Drugače pa ima pes ogromno potrpljenja in se navadi skoraj na vse. Sprehodi mu pa vseeno ne smejo manjkati.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #28 : četrtek, 19.10.2006 : 08:39:33 »

Jaz sicer nisem čisto sama, imam dva sinova, ki poskrbita za prehrano psa, ven ga pa ne peljeta (veliki sin je mnogo odsoten, malemu rotija ne dam).
Lanko leto sem imela težjo poškodbo kolena, pa se moram pohvaliti, da sva ravno v tem času naredili na poslušnosti največ. Psica se je točno zavedala, da ne sme vleči, hodila je strogo ob nogi, tudi stopnice sva premagovali nogo za nogo, taco za taco. Torej, tako kot je napisala lejca, pes ima lahko ogromno potrpljenja in se navadi skoraj na vse.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #29 : četrtek, 19.10.2006 : 10:01:04 »

Pozdravljena Bela tisa!

Daj mi povej kako ti to funkcionira?Verjetno hodis v sluzbo ne?Ti je ful hudo, ko moras kuzija samega pustit?

zato sem mislila da sprasuje to vprasanje.... zaradi tega posta.
Logiran
the123
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #30 : torek, 01.01.2008 : 12:39:49 »

Jaz tudi živim sama s svojima dvema majhnima punčkama in imam tudi zelo veliko željo za pasjo družbo.Tudi starejša hčerka (3leta) si zelo želi živalske družbe, ker je prav zaljubljena v živali.
 Ker pa je najmlajša hčerka še zelo majhna (8 mesecev), ne vem če bi mi zneslo skrbeti še za psa. Najbolj me skrbi, da bi mi zmanjkalo časa za sprehode, vse ostalo bi še šlo.
 Tako, da moram še dobro premislit kako in kaj.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #31 : torek, 01.01.2008 : 22:47:13 »

Mislim, da bo kar težko ob dveh majhnih otrokih, ki potrebujeta ogromno časa. Glede na to, da živiš sama, bi bilo mogoče smiselno počakati nekaj let, da bo starejša hčerka stara kakšnih 7 let in bo malo pomagala skrbeti za psa, mlajša pa bo ravno prav velika.
Za psa gre res ogromno časa in sprehodi so zelo pomembni. Veliko časa vzame tudi šolanje psa. Mogoče bi rajši hodile sprehajati pse v zavetišče, če obstaja ta možnost. Lahko naredite preiskus in čuvate psa od kakšnih prijateljev, ko bodo odšli na dopust. Takrat se bo vsaj približno pokazalo, kako to izgleda v resnici.
Glede na to, da se zanimate za 8 letno psičko, bi znal biti problem tudi prevgoja. Sama sem šla skozi in vem, da je potrebno ogromno dela, vsega se pa še vedno ne da popraviti.
Z mladičem je na začetku tudi ogromno dela, vsaj če želiš imeti vzgojenega psa, če želiš, da je navajen na sobno čistočo...
Konec koncev se vse da, če je dovolj volje. Moraš pa se zavedati, da je pes velika odgovornost, zahteva veliko časa in denarja. 

Logiran
reni
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #32 : četrtek, 01.01.2009 : 08:51:14 »

Heej.
Jaz tudi živim sama s svojo psičko Rozi- angleški bully.Imam to srečo, da imam zelo blizu doma službo, tako da Rozi prihajam pocartat na 4 ure ( delam 8 ur), sedaj je stara 7 mesecev. Glede sprehodov, imam to srečo, da pasma ne potrebuje doooolgih sprehodov. Je pa res, da je zeeelo navezana zgolj na mene.Ko pa sem v službi, pa gleda animal planet in se krega na kužke( res, se postavi pred ekran in s sprednjimi šapicami vdarja po ekranu, ko sliši pasji lajež po tv), tako, da ji ni dolgcajt.
Za družbo pa ima tudi pritlikavo kunčico.Pestro,...
Logiran
meggie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #33 : nedelja, 08.02.2009 : 00:04:53 »

Tudi jaz živim sama z mojo psičko Nikito in ni nobenih problemov. Med mojo odsotnostjo (služba) se igra ali pa spi, laja samo, če je ropot na stopnišču (živim v bloku), ali če zunaj sliši kakšnega kužka. Je pa res, da je zaradi tega zelo navezana samo na mene, kar se je pokazalo za problem, ko sem jo morala dati v varstvo mojim domačim, ker sem šla v bolnico. Ves čas odsotnosti se hrane skorajda ni pritaknila, na dan moje operacije pa je uničila svojo posteljo in nasploh se ni dala pomiriti, so mi kasneje zaupali moji. Drugače pa res ne vidim problema, če živiš sam s psom.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: ZIVITE SAMI??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines