mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 02:14:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176996 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #870 : ponedeljek, 22.06.2009 : 14:28:24 »

Citat
zdravo

tudi sam bom čez 4 tedne ponosna lastnica nerodovniške bokserke
in že komaj čakam in se veselim najinih skupnih uric v dvoje,....   

Upam, da se zavedas kaksen riziko je kupovati nerodovniskega mladicka pasme, ki ima ze tako cel kup zdravstvenih tezav in kratko zivljenjsko dobo. Ne bi rajsi poiskala mladicka pri preverjenemu vzreditelju, ki starse legla tudi zdravstveno pregleda? Tako imas kaksno moznost vec, da bos s psom uzivala nekaj let in ne le nekaj uric. Roll Eyes
Logiran

lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #871 : ponedeljek, 22.06.2009 : 15:00:12 »

vem kakšen je riziko! Huh
sem prebrala in predelala prav vse, ampak sem se po pogovoru z veterinarko ki to leglo pozna odločila zanjo!
videla sem in mamo(logično, saj so mladički pri njej) in očeta!

res, hvala vam iz srca za vašo skrb in vem, da če bo(upam, da ne) kaj narobe  krivda moja,...in se lahko žalim le sama sebi
zato držim pesti, da bo vse ok, jo pa hodim gledat na 14 dni in se punca razvija 100 na uro!

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #872 : ponedeljek, 22.06.2009 : 15:15:44 »

Ne gre za to cigava bo krivda, ce bo z mladickom kaj narobe (jasno, da steparjeva!), temvec za to, da kupci mladicev iz taksnih legel samo dajete potuho steparjem. In dokler se taksne mladice kupuje, do takrat jih bo vsak ki ima 5 minut casa, stepal. O mnenju veterinarke pa rajsi ne bi... Je mogoce na podlagi zdravstvenih testov (vsaj spondiloza in kolki...) priporocala leglo?  Roll Eyes
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #873 : ponedeljek, 22.06.2009 : 15:24:53 »

Ne gre za to cigava bo krivda, ce bo z mladickom kaj narobe (jasno, da steparjeva!), temvec za to, da kupci mladicev iz taksnih legel samo dajete potuho steparjem. In dokler se taksne mladice kupuje, do takrat jih bo vsak ki ima 5 minut casa, stepal. O mnenju veterinarke pa rajsi ne bi... Je mogoce na podlagi zdravstvenih testov (vsaj spondiloza in kolki...) priporocala leglo?  Roll Eyes

Mene tudi zanima, na podlagi česa je veterinarka ocenila in priporočila leglo.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #874 : ponedeljek, 22.06.2009 : 15:54:43 »

Na podlagi tega da so njene stranke Smiley
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #875 : ponedeljek, 22.06.2009 : 16:26:46 »

Nimam bokserke ne z rodovnikom, ne brez. Moja Kala ima le enega od starsev rodovniskega bokserja, drug stars nima z bokserjem popolnoma nic. Po enem letu je zacela sepat na sprednje tacke - komolcna displazija (stars bokser ima slikane le kolke, ker komolcev ne zahtevajo; drug stars je pa neznan)! Je bila pa namenjena za resevanje. "Sparala" sem jo pri marsicem, da bi se razvijala tako kot je treba, da ne bo kaj narobe. Se tisti mesec, ki je bil do 1 leta, smo rekli v soli, da bomo pocakali s plazenjem, za vsak slucaj! Skratka, vse so bolj kot ne geni (pri komolcih pa baje da tako ali tako - zal sem sedaj morala prebrati tudi literaturo o teh stvareh). Skratka, svet imava sedaj obrnjen na glavo - takoj sva koncale z vajami resevanja, opravile le A izpit, dvomim (upam), da bova lahko kdaj nadaljevale vsaj do B-BH in morda se kaj naprej (pasji sporti ne pridejo v postev, resevanje tudi ne...). Za operacijo se dogovarjava, poslabsati stvari ne more, verjetnost, da se izboljsa, je majhna, koliko bo stalo, ne sprasujem (vzamem tudi kredit, ce ne bo slo drugace)...

Tako mi samo nehajte stepati tudi rodovniske (kaj sele mesance, ki so v prvem priblizku nekaj, pa tudi pri krizancih ni kaj boljse...), ki nimajo slikanih tudi komolcev (pri nas za vecino pasem to se ni obvezno, a bo vsak dober vzreditelj to sam od sebe naredil!) in opravljenih vseh moznih testov (ne le tistih, ki so zahtevani). Na take ljudi sem tako jezna, kot vsi skupaj niste na tem forumu (v tem trenutnku). Da o kupcih nerodovniskih psov v tem casu, ko imamo ze skoraj vsi internet in v knjiznici knjigo "Psi za telebane", ne govorim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #876 : ponedeljek, 22.06.2009 : 16:34:30 »

Desobediencia je v enem in zelo kratkem stavku strnila vse, kar je povezano z nasveti veterinarjev in nakupi ter parjenjem vasih ali sosedovih ali katerihkoli psov. Toliko nemarnih nasvetov, kot jih v zvezi s parjenji dajo veterinarji in pri njih zaposleni in toliko skode, kot pasmam naredijo prav ti ljudje, je ne naredi nihce drug. Zal. In zal je pac tako, da se najde malo morje lucy in podobnih, ki bi dali roko v ogenj za veterinarjevo mnenje, ki ni vredno pocenega grosa, vendar nazadnje ostanejo sami s svojim psom in s stroski, svetovalec pa z njihovim denarjem. Pa nikogar ne sreca pamet.

Dajte si vsi kupci in lastniki nerodovniskih psov ze enkrat dopovedat, da veterinarji (velika vecina) nima pojma o pasmah, nima pojma o paritvenih kombinacijah in v ogromno primerih nima pojma o zdravstvenem stanju vasih psov (samo na uc je vecina psov zdravih, samo tu in tam kaksen pa sposoben zdrave reprodukcije) ali njihovih prednikov, pa tudi o genetiki ne. Na studiju so se usposabljali za zdravljenje zivali. Ne delajo vsi z malimi zivalmi in velika razlika je, ali ima nekdo 20-letno prakso samo s kravami in morda se z drobnico, ali pa s psi in macki. Sploh pa nimajo pojma o pasmah, v kolikor se s katero od njih tudi sicer intenzivno ne ukvarjajo. Zato tako vi, kot veterinarji, bucnice o primernosti za parjenje vsakega cucka razsirjajte drugje.

lucy234, nategnjena si z vec strani, vendar tocno toliko, kot sama dopuscas. Me je kar sram, da berem na svojem portalu, da je nekdo prebral vse, kar smo napisali vaznega o pravilnem nakupu psa, pa pride sem napisat, da je zaradi veterinarjevega nasveta kupil nerodovniskega bokserja. S svojim nakupom bos omogocila nekje se eno leglo takih revezev in se eni psici, da bo vir izkoriscanja. Zal.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #877 : ponedeljek, 22.06.2009 : 16:49:25 »

Mene je tudi šokiralo, da se nekdo, ki je na tem forumu registriran že štiri leta in pol, naredi kaj takega...  Angry Ne samo zato, ker se je pustila nategnit, ampak predvsem zato:
Citat
S svojim nakupom bos omogocila nekje se eno leglo takih revezev in se eni psici, da bo vir izkoriscanja.
Se človek resno vpraša, če se je vredno trudit z izobraževanjem...  Undecided
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #878 : ponedeljek, 22.06.2009 : 16:58:28 »

Tast in tašča sta domov pripeljala šteparskega nemškega ovčarja. Seveda je bil "najlepši" in "najboljši" pes do prvih obiskov pri veterinarju, ko sta "seveda" ugotovila, da bo tole precej drago. Don je bil prvih 9 mesecev NON-STOP pri veterinarju, najraje od sobota in nedeljah (od vnetja pokostnice, počenega komolca, alergije na vse živo...). Ker je bilo vse skupaj absolutno predrago (hja, kaj pa češ - za 300 evrov že novega dobiš  Lips Sealed), je pes zamenjal lastnika. In ker sva midva "kretena", je "postal" najin (pod pogojem, da "novega" psa k bajti ne bo!).
Zdravstveno stanje se je ZAENKRAT malce normaliziralo, razen alergij. To seveda pomeni posebno prehrano. In če slučajno kdo NE zna izračunati koliko približno je vse to stalo, vam lahko povem: VEČ KOT NAKUP RODOVNIŠKEGA!!!!

In če še koga zanima koliko "stane" biti non-stop v strahu kdaj bo s psom (ki ga imava seveda najrajši!) spet kaj narobe: NEIZRAČUNLJIVO!!!!!

O veterinarjih pa ne bi. Nama piše v potnem listu: nemški ovčar!  Lips Sealed
(ja, ziher - mešan z dogo!)
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #879 : ponedeljek, 22.06.2009 : 17:17:47 »

Jaz moram povedati svojo izkušnjo z veterinarji in zaposlenimi ki delajo pri njih. Ti so mi enkrat ko je bila pri njih stranka z kavalirji (ne vem sicer zagotovo ali so bili brez rodovnika)zatrjevali kako super so ti mladički, čeprav je bilo povsem očitno da je ta gospod preprodajalec, ker je imel še druge pasme. Čez čas sem v našem kraju srečala gospo, ki je kupila psa pri njemu in kuža naj bi že pri pol leta težko dihal in sopel.
In da sploh ne govorim, da je moj kavalir skoraj umrl zaradi napačne diagnoze, tako da od sedaj naprej veterinarjev nimam več za nezmotljive ampak kadar se mi zdi kaj sumljivo raje preverim še kje drugje.
Tako da se absolutno strinjam da je pravilno kupiti le psa z rodovnikom, pa še to od dobrega vzreditelja ki skrbi za zdravje svojih psov in tudi njihovih potomcev.
Logiran
Venom
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #880 : ponedeljek, 22.06.2009 : 17:31:18 »

Joj, lucy234.

Tudi jaz sem ponosna lastnica dveh posvojenih nerodovniskih bokserjev, ki ju nihce ni hotel oz. so se ju hoteli znebiti, pa ti JAZ povem, da nas njuna veterinarka po imenu pozna. Ce ne znas brati med vrsticami, ti povem se enkrat - toliko smo pri njej, skoraj vsak teden, da oba psa poznajo po imenu. Si predstavljas stroske? Ti bom kar jaz odgovorila - si jih ne!

Ce imas pa kljub vsemu se vedno zeljo kupit nerodovnisko psico, si vljudno vabljena k meni domov, da vidis, kako izgleda, ko je psica stara 11 let in NIMA dobrih kolkov, pravzaprav jih ima v k ... , ker so jih parili vse povprek. Psica se komaj useda, vstaja, ima pa neverjetno voljo do zivljenja. A ves, kako je meni kot ljubeci lastnici to tezko gledat? Ko so vsi mladickasti, se tega nihce ne zaveda; ko zrasejo in norijo, so hiperaktivni, se tega nihce ne zaveda, ko pa so stari in polni takih in drugacnih tegob, ki jih zaradi selekcionirane vzreje in pregledov sploh ne bi bilo, pa ostaneta samo ti in tvoj pes.  In prazna denarnica.    

Razmisli in se enkrat - vjudno si vabljena k meni na obisk.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #881 : ponedeljek, 22.06.2009 : 17:57:26 »

Sama sem bila z "bokserko" pri veterinarjih slabo leto kar naprej. Beri v resnici kar naprej, ker je imela kot 5 in pol mesecna psica ze kronicno vnetje crevesja, od nje je sla bolj kri kot kaj drugega in najmanj 3 x sem bila pri vetu z namenom evtanazije, pa sem si premislila in smo se poskusali in poskusali. No, zdaj je stara skoraj 6 let, zaenkrat zdrava, na sreco ima kosti zdrave, le jesti ne sme vsega, oz je samo nekaj zadev, ki jih lahko je. Glede na razmere drugje sem zaenkrat vesela, da je ostalo pri tem. Torej, enoletni enormni stroski za veterinarje, ki jih ni nihce zapisoval, poleg tega 8 mesecev stroga veterinarska briketna dieta, ki stane skorajda enkrat vec od normalnih visje kakovostnih briketov in kompletno posebna vzgoja, ker ni smela v najbolj kriticnih obdobjih dati gobca nizje kot 10 cm od tal. Ja, to je bokser. Nerodovniski.

Ker imam 5 zivali, sem veliko pri veterinarjih, kjer vidim vse sorte. No, prejsnji teden sem tam cakala, pa prideta dva Stajerca, vsak s svojim bokserjem, oz. eden z belim samcem, drug z rumeno samico. Smo se pogovarjali, pa nisem sprasevala niti za tezave in niti za izvor obeh, povedala sta med pogovorom le toliko, da sta bratec in sestrica, kar je bilo na dalec videti, pa je bilo to, da sta imela oba precejsnje tezave z ocmi. lucy234, kaj mislis, pridejo take tezave ze prvi mesec v leglu? Pa ne vem niti, ali gre za rodovnisko ali nerodovnisko leglo. Ja, genetika je zajeb in pri tistih, ki parijo pse "brez preteklosti" je genetika dupli zajeb. Vendar, nikoli ne doleti ta zajeb rejcev, steparjev in brezvestnih vzrediteljev, temvec vedno in izkljucno samo kupce. Le zakaj, ko pa vsi pravite, kako krasni in super ljudje so tisti, ki vam prodajajo nerodovniske pse? Zakaj se jim pustite vedno znova in znova tako svinjsko nategniti? Placate jim ogromno denarja (samo ne mi rect, da kupci nerodovniskih psov daste z lahkoto 400 evrov za macka v zaklju), dajo vam obicajno bolnega psa, oz. ta slej kot prej, vecinoma pa ze v mladosti zboli, k veterinarju znosite na kupe denarja, custveno ste globoko vpleteni v vez s psom, hudo vam je, ko trpi ..., pa bi takoj naredili se enkrat ta korak - se se enkrat pustili brezpogojno nategnit, ne glede na ceno, ki vas v prihodnjih letih caka - custveno, casovno, financno ... To bi res rada vedela. Kako razmisljate kupci takih psov? Ce sploh kaj razmisljate.
Logiran

lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #882 : ponedeljek, 22.06.2009 : 19:57:53 »

malo mi je žal, da sem sploh kaj napisala
odličitev je moja,..in sama bom odgovarjala za posledice,..kaj pa naj jo pustim da jo bo dobil en kreten in jo imel za nadaljnje parjenje???
punco bomo lepo sterilizirali in bo eno nerodovniško leglo manj,...vsaj eno,..
glede bolezni pa,..ali rodovniški psi niso bolni??ne mi s takimi,..
kolegica ima bordojko rodovniško in sta več pri veterinarju kot doma,...tako, da,...

eh,..ni važno,..vsak ima svoje mnenje in prav je tako,..in to ne glede na to, koliko let si na forumu!

lp

Lucija Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #883 : ponedeljek, 22.06.2009 : 20:13:15 »

la la la la la la... Nimam kaj drugega napisat...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #884 : ponedeljek, 22.06.2009 : 20:14:11 »

Ja, fajn, bo štepar imel še vsaj en razlog več, da bo zaradi takih dobrih ljudi, ki vneto rešujejo njegove pse, imel še več legel.
Daj, lucy, razmisli o nasvetih, ki ti jih dobronamerno dajejo v stroki podkovani ljudje.
Če iščeš določeno pasmo, imej za to tudi uradno potrdilo, da ne kupuješ mačka v žaklju.
Sicer bi sama raje posvojila mešančka.
Pa še to: mešančki (kar pes brez rodovnika je) se podarjajo. Povej stricu "vzreditelju".
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines