mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 06:52:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako narocamo preko amazon.com  (Prebrano 44936 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #60 : sobota, 20.09.2008 : 20:05:04 »

Jaz sem zadnjič klicala na carinsko pošto, tam mi je gospa rekla, da lahko plačam po prevzemu, knjige + vse kar spada zraven... Roll Eyes Ko pa naročam pa vidim, da moraš plačati z klikom oziroma z čekom itd., torej drugače ne gre?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #61 : sobota, 20.09.2008 : 21:19:43 »

Mislim, da z amazona ne moreš plačat knjige po povzetju. Najbolj praktično je plačilo s kreditno kartico.
Logiran
Alma
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #62 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:37:09 »

Kadar vnesem naslov in stisnem dalje mi izpiše to:


*** We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. ( See geographical restrictions.) ***

kaj sem naredila narobe? Želim naročit knjigo The new care and training of the trotter and pacer - Curt Greene, cena je 29.99 $

mi lahko kdo pomaga?

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #63 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:41:27 »

Sem šla preverit knjigo na Amazon. V bistvu je Amazon nima na zalogi, posreduje pa pri nakupu od drugih ponudnikov, npr. bukvarn itd., vendar drugi ponudniki ne pošiljajo v tujino.
Logiran
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:44:20 »

Zivjo,

ocitno te knjige ne posiljajo v Slovenijo. Verjetno prodajalec ni Amazon, ampak eden od "pod-prodajalcev", ki svoje izdelke prav tako ponujajo na tej spletni strani. Lahko poskus se na amazon.co.uk ali pa amazon.de , ce jo imajo morda tam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Alma
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #65 : ponedeljek, 03.11.2008 : 23:25:36 »

hvala, bom...če ne bo ratalo...bom ponovno tečna  Grin
Logiran
Alma
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #66 : ponedeljek, 03.11.2008 : 23:40:21 »

ne nimajo...oz imajo samo pod-prodajalci  Cry Cry
še kaka dodatna možnost, da pridem do knjige?
Logiran
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : torek, 04.11.2008 : 10:22:53 »

Ce poznas koga v ZDA oz. v kateri od drzav na njihovem seznamu, lahko on naroci namesto tebe in ti potem poslje knjigo.

Note: non-U.S. buyers at Amazon Marketplace must be located in a country covered by Amazon.com Payments.
Glede na to, da Slovenije ni na seznamu, vprasanje, ce sploh lahko narocis?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #68 : nedelja, 14.12.2008 : 20:39:29 »

Živjo,
zanima me, če ima kdo v kratkem namen kupovati na amazon. Naročila si bom knjigo 101 tricks in verjetno še katero drugo, pa sem popolni antitalent za naročevanje preko neta. Stroški dobave bi se seveda delili.

Lp,
Teja
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #69 : nedelja, 14.12.2008 : 22:29:22 »

Mene pa zanima, če je kdo naročal še kaj drugega kot knjige?
Npr. fotoaparati so na Amazonu pribl. pol cenejši kot pri nas, pa nevem če je varno, niti kako je s carino v tem primeru?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #70 : nedelja, 14.12.2008 : 22:31:01 »

Jaz sem poskusila, pa mi je napisalo, da ne pošiljajo v Slovenijo. Poskušala sem z mp3 playerji, pasjimi pritiklinami in gospodinjskimi zadevami.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #71 : nedelja, 14.12.2008 : 22:38:32 »

A ste poskusile z amazon.de (nemški) - lahko naročiš tudi ameriške knjige in plačaš samo poštnino, carine pa ne, ker je Nemčija v EU.  To velja za vse, kar naročiš pri njih in poteka od tam tudi dostava (če pa do njih prej izdelek pride iz ZDA, se to tebe ne tiče).  Meni je do zdaj še vse uspelo dobit, naročala pa sem  knjige in CD-je. Pošiljka pride ekspresno, že čez kakšne tri dni.

Bom napisala, ko bom spet kaj naročala, ampak trenutno sem se morala dat na vrvico in na šparprogram!  Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 14.12.2008 : 23:33:17 »

Ko iscete kaj "neknjiznega", kliknite potem se pri "shipping opzisons" na "ships from amazon.com" oz nekaj takega. Tisto, kar posilja in prodaja amazon sam, bi morali iti (teoreticno). Prakticno se nisem poskusila.

Pepsi, ko sem nazadnje racunala, so me knjige z amazon.com prisle ceneje kot tiste na .de. Dolocenih stvari, ki jih .com ne posilja v Slo, pa tudi .de ni ali pa je bila postnina gromozanska. Je pa verjetno odvisno od tega, kaj sploh narocas.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #73 : torek, 16.12.2008 : 19:50:06 »

Hm, mogoce se glede carinjenja (s spletne strani):

Kolikšne so dajatve pri nakupu knjig preko interneta iz ZDA?


Za tiskane knjige je predpisana carinska stopnja "prosto", kar pomeni, da uvozne dajatve ni potrebno plačati. Ob uvozu se plača DDV po stopnji 8,5 % od davčne osnove.

(se pravi se sploh ne placa carine?)

Koliko znaša višina oprostitev za poštne pošiljke?


Pošiljke blaga zanemarljive vrednosti so oproščene uvoznih dajatev do skupne vrednosti 150 evrov, razen če vsebujejo alkoholne izdelke, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke. Oprostitev plačila DDV za zadevne pošiljke se lahko uveljavlja le za blago do skupne vrednosti 22 evrov.

PS: Davek placate tudi pri nakupu knjig preko UK ali DE amazona.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #74 : torek, 16.12.2008 : 22:03:26 »

Sem prečekirala vse tri amazone in dejansko me pride najbolj poceni preko ameriškega amazona.

Kopiram iz amazon.com
$12.91 & eligible for FREE Super Saver Shipping on orders over $25.


Dejansko to pomeni, da poštnine ne plačam?

Nanook če sem prav razumela, torej glede na ceno knjige ne plačam carine , plačam pa davek?

Lp,
Teja
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines