mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 03:15:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc iz Vrhpolja/Kamnik
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muc iz Vrhpolja/Kamnik  (Prebrano 12680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 30.06.2008 : 19:16:07 »

Prijavila bom vsakega, ki krši Zakon o zaščiti živali, 8. člen, prvi odstavek:

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Kazenske določbe:

46. člen
......
Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.


Najden v soboto, 28.6, v Vrhpolju pri Kamniku na parkirišču  gostilne Repnik. Je odrasel, ima staro poškodbo prve tačke in 8 dni življenja od najdbe do evtanazije, vkolikor se ne najde lastnik oziroma nekdo, ki bi ga namestil po operaciji do oddaje novemu skrbniku, za katero bi bilo potrebno zbrati denar. Kastriran je že, testiran je bil v soboto in je negativen.



Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.06.2008 : 21:11:45 »

Verjetno je potrebna amputacija tačke ali še kaj drugega? Koliko pa to stane? Ali maček trpi bolečine? Začasni skrbnik pa verjetno nima kaj dosti možnosti, da bo samo začasni (kot pri naši Arabeli)? Sad

Ali to, da je že kastriran pomeni, da je bil oddan iz zavetišča, ali je zunanji? Kako pa je socializiran?

Smetka, ali se boš lahko odločila za evtanazijo, čeprav vem, da nimaš kam z njim?

Ne me preveč kregat, ker sem tako tečna!

(Se pa tudi pri starih džombah dogajajo čudeži-Arabela je danes Pajota lizala! Wink)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 30.06.2008 : 21:23:49 »

Amputacija, ja. Za Angelco sem danes plačala 210€, kar pomeni, da je zanj nekaj več. To, da je bil kastriran pomeni, da ga je nekdo kastriral. Ali je bil posvojen iz zavetišča (iz mojega gotovo ne) ali so ga dali kastrirat lastniki, ne bi vedela. Glede na to, da smo ga dobili na območju, ki ga pokrivam jaz, sem zanj dolžna poskrbet v skladu z zakonom. Ker je poškodovan, ga lahko po 8. dneh evtanaziram, če se ne pojavi lastnik. Denarja trenutno nimam za plačevat tujim živalim posege, poškodovanega mačka ne morem spustit nazaj na cesto, prostora nimam. Čudeži so mogoči, verjamem, ampak ne pri 34-ih mačkah v hiši + 4-ih mojih. Tako da ja, lahko ga bom evtanazirala, ker ga na cesto nazaj ne bom spustila, druge možnosti pa nimam.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.06.2008 : 21:30:25 »

Sedim pred računalnikom,po 0,1 ml futram enega uničenega malega revčka in študiram,kam bi vtaknila še tega revčka.
Trinogeci so moja "slabost".
Pa bolj ko študiram,bolj mi je jasno,da ga nimam kam dati.Bom jutri povprašala še okrog.Res mi je žal zanj Cry
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.06.2008 : 21:34:20 »

Ja, helena, to, tako si tudi za mojo Arabelo rekla, sem kar vedela, da tale ne bo evtanaziran (pri Smetki še noben ni bil, zaradi prostorske stiske sigurno ne). Cheesy
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #5 : ponedeljek, 30.06.2008 : 21:47:15 »

pri smetki zaradi prostorske stiske resda še noben ni bil evtanaziran, ampak enkrat bo moralo bit prvič... v tem duhu govori tudi zadnji dnevnik. in kot jaz to razumem, misli zelo resno.

mačkov zlagat v nadstropja se pač ne da, ko jih je enkrat preveč, se tudi oni ne počutijo dobro. tako da bo tudi smetka enkrat prisiljena v ukrepe, ki niso nobenemu v interesu...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.06.2008 : 21:50:53 »

Ada, a je bilo to tam, kjer burek prodajajo? Namreč, ker se je pokvarila peč, je na listku pisalo: Šo šrauf, pridem nenadoma.
No, "šrauf je šo" tudi pri nas in mislim popolnoma resno. Za vse njih sem profesionalka v skladu z zakonom, vmes in kasneje pa le prostovoljka, tako kot vsi vi. Dovolj je, več kot toliko ne zmorem.

In če komu, ga je meni nadvse žal. Nadvse.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 30.06.2008 : 21:53:05 »

Saj vem.................. Sad
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #8 : ponedeljek, 30.06.2008 : 22:12:54 »

Kljub mojim prejšnjim vznesenim pripombam, te popolnoma razumem in podpiram. Rada bi ti kako pomagala, pa ti žal ne morem (ne znam). Vem, da bo tebi najbolj težko in da bo tako, kot boš naredila, najbolj prav.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #9 : ponedeljek, 30.06.2008 : 23:46:19 »

pomoč rabi maček. v obliki namestitve do oddaje v nov dom (kot sledi iz prvega sporočila v tej temi).

je kje kdo, ki bi mu odstopil en del svojega bivalnega prostora? (za prvo okrevanje po amputaciji je dovolj manjši prostor, kamor se namesti kletka.) in seveda en del svojega prostega časa? 

pišem to zato, da se ne bi tema sprevrgla v kaj tretjega. Smiley in v upanju, da se najde kak junak/inja, ki bi ga vzel/a pod streho.  Sad
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : torek, 01.07.2008 : 07:13:23 »

Sem angazirala mojo mami, da vprasa svoje "macje" prijateljice, ce ima katera se kaj prostora. Zal imajo ponavadi tak cas ze kaksne najdencke doma, mogoce se pa kateri vseeno zasmili tak revez. lp
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #11 : torek, 01.07.2008 : 09:33:13 »

Revček....
Pa saj se bo našel kdo... Shocked
Držim pesti zanj!
 Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : torek, 01.07.2008 : 18:04:01 »

Pravkar se je javila simpatična Mariborčanka  Wink, ki je pripravljen muca vzeti v začasno varstvo. Zbrati je treba le še za operacijo.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : torek, 01.07.2008 : 19:04:27 »

Super! Cheesy Bos povedala kam in za koga (zdaj potrebuje ime, tale srecni mackoncek Wink ), pa bomo primaknili nekaj zraven.  Smiley
Logiran

šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #14 : torek, 01.07.2008 : 19:18:37 »

Jes! Vesela, vesela in še 1x vesela  Cheesy . Hvala simpatični Mariborčanki  Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc iz Vrhpolja/Kamnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines