mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:08:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 173215 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
beni
gost
« Odgovor #15 : torek, 25.02.2003 : 15:06:30 »


Živjo Nataša, tudi mi imamo mastinko!
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #16 : torek, 25.02.2003 : 18:09:40 »

Čestitam!

Napišite kaj več. ali dodajte kašno sliko

LP
Milan
Logiran
tomislav
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #17 : sreda, 26.02.2003 : 13:37:10 »

Pozdravljeni!
Podržavam vas u namjeri da nabavite Mastina.
Mislim da nije dobro da slušate ljude koji nemaju iskustva s molosima.
Također nisam nikad imao psa, ali sam nabavio Cane Corsa.
Mislim da su molosi dobri za obitelj s djecom jer su strpljivi i smireni psi.
Uz pravilnu socijalizaciju, nećete imati agresivnog psa.
Pozdrav i sretno!
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #18 : sreda, 26.02.2003 : 20:10:48 »

Pozdravljeni!

Hvala za vaše mišljenje. Tudi jaz sem ugotovil, da mnogo ljudi ve ogromno slabih lastnosti o molosih, vendar jih zelo malo ali nihče ne govori iz lastnih izkušenj. Vsi so vse samo slišali (baba čula, baba rekla). Mislim, da so molosi prav krasni. Cane Corso je tudi krasen pes. Pravzaprav še edini ki mi je všeč, razen Mastina seveda, ki je na prvem mestu.
Logiran
ALI
gost
« Odgovor #19 : ponedeljek, 24.03.2003 : 11:00:24 »

Pozdravljeni!
Tudi sam se zanimam za nakup neapeljca, pa je povsod premalo informacij. Do sedaj pa sem kar dosti zvedel na forumu. hvala! Predvsem me zanima, kje na območju maribora bi bilo možno videti takšnega psa, samo " ta pravega", torej z rodovnikom in vsem. Moram rečt da nisem popolni začetnik, saj imam doma že nem. očarja in šarplaninko, zaradi velike ograjene površine pa imam namen v bljižni prihodnosti kupiti še enega. Kolega, ki se ukvarja z vzrejo pit bulov mi je nekaj govoril tudi o bandogih, pa nisem ničesar našel. Pravi, da so ogromi, zasledil pa sem samo malenkost večje kot pit bull. Želim predvsem ogromnega psa, ki pa je tudi zelo dober obrambni pes, čuvaj. Predvsem pa je pomembna velikost. Prosim za nasvete in pomoč Smiley...
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #20 : torek, 25.03.2003 : 09:26:39 »


Med drugim Ali piše: "Predvsem pa je pomembna velikost."

Grin Grin Grin Grin nekam znan stavek Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Če iščeš predvsem velikost, mastino zagotovo ni pes zate!!!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : četrtek, 27.03.2003 : 10:23:07 »

Nataša, je to tvoj kuža?

http://www.imagestation.com/picture/sraid57/p599d21cd535d8bc4137f0ee27b54abd5/fc7048af.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #22 : četrtek, 27.03.2003 : 11:42:25 »

Seveda, Kaja!

Samo zdaj več ni kuža, ampak lev!  Ko se naučim vlagat slikce Smiley, pošljem kakšno novo fotko. Sicer pa pride v nedeljo tudi na svojo prvo razstavo ima že celih 7 mesecev.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : četrtek, 27.03.2003 : 14:38:45 »

Ga pridem pogledat in seveda slikat, da bomo imeli za primerjavo. lp
Logiran

mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #24 : torek, 01.04.2003 : 14:05:39 »


Kaja, a sva se videli na razstavi???
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : torek, 01.04.2003 : 16:46:51 »

Nataša, zunaj smo sedeli skupaj z dvema sivima mastifoma, ampak so lastniki govorili italijansko! Sem pa gledala, če bi kje videla tvojega psa, pa žal neuspešno. Le po njem bi te namreč spoznala! Cheesy

Našla sem tale oglas in me zanima, če kaj veš o tem psu. Ne zanimam se zaradi nakupa ampak ker bi rada ugotovila, če ima pri tem psu tudi Matoša prste vmes.

1.3.2003 MASTINO NAPOLETANO SAMICKA STARA 18
sivo modre barve, prijazna do ljudi in zivali, se hitro uci, trenutno
je
malo zalostna, ker so njeni trije bratje ze nasli nove domove,
isce sebi primerne lastnike, ki jo bodo imeli radi.Za slike ali info.
na
*****
Logiran

altervita
gost
« Odgovor #26 : torek, 01.04.2003 : 18:16:55 »

Evo kaja, seštevam ena in ena in mi vedno tale rezultat pride....Pomojem prav seštevam.

Citat

Arti piše: "Cene preprodajalcev niso nižje samo 20%-30% ampak tudi 50 in več. "

A so res?Huh

Pred kratkim smo preverili. Neimenovana gospa iz Ljubljane je prodajala mastinko , mladiča za 1500 EUR, njen vzreditelj iz Srbije pa po direktnem oglasu isto psičko za 400 EUR.

Kaj boš pa na to komentiral?  
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #27 : torek, 01.04.2003 : 18:56:24 »

se moj piskercek...
Sam sem ljubitelj molosov, se pravi velikih ali se bolje receno ogromnih psov.  Grin

Milan sprašuje, če je mastino primeren za otroke. Ja je. Glede tega naj te ne skrbi preveč. Sicer osebno nisem imel priložnosti delati ali skrbeti za mastinota, vendar je v meni pustil nekaj globokih vtisov. Ko smo pred 13 leti kupovali psa, smo izbrali novofundlanca. Pri rejcu kjer smo psa kupili je bil tudi mastino. Pes je bil dobro vzgojen. Moja prva napaka je bila, da sem na dvorišče vstopil direktno in nisem čakal, da bi me vanj povabila gospodarica... no k sreči sem še pravočasno zagledal "bika" ki se je podil proti meni in sem še ujel trenutek, da sem ušel čez ograjo... strah in groza je bila še bolj očitna na očeh gospodarice, ki je ob prizoru kar pobledela... no potem, ko je pes videl, da nam "šefica" dovoli na dvorišče ni bilo več problema. Kasneje smo sedli k pogovorom in kavici, mlajši brat (takrat je bil star približno 4 leta) je dobil sladoled... Nikoli ne bom pozabil prizora... Brat stoji pokonci in liže sladoled, nasproti mu pride mastino, njegova glava je bila morda še celo višja kot bratova... pol metra pred bratom se pes ustavi in gleda... brat pa jebiga, da psu za polizat sladoled in potem spet on in si tako menjata... Tko da mastino zna bit zelo ljubec pes, ki brani lastnika in svoje posestvo.

Vecji problem vidim, ker si omenil, da si neizkusen lastnik. Vedeti moras, da je mastino "kraljevski" pes s nekim svojim posebnim znacajem. Ta znacaj ti lahko prinese ZELO veliko, lahko pa ti pes popolnoma zdivja. Spet za primer navajam že zgoraj omenjenega mastinota. Pes se je počutil kot oče mladičem, ki so jih oddajali. Lastnica nam je povedala, da vedno, ko kdo odpelje mladiča, pes popolnoma znori. Ker ve, da se nad gospodarji ne sme znesti se je znesel nad drevesi. Kar groza me je obhajala, ko sem gledal sadna drevesa na njihovem vrtu, s premerom debla tudi po 10cm kako jih pes dobesedno pregriznil...  

Torej psa ti izmerno priporocam, saj ti bo ob primerni socializaciji v veliko veselje. Vprašanje, ki si ga pa pred nakupom zastavi je pa, ali si sposoben psa socializirati? Pred nakupom se zavedaj, da s psom prakticno kupujes tretjega otroka... Otroka, ki bo za vedno ostal na ravni dvoletnika, ki ima v sebi nosi smrtonosno orozje... otroka, s katerim bos bil vecen boj za oblast... ce bos zmagoval ti, ti bo hvalezen in te bo nagrajeval... ce mu ne bos posvetil dovolj pozornosti te bo kaznoval...
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #28 : torek, 01.04.2003 : 19:49:22 »

Pozdravljena Kaja!

Vse kar želiš vedeti o tej psički najdeš na:

*****

In, da cena je 400Eurov!

Tale "Gospa Miša" že malo pretirava!
Na tem sajtu imaš tudi e-mail, piši in g. Davor ti bo rade volje odgovoril, saj je zelo prijazen fant!

lp

Milan
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #29 : torek, 01.04.2003 : 19:55:41 »

Hvala Bryden!

Hvala za vaše mišljenje, eno redkih pozitivnih razen Natašinih, ki jih zelo cenim in se ji prav tako zahvaljujem za njih!
Povedati moram, da sem se že odločil za Mastina, izbiramo samo pravi trenutek. Prav tako kakor vi mislim, da je Mastino edini pravi pes, ki sem ga uspel zaslediti, tako da me drugi sploh ne zanimajo. Še enkrat hvala za vaše mnenje!

Lp

Milan
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines