mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 20:40:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 112613 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #540 : petek, 29.06.2007 : 12:54:22 »

Leni popolnoma si zadela bistvo!!! Jaz tudi sem prišla brati to temo, ker me je malo iz radovednosti zanimalo o pekinezih in se gledala vaše slike in komentarje in se si ustvarili neko "podobo" pekineza. Sedaj pa sem ugotovila, da podoba ki sem si jo ustvarila sploh ni prava!  Angry...in me je to nekoliko razjezilo.....nič nimam proti vašim kužkom, so pravi lepotci, vendar ker o pasmi nisem veliko vedela sem res mislila, da so pekinezi taki!!!
Jaz sem sicer prišla sem iz radovednosti, vendar lahko se res zgodi (kot si sama napisala), da nekdo vidi vaše slike, so jim kužki všeč in se odloči za nakup čistokrvnega psa, nato pa sledi razočaranje!
Brez zamere, ampak jaz bi odstranila vse slike vseh nerodovniških psov, pa ne zato, ker ne bi bili lepi, ampak samo zato, da tema ne bi bila zavajujoča za morebitne ljudi, ki se odločajo za nakup čistokrvnega pekineza. Sama bi bila  namreč zelo razočarana, če bi se odločila za nakup, ker bi si želela psa takega kot so na vaših slikah, kužka drago plačala, nato pa bi ugotovila, da je čisto drugačen kuža kot sem si ga želela! Angry
Logiran
little star
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #541 : petek, 29.06.2007 : 13:39:11 »

Moja sošolka si je pred kratkim kupila pekinezerja.star je 1 leto in njegovo ime je Kobi.Je rodovniški, prejšni lastniki so ga dobili z madžarske.Jaz ga še nisem videla, ga pa je videla moja prijateljica katja (na tem forumu je mavrica).
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #542 : petek, 29.06.2007 : 16:32:16 »

Ups, pol se tudi jaz opravičujem za zavajanje ljudi s slikami našega Tačka. Se mi pa zdi, da kdor kupuje psa, potem ve, da se mora zelo dobro pozanimati in kupovati pri vzrediteljih. Jaz sem mojega Tačkota dobila, bil mi je res dan kot pekinezer, sem pa hitro ugotovila, da ni te pasme. Torej se opravičujem ponovno!  Wink
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #543 : petek, 29.06.2007 : 18:50:18 »

Jano sem prosila, da zbriše vse Tai-Čine slike in linke do njenega albuma, tako, da zdaj ni nobene njene slike več. Se mi zdi, da je tako še najbolj prav. Naj bo ta tema namenjena samo tistemu o čemer govori naslov; pekinčanom Wink.

lp
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #544 : nedelja, 01.07.2007 : 12:12:41 »

A je kdo tukaj, ki ima čistokrvnega pekineza??...
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #545 : ponedeljek, 02.07.2007 : 20:53:36 »

No, kot je little star rekla, ima prijateljica pekiezerja..ampak smo ugotovile, da je ob preprodajalca (*****) in, ka je v enem letu zamenjal kar štiri lastnike¨!
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #546 : torek, 03.07.2007 : 16:22:52 »

Groza, bogi psiček, upam, da je vsaj zdaj najdel dobrega lastnika...
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #547 : sreda, 04.07.2007 : 20:49:25 »

Tudi jaz upam...kdo ve, zakaj so ga kar naprej prodajali? Morda ima kakšno bolezen ali karakterno napako...upam vsaj, da bo tokrat ostal, kjer je...
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #548 : petek, 06.07.2007 : 13:34:20 »

pekinezerji znajo bit karakterno zelo močni psi, če nimajo pravih lastnikov, včasih pa še to ne pomaga. Lahko so agresivni in pogrizejo celo družino pa še kakšnega, ki jih hoče pobožat, ker so tako srčkani   Undecided. Upam, da je tokrat našel potrpežljive lastnike  Huh
lp
Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #549 : torek, 21.08.2007 : 08:16:50 »

Haj!

še ena nova lastnica čistokrvnega pekinčana.Presrečni smo vsi tri, ta mala tri letnica pa je čist nora nanj.Je črn samček z belimi tačkami in trebuščkom.Moram reč da je prvo noč neusmiljeno tulil, tako da od treh zjutraj sploh nisva z možem spala.danes to noč pa je blo ok.
Povejte mi malo, ali ga ni dobro prepogosto pestvat, da se ne bi razvadil?Saj je kot igračka.Zelo ga imamo radi.Vsake tolko ga primem v naročje, ne bi pa rada da se preveč navadi po rokah.
kako ste vi hranili mladiče?Ali ste jim kuhali ali so bili na briketih?Star je 2 mes. in pol.Koliko dolgo časa pa sme hodit na sprehodu naenkrat?Je že zrel za učenje sedi,tačko...??

V upanju na vaše odgovore, lp.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #550 : torek, 21.08.2007 : 13:41:44 »

Pozdravljena!

Čestitke za novo pridobitev.

Pravi naslov za vprašanja, ki jih tu zastavljaš, je vzreditelj tvojega kužka, prav tako za nego, o kateri sprašuješ drugje.

Če na hitro poskusim odgovoriti:

Svoje pse vedno izdatno crkljam, pazim pa, da jih brez potrebe ne dvigujem v situacijah, kot so srečanje z drugimi psi ipd., ker se mora kuža naučiti samostojnega spoznavanja z drugimi psi in reševanja določenih situacij.

Vsak dober vzreditelj podrobno svetuje, kako nadaljevati s prehrano mladička, saj je treba vsaj še nekaj časa nadaljevati z isto hrano kot pri vzreditelju, zato ti predlagam, da se obrneš nanj. Prav tako glede sprehodov itd. Sicer ima tako rosno mlad mladiček za sprehod dovolj že desetminutno divjanje po vrtu, saj se hitro utrudi.

Za učenje pa nikoli ni prezgodaj. Seveda pa je treba izbrati primeren pristop in mladička učiti na prijeten, zabaven način z izdatno porcijo nagrade in igre.

lp


Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #551 : sreda, 22.08.2007 : 09:09:47 »

Kje bi lahko dobila več inf. o tej pasmi na spletu?
hvala in lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #552 : sreda, 22.08.2007 : 11:21:35 »

Najbolje, da v brskalnik vtipkaš besedo pekinčan ali "Pekinese", pa boš našla cel kup strani o tej pasmi.
Logiran
BUBIKAMB
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #553 : sreda, 22.08.2007 : 14:50:13 »

Kje bi lahko dobila več inf. o tej pasmi na spletu?
hvala in lp

No super da boste šele sedaj malko pogledali info o tej pasmi, ko vas kuža že na cm od vaših oči gleda...

B.K.
Logiran
maychy21
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #554 : nedelja, 30.09.2007 : 23:18:02 »

hey hey...sem nova na forumu in pač se pridružujem tej temi...pač mam mešanca med rodovniškim pekinčanom in nerodovniškim pekinčanom...moja je stara zdej 5 mesecev in je res tko šikana, da brezveze, pa tut pridna, ker so mi nekateri rekli, da so hudi in nevem kaj še...za zdaj je taboljša:>
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines