mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 05:43:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 272325 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #555 : sobota, 22.12.2012 : 15:47:05 »

Boj Titanov 

Zakaj pa lastniki mačk ne rabimo šole, da nam mački ne zavladajo? Ker mački vseeno vladajo.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #556 : sobota, 22.12.2012 : 15:50:14 »

Zakaj pa lastniki mačk ne rabimo šole, da nam mački ne zavladajo? Ker mački vseeno vladajo.
Hmmm ... a bi tole veljalo kot Reductio ad absurdum?  Roll Eyes
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #557 : sobota, 22.12.2012 : 15:52:01 »

Ja, ampak tja lastniki še vedno vodimo pse ... mačke nam nikoli ne dajejo povoda za vpis Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #558 : sobota, 22.12.2012 : 15:55:29 »

To je dokaz s protislovjem, dokazuje pa, da so mačke inteligentnejše  veselje
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #559 : sobota, 22.12.2012 : 15:57:01 »

To je dokaz s protislovjem, dokazuje pa, da so mačke inteligentnejše  veselje

Ker tvoja uvodna trditev je, da mački niso intiligentnejši od psov.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #560 : sobota, 22.12.2012 : 16:06:32 »

Mačja  bravo

Mačke so celo Intiligentnejše in bolj civilizirane od večine ljudi!
Poglejmo samo lov. A mačka rabi slučajno puško in lovskega psa? Seveda ne. predaja
WC - človek mora za sabo (in za psom) iztrebke pobirat, zase porabi ogromne količine vode, papirja, da zakrije svoje sledi pred neprijatelji - če bi bil inteligenten kot mačka, bi storil enako kot mačka, preprosto in elegantno  Azn

... in tako naprej. Ko bom velika, bom Catwoman  plesalec

Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #561 : sobota, 22.12.2012 : 16:20:50 »

Čaki, MamaF, zdej se bo težka artiljerija uklopila... Huh

Ker maček pa človeka pod ruševinami res težje najde kot šolan pes.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #562 : sobota, 22.12.2012 : 16:28:35 »

Ah, Macja, jaz zdaj lezim banji in razmisljam, da me tale pogovor mocno spominja na enega, ki sem ga imela z nekim duhovnikom in sva diskutirala o obstoju boga ... In prisla sva celo do ene skupne ugotovitve - za tistega, ki veruje ni potreben noben dokaz, za tistega, ki ne veruje, noben dokaz ni mozen.

Smajlijev ni, ker pisem na telefon.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #563 : sobota, 22.12.2012 : 16:31:38 »

Drage moje, šole za mačke ni, ker jim nobena šola nč ne nuca in jim itak ni pomoči in bi bilo to škoda dnarja in cajta. Simpl pimpl, ane?
S psi se pač da kaj narest, z mački pač ne kaj dosti. Oni samo travmirajo in histerirajo. Mnja - iskanje drog, orožja, pogrešanih tamo i onamo, pomoč invalidom in terapija za bolnike. Lej, nimate šans. To vi mačjo nepametnost samo opravičujete z neko superiornostjo, ampak to je samo tolažba za TaMačje lastnike. Ker dejansko ni bene prave koristi od njih in to se je civilizacijsko potrdilo. Z njimi se nč družbeno koristnega ne dela. OK, za crkljat so dobri, ne rečem, mehki so, predejo, noge grejejo in to je to. Ampak vse to, razen predenja znajo tudi psi Cool
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #564 : sobota, 22.12.2012 : 16:32:18 »


Ker maček pa človeka pod ruševinami res težje najde kot šolan pes.

Ampak ve mačje boste sigurno rekle, da je to samo zato, ker se mu ne ljubi! Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #565 : sobota, 22.12.2012 : 16:34:38 »

...ne ker je maček tolk pameten, da ve da je to nevarno in tega ne bo počel, ker on v svoji superiornosti ne bo šel v ene podrtije samo zato, da ga bo na koncu en mizeren človečnjak en mal potrepljal in mu dal eno posušeno žvarovno za žvečit, ane...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #566 : sobota, 22.12.2012 : 16:41:37 »

Jah, če bi bili ljudje pametni kot so mački, jih sploh ne bi bilo treba iskat na nemogočih krajih, ane Tongue Mački bi človeka iskali zgolj kot svoj plen, itak. Ampak jim nismo dovolj zanimivi, ker mački pač ne padejo na poceni finte Evil
Sožitje z mačkom temelji na vzajmnem oboževanju, spoštovanju, lahko celo malikovanju. Kdor želi imeti z mačkom pravo sožitje, nikoli niti pomisli ne na to, da bi bil maček "za nekaj koristen". To bi bilo za mačka poniževalno in tega se ne dela.
POdobno, kot če bi nekemu umetniškemu delo poskušali najti "korist" in "potrebo za obstoj".
Mačke preprosto so in zgolj zato jih že obožujemo.

Družbeno koristno delo si je izmislil človek zaradi lastne nesposobnosti. In pri tem s pridom izkorišča kuŠke v zameno za pest briketov. Mačke na take kupčije pač ne padajo Tongue

Pa še - kar se Loustva tiče, en sam maček obvlada vse tisto kar dela sicer po segmentih cela rajda šolanih Louskih psov. Mačka je hkrati gonič, krvosledec, pa še prinašalec (v svojo korist, seveda, saj ni neumna, da bo svoj zaklad prepustila nesposobnemu človeku v zameno za nekaj suhih briketkov) Grin

Verjamem, da tisti, ki imajo popoune Pse, zagovarjajo svoje teze (v primeru G. Psa to ni težko) - a v mojem primeru so teoretična dognanja naslanjajo na prakso pri nas doma in so rezultat vsakodnevnih opazovanj Veličanstva NVMM in ostale mačje populacije Grin Črnogorac je na žalost še čisto "za luno", ker se doseganja vsaj približka mačje veličastnosti tiče Cool
Uboga pasja bitja so nam, ljudem, v procesu udomačevanja preveč nasedla. Včasih sicer poskušajo biti neodvisna in samostojna, a kaj, ko jih takoj usmerimo in ukalupimo po svojih merilih ... in oni, preproste duše, se nam pustijo ter nam s tem dajejo neke "potrditve".

Kdor pa želi doseči spoštovanje z mačje strani, mora delovati povsem drugače. To je v bistvu bolj stvar stanja duha kot akcije Wink

Sej bom nehala, obljubim, grem zdaj Louca peljat en krog, mogoče me bo pa s čim prijetno presenetil Tongue Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #567 : sobota, 22.12.2012 : 16:42:59 »

...ne ker je maček tolk pameten, da ve da je to nevarno in tega ne bo počel, ker on v svoji superiornosti ne bo šel v ene podrtije samo zato, da ga bo na koncu en mizeren človečnjak en mal potrepljal in mu dal eno posušeno žvarovno za žvečit, ane...
No, kocka, vidiš, da se da Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #568 : sobota, 22.12.2012 : 16:45:24 »

V tej silni debati dajem se eno neznanko na pult: moja emi - kaj je pa potem ona,? Med macke jo tezko stejem, laja pa tudi ne. Skode je pa nardila za pol psa... Lips Sealed  Tongue
Macja, ne pusti se zmest.... Psi so psi. Macke pa macke. Njihje treba reševat. Psi pa tudi kdaj resujejo...
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #569 : sobota, 22.12.2012 : 16:52:57 »

Emi je NeRazumljena in ti hoče nekaj povedat, ti pa...hočeš, da ti nariše.

Koristi od mačkov je nebroj: a veste, kok endorfinov, kok dodatnega serotonina se ti sproži v telesu samo ko ga pogledaš? Ko ga pa premečkaš, je pa že čista nirvana.
Je pa res, da jih nimamo zato, da bi bile "od koristi", imajo one nas, da smo jim koristni.

In tudi: če v nekaj verjameš in te to osrečuje, saj ni važno, a je res!

Razen une glupe variante o mačji/pasji svobodi in potrebi po gonitvi itd.


By the way, mi imamo 150cm veliko smrekco na tleh in NE FALI JI NIČ!! Pridni mucki  Kiss Zdaj čakam, da bosta kaj pozirala pred njo, da lahko slikam  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines