mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 18:05:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177161 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #900 : torek, 23.06.2009 : 09:59:46 »

kaj naj vam rečem
Hvala
ja res je vse kar ste napisali,..in Jana nimam se za strokovnjaka se opravičujem, če je bilo tako napisano in, da ste to tako razumeli
in predvsem ne razumem zakaj se vsi tako grozno pametni, ko pa so tudi po zavetiščih rodovniški(samo rodovniški pes je pes ali kaj?)psi?Huh?
dajte no
če bo psička bolna,se bomo potrudili po najboljših močeh in upam, da ne bo, da mi ne boste potem rekli˝smo ti rekli˝!
vem, pa da iz moje strani ne bo več nerodovniških psov, mešančkov ,..kakor koli

prosim vas ne bodite hudi name
in ne bodite vsi tako zelo črnogledi
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #901 : torek, 23.06.2009 : 10:07:29 »

Vprasanje.

Imas dva rodovniska psa, oba z vzrejnim dovoljenjem. Lastnik se odloci, da bo letos imel nerodovnisko leglo z njima. Kdo je pristojen za odvzem vzrejnega dovoljenja? Pasemski klub? KZS?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #902 : torek, 23.06.2009 : 10:08:13 »

Kako lahko podpiraš šteparje? Ne gre se samo za to, ali bo tvoja psica bolna ali ne, ampak da boš dala denar navadnim šteparjem, ki bodo svojo psico zaradi takih kot si ti, še naprej izkoriščali!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #903 : torek, 23.06.2009 : 10:11:07 »

...in predvsem ne razumem zakaj se vsi tako grozno pametni, ko pa so tudi po zavetiščih rodovniški(samo rodovniški pes je pes ali kaj?)psi?Huh?

Popravek. Po zavetiščih je ogromno "pasemskih" psov (beri: nerodovniških, pač podobnih določeni pasmi). Rodovniških skoraj 0 oz. zelo redko.
Imam 2 taka (nerodovniška) posvojena iz zavetišča, oba bolna oz. s kroničnimi težavami. Torej?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #904 : torek, 23.06.2009 : 10:13:01 »

Koliko € je pa kupnine za tole bokserko?
Logiran

lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #905 : torek, 23.06.2009 : 10:14:38 »

in Kaja
nisem rekla da ej kdor koli bebec! sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #906 : torek, 23.06.2009 : 10:19:43 »

lucy234, vsi, o katerih tukaj govorimo, so psi, vendar je samo pes z rodovnikom v resnici pasemski pes s poreklom. Ostalo so "mesanci", saj za njih ne ves, kaksne prednike imajo. Do sedaj, v vseh desetih letih, od kar se ukvarjam s tem portalom in sem "zelo not v kinoloski sceni", se nisem srecala cloveka, ki bi imel "nerodovnisko cistokrvno leglo" in si ne bi zraven namisljeval vseh mogocih izmisljotin in lazi, samo da bi opravicil svoje pocetje in prodajo mladicev. Zakaj bi takim ljudem verjeli, da je res parjeno tisto, kar trdijo?

Za razumet ni treba nobene pameti, temvec samo zdrav razum, da preberes to, kar je napisano in o napisanem razmislis. Ocitno ti ne razmisljas in ne sprejmes, da ne vpletas v svoje pocetje samo sebe in psice, ki jo bos kupila, temvec tudi druge pse.

Ker vpletas rodovniske pse v zavetiscih, ki s to debato nimajo popolnoma nic skupnega, te prosim, da svojo trditev "ko pa so tudi po zavetiščih rodovniški psi" argumentiras na dejstvih. Da ne bo stavek ostal samo tako vrzen, ker pac nimas kaj drugega napisat:

- Koliko je bilo vseh psov v slovenskih zavetiscih v letu 2008?
- Koliko od teh je bilo z rodovnikom (so imeli tetovirno oznako in ne samo izgledali kot predstavnik neke pasme)?

Si ze slisala, da se v vseh strukturah in skupinah najdejo taki in drugacni ljudje? Si ze slisala, da se tudi med vzreditelji najdejo "crne ovce"? Ce si prebrala vsaj 1% tistega, kar trdis v enem od prejsnjih sporocil, da si, potem ti mora biti jasno, da niso vsi vzreditelji taki, katerim bi lahko rekli "odgovorni". In poleg tega bi ugotovila, kaksen je edini pravilen nakup psa, ki ga sama in s tem tudi mojpes.net zagovarjam. Pri takem nakupu je izjemno malo moznosti, da gre kaj narobe - tako kupcu kot vzreditelju, se pa seveda lahko tudi zgodi. Iti zavestno v nakup psa, za katerega je vsaj 90% moznosti, da bo zbolel (pa ne samo za pasjim prehladom), je skrajno neodgovorno dejanje, se posebej ob dejstvu, da lahko ves, kaj se bo dogajalo s psico materjo v prihodnjih mesecih in letih, s tem pa tudi z mladici, ki se ji bodo tudi v prihodnje kotili.

Vendar, kot sem ze napisala in kot si s svojim zadnjim postom tudi potrdila - dol ti visi za psico mati, dol ti visi za vse njene preostale mladice iz prejsnjih, sedanjega in prihodnjih legel. Samo, da bos ti poceni dobila svojo psico in da bo tvojim zeljam zadovoljeno. Temu se rece egoizem, vendar bi dodala, da je zaradi védenja, kaj te lahko caka, to "bolan egoizem".

Pa nisem nic huda nate, temvec te nikakor ne morem razumeti.
Logiran

Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #907 : torek, 23.06.2009 : 10:30:30 »

lucy234 vsaj zavaruj psicko dokler se ne razvije do konca (1. in 2. leto naj bo zavarovana), da ne bodo vratolomni stroski pri veterinarju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #908 : torek, 23.06.2009 : 10:32:53 »

Vprasanje.

Imas dva rodovniska psa, oba z vzrejnim dovoljenjem. Lastnik se odloci, da bo letos imel nerodovnisko leglo z njima. Kdo je pristojen za odvzem vzrejnega dovoljenja? Pasemski klub? KZS?

Pritozbo z razpolozljivimi dokazili poslati na vzrejno komisijo za pasmo. Priporocljivo kopijo poslati tudi predsedniku kluba/drustva, predsedniku KZS, Strokovnemu svetu KZS ... Na cim vec naslovov. Da se ne naredijo butce in ne pometejo pod preprogo. Obicajen izgovor, da se ne da narediti nic, je pomanjkanje dokazov. Ni pa noben organ KZS in noben klub pristojen za pregon. Osebno upam, da bodo ta pravila spremenili in bodo v bodoce hujse in striktnejse sankcije za vse, ki "skacejo cez plot". Stroge prepovedi vzreje za vzreditelje in za njihove pse (zdaj si jih podajajo kot macka mlade, ce dobi prepoved vzreditelj, ce jo dobi pes, si pac vzrediteljski kampeljc priskrbi novega psa/psico ali vzreja z drugimi), odvzem/preklic imena psarne, v kolikor tak vzreja pod psarno, daljsa obdobja prepovedi, ker eno leto je bucnica ...

alexy, poleg tega gre lahko za krsenje 9. clena Pravilnika o zasciti hisnih zivali, po katerem ima lahko psica samo eno leglo v koledarskem letu. Je pa treba imeti podatke o regularnem leglu in o neregularnem.

alexy, ves za kaksno tako aktualno zgodbo? Bom vesela, ce mi na zasebno ali mail kaj posljes. Sem v raziskovanju vzrediteljskih aktivnosti "fake vzrediteljev", ki se skrivajo za kapo KZS in mi vsak tak podatek prav pride za izdelavo "crne vzrediteljske liste" Smiley
Logiran

bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #909 : torek, 23.06.2009 : 11:08:26 »

Citat
Vprasanje.

Imas dva rodovniska psa, oba z vzrejnim dovoljenjem. Lastnik se odloci, da bo letos imel nerodovnisko leglo z njima. Kdo je pristojen za odvzem vzrejnega dovoljenja? Pasemski klub? KZS?

Poznam tudi jaz tak primer... trenutno sem v fazi zbiranja izjav tistih, ki imajo od tam nerodovniške... upam, da se bo kdo opogumil....  Potem pa gre vse skupaj na KZS in klub... od tam pa  verjetno v predal...
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #910 : torek, 23.06.2009 : 13:08:06 »

Barbara!

hvala za nasvet!
jo bom zavarovala sem klicala na Triglav in se pozanimala kako je s tem!
hvala za nasvet Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #911 : torek, 23.06.2009 : 13:13:22 »

Ko sem  iskala  psa, sem premetala en kup vzrediteljev. Tisti, ki so imeli že več psic, sem preštevala koliko legel je imel z eno, kdaj jo je upokojil, na koliko časa je imela mladiče, kaj je še počel s psmi, razen da so kotile. Ko sem se za vzrediteljico odločila, sem kontaktirala samca prihajajočega legla, pogledala potomce, ki jih daje, dva lastnika mladičev, ki so jih vzeli iz te psarne, takoj sem postavila vprašanje vzroka, zakaj je ena psica poginila že pri petih letih itd. Povezala sem se še z drugimi ljudmi iz te države, ki so imeli isto pasmo, da so mi povedali kaj o njihovi sceni, ker je pač nisem poznala.
Dobila sem psa kot se šika, brez karakternih hib, v nulo socializiranega, dišečega, zdravega, živahnega, zvedavega...če bo vedno in za vselej zdrav ne more garantirat nihče, ker je to živo bitje, bil pa je vzrejen v najboljšem možnem okolju, kjer je bilo zanj maksimalno poskrbljeno in takšnemu vzreditelju dam z vesljem tisti denar, ki si ga je zaslužil, da je tako lepo poskrbel za našega novega člana, ki bo z nami naslednjih 15 let.

Drug primer: pes, ki so ga kupili naši znanci, ki sem ga posvojila kasneje jaz. Nerodovničko leglo. K njim je prišel umazan, smrdel je po urinu in dreku, podhranjen, glistav in s prebavnimi težavami. Nadalje, karakterno nestabilen, živčen, hiperaktiven pes, ki je nato pogrizel tamalo hčerko in so ga želeli oddati (odgovoren vzreitelj tako hiperaktivnega in ščipajočega psa ne bil dal mladi družini s petletnim otrokom  Angry)....sama sreča, da sem ga vzela jaz, drugače bi pristal v azilu ali na injekciji. Sedaj je prekrasen pes, netipičen po izgledu, ampak zame naj naj....ta vzreditelj ima še dalje legla vsako leto z istim parom, za razliko od prejšnega primera, kjer se vzrediteljica trudi poiskati optimalne kombinacije.

Razlika med vzreditelji je očitna.  Angry

Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #912 : torek, 23.06.2009 : 13:59:24 »

jo bom zavarovala sem klicala na Triglav in se pozanimala kako je s tem!

Pa saj to je smešno in neverjetno  Shocked
Raje se ukvarjaš z zavarovanjem psa kot s pametnim nakupom... nimam besed...  Lips Sealed

Vseeno ti želim vse lepo s tvojim psom in čim manj težav!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #913 : torek, 23.06.2009 : 15:00:02 »

hvala za nasvet Wink
Če bi le še ostale nasvete upoštevala.

A lahko samo še en odgovor? Zakaj točno ta psička? Glede na to, da očitno ni brezplačna, zakaj torej kupuješ ravno to psičko za določen znesek?
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #914 : torek, 23.06.2009 : 17:14:26 »

Mah saj ne morm vrjet..  Shocked

Bi nam mogoče z nakupom točno te psičke rada dokazala, da so lahko tudi mešanci zdravi,.. ? No boš imela prekleto srečo, če bo psička zdrava, v kar 100% dvomim.
Ja ni kaj nekaterim se ne da vpičiti ničesar v glavo, ker so najbolj pametni na tem svetu.  Roll Eyes Roll Eyes

Jaz sem kupila psičko z rodovnikom iz majhne psarne tukaj v sloveniji a se vzrediteljica 100 na uro trudi, da bi bili psi kar se da najbolj podobni standardu in (kar je njej še bolj pomembno) da bi bili zdravi. Pa mi ni žal zato, ker vem da jo lahko pokličem kadar potrebujem kakršen koli nasvet, sva ves čas na vezi preko interneta. Skupaj z Bello sem dobila še nove prijatelje, ki vejo kako in kaj o pasmi. In sem se zato tudi jaz toliko od njih naučila ( Kiss ). Ja tudi moja psička je bila bolna.. imela je vnetje ušes, ki nikakor ni povezano z dednimi boleznimi.  Grin

Ti boš pa znanje črpala pri veterinarju, ko boš plačevala vse opreacije,.. Ker štepar te še pogledal ne bo ko mu boš plačala za tisto bolno pseto.

Očitno še otroci znamo bolj pametno razmišljat kot nekateri odasli..  Grin Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines