mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:27:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Kategorija "kupljeni psi" - izbor najboljših zgodb
Anketa
Vprašanje: Izberi tri najboljše zgodbe - kategorija "kupljeni psi"
K01 - Bernski planšarski pes Deep - 2 (0.7%)
K02 - Bernska planšarka Rina - 15 (5.2%)
K03 - Sib - kralj psov - 7 (2.4%)
K04 - Luna, Mega in Bučka - 14 (4.9%)
K05 - Psi pri naši hiši - 2 (0.7%)
K06 - Pisana druščina - 5 (1.7%)
K07 - Gladkodlaka prinašalka Nara - 5 (1.7%)
K08 - Naš prijatelj Odi - 4 (1.4%)
K09 - Zverina - 2 (0.7%)
K10 - Moje odraščanje s Tori - 11 (3.8%)
K11 - Kako je (bilo) živeti s poljskim španjelom? - 5 (1.7%)
K12 - Moj pes Pepe - 2 (0.7%)
K13 - Moja zgodba - 18 (6.3%)
K14 - Naša kosmatinca - 3 (1%)
K15 - Seterday Dark Princ (SLR IS 1021) - 38 (13.3%)
K16 - Sookie – študentska psička - 5 (1.7%)
K17 - Pripoved Whippetke Tilly - 10 (3.5%)
K18 - Metamorfoze - 10 (3.5%)
K19 - Hamči in njegovi nasledniki - 4 (1.4%)
K20 - Na pol pes, na pol mačka - vmes pa ščepec srnice in še česa drugega - 9 (3.1%)
K21 - Odločitev do shar peia je bila dolga - 2 (0.7%)
K22 - Bernski sonček Atos - 9 (3.1%)
K23 - Princesa Tai-Či Levjesrčna - 2 (0.7%)
K24 - Hujska Pujska! - 8 (2.8%)
K25 - Kako je živeti z nemškim bokserjem Ajkom - 9 (3.1%)
K26 - Kaj pa, če bi imela še enega psa? - 5 (1.7%)
K27 - Življenje s pravim Kavalirjem! - 3 (1%)
K28 - Moj pes je zakon! - 4 (1.4%)
K29 - Zlati prinašalec Hoiker’s Around The Clock-Aaron - 10 (3.5%)
K30 - Kako je živeti s pikami? - 7 (2.4%)
K31 - Fragmenti, misli, dejstva, resnice in manj resnične resnice o življenju z mojim psom - 36 (12.6%)
K32 - Škotska ovčarka Witty - 5 (1.7%)
K33 - Od male bubice do pravega metulja - 8 (2.8%)
K34 - Kličejo me Ajša - 2 (0.7%)
K35 - Kako je živeti z Ajo? - 2 (0.7%)
K36 - Kako je živeti s Kano? - 3 (1%)
Vseh glasov: 133

Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kategorija "kupljeni psi" - izbor najboljših zgodb  (Prebrano 25396 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : četrtek, 02.02.2006 : 18:19:26 »

kupljeni psi

K01 Bernski planšarski pes Deep (~Nika~)
K02 Bernska planšarka Rina (Rincy)
K03 Sib - kralj psov (Sib)
K04 Luna, Mega in Bučka (Bučka)
K05 Psi pri naši hiši (piki_ca)
K06 Pisana druščina (Ika Bezlaj)
K07 Gladkodlaka prinašalka Nara (anana)
K08 Naš prijatelj Odi (Marjetka)
K09 Zverina (Franci)
K10 Moje odraščanje s Tori (Teja Martinovič)
K11 Kako je (bilo) živeti s poljskim španjelom? (Ajda Pipan)
K12 Moj pes Pepe (JulijaPP)
K13 Moja zgodba (Shiva in Jožica Barborič)
K14 Naša kosmatinca (Jana Krek - bina)
K15 Seterday Dark Princ (SLR IS 1021) (Neža Vilhelm)
K16 Sookie – študentska psička (Maja Napret - Alizee)
K17 Pripoved Whippetke Tilly (Mateja Zajič – Biby)
K18 Metamorfoze (Urška Ferletič)
K19 Hamči in njegovi nasledniki (Meta Maček)
K20 Na pol pes, na pol mačka - vmes pa ščepec srnice in še česa drugega (Mojca (scythe))
K21 Odločitev do shar peia je bila dolga (Sonja)
K22 Bernski sonček Atos (Urša Kos - rožica)
K23 Princesa Tai-Či Levjesrčna (Tea Pavič)
K24 Hujska Pujska! (Ana Dešman - a_n_č_i)
K25 Kako je živeti z nemškim bokserjem Ajkom (Tea Bašin - Teski)
K26 Kaj pa, če bi imela še enega psa? (Tea Bašin - Teski)
K27 Življenje s pravim Kavalirjem! (Laura Smrekar)
K28 Moj pes je zakon! (skogkatt (Meli))
K29 Zlati prinašalec Hoiker’s Around The Clock-Aaron (Lana Premk - LIZA)
K30 Kako je živeti s pikami? (Jasmina Juvančič - jasminaj)
K31 Fragmenti, misli, dejstva, resnice in manj resnične resnice o življenju z mojim psom (Sara Berginc)
K32 Škotska ovčarka Witty (Katarina Drašler – rina)
K33 Od male bubice do pravega metulja (Mojca Vojska - Geri)
K34 Kličejo me Ajša (Judita Kožuh)
K35 Kako je živeti z Ajo? (Jana Turin)
K36 Kako je živeti s Kano? (Zina Jakovljevič)
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 02.02.2006 : 18:20:56 »

Kako glasujemo?

  • Preberite vse zgodbe, ki so v zgornjem seznamu. Do vsake zgodbe pridete s klikom na njen naslov.
  • V zgornji anketi izberite do tri zgodbe, ki so po vašem mnenju najboljše, ob njih naredite kljukice in kliknite "dodaj glas"
  • Vabljeni ste, da v tej temi utemeljite svoj izbor, saj lahko vaša utemeljitev pripomore k izboru zmagovalnih treh zgodb v posamezni kategoriji.
  • Vsak lahko glasuje samo enkrat. Glasov se ne da popravljati, spreminjati ali dodajati. Če glasujete samo za eno zgodbo, kasneje ne morete dodati glasu se za drugo ali tretjo.
  • Za glasovanje je potrebno biti vsaj registriran član mojpes.neta (vsaj paket mini) in prijavljen na mojpesForum.

Potek izbora:

  • Gre za delno tajno in delno javno glasovanje.
  • Vsi glasovi v anketi se bodo avtomatsko beležili, prikazali pa šele 1. marca 2006.
  • Vse vaše utemeljitve bodo javne in bodo v primeru enakega števila glasov v anketi v pomoč komisiji pri končni razvrstitvi.
    Primer: Dve zgodbi imata enako število glasov, za eno od njiju je v temi navedena pozitivna ocena z utemeljitvijo, zakaj jo je član izbral kot eno izmed najboljših. Boljša uvrstitev bo pripadla zgodbi, za katero bo podana javna ocena in utemeljitev.
    Ob utemeljitvi svojega izbora navedite oznako zgodbe (P ali K in zaporedno številko v seznamu).
  • V primeru, da imata dve zgodbi tudi po upoštevanju utemeljitev vaših glasov enako pozicijo (enako število glasov in enako število pozitivnih utemeljitev glasov), odloča o končni razvrstitvi komisija.
  • Glasovanje poteka od objave ankete in te teme do 28.2.2006 do 24h.
  • 1. marca 2006 bo javno objavljen izid anketnega glasovanja. V kolikor bo več zgodb imelo enako število glasov, bo do 5. marca objavljen končni izid glasovanja na podlagi vaših utemeljitev ocen in mnenja komisije.

Želim vam prijetno branje.
Logiran

Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #2 : četrtek, 02.02.2006 : 21:28:43 »

Zgodbe so zanimive ene bolj druge manj. Nekatere so tako dolge da sem komaj prebrala, nekateri so si res čas vzeli za pisanje- pohvalno!

Pritegnila me je zgodba Seterday Dark Princ, saj je avtorica res poskusila zgodbo narediti razgibano in zanimivo, tako da je tudi malo manj prijetne stvari obrnila na hec ( '' darko izumitelj novih bolezni Cheesy '' ). 

Drugače pa me je prav presenetilo, da so se zgodbe v zadnjih dveh dneh začele množiti. Moram priznati da tudi sama nisem imela volje da bi napisala svojo zgodbico o svojih bullterrierčkih ( hujskih pujskih ) ampak, so me potem vneto začeli prepričevat in me prepričali Smiley.

Vsem želim srečo pri glasovanju in lepo da ste se odločili da napišete lepe zgodbice o svojih pesjanarčkih.
Jana tebi pa tudi čestitke o ideji Smiley

Lp, Ana
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #3 : četrtek, 02.02.2006 : 21:32:38 »

Glasovala sem za 'Luna,Mega in Bučka' , 'Seterday Dark Princ (SLR IS 1021) ' in 'Bernski sonček Atos' .
Za prvo sem glasovala zato,ker se mi je besedilo zelo dopadlo in je eno, izmed mojih favoritov že ves čas.Zgodba je res lepa in žal mi je za Bučko,ki mora prestajati toliko bolečin zaradi bolezni.
Za drugo-Darkobarko- kaj naj rečem,zgodba je napisana na humoren način in to te še bolj pritegne,da se poglobiš v zgodbo s katere lahko izbereš vse podatke in še nasmejiš se zraven  Cheesy
Za tretjega-Atosa- pa zato,ker je naš najboljši prijatelj in hkrati zaradi tega ker se mi njegova zunanjost(in karakter) dopadeta.In tudi zgodba je lepo spisana Smiley

LP
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : četrtek, 02.02.2006 : 21:43:16 »

Glasovala sem za Shivino (moja zgodba), Aronovo (Hoiker's Around the Clock) in Rinino zgodbo (bernska planšarka Rina). Iz vseh zgodb odseva ljubezen vodnic do njihovih kuzkov, cuti se povezanost in medsebojna navezanost.

Poleg tega so napisane tekoce, slike so na svojem mestu (ilustrirajo zgodbo). Posebej me veseli, da jih odlikuje tudi jezikovna pravilnost. Tudi to se mi zdi nezanemarljiv del celotne podobe zgodbe.

Prijetno branje in lp, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #5 : četrtek, 02.02.2006 : 21:55:13 »

Prav tako je meni všeč Aaronova zgodbica Wink in pa zgodbica whippetke Tilly sem prej pozabila napisat Tongue
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #6 : četrtek, 02.02.2006 : 22:51:24 »

Moje glasove so pobrale Metamorfoze (zelo mi je všeč čustvena predstavitev in odločitve za pse), Fragmenti, misli, dejstva, resnice in manj resnične resnice o življenju z mojim psom (ki mi je najboljša od vseh, zanimivo napisana, zabavna, dobra slikovna predstavitev in še bi lahko naptevala) in Ikina Pisana druščina (Iko in njenega fanta občudujem, da sta k sebi vzela gluhega psa in mu omogočila lepo življenje)
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #7 : četrtek, 02.02.2006 : 23:12:03 »

Glasovala sem za bernko Rino(K02) in pappilonko Geri(K33). Lepo napisani zgodbi, in lepa predstavitev s slikicami. Cimvec takih zgodbic Wink
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #8 : četrtek, 02.02.2006 : 23:23:58 »

Jaz pa sem glasovala za Rino, Witty in Atosa. Ne morem mimo berncev... Wink Kiss
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #9 : petek, 03.02.2006 : 06:46:17 »

Moj glas so dobili "Hamci in njegovi nasledniki", "Princeska Tai-Či levjesrcna" in "Fragmenti, misli, dejstva...".
Vse tri se mi zdijo zelo lepo napisane, najbolj pa Fragmenti - se mi zdi pravo literarno delo, zelo dovrseno.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #10 : petek, 03.02.2006 : 07:17:47 »

Glasovala sem za Seterday dark princ, ker je zelo hudomušno napisana zgodba, za Fragmente, ker je izvirna, in za Rino, ker je najboljša psička, kar sem jih uspela spoznati Smiley Cheesy
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : petek, 03.02.2006 : 08:55:54 »

Glasovala sem za Moje odraščanje s Tori, ker sem iz prebranega spoznala da je psica dala avtorici zgodbe zelo veliko, resnično sta skupaj odraščali in se ena od druge učili.

Zgodba Seterday Dark Princ (SLR IS 1021) je moj glas zaslužila s stilom pisanja - všeč mi je rahlo hudomušen ton. Ob zgodbi se nasmejiš pa tudi jasno razbereš koliko pes pomeni avtorici zgodbe. Seterday Dark Princ aka Purica pa me je očaral tudi osebno in si tudi s tem prislužil moj glas.

Nenazadnje sem si "drznila" prišteti glas tudi svoji oz Shivini zgodbi (Moja zgodba). Pa ne zaradi tega, ker bi smatrala da je najboljša ali kaj podobnega, daleč od tega - to boste odočili vi, ki ste oz boste zgodbo prebrali, pač pa zaradi tega, ker mi je Shiva dala ogromno. Vrnila mi je voljo do življenja, me spravila med ljudi, ko sem si tega najmanj želela, naučila me je kaj pomenita strpnost, ljubezen, naučila me je da se ljudem še vedno lahko zaupa in še marsikaj. Skratka - Shiva mi je vrnila življenje.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #12 : petek, 03.02.2006 : 11:05:52 »

Jaz sem pa glasovala za Shivo v moji zgodbi, ker enostavno obožujem rottije in mi je všeč stil pisanja Shive Grin, Darka, ker je tako duhovit in za whipetko Tilly in njeno pripoved.
Lp
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #13 : petek, 03.02.2006 : 11:13:56 »

Pozabila sem zraven napisati številke, tako da je Dark K15,K13 za Shivo in Tilly K17.
Lp
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #14 : petek, 03.02.2006 : 13:49:07 »

Všeč so mi vse zgodbice, vsaka nosi v sebi nekaj lepega,dobiš podobo o lastniku in psu.
Glasovala sem za Ajka, Bučko in Shivo
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Kategorija "kupljeni psi" - izbor najboljših zgodb
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines