mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 23:28:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #615 : sobota, 07.01.2006 : 21:57:03 »

veš Ajdita preden mi vsi izpademo totalne zverine, snobi in ne vem kaj še si TI najprej preberi poste na to tematiko. Potem pa kritiziraj.
 Angry
Važi?
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #616 : sobota, 07.01.2006 : 23:11:43 »

Mrš dol s foruma, če ti ni všeč! Zakaj si se sploh včlanila? Pa če ti še sedaj ne veš čemu sliži rodovnik, potem ni pomoči, sori.
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #617 : sobota, 07.01.2006 : 23:12:40 »

Aja, nisem mislila biti napadalna. Oz. na svoj način povem svoje mnenje, da ne bo pomote. Lep pozdrav! Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #618 : sobota, 07.01.2006 : 23:23:39 »

Sem malo prebirala forum in ne morem verjet, kako ste nekateri lahko kruti. Moj kuža je bil nerodovniški in sem ga imela najraje in je bil poljski španjel, zgledal je popolnoma tak kot tisti na sliki v knjigi in zdej kupujem novega psa in tudi razmisljam o nakupu brez rodovnika. Psa imam za druzbo in ne za vzrejo in to, da ima enkrat mlade in jih lahko kupijo ljudje z manj denarja se mi zdi čisto fajn. Navsezadnje tako ali tako poves, da so brez rodovnika. Naenkrat je tezko zbrati vec kot sto tisoc. No mojemo kuzku ni nic manjkalo in je dozivel lepo starost... Ocitno ste plemenjaki cisto prevec vzviseni... Pes je pes in te ima rad v vsakem primeru! Z vasim srcem pa si (to leti na nekatere) ocitno psa sploh ne zasluzite!

Ko boš/če boš prebrala vse teme, katere govorijo o omenjeni problematiki, boš morda razumela, da mi NE podpiramo nerodovniške vzreje ravno ZARADI ljubezni do psov. Tega ti zdaj ne boš razumela, ker si forum samo na hitro ošvrknila... Raje omenjeno problematiko preberi od A do Ž...

Ti pa si zadnja, ki boš sodila, koliko topline z moje strani premore in dobi moj pes, jasno?

LP,
Diana
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #619 : nedelja, 08.01.2006 : 00:37:40 »

ob teh vaših debatah me kar malo zmrazi. navsezadnje pa vsak lahko pove kaj misli a ne?
šla sem še malo pogledati na revijo ¨Moj pes, kjer se najdejo zanimivi članki. Toda to kar sem prebrala iz Teme meseca iz leta 2004 pa je že kar malo preveč hudo. Citiram:¨Pes ki ga dobimo zelo poceni ali pa celo brezplačno, ponavadi ne cenimo toliko kot psa, za katerega je treba odšteti veliko denarja. Povsem človeško je, da tega, kar dobimo poceni, ne spoštujemo toliko kot tega, za kar moramo veliko plačati¨. Konec citata.

rodovnik gor ali dol (nekateri dajo veliko zanj in to je njihova pravica). če imaš psa nekaj let, pa četudi je nerodovniški, ga imaš glih tako rad. ali pa mogoče ne??
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #620 : nedelja, 08.01.2006 : 00:42:23 »

Glej, če imaš rodovnik si lahko prepričan, da bo pes res to kar si želiš in bo zdrav. Poznam primer, ko je sošolka kupila maltežana, čez 1 mesec ji je poginil zaradi razpadajočih notranjih organov, pa še izcedke iz oči je imel napol krvave. Res je, da si pes zasluži biti ljubljen, ampak naj ljudje prej premislijo, če je to res to?
Lp
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #621 : nedelja, 08.01.2006 : 00:50:16 »

Da se ne bo razvil iz teme sam kreg, nadaljujmo s temo. Wink
Lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #622 : nedelja, 08.01.2006 : 01:05:05 »

Zdaj pa res ne vem več, kaj in kako naj napišem Lips Sealed

Citiram:¨Pes ki ga dobimo zelo poceni ali pa celo brezplačno, ponavadi ne cenimo toliko kot psa, za katerega je treba odšteti veliko denarja. Povsem človeško je, da tega, kar dobimo poceni, ne spoštujemo toliko kot tega, za kar moramo veliko plačati¨. Konec citata.

To je bilo napisano iz izkušenj...in to se meni zdi bolj žalostno. Kaj pravijo in kažejo izkušnje. Kdo in kaj smo ljudje in ne psi. Pa vendar še vseeno ne razumete. In ne mi govort, da ste prebrali vse teme, ker če bi, bi videli, da še vedno zgrešite bistvo problematike. Tako pa vidite samo in izključno še vedno iz enega zornega kota. Na žalost.

In rodovnik, kot zgolj in samo rodovnik ne pomeni nič. Je res samo navaden a drag list papirja. V kolikor pa se naučite rodovnik uporabljati za to, čemur je namenjen, pa lahko postane neprecenljiv list papirja. Vreden marsikaterega tolarja. Pa tudi to je že bilo napisano...n krat. Samo brat je potrebno začeti.

rodovnik gor ali dol (nekateri dajo veliko zanj in to je njihova pravica). če imaš psa nekaj let, pa četudi je nerodovniški, ga imaš glih tako rad. ali pa mogoče ne??

Pa dajte ljudje že enkrat dojet, da NIHČE ne trdi, da so ti psi manjvredni! Samo odprite oči, poglejte v zavetišča in videli boste kakšnih pasjih dušic je tam največ  - ravno "čistokrvnih" nerodovniških!

Ali sploh veste kaj je nerodovniška vzreja? Ali razumete, da NIKAKOR in v NOBENEM primeru, NIKOLI ne doprinese nič dobrega ne psom, ne pasmi...ali razumete, da pokriva zgolj zaslužkarske in/ali egoistične potrebe lastnikov?

In ali je res tako težko razumet to, kar je bilo zdaj pa res že 1001 napisano:
- nikoli nismo rekli in se ne strinjamo, da si nerodovniški psi ne zaslužijo ljubečega doma - ravno na tem forumu, je kotiček, namenjen iskanju novih domov...
- nikoli nismo rekli in se ne strinjamo, da so nerodovniški psi manjvredni - so enakovredni, in ravno zato je podlo njihovo izkoriščanje
- radi imamo pse, zato smo proti nerodovniški vzreji - ker ne vidimo smilsla v poduciranju tisočih novih psičkov, katerih zdravje, karakter itd je vprašljivo, saj le ti ne gredo skozi nikaršno selekcijo - ne tisto nujno ne tisto, ki je priporočljiva...

....itd., itd., itd...


Pa ogromno tega je že napisano, samo dajte prebrat teme!

In navsezadnje - mogoče nesramno, ampak iskreno - mene prav malo briga za lastnike psov. Resno. Zanimajo me psi in njihova dobrobit. Z nepremišljenimi, neodgovornimi in a priorij "najpametnejšimi" lastniki (ne leti na nobenega posebej...zaenkrat) se ukvarjam izključno zaradi psov. V nasprotnem primeru bi mi bilo za njih pošteno vseeno. Pa mi zdaj rečite, da delam razliko med rodovniškimi in nerodovniškimi? Nikoli, nobene. Vsaj ne v tem smislu, v kakršnem bi želeli nekateri predstaviti.


LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #623 : nedelja, 08.01.2006 : 01:12:06 »

ob teh vaših debatah me kar malo zmrazi.

Mene pa zmrazi vsakič, ko odprem oglasnik in/ali internetne strani in/ali ostalo in vidim oglase v smislu:
- prodamo čistokrvne, nerodovniške mladiče...potomci šampijonov, cena: ugodno
- zavrženi kužki iščejo domove
- 6 črnih kepic našli v smetnjaku
- ........

In zmrazi me, ko pridem na forum in poleg vseh obstoječih tem še vedno prepričujem ljudi, zakaj nerodovniška vzreja ni vredu...in na koncu sem jaz fuj in fej grozna?!

Pa brez zamere.

LP,
Diana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #624 : nedelja, 08.01.2006 : 01:23:07 »

Ajdita in roknik,
prosim, preberita celo temo in potem komentirajta srcnost in brezsrcnost forumovcev.

Vsaj milijonkrat je bilo na tem forumu napisano, da nihce nima nic proti mesancem, da zasluzijo vso naso pozornost in ljubezen ter da niso popolnoma nic manjvredni od rodovniskih. Nihce pa ne bo govoril, da so tisti z rodovniskimi psi, snobi. Ti "snobi" imajo svoje pse ravno tako radi, kot vi svoje nerodovniske, le da ti "snobi" vsaj poskusajo narediti tudi nekaj dobrega za pasmo. Nakladanje o stepanju mesancev iz ljubezni in lazni sociali, da bodo ti mesancki za revne ljudi, pa tu zal ne bo padlo na plodna tla, ker smo ze predolgo v kinoloskih vodah, da bi se nasedali taksnim trditvam, ki so milo receno neresnicne in samo kazejo kako malo veste o kinologiji nasploh.

Imejte radi svoje pse, kot ste jih imeli do zdaj.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #625 : nedelja, 08.01.2006 : 01:46:20 »

hotela sem samo vaše mnenje na ta citat. ne zdi se mi umesten pod nobenim pogojem. mel malo manj razburjanja-škoduje lepoti.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #626 : nedelja, 08.01.2006 : 01:49:06 »

mel malo manj razburjanja-škoduje lepoti.

Uf, to sploh še ni bilo razburjanje Smiley

LP,
Diana
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #627 : nedelja, 08.01.2006 : 01:49:29 »

Pa še to:

Psa imam za druzbo in ne za vzrejo in to, da ima enkrat mlade in jih lahko kupijo ljudje z manj denarja se mi zdi čisto fajn.

Ljudje z manj denarja lahko posvojijo takega kužka (mešančka, nerodovniškega, tudi rodovniškega), ker so zavetišča še prepolna takih psov in jih ni potrebno še dodatno namensko štepati.

Žal moram priznati, da sem tudi jaz v preteklosti nabavila nerodovniškega psa, a sedaj se ne bi več odločila za tako potezo.
Zato ti dobronamerno svetujem, da si prebereš malo več o "proizvodnji" nerodovniških psov, ki je žal običajno z namenom zaslužkarstva in v katerem je velika možnost in nevarnost proizvodnje bolanih psov. In tudi pridobiš več informacij o tem kaj ti pove rodovnik - če hočeš sebi in tvojim pasjim prijateljem dobro. Če pa nimaš dovolj denarja, bodi pozorna na oglase zavetišč, kjer lahko kužku, ki je že na svetu olajšaš in olepšaš življenje. Naslednjič, ko boš imela pa več denarja si boš pa lahko privoščila psa z rodovnikom.
Kužke imamo radi takšne kot so - mešančke, rodovniške in nerodovniške. Vendar ne vidim pozitivne plati pri proizvodnji dodatnih mešančkov in nerodovniških psov. Nudijo nam isto ljubezen a žal vse prepogosto končajo v zavetiščih ali pa s hudimi obolenji, ki bi se jim (vsaj nekaterim obolenjem) lahko s primerno selekcijo (ki poteka pri rodovniških - vsaj naj bi) izognili. Dvomim, da bi ti bilo vseeno, če bi vedela, da so nerodovniški mladički tvoje psičke bolani.

LP, T
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #628 : nedelja, 08.01.2006 : 01:52:12 »

zanimiva si Dijana. malo sem se nasmejala. zgleda, da imava samo midve še čas ¨prepucavat¨ se zdaj zvečer. A te lahko vprašam (res še nisem pregledala celega foruma ) kakšnega psa imaš?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #629 : nedelja, 08.01.2006 : 01:52:49 »

Moram reči, da imam z mojim nerodovniškim veliko sreče, kar se zdravja tiče, da o ljubezni, ki mi jo nudi niti ne govorim. Je pa res, da sedaj z mojim sedanjim znanjem in vedenjem bi me bilo strah ponoviti tak nakup.

LP, T
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines