mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 10:37:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 54371 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninikina
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #165 : sreda, 23.02.2011 : 15:06:13 »

Lep pozdrav!
Na internetu je toliko različnih podatkov, da je joj! Vidim, da da ste tukaj nekateri že doktorirali na tem področj, zato upam, da mi bo lahko kdo odgovoril.
Ali Artdeko testira? Manhattan spada pod Dr. Scheller, ki baje ne testira, ne? Potem tudi izdelki Manhattan izdelki sigurno niso testirani?
kaj je z znamko NIVEA? Če prav razumem testirajo? Čeprav se najdejo različi seznami z različnimi informacijami....baje, da bodo (vsaj v Nemčiji) ukinili make-up od Niveje.....kdo ve, če je kaj v zvezi s kakšno spremembo zakona?
Essence, če prav vem ne testira, a ne?
No, pa še ta katastrofa....THE BODY SHOP, moja najljubša kozmetika.....jaz mislim, da izdelki niso testirani, a ne? Seveda pa nam to ne pomaga, če gre naš denar L'OREALu, ki testira....

Joj, se opravičujem...ampak se zdaj nekaj časa ukvarjam s tem in se mi nabirajo vprašanja....
Bom hvaležna za kakšen odgovor! Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #166 : sreda, 23.02.2011 : 15:36:29 »

Živjo Ninikina, na internetu je res veliko mešanih informacij, to pa predvsem zato, ker seznami niso redno ažurirani. Podjetja so namreč "živi organizmi", ki lahko redno spreminjajo dvoje delovanje - eno podjetje recimo kupi drugo podjetje in s tem avtomatično pade pod politiko krovnega podjetja, katera je lahko povsem različna, kot je bila politika prvotnega podjetja. Podobno se je recimo zgodilo z Niveo, ki je na črni listi in z The Body Shop, katerega je kupil L'Oreal in je zato le ta iz bele liste, na kateri se je prvotno nahajal, prišel na črno listo ko ga je kupil L'Oreal.

Za izdelke Manhattan bi sicer raje še enkrat preverila, sicer dr. Scheller res ne testira, ampak za Manhattan nimam točne informacije, da je na beli listi. Bom preverila in sporočim.

Essence ne testira, res je.

Upam, da je zdaj bolj jasno Wink
Logiran
Ninikina
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #167 : sreda, 23.02.2011 : 17:56:20 »

Super, najlepša hvala za odgovor! (si res ekspres!) Smiley Mi je malo bolj jasno!

Če slučajno zaslediš za Manhattan (pa morda tudi za Artdeco-ne vem pod kaj spadajo, na eni stari embalaži piše: ARTDECO cosmetic GmbH), bom zelo hvaležna odgovora. So mi všeč njihove stvari, samo ne bom kupovala dokler nimam podatka.

Hvala in lep dan!

Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #168 : sreda, 23.02.2011 : 19:03:13 »

Mene pa zanima, kako je s testiranjem zdravil? Tule nisem še zasledila informacij o tem, če sem kaj spregledala, se opravičujem. Torej, ali obstajajo zdravila, ki niso testirana na živalih (to področje mi je bolj tuje, tako da zna biti, da je vprašanje butasto)?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #169 : sreda, 23.02.2011 : 21:19:18 »

Ninikina, Artdeco spada pod sivo listo, ker se ali niso zjasnili glede svoje politike ali pa ne zagotavljajo, da sestavine niso testirane (če bosta/ko bosta dve listi samo, torej le bela in črna, ker siva preveč zmede dopušča, bo šla ta linija na črno listo). Enako velja za Manhattan, sem preverila in ne zagotavljajo, da vse sestavine niso testirane na živalih, ampak trdijo, da če se le da  Roll Eyes, se poslužujejo alternativnih metod. Torej, nikakor niso bela lista.

Mene pa zanima, kako je s testiranjem zdravil? Tule nisem še zasledila informacij o tem, če sem kaj spregledala, se opravičujem. Torej, ali obstajajo zdravila, ki niso testirana na živalih (to področje mi je bolj tuje, tako da zna biti, da je vprašanje butasto)?

Hja Speedy, zdravila ... večni problem. Dejstvo je, da smo pri  zdravilih veliko bolj omejeni, saj tu nimamo možnosti izbirati med zdravili, ki so in tistimi, ki niso testirana na živalih, zato v primeru bolezni ne moremo izbirati ali celo zavrniti potrebno zdravilo. Ampak kot sem že napisala tudi v članku - Kljub temu, da smo pri zdravilih veliko bolj omejeni, to ne pomeni tudi, da ne moremo narediti nič. Vedno lahko naredimo vsaj nekaj. Glasno spregovorimo o nepotrebnih testiranjih, glasno spregovorimo, da testiranj na živalih ne sprejemamo. Podprimo zdravstvene organizacije, ki ne testirajo na živalih. Celotni seznam le teh lahko najdete na spletni strani Humane Seal Organisation: www.HumaneSeal.org.


Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #170 : sreda, 23.02.2011 : 22:49:03 »

Hvala Mel. Tole: ''Verjetno je za mnoge zato toliko bolj presenetljiv podatek, da je le 1,16% bolezni, ki prizadenejo človeka, opaženih tudi pri živalih. Ne pozabimo, da smo si ljudje in živali biološko različni in rezultatov testiranj na živalih običajno ni mogoče posplošiti na človeka.'' sem že nekje zasledila, seveda pa mi ni bilo jasno (in mi še vedno ni), zakaj torej toliko testiranj...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #171 : četrtek, 24.02.2011 : 11:37:07 »

Speedy, testiranja na živalih so še vedno najcenejša in tudi celotna "infrastruktura" je še vedno prilagojena testiranjem na živalih. Če želiš preiti na alternativne metode testiranj moraš temu prilagoditi celotni delovni proces in primerno izobraziti kader, pridobiti primerno opremo itd., to vse pa stane. Denar je žal še vedno glavna gonilna sila. Veliko je znanstvenikov, ki izstopajo iz procesa testiranj na živalih, ker se jim le ta zdijo prekruta, nemoralna, neetična, neodgovorna in neznastvena, ampak še vedno jih je veliko, ki slepo opravljajo te teste. Kot farmacija še vedno trdi, da je tu zato, da nas pozdravi  Roll Eyes, tako trdijo tudi, da so testiranja na živalih še vedno primerna.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #172 : četrtek, 24.02.2011 : 11:45:55 »

Kot farmacija še vedno trdi, da je tu zato, da nas pozdravi  Roll Eyes, tako trdijo tudi, da so testiranja na živalih še vedno primerna.

Kar naj tako trdijo. Mene ne bodo prepričali. Angry Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #173 : četrtek, 24.02.2011 : 11:53:37 »

Saj je vedno več ljudi, ki vidijo, da so testiranja na živalih najmanj varen pristop - na koncu koncev to dokažejo že vsa zdravila, ki so se pri živalih izkazala za varna in učinkovita, pri ljudeh pa so povzročila hude nepričakovane stranske učinke in celo smrt. Več o tem v članku.
Logiran
Ninikina
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #174 : četrtek, 24.02.2011 : 12:33:07 »

Ok, Artdeco fuj, Manhattan fuj! Zmenjeno! Smiley
Včeraj sem naletela na promocijo kozmetike DR. Hauschka. Mi je mogla vse certifikate naštet preden mi je lahko tester dala! Cheesy

Hvala, Mel! Zdaj vse vem!

Lep dan vsem!
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #175 : četrtek, 24.02.2011 : 12:39:41 »

Kar naj tako trdijo. Mene ne bodo prepričali. Angry Sad

Potem pa najbolje, da se vrnemo v čase, ko so znanstveniki zdravila (tudi zelo revolucionarna in učinkovita) testirali na sebi. Ljudi je tako ali tako preveč, služb ni dovolj, tako da jih bomo pa pač malo več izučili - znanstvenikov namreč.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #176 : četrtek, 24.02.2011 : 12:46:29 »

Zdaj pa še preverim, če sem prav razumela informacije o pranju oblačil v pralnem stroju... Pač kupiš pralne oreščke, tisto kroglo in (jabolčni?) kis. Vse skupaj daš v stoj, ga vključiš in počakaš, da se opere? Koliko kisa in koliko pralnih oreščkov pa se uporabi za eno pranje? In na koliko manj stopinj se lahko pere (am, če sem prav razumela, je krogla 'kriva' za to, da se lahko pere na manj stopinj, ker spremeni lastnosti vode?)? In še zadnje vprašanje... Krogla je za večkratno uporabo?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #177 : četrtek, 24.02.2011 : 12:51:10 »

Ja res! Zato, da si jaz kremico na obraz namažem, mora vsaka država posebej to mojo kremico mazat kuncem po očeh, ker če ne to pomeni, da smo v srednjem veku.  Lips Sealed
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #178 : četrtek, 24.02.2011 : 12:52:38 »

Ja res! Zato, da si jaz kremico na obraz namažem, mora vsaka država posebej to mojo kremico mazat kuncem po očeh, ker če ne to pomeni, da smo v srednjem veku.  Lips Sealed

Moj komentar se ni nanašal na testiranje kozmetike, ampak zdravil.
Če se slučajno tvoj komentar nanaša name.)
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #179 : četrtek, 24.02.2011 : 12:54:05 »

Oreščkov daš za eno majhno pest (v navodilih piše manj, meni se tako bolj obnese), če boš prala samo z oreščki. Kombinacije oreščki - krogla nisem še sprobala. Krogla menda zadostuje za 1000 pranj (vsaj tista, ki sem jo jaz kupila). Kis (alkoholni) dodajam v posodico namesto mehčalca.

Če hočeš imet odišavljene cunje, nakapaš v predalček za prašek 2-3 kapljice kakšnega eteričnega olja.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines