mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:36:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 711 712 713 714 715 [716] 717 718 719 720 721 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 552439 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #10725 : sobota, 18.07.2009 : 23:31:13 »

Vau, to pa je res rajsko, kako prekrasno morje!!!! 
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #10726 : nedelja, 19.07.2009 : 20:26:11 »

He he...da prekrasno je! I ja čekam izvještaj iz prve ruke  Smiley

Nego baš pričam s prijateljicom i gledam koliko puno legla kod vas u Sloveniji, za razliku od Hrvatske.
U Hr je registrirano 4 uzgajivačnice. I legla je relativno malo godišnje. Od svake je bilo po jedno (znači 4 legla od 4 uzgajivačnice) plus jedno leglo (1 štene) privatni uzgoj.

Koliko je registrirano uzgajivačnica u Slo?
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10727 : nedelja, 19.07.2009 : 20:48:02 »

Glede na podatke na strani Kluba Za Tibetanske Pasme Slovenije - KTPS je SLOVENSKIH VZREDITELJEV 15, potem pa so pridruženi še TRIJE vzreditelji iz tujine.

Seveda pa to ni 100% podatek ker je morda še nekaj vzrediteljev, ki niso evidentirani na straneh kluba in tudi nimajo registrirane psarne. Ampak takih, ki imajo vsako leto več kot eno leglo ni ravno veliko - me pa seveda popravite če se motim. Še največ pa je takih, ki imajo nasploh le eno leglo - kamor sodimo zaenkrat tudi mi.
Logiran
nangsa la
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #10728 : nedelja, 19.07.2009 : 21:24:26 »

Ja dokaj malo je vzrediteljev! Po eni strani je to dobro, saj se pasma ne razširi preveč in zato ni nekontrolirane vzreje. Psi pa so bolj zdravi in ni toliko genetskih problemov!

Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10729 : nedelja, 19.07.2009 : 21:44:41 »

Nangsa la daj objavi kakšno sliko tvojega TT-ja, kdo so starši, kje ste doma ... da se boš s člani TT čveka lahko tudi kje srečala, če te to seveda zanima  Wink
Logiran
nangsa la
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #10730 : nedelja, 19.07.2009 : 22:04:26 »

Zelo rada bi objavila kakšno slikco moje Tami, ampak mi nekako ne rata, da bi slikce spravla na forum. Bi prosila, če bi mi pomagali!

Sicer smo pa doma iz Tržiča in imamo 2 leti staro tibetanko iz legla gospe ***** in sicer je naša Tami hčer Kanzeja in Sage. Sicer pa imam že kar nekaj izkušenj s Tibetanci, saj smo prej imeli 8 let tibetansko terierko, ki pa nam je žal poginila zaradi odpovedi ledvic. In ker mi je pasma zelo prirasla k srcu sem se zelo kmalu odločili za novo psičko. Krasni so ne da se povedati kako krasen karakter imajo te psi.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10731 : nedelja, 19.07.2009 : 22:34:43 »

Nekaj navodil za dodajanje slik najdes na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27947.0.html, sicer pa objavis fotko v katerem od javnih albumov in tukaj dodas v sporocilo samo povezavo do slike.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10732 : nedelja, 19.07.2009 : 22:45:08 »

Glede na podatke na strani Kluba Za Tibetanske Pasme Slovenije - KTPS je SLOVENSKIH VZREDITELJEV 15, potem pa so pridruženi še TRIJE vzreditelji iz tujine.

Seveda pa to ni 100% podatek ker je morda še nekaj vzrediteljev, ki niso evidentirani na straneh kluba in tudi nimajo registrirane psarne. Ampak takih, ki imajo vsako leto več kot eno leglo ni ravno veliko - me pa seveda popravite če se motim. Še največ pa je takih, ki imajo nasploh le eno leglo - kamor sodimo zaenkrat tudi mi.

Podatek o številu vzrediteljev TT, članov KTPS, ni točen...na seznamu jih je 17 Wink

Nangsa La, me lahko jutri pokličeš na 040 468 423....saj veš, Tatjana, moja Shela je polsestrica tvoje Tami Wink Smiley Ne najdem tvoje cifre sram
Logiran
Ljiljana Li
rad pišem
****
Sporočil: 396


« Odgovor #10733 : ponedeljek, 20.07.2009 : 06:55:04 »

Mali ispravak - u Hr je registirrano 5 uzgajacnica.

Mislim da je to super i da smo po broju legala odlicni. Statisticki gledano bilo je dosta godina kada nije bilo nijednog legla, pa cinjenica da je prosle godine bilo nekoliko legala je super!!!! Nista se ne moze odjednom i po meni je ovo konacno nekakav pocetak koji pokazuje naznake da se nekamo ide.


Isto tako je cinjenica da je zbog, jos uvijek, nepoznavanja (a time i nepopularnosti) pasmine, bilo nesto teze prodati proslogodisnje stence tako da  mislim da bi trenutno veci broj stenaca mogao biti problem.

U Slo su tibetski terijeri, po mom misljenju, jedna od 10 top pasmina po popularnosti ........ mi u Hr cemo jos morati cekati da dodemo na tu razinu.
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #10734 : ponedeljek, 20.07.2009 : 11:56:42 »

Hvala na ispravku ali ne znam za tu 5-u.

Ma super nam ide i ja mislim.
Ne znam da li želim da TT budu među top pasminama jer često u takvim slučajevima često pasmina podliježe komercijalizmu i kvantiteti (pogledajmo mopse i cavaliere), no da je lijepo kad vas ljudi prepoznaju i znaju Tibetance to mi je super ...

Ma super nam u HR ide i što je najvažnije u pravom smjeru.  Smiley

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10735 : ponedeljek, 20.07.2009 : 13:02:09 »

Hvala na ispravku ali ne znam za tu 5-u.

Tukaj pa lahko jaz pomagam Wink Na vašem forumu šapice je na enajsti strani dne 26.5.2009 ena od forumašic objavila seznam in lahko pogledaš, katera je peta Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10736 : ponedeljek, 20.07.2009 : 13:16:38 »

Mah, meni se sicer ne zdi, da je TT zelo popularen, narasca (popularnost) pa sigurno. Ali pa samo jaz vedno opazim tibetance. Kiss Smiley Skrbi me predvsem nerodovniska reja in pa to, da ne bi slucajno postal en uiber modni razstavni pes. Ceprav sem bila enmal ponosna, da je recimo Crufts zmagal TT, me je hkrati kar mal stisnilo...  Lips Sealed Undecided Po eni strani mi je super, da se pokazejo na razstavah in tudi zmagajo, po drugi bi pa najraje videla, da bi bili skustrani hudicki, ki jih za zivo glavo ne bi postavili na kaksno stengo (ampak k meni na kavc bi pa super pasali Cheesy Tongue Grin ).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #10737 : ponedeljek, 20.07.2009 : 14:10:32 »

Tukaj pa lahko jaz pomagam Wink Na vašem forumu šapice je na enajsti strani dne 26.5.2009 ena od forumašic objavila seznam in lahko pogledaš, katera je peta Smiley
Zbilja jest tako...ne znam tko je ali prepostavljam...hvala  Smiley

Nanook:
"Ceprav sem bila enmal ponosna, da je recimo Crufts zmagal TT, me je hkrati kar mal stisnilo..."   
Zašto?
Pas je bio predivan, u standardu savršen, savšenih proporcija, savršene pigmentacije, ogromnih šapa, fantastične dlake, fenomenalnog karaktera...mogu onda pitati zašto te stislo?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #10738 : ponedeljek, 20.07.2009 : 14:12:57 »

Zašto?

Predvidevam, da zato, ker bo pasma postala priljubljena, pojavljali se bojo šteparji in zaslužkarji in bo kvaliteta pasmi padla. Mislim, da nima nobene zveze s konkretnim psom.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10739 : ponedeljek, 20.07.2009 : 14:33:49 »

Luvi, tako kot je Agnes napisala. Smiley Nobene veze s konkretnim psom, zgolj s popularnostjo, steparji itd. Ok, ce bi bil moj, bi bil pobrit, ampak to itak velja za vse dolgodlakce. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 711 712 713 714 715 [716] 717 718 719 720 721 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines