mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:27:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 322137 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1110 : nedelja, 02.11.2008 : 11:58:13 »

Lep pozdrav...
Sem novi na tem forumu, ker sem pred kratkim dobil psa in sicer aljaškega malaluta...
Nekaj o njem sem prebral na netu, imam pa kar nekaj vprašanj glede psa...
Zanima me kakšna so vaše izkušnje s šolanjem psa, pri kateri starosti je najbolj primerno it v šolo?
Zanima me še če ga je kdo sprobal pri vleki oz. kako na najlažje na to navadit(ne mislim mu nalagat težko breme cca. 25kg), ter katere pripomočke naj uporabim, če ima kdo kak link od spletne trgovine.

Hvala vsem za pomoč...
Kot prvo pozdravljen na forumu Smiley Kot drugo pa na vsa tvoja zastavljena vprašanja je bilo že ogromno napisanega. Predlagam ti, da si prebereš celo temo Wink Zato ti bom odgovorila samo na hitro, ker se mi resnično ne da več vsakemu, ki na novo pride eno in isto pisat sram
Prvo glede šolanja priporočam kot sem že vsem ostalim, da se ga čimprej začne in pelje v pasjo šolo. Resnično čim prej. S katerega konca SLO pa si? Moje izkušnje z šolanjem so kar uspešne. Samo nikoli pa ne moreš pričakovati, da bo poslušen npr kot kak NO,... Wink So izredno inteligentni in mislijo s svojo glavo. Ne pričakuj, da ti bo vedno delal super in nikakor ne uči ga na silo - beri na grob način, ker to še pospeši njihovo že tako znano trmo. No toliko za tokrat Wink


Drugače moram pa Asko malo pohvalit Cheesy Res včeraj je super dan za nama. Namreč šli sva v Italijo na 4 fun agility tekmo. No edina ovira je bila blatna čorba Undecided Zato sem v prvem agility teku telebnila in sem kratek čas bila nezbrana in sem jo čez en skokec poslala z napačne strani sram, kar naju je stalo diska. Vse ostalo je bilo v redu (no pri slalomu sem morala malce urgirat, a ni bilo potrebno popravljanj - berite, da bi morala še enkrat od začetka slaloma iti). Drugi tek - jumping pa je bil super Cheesy Edinih 5 kazenskih točk je dobila zaradi tega, ker se je kar na lepem pred enim skokcem ustavila in je bilo potrebno pregovarjanje (to je štelo za izogibanje). No potem, ko je le skočila je šla lepo čez slalom ter vse ostalo in na koncu od 19-ih v teh kategoriji pri L-ih pristala na odličnem 5. mestu Cheesy No v skupnem seštevku sva seveda bili diksani. Skratka vseeno super in glede na to, da že celo večnost naju ni bilo na treningih, še toliko bolje Smiley Vreme je bilo čudovito sončno in toplo.

lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1111 : nedelja, 02.11.2008 : 12:00:47 »

diksani
sram sram diskani
Logiran
fiks
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1112 : nedelja, 02.11.2008 : 12:20:21 »

Aska 2005, hvala ti za odgovor, ampak cel forum pogledat in to poiskat je kar mal težko, včerja sem iskal kaj podobnega dve uri pa nisem nič našel...
Sem iz Slovenskih konjic, zanima me pa če bo prepozno da grema s psom v šolo ko bo star 7-8 mescov...
Ker niti nevem kako potekajo vpisi, ali lahko to greš kdaj tebi paše al kako, nevem res, ker bo to moja prvo šolanje s psom...
Rad bi ga le naučil osnov kot so sedi, prostor, počakaj, da se odzove na klic gospodarja, da je beseda gospodarja zakon, da ga ne zmoti kakšna druga stvar, recimo če sma na sprehodu pa da ga nekdo pokliče ga nebom več obdržal pri sebi...
Je pa zelo trmast in neposlušen, tak da moram včasih marsikaj požret in se zadržat da ne uporabim fizično silo...
Zato bi pa ga dal v šolo, ker če ga bom doma učil, bom delal zagotovo napake pri vzgoji, v šoli bi se pa teh besed in komand naučil...

Prosim če mi lahko mal pomagaš, ali pa da mi daš vsaj kak link kje bi lahko kaj prebral o tem ker jaz res ne najdem...

Pa še o vleki, kako ga najlažje privadim da vleče za seboj neko breme?

Hvala vam za odgovore.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1113 : nedelja, 02.11.2008 : 12:51:49 »

Kar se šolanja tiče sta jesenske vpise zamudila. Prijaviti se bosta morala na spomladanski tečaj. Predlagam vama malo šolo, če pa bo pes že prestar zanjo pa nujno osnovno šolo z BB-H programom. BB-H je izpit, ki ga delaš na koncu osnovne šole (če želiš).
Je pa seveda potrebno delati doma, ker drugače vama šola ne bo pomagala. Predlagam vama učenje s klikerjem, ker se pes tako hitreje uči. Pa še bolj zanimivo je. Lastnik pa tudi ostane pri stvari.
Jaz sem svojo psičko začela učit, takoj ko sem jo dobila. Zato je čakanje, da "malo odraste" popolnoma odveč.

Kar se pa vleke tiče, ga privajajte počasi. Nikakor mu ne dajajte pretežkih stvari, ker ga lahko preveč izčrpate, pa še zamerilo se mu bo vlečenje...
Nikakor mu ne zapenjajte stvari (ki jih bo vlekel) za ovratnico!! Lahko se zaduši, ali poškoduje!!
Navaditi ga boste morali tudi na oprsnico, s katero bo vlekel sani. Na oprsnico ga počasi navajajte, da ga ne bo motila. Breme pa postopoma obtežujte.
Seveda mora biti pes za vleko v odlični formi. Kar pomeni, da rabi dovolj gibanja, da si pridobi mišice. Brez kondicije ne bo nič vlekel.
Seveda mladič ne sme vleči nobenih težjih stvari. Lahko za sabo vleče vrvico, kakšno LAŽJO stvar navezano na vrvico..

Jaz z mojo hodim rolat. Takrat ji dam ovratnico gor (če mi pobegne). Pripeta pa je na oprsnici, da ne obremenjujem njenega vratu.

Lp

lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1114 : nedelja, 02.11.2008 : 13:00:59 »

Glede vleke ti ne morem nič pomagati, ker sama je nisem navajala na to, sem zabredla z mojo v čisto druge vode in sedaj je niti ne mislim učit na vleko.

Glede šolanja em veseli, da se zavedaš, da je potrabno ga epljati prav v pasjo šolo, saj sam sebe, ko ga učiš ne moreš opaziti kje delaš napake. Pa tudi tam se ogromno naučiš. Ne pričakuj čudežev tudi tam, treba je potrplenje in nikoli ne smeš obupati. Saj so dnevi, ko ti vse dol pade, a treba je vstrajati - se pravi biti enako trmast, če ne še bolj kot pes. So res izredno inteligentni. Povelj, ne ponavljaj preveč. Povelje poleg do šole rajši izpusti. Lahko kako drugo besedo uporabljaš, ker potem bo težje že storjene napake odpravljati. Glede odpoklica pa lahko čimveč že sedaj delaj. Čimveč se mu skrivaj in ne kliči ga, naj te najde in gapotem fajn pohvali. Pa tudi vsakič, ko pride do tebe mora biti deležen hvale in selditi mu mora priboljšek. Seveda potem pri obroku mu to odšteješ. Delaj čimveč na pozornosti. Npr. pes sedi pred tabo in te gleda. Sprva ga nagrajuj že samo, če te pogleda, potem pa podaljšuješ to. Priporočam ti kliker (lahko namesto njega uporabljaš določeno besedo, pri meni je to skoči). Pač ko nekaj prav naredi klikneš in potem s priboljškom nagradiš. Uči ga kakšne trikce tudi s tem delaš veliko na povezasvi tebe in psa. Predlagam ti KD Maribor. KD Celea tudi ni slab klub, pa še en iz tvojega konca, pa se trenutno ne morem spomniti naslova. Za enkrat to je to. Če te še kaj zanima, pa vprašaj. Lahko pa pišeš mi na mail ali MNS, ki ga vidiš v profilu.

lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1115 : nedelja, 02.11.2008 : 13:03:19 »

selditi
slediti
Logiran
fiks
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1116 : nedelja, 02.11.2008 : 19:47:25 »

Kaj pomeni kliker?

Torej če te prav razumem se mu naj skrijem, pri tem pa ga nesmem klicat?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1117 : nedelja, 02.11.2008 : 20:19:25 »

Kliker je majhna napravica s katero učiš psa poslušnosti. Več pa si preberi na mojpes forumu, ker je o njemu veliko napisano.. samo poiskat je treba.. Roll Eyes
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1118 : nedelja, 02.11.2008 : 21:03:47 »

Tukaj je tema o šolanju, kjer najdeš veliko koristnih informacij - Šolanje

Lp,
Teja
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1119 : nedelja, 02.11.2008 : 21:06:34 »

Tu pa je še obsežna tema o klikerju in kako ga uporabljati - Kliker.
Logiran
kajka
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1120 : sobota, 08.11.2008 : 09:50:29 »

zdravo jz sm se odločila za am-ja samčka na netu sm zasledila da ga nekdo oddaja zarad osebnih razlogov (pomoje prezahtevno zanj, ali premalo časa) sama sm mela amja 14 let vendar sem ga dobila kot otrok, tako da se glih nespomnem kako se obnašajo pri mladosti Wink pa mela sm psičko tale je pa pes... uglavnem da nam trančala(hehe Wink) tale samček je star 7 mesecev če bi mi lahko povedal če je to že mogoče mal prepozn za vzet??? jutri ga grem pogledat kaj lahko prčakujem, kaj ne je pa baje čistokven to bom takoj vidla mene sam to muči 7 mesecev je prestaro?Huh hvala
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1121 : sobota, 08.11.2008 : 11:42:03 »

7 mesecev ni prestaro, zakaj le? Pojdita pa obvezno v šolo Wink Ljudje iz zavetišč posvajajo že stare pse pa je o.k. Smiley
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1122 : sobota, 29.11.2008 : 12:00:32 »

nekaj svežih zimskih slik iz Gorenjskega konca







L.P.  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1123 : sobota, 29.11.2008 : 12:38:30 »

Iiii koliko imate snega!!

Noro!!

Lepotaa.... Kiss Kiss


Aska.. kaj pa tvoja snow queen?? Bi jo rada videla, kako se po snegu valja.. Wink
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1124 : sobota, 29.11.2008 : 16:56:44 »

Ne vem kaj je z Asko  Undecided ni ne duha ne sluha od nje, niti na maile mi ne odgovarja  Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines