mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 13:07:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 55861 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #150 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:38:26 »

Ok..bom bolj počasi.. Ko se pes požene za divjadjo še razumeš zakaj je to storil, ga namreč ne poznam takega ki nebi letel za bežečim.. Potem je tu še drugačno sklepanje, presoja in nenavsezadnje, človek (nekateri tudi ne) vejo da za divjad to ni ok, pes pač ne ve. Ravno zato je na nas, lastnikih, da mu takšno početje preprečimo.
Mi je pa hecno, ko lovec takega psa lahko pihne, prav tako pa lahko sam pihne taisto žival. Gods of the forrests press.
Ne eno ne drugo pa ni sprejemljivo, kaj šele da bi prvo bilo opravičljivo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #151 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:44:29 »

Ne, mislim da ga ne sme pihniti (se pravi-ni dovoljeno). Na zalost, ker jaz sem vedno bolj za to, da se odstreli psa, ki goni divjad (laik).
Bom se enkrat podrobneje vprasala.

Citat
Ko se pes požene za divjadjo še razumeš zakaj je to storil, ga namreč ne poznam takega ki nebi letel za bežečim..

Zakaj je razumljivo? Zakaj je to, da se pes pozene za divjadjo, razumljivo, to, da pa lovec ustreli divjad, pa ne?
Ne eden ne drug divjadi ne potrebuje zato, da prezivi. Se vec; ce pogledamo zgodovino, je lov dejansko vecji del cloveka, kot pa psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #152 : ponedeljek, 26.12.2005 : 14:49:35 »

Zakaj je razumljivo?
A-a, še tretjič pa ne grem pisati. Jaz zgolj poskušam na to gledati kot pes.
Zakaj je to, da se pes pozene za divjadjo, razumljivo, to, da pa lovec ustreli divjad, pa ne?
Odgovor je preprost-lovec ima malo drugačno presojo in celo vest, kar zua psa ne moremo trditi. Tako lovec ve da tisto srno strel boli, da je prestrašena..pa jo bo kljub temu pihnil. Pes tega NE ve in niti ne razmišlja na ta način. Sploh pa, komu lažje dopoveč da preganjati srne ni uredu, psu ali človeku?
Ne eden ne drug divjadi ne potrebuje zato, da prezivi. Se vec; ce pogledamo zgodovino, je lov dejansko vecji del cloveka, kot pa psa.
Ja, lepo si povedala. Ampak takratni človeški lovci so lovili z drugačnim namenom, kot lovijo tejle "športaši".
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #153 : ponedeljek, 26.12.2005 : 14:56:50 »

Pojma nimam kaj sem spet čarala  Cool Tongue

Zakaj je razumljivo? Zakaj je to, da se pes pozene za divjadjo, razumljivo, to, da pa lovec ustreli divjad, pa ne?
Še tretjič. Odgovor je preprost-lovec ima malo drugačno presojo in celo vest, kar za psa ne moremo trditi. Tako lovec ve da tisto srno strel boli, da je prestrašena..pa jo bo kljub temu pihnil. Pes tega NE ve in niti ne razmišlja na ta način. Sploh pa, komu lažje dopoveš da preganjati srne ni uredu, psu ali človeku?Jaz zgolj poskušam na to gledati kot pes.

Ne eden ne drug divjadi ne potrebuje zato, da prezivi. Se vec; ce pogledamo zgodovino, je lov dejansko vecji del cloveka, kot pa psa.
Ja, lepo si povedala. Ampak takratni človeški lovci so lovili z drugačnim namenom, kot lovijo tejle "športaši".
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #154 : ponedeljek, 26.12.2005 : 15:24:17 »

Pojma nimam kaj sem spet èarala Cool Tongue
Še tretjiè. Odgovor je preprost-lovec ima malo drugaèno presojo in celo vest, kar za psa ne moremo trditi. Tako lovec ve da tisto srno strel boli, da je prestrašena..pa jo bo kljub temu pihnil. Pes tega NE ve in niti ne razmišlja na ta naèin. Sploh pa, komu lažje dopoveš da preganjati srne ni uredu, psu ali èloveku?Jaz zgolj poskušam na to gledati kot pes.
Ja, lepo si povedala. Ampak takratni èloveški lovci so lovili z drugaènim namenom, kot lovijo tejle "športaši".

Ne razumes. To ali se dolocen osebek zaveda, kaj s svojim dejanjem povzroci v smislu trpljenja posameznemu bitju, tu nima teze oz. je primerjava na tem nivoju popolnoma nesmiselna. Gre za antropocentricno gledanje, ki je nepotrebno in celo skodljivo.

Imas lov na zivali kot hobi-to je eno, potem imas lovstvo kot celoto, komplet, katerega del predstavlja tudi lov, ni pa to vse (recimo temu ohranjanje narave); in potem imas pasje preganjanje divjadi, ki je eno in isto, razen v primeru, da gre za del lovstva, vendar potemtakem spada tja.
Ko gledas na divjad, moras gledat celostno, holisticno hehe; celostnega pogleda pa pri pasjem preganjanju ni-on jo pac jaga, ker jo pac jaga. Ne iz kakih gobljih vzgibov, s kakim dolocenim namenom, pac jaga zato, da jaga. Nima veze z ohranjanjem narave, stevilcnostjo in tako dalje. In ko gledas na obe zadevi celostno, ugotovis, da je odstrel divjadi razumljiv (ob potrebni argumentaciji, seveda), medtem ko pasje preganjanje divjadi ni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #155 : ponedeljek, 26.12.2005 : 15:30:55 »

Hm, malo cudno je zdaj izpadlo, ko je napisano hehe. Upam, da se da razumet. V glavnem: ce primerjam pasje preganjanje divjadi in odstrel divjadi, mi je drugo bolj razumljivo kot prvo. Ce primerjam pasje preganjanje divjadi in lov na zivali kot hobi, mi je oboje precej nerazumljivo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #156 : ponedeljek, 26.12.2005 : 15:38:34 »

Se bom malo vmešala:

Plenski nagon verjetno vsi poznamo, a ne? na njegovi osnovi psa tudi šolamo, če ne drugega, se ga načeloma na tej osnovi "uči" se igrat pa tudi obrambo, itd. To je pač nagon. In ker kuža sam ne more misliti ali je ta nagon OK ali ne, pač ne more plačati s smrtjo napake njegovega lastnika, ki se ne trudi ta nagon "potlačit" oz. psu dopovedat da spada to med nezaželjeno vedenje. Tukaj bi mogoče bil bolj smiselen odstrel lastnika...  Wink

Sama imam srečo - psa, ki ne goni. Nisem pa ravno navdušena tudi nad streljanjem lovcev vsepovprek. Včasih se zdi, da zafrustrirani lovci, ki ne "najdejo" divjadi, svojo ubijalsko slo potešijo na pseh, ki so lahko tudi na dvoriščih ali ob hišah (bilo že kar nekaj "afer" - tudi, ko je lovec pred otroci ustrelil psa, ali pa "odstrel" psa spremljevalca invalidne osebe...). Taki mečejo slabo luč na tiste, ki niso taki.

Sploh pa se sprašujem od kje trditev, da lovci odstreljujejo bolane in ostarele obnemogle živali, če se pa potem bahajo z nekimi blaznimi trofejami (običajno najmogočnejših predstavnikov). Naj raje priznajo, da jim paše ubijat, jaz pa bom priznala, da mi paše jesti dobro srno ali divjega prašiča v golažu.

LP, T
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #157 : ponedeljek, 26.12.2005 : 18:02:54 »

Ok, se pač ne strinjava..nije bed Smiley Meni je razumljiva ena stvar, tebi je ista stvar nerazumljiva. Eno je pa jasno-pes je pes. In kot tak ima, kot je rekla Teski plenski nagon. Ne verjamem, da ga lovci imajo..oz. imajo, le da malo drugačnega Cool Wink kot psi Smiley

No, tole si pa povedala namesto mene Smiley
In ker kuža sam ne more misliti ali je ta nagon OK ali ne, pač ne more plačati s smrtjo napake njegovega lastnika, ki se ne trudi ta nagon "potlačit" oz. psu dopovedat da spada to med nezaželjeno vedenje.

Še nekaj mi padlo na pamet-kaj pa npr. pogon s psi na lisice in podobne zadeve?
Oni lahko, naši psi pa ne Huh (To je hec Cool Grin )
Logiran
Julie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #158 : ponedeljek, 26.12.2005 : 19:49:52 »

Tudi jaz imam slabe izkušnje z lovci!
Pogovarjala sem se z lovcem in vprašala sem ga zakaj pobijajo živali? In zelo važno je povedal, da zato ker je včasih teh živali (npr srne) preveč na določenem področju zatom jo ustrelijo!!!!!! Cry 8 Angry Angry
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #159 : ponedeljek, 26.12.2005 : 20:10:49 »

Samo če pa pogledaš drugače.Na enem manjšem območju je recimo 100 srn in ena od teh zboli za določeno prenesljivo boleznijo...ali ap da zmanjka hrane zaradi prevelikega števila...
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #160 : ponedeljek, 26.12.2005 : 21:02:13 »

Sori Nuki ampak res mi ni jasno na kakšen način bi ti privoščila psu tekanje. Aja, pa ne na vrvici ob kolesu; to ti je  skoraj isto kot sobni tekač za psa.

Ob takem razmišljanju v pasjem svetu kmalu ne bo več prosotora za pse, ki imajo malo večje energijske potrebe.

Zakonsko mi sedaj nihče ne more oporekati, da moja psička ne sme skakljati po travniku, to lahko stori le lastnik travnika.


Kupi si 4 hektarje veliko posestvo in ga ogradi.
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #161 : ponedeljek, 26.12.2005 : 21:12:48 »

Kar se tiče lovcev in psov- lov s strani ljudi in lovskih psov je (pod točno določenimi pogoji kakopak) dovoljen, preganjanje dijvadi pa prepovedano. Če nekdo ne obvladuje svojega psa v tej meri, da lovi divjad, je jasno kaj sledi...tu ni potrebno nobene poglobljene filozofije.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #162 : ponedeljek, 26.12.2005 : 21:47:33 »

In zelo važno je povedal, da zato ker je včasih teh živali (npr srne) preveč na določenem področju zatom jo ustrelijo!!!!!! Cry 8 Angry Angry
Jao.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #163 : torek, 27.12.2005 : 15:12:27 »

Do psov, ki preganjajo divjad in njihovih lastnikov nimam prav nobenega razumevanja ali usmiljenja. kdor si omisli psa, z močnim lovskim nagonom naj se potrudi ta nagon obvladati, ali pa naj ima psa privezanega. Včeraj sem bila priča prav grdemu pogonu na srne. dva velika psa sta gonila veliko čredo več kot 20 srn v velikih krogih po polju, eden (lovski v nelovskih rokah) se je upehan vrnil k lastniku, drugi (nekaj kot nemec ) pa je gonil naprej, in je srne nekam odgnal, da jih nisem več videla. Lastnik lovskega psa, ko se je vrnil, ni niti privezal, na moje vprašanje, če mu je pes ušel za srnami, pa je povsem neprizadeto povedal, da "jih je malo zapeljal okoli". Od sina sem potem izvedela, da je ista dva psa že večkrat videl goniti. Lastnika lovskega psa poznam in sem ga "zašpecala" predsedniku lovske družine. Menda bodo poskusili lastnika malce bolj trdo priviti, a dvomim da bo kaj dosti pomagalo.
Mimogrede, meni mojih treh ( za povrh še gonečih se ) psic ves čas ko sta psa gonila srne okrog njih ni bilo treba privezati. To, da si izbereš pse z slabim nagonom ima včasih svoje prednosti.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #164 : torek, 27.12.2005 : 23:17:55 »

Srne so vendar eden najboljših rekvizitov, da zlaufaš svojega psa. Samo spustiš ga potem pa pes do onemoglosti teka naokrog tako da vodniku niti migniti ni treba.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines