mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 06:27:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 55793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #120 : četrtek, 22.09.2005 : 20:31:31 »

ali pa naj si nabavi psa (v mojem primeru novofundlandec), ki mu je malo mar za divjad.

Ja ja, izjeme potrjujejo pravilo... meni se je ene parkrat zgodilo, da mi je Vona pobegnila v gozd Angry od takrat sem ful pozorna, ko sva na robu gozda, sploh pa v gozdu, in jo drzim ob sebi oziroma na vrvici.
Saj ce vidi divjad, ni tako zanimivo, kot ce jo zavoha... najbolj jo pa mucijo ptici, to bi pa preganjala dneve in noci.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #121 : četrtek, 22.09.2005 : 21:39:27 »

ali pa naj si nabavi psa (v mojem primeru novofundlandec), ki mu je malo mar za divjad.



Prevec posplosujes. Ce je bila muca, raca, zajc, srna ali katerakoli druga zival jo je moja njufka z veseljom lovila. Niti enkrat se mi ni zgodilo, da ji nebi bilo mar za divjad.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #122 : petek, 23.09.2005 : 09:07:16 »

Jaz pa  sploh ne razumem zakaj  zganjate takšno paniko Smiley.
Saj vsi približno veste  kdaj izstopa divjad iz gozda.  Pač  izberite  drugo  uro sprehoda.
Glede  zajcev....  če   slučajno srečate  zajca  oz. vas preseneti,  in vam ga pes  zapodi  za  100-200  metrov  sredi travnika......  ja  pač  ga.  In kaj potem....  Če ga  lahko  odpokličete  ni nikakršnega problema.  Jaz  sem  Damsterja navadila  na piščalko,  ko zapodi    sledita dva  piska   in se  obrne in pride  k meni,  dobi  "  snackija"  in  vsi veseli  in srečni....  tamala  Dina  se  uči  od njega. Moja dva  tudi mačka zapodita  sredi travnika...  če beži pred njima  seveda....  če  pa  se jima slučajno postavi nazaj.... potem  je pa  druga pesem Roll Eyes Wink....  šlevasto  odpeketata  lepo nazaj Cool.  Pač je  že enkrat dobil lekcijo.  In je  super  izkušnja...  Mojega  heroja je maček  veselo premlatil  in  od takrat  je pač  malo bolj pazljiv....Pa  tudi mislim  , da pri takih  presenečenjih   gre on za vidnim...  in ( sem skoraj  , da prepričana)  ne loči ali beži  zajec ali mačka. Ve samo to  , da jih lahko  stakne.
Opažam,  pa  zadnje čase(  sedaj ko so gobe  še toliko bolj),  da  je veliko  ljudi  , ki jemljejo  na svoje  gobarjenje  pse  s seboj.  In ja  normalno , da so  lovci elergični... ker  nekateri psi se pa  jagajo  po gozdu  totalno brez nadzora... lastnik pa  zatopljen v tiste  jurčke do amena  , niti  opazi ne  , da psa ni  v njegovi  bližini.
Moja dva  sta  skoraj , da vsak dan  v gozdu...  redko kateri dan  , da ne srečamo kakšnega lovca, (res je  da se me držita. )  Obadva  imata  odsevne ovratnice...  tako  , da sta  vidna  že na daleč.  In do sedaj me  še  niti eden ni  nazijal  ali zagrozil.Ker tudi če  nista na povodcu  nista  dalj kot  5 metrov  pred menoj. 

In še  glede  razdivjanja: Smiley
Pri meni  Damiju  pa je bilo eno  obdobje( puberteta) ko me ni  ubogal nič.  Takoj, ko sem ga spustila  je  brezglavo divjal okrog.
Zadevo sva rešila  tako  , da  sva  se  hodila razdivjat v  zapuščen  peskokop.  Tam je divjal po mili volji, nikogar ni  ogrožal  in  jaz sem ga imela  na  očeh  .  In je  pač  pes  prišel do dejstva,  da če  trapa  okrog  kot  odvezan  bo trapal  samo  po " puščavi"  kjer se nič ne dogaja.   In kaj  hujšega  za  mojega firbca Grin....

In še  sedaj , ko vidim , da    ima  dan(  luna  ali kar  nekaj  Tongue)  je  destinacija  peskokop...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #123 : petek, 23.09.2005 : 11:48:34 »

Andi: lovci niso bili v arboretumu ampak so lovili po travnikih naokrog, krogle je pa neslo točno proti vrtnariji. Samo to je bilo par let nazaj, takrat je bilo treba po sadike še v nasade, sedaj imajo več ali manj vse nastavljeno pri bajti. Imeli so nek množičen pogon, pa jiih je očitno malo zaneslo, po vrtnarju sodeč ne prvi. Mi je pokazal vrata od neke lope in metke v njih.

Pazi na svojo tamlado, če je danes 50m gonje, bo prav kmalu veliko več. Gonja psom hitro pride v strast, ko jo enkrat okusijo. Saj niso problem samo lovci, mene bi bilo veliko bolj strah ceste. Ali pa tvoja tamlada sploh ne goni ampak bi pasla? Jaz sem nekaj takega videla pri Lani, ko je bila mlada, nekajkrat se ji je uspelo zapoditi za zajcem, sem mislila da hoče gonit, ampak ona je vedno uspela zajca obrniti in prignati proti meni (za to je rabila nekje med 50 do 100m), če ji ni uspelo, je pustila zajca pri miru. za pogledat ni velike razlike, je pa velika razlika v tem, da se da psa, ki hoče pasti lepo obvladati, psa ki goni pa ne. Lana se je zelo hitro naučila, da mora pustiti zajce pri miru, sploh ni bilo problema.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #124 : petek, 23.09.2005 : 17:11:25 »

Jaz pa  sploh ne razumem zakaj  zganjate takšno paniko Smiley.
Saj vsi približno veste  kdaj izstopa divjad iz gozda.  Pač  izberite  drugo  uro sprehoda.

Mogoče je to držalo, ko ni bilo še toliko srn kot jih je danes.

Ravno, ko sem se danes vračala domov in zapeljala proti hiši, je ena srnica veselo skakala le 5 m stran od hiše. Seveda je zbežala, ko je zagledala avto, ki se ji približije. (v skrajni bližini ni gozda, so polja), ura pa je bila 11:30.
Moram še povedat, da ne živimo ravno bogu za hrbtom, mimo hiše gre cesta (res da je asfalt le do nas) do naslednje vasi, se pa vozijo avti in največ kmetje s traktorji.
Logiran
MR Jack
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #125 : četrtek, 27.10.2005 : 13:00:53 »

Mogoče je to držalo, ko ni bilo še toliko srn kot jih je danes.

No, tole ne bo drzalo... Vsaj na nasem koncu se je stevilo srnjadi zmanjsalo, res pa je da ne pihajajo na travnik vec samo zjutraj in zvecer ampak preko celega dneva...
Logiran
MR Jack
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #126 : četrtek, 27.10.2005 : 13:06:32 »

.Je pa zadnjič en lovec pravil,da je streljal na bernca,ki je preganjal srno in mladiča...na njegovo žalost in srečo lastnika je psico "falil".

Ko bo naslednjic ta bernc trgal kakega mladicka in ga bo lovec vstrelil, lastnik pa bo moral placati tistega mladicka, pa se kaksnega v blizini raztrganega, po moznosti se njuno naslednjo generacijo, kdo bo imel sreco potem... Sicer potem ponavadi tak pes ni od nikogar...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #127 : četrtek, 27.10.2005 : 13:54:50 »

No, tole ne bo drzalo... Vsaj na nasem koncu se je stevilo srnjadi zmanjsalo, res pa je da ne pihajajo na travnik vec samo zjutraj in zvecer ampak preko celega dneva...

pri nas je tudi tako. Stevilo srn se je bistveno zmanjsalo, zato je pa izjemno narastlo stevilo divjih svinj. S cimer nisem ravno zadovoljna, bomo pa potrpeli. Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #128 : četrtek, 27.10.2005 : 14:47:30 »

pri nas je tudi tako. Stevilo srn se je bistveno zmanjsalo, zato je pa izjemno narastlo stevilo divjih svinj. S cimer nisem ravno zadovoljna, bomo pa potrpeli. Smiley

Srečni vi, očitno pri nas lovci nimajo pravega plana odstrela, ker jih je res ogromno. Ravno včeraj proti večeru, ko smo se peljali proti sosednji vasi, smo jih najprej srečali 3 na našem vrtu, cca. 500m naprej še enih pet na poti in še km stran še tri. Prvič v življenju, da sem jih naenkrat srečala toliko v življenju.
Zdaj pa si predstavljajte nekoga, ki pelje psa, ki ima kaj lovskega nagona,  na večerni sprehod, pa še, da ga nima na povodcu.

Aja, lovca pa nikjer nobenga.

lp
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #129 : četrtek, 27.10.2005 : 15:27:11 »

Zdaj pa si predstavljajte nekoga, ki pelje psa, ki ima kaj lovskega nagona, na večerni sprehod, pa še, da ga nima na povodcu.

Aja, lovca pa nikjer nobenga.


Predstavljaj si nekoga,ki pelje svojega obcasno strahopetnega majhnega psa z lovskim nagonom na vecerni sprehod, pa se, da je na povodcu. Sreca svinjo z mladici, pes se postavi zanj in pogumno bevska. Roll Eyes

Na cigavem mestu bi bila raje? Wink
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #130 : četrtek, 27.10.2005 : 16:01:48 »

Ne na enem, ne na drugem.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #131 : četrtek, 27.10.2005 : 16:25:41 »

Pri tvojem primeru bi se pes lepo dal na povodec, pa bi bilo tricetrt resenega
Logiran
MR Jack
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #132 : petek, 28.10.2005 : 06:59:33 »

Srečni vi, očitno pri nas lovci nimajo pravega plana odstrela, ker jih je res ogromno.

Tudi tole ne vem ce bo drzalo... Lovci ne nacrtujejo odstrela, ampak ga samo izvajajo. Za plan odstrela je odgovoren Zavod za gozdove, tako da...  Se pa strinjam, da je le ta mogoce pri vas slab, samo zaradi tega niso krivi lovci ampak "gozdarji"...
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #133 : petek, 28.10.2005 : 21:31:24 »


Zdaj pa si predstavljajte nekoga, ki pelje psa, ki ima kaj lovskega nagona, na večerni sprehod, pa še, da ga nima na povodcu.

Aja, lovca pa nikjer nobenga.
In kaj naj bi lovec naredil! Postrelil divje prašiče, da se bo tisti "nekdo" še v miru praskal po jajcih al kaj medtem ko sprehaja svojega bevskača?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #134 : sobota, 29.10.2005 : 14:00:25 »

Mogoče bi jih vseeno lahko malce razredčili, ravno toliko, da se ne bi sprehajali po vrtovih. Pa meni lovci sploh ne bi šli niti najmanj na živce, če ne bi imeli celega sveta za svojo privat štalo.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines